Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktos moglby wreszcie napisac jakis artykul o teorii koloru?

Zeby skonczyly sie te pytania o wybieranie z ekranu monitora i "czy bedzie jasniejszy czy ciemniejszy" i zalinkowac?

Nudny temat... mialem napisac o tym... ale mi sie nie chce... a przydalby sie...

Wziac pod uwage zmienne:

- struktury powierzchni

- wielkosci ogladanej probki

- wieku ogladajacego

- plci ogladajacego

- koloru tla

- no i wreszcie raz na zawsze ukrocic wybieranie kolorow z monitora ...

Jakis redaktor Muratora moglby wreszcie cos takiego napisac... przydatne.... i zalinkowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o pomoc:

Zrobiliśmy część ogrodzenia: skałka lubuska - na górę myślałam o 3 deskach poziomych w kolorze orzech /ciemniejsze niż na wizualizacji poniżej/

Nie bardzo wiem czy jak dam na ścianie przy wejściu "a`la klinkier" / wzór wklejam/

czy nie będzie za dużo - proszę mi doradzić.

pozdrawiam

Ar11094 z desk.JPGpalermo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhhh Luzik - przekombinowałeś trochę.

 

Masz nowoczesne drewno na elewacji, klasyczne obramowania okien, bardzo ozdobne ogrodzenie i jeszcze chcesz klinkier.

Jak Ci się będzie podobać to zrób :-)

 

Ja z kolei usunęłabym wszystko co juz masz na elewacji pomalowała dom na biało i dopiero wtedy byłabym zadowolona ;-)

Ale każdemu się co innego podoba - i super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

potrzebuje WAszej pomocy w zakresie elewacji.

Musze wybrac kolor tynku i troche nie wiem co zrobic. Ale do rzeczy: nasz domek ma dachowke w kolorze wisniowym, dach dwuspadowy, okna i podbitka zloty dab.

Jako glowny kolor wybralismy Caparol Muskat 16. Problem pojawi sie natomiast przy wnece tarasowej oraz boniach na scianie szczytowej. Nie mam teraz dostepu do zdjec swojego domku, ale pogladowo zalaczam projekt z archonu, nasz jest bardzo podobny. Tez bedziemy miec taki pas na scianie szczytowej z boniami i bonia we wnece tarasowej, plus slup przy tarasie - i wlasnie to ma byc w ciemniejszym odcieniu niz Muskat 16.

Tylko kompletnie nie mam pomyslu na ten odcien :( Wstepnie myslelismy o Muskat 12, ale czy to pasuje do kolor dachu? jesli nie taki kolor to jaki? czy ewentulany odcien zimny nie bedzie sie gryzc z cieplym jasnym? Nie wiem jak sie do tego zabrac :( Wiem tylko, ze nie chce bialej elewacji, chociaz pewnie byloby prosciej cos do niej dobrac..

 

289.jpg

 

A moze ten Muskat to zly pomysl? mnie sie juz te kolory mienia w oczach...czy mozecie polecic jasniutki krem z palety Caparola?

Edytowane przez Yerenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja znow po rade, witam wszystkie ludki z dzialu Elewacji :)

Zuzza, nam juz doradzalas, moze jeszcze ostatnie instrukcje.

Zalaczam zdjecie najnowsze z ocieplania. Dach jest dachowka ceglasta angobowana, drzwi/okna - zloty dab.

Myslimy zeby elewacje zrobic Caparol Havanna 15 - ponizej nieudana symulacja w paincie.

elwacja_havanna15.jpg

Ale chyba to za ciemny kolor - moze wanilia jak ponizej?

elwacja_wanilia.jpg

poradzcie Ludki :)

Edytowane przez rafus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja również borykam się z doborem kolorku do elewacji, do której się pomału szykujemy (chcemy ją zrobić we wrześniu). Wklejam zdjęcie domku jaki mamy 290.jpg289.jpg

 

Kolorystykę mniej więcej wiemy jaką chcemy -śmietankowy i te odcienie, ale problem mam z detalami, tzn sztukaterią na którą również się zdecydowaliśmy. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc przy prostej wizualizacji? Przerobiłam już wszystkie programy u producentów tynków, ale za cholerę nie mogę nanieść właśnie sztukaterii. Nawet paint sobie nie radzi bo wizualizacja mojego domku jest pod kontem :/ pomocy !!! :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

potrzebuje WAszej pomocy w zakresie elewacji.

Musze wybrac kolor tynku i troche nie wiem co zrobic. Ale do rzeczy: nasz domek ma dachowke w kolorze wisniowym, dach dwuspadowy, okna i podbitka zloty dab.

Jako glowny kolor wybralismy Caparol Muskat 16. Problem pojawi sie natomiast przy wnece tarasowej oraz boniach na scianie szczytowej. Nie mam teraz dostepu do zdjec swojego domku, ale pogladowo zalaczam projekt z archonu, nasz jest bardzo podobny. Tez bedziemy miec taki pas na scianie szczytowej z boniami i bonia we wnece tarasowej, plus slup przy tarasie - i wlasnie to ma byc w ciemniejszym odcieniu niz Muskat 16.

Tylko kompletnie nie mam pomyslu na ten odcien :( Wstepnie myslelismy o Muskat 12, ale czy to pasuje do kolor dachu? jesli nie taki kolor to jaki? czy ewentulany odcien zimny nie bedzie sie gryzc z cieplym jasnym? Nie wiem jak sie do tego zabrac :( Wiem tylko, ze nie chce bialej elewacji, chociaz pewnie byloby prosciej cos do niej dobrac..

 

[ATTACH=CONFIG]197267[/ATTACH]

 

A moze ten Muskat to zly pomysl? mnie sie juz te kolory mienia w oczach...czy mozecie polecic jasniutki krem z palety Caparola?

 

U mnie juz nieaktualne, padlo na Muskat 16 oraz Muskat 14 w ciemniejszej czesci. Zobaczymy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza elewacja. Wykonanie kilka tygodni temu przez "ewbuxxxo". Jesteśmy bardzo zadowoleni ,wyszło bosko :)

Zdecydowaliśmy się na -> Caparol NQG (Nano-Quarz-Gitter Technologie) i było warto bo widać tą jakość.

 

http://img707.imageshack.us/img707/6552/28uc.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/7245/rffq.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/7960/1kfb.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/1038/dnv9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie kojarzy, Piotrek ostatnio w NQG Palazzo240 stosowal i wlasnie Ginster85. Moze inwestor sie wypowie, pewnie wie najlepiej. Palazzo240 bylo na innej budowie, wiec droga eliminacji mi ten ginster85 wyszedl, ale faktycznie, na wzorniku jakos nie bardzo mi to na ten kolor wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam "ginster85" , właśnie sprawdziłem na opakowaniu. Generalnie na próbniku to inaczej trochę wygląda,a jak pomalowałem na ścianie 3 różne próbki to też inaczej wyglądały :) Na całej powierzchni każdy kolor się inaczej prezentuje niż na małym kawałku papieru.. do tego dochodzi zaciennienie czy słońce. Najważniejsze ,że kolor wyszedł dokładnie taki jak chcielismy .Chociaż jak wróciłem do domu i zobaczyłem cały żółty jak żarówka dom to się przestraszyłem.... no ,ale sie okazało ,że to tylko podkład był :) ( właśnie może to przez to też odcień jest trochę inny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...