Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Piotrku, w Twoim fotoalbumie jest jedna fotografia, gdzie są drobne subtelne prążki na rogach elewacji-to jest tam malowane?

 

Czy ta elewacja może być zrobiona bez paneli, kolory na dole, ale malowaniem?

http://z500.pl/projekt/Z159.html

 

Na powyższej fotce, tej biurowej kostki są zacieki spod parapetów- czy należy się z tym liczyć na jasnej elewacji?

dzięki

 

Widzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert i Fighter,

 

spece Wy nasi najlepsi, pomóżcie proszę, bo kto, jak nie Wy - szukam z Caparola dwóch odcieni tynku silikonowego:

 

- złamanej bieli (w kierunku szarości, nie żółci)

- jasno czy też "średnio" szarego - na dół domu (wysoki fundament)

 

Wstępnie wybraliśmy na podstawie wzornika kolory:

 

- Kiesel 18 + Kiesel 14

 

lub:

 

- Graphit 18 + Graphit 14

 

lub:

 

- Basalt 14 + Basalt 18

 

Z tym, że wybieranie na podstawie wzornika to jednak ryzyko.....

 

Proszę napiszcie, które kolory wg Waszego doświadczenia i wiedzy będą najbardziej odpowiadać naszym założeniom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku, w Twoim fotoalbumie jest jedna fotografia, gdzie są drobne subtelne prążki na rogach elewacji-to jest tam malowane?

 

Czy ta elewacja może być zrobiona bez paneli, kolory na dole, ale malowaniem?

http://z500.pl/projekt/Z159.html

 

Na powyższej fotce, tej biurowej kostki są zacieki spod parapetów- czy należy się z tym liczyć na jasnej elewacji?

dzięki

 

Prążki? hm.... możesz linka wysłać? bo nie mogę znależć :)

Czy może być zrobiona bez paneli ale w ich miejsce inny kolor? czy też namalowane deski? bo nie do końca rozumiem.

Zacieki - to było na 2 dzień po położeniu tynku, tynk był jeszcze wilgotny i padał drobny deszczyk i zrobił się taki mały zaciek, ale jak wyschło to już śladu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert i Fighter,

 

spece Wy nasi najlepsi, pomóżcie proszę, bo kto, jak nie Wy - szukam z Caparola dwóch odcieni tynku silikonowego:

 

- złamanej bieli (w kierunku szarości, nie żółci)

- jasno czy też "średnio" szarego - na dół domu (wysoki fundament)

 

Wstępnie wybraliśmy na podstawie wzornika kolory:

 

- Kiesel 18 + Kiesel 14

 

lub:

 

- Graphit 18 + Graphit 14

 

lub:

 

- Basalt 14 + Basalt 18

 

Z tym, że wybieranie na podstawie wzornika to jednak ryzyko.....

 

Proszę napiszcie, które kolory wg Waszego doświadczenia i wiedzy będą najbardziej odpowiadać naszym założeniom?

 

co prawda nie jestem ani Hubertem ani Fighterem :)

Ale pozwolę sobie odpowiedzieć.

Czytając Twój post od razu pomyślałem o: kiesel - jeszcze nawet nie zacząłem czytać Twoich propozycji :)

A więc wg mnie: Kiesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Prążki? hm.... możesz linka wysłać? bo nie mogę znależć :) -to folder z 23.09.13r, fotka chyba 6.

Czy może być zrobiona bez paneli ale w ich miejsce inny kolor? czy też namalowane deski? bo nie do końca rozumiem. Chodzi o to, czy można łączyć obok siebie kolory tynku barwionego w strukturze, bez montowania paneli, np tynk waniliowy z czekoladowym??

Zacieki - to było na 2 dzień po położeniu tynku, tynk był jeszcze wilgotny i padał drobny deszczyk i zrobił się taki mały zaciek, ale jak wyschło to już śladu nie ma. Myślę nad elewacją, która poszerzy i optycznie obniży mój budynek, a więc poprzeczne pasy, łączenia, obsadzenie krzewami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...