Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie wykonania ocieplenia. Chyba wątek o elewacjach będzie ok ;-)

Końcem grudnia skończyła nam ekipa dach. Pogoda na razie jest łaskawa i rozważamy jeszcze teraz obklejenie domu styropianem.

Jak myślicie, czy jest sens teraz zaczynać? Czy mury zdążyły dobrze wyschnąć? (porotherm 25 cm, styropian ma być 15 cm).

W środku planujemy dalsze prace, ocieplenie poddasza, instalacje. Będziemy jakoś dogrzewać piecykiem (na razie takim małym na butlę gazową, potem może wstawimy kozę).

I jeszcze jedno pytanie: lepiej dać 1 warstwę styro 15 cm, czy w 2 warstwach na zakładkę 10+5 cm?

Jeśli pomyliłam wątek to przepraszam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Forumowicze pomóżcie!!!

 

W blogu Zuzzy (ukłony i podziw za piękne zdjęcia elewacji) znalazłem zdjęcia z kolorami, które chciałbym położyć na swojej elewacji. Niestety po przebrnięciu przez cały wątek na forum (229 stron) nie znalazłem żadnej informacji o właścicielu tego domu ani o rodzaju tynku, koloru.

 

Może ktoś z forumowiczów spotkał już to zdjęcie na forum muratora a może znajdzie się sam właściciel.

 

Proszę o jakikolwiek sygnał.

 

http://foto2.m.ocdn.eu/_m/9963557aa1f72fe1facd42a93fdd3c36,6,19,0.jpg

 

http://foto2.m.ocdn.eu/_m/fa49953e11dd25eb62be2680cd8c46fa,6,19,0.jpg

Edytowane przez tigermoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze pomóżcie!!!

 

W blogu Zuzzy (ukłony i podziw za piękne zdjęcia elewacji) znalazłem zdjęcia z kolorami, które chciałbym położyć na swojej elewacji. Niestety po przebrnięciu przez cały wątek na forum (229 stron) nie znalazłem żadnej informacji o właścicielu tego domu ani o rodzaju tynku, koloru.

 

Może ktoś z forumowiczów spotkał już to zdjęcie na forum muratora a może znajdzie się sam właściciel.

 

Proszę o jakikolwiek sygnał.

 

http://foto2.m.ocdn.eu/_m/9963557aa1f72fe1facd42a93fdd3c36,6,19,0.jpg

 

http://foto2.m.ocdn.eu/_m/fa49953e11dd25eb62be2680cd8c46fa,6,19,0.jpg

 

 

Jak widać dom szuka właściciela :) http://dom.gratka.pl/tresc/402-13042093-mazowieckie-nowe-miasto-blisko-warszawy.html#aaa25f1f8357ad11,1

Możesz zadzwonić i zapytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wykonania ocieplenia. Chyba wątek o elewacjach będzie ok ;-)

Końcem grudnia skończyła nam ekipa dach. Pogoda na razie jest łaskawa i rozważamy jeszcze teraz obklejenie domu styropianem.

Jak myślicie, czy jest sens teraz zaczynać? Czy mury zdążyły dobrze wyschnąć? (porotherm 25 cm, styropian ma być 15 cm).

W środku planujemy dalsze prace, ocieplenie poddasza, instalacje. Będziemy jakoś dogrzewać piecykiem (na razie takim małym na butlę gazową, potem może wstawimy kozę).

I jeszcze jedno pytanie: lepiej dać 1 warstwę styro 15 cm, czy w 2 warstwach na zakładkę 10+5 cm?

Jeśli pomyliłam wątek to przepraszam :-)

 

Pogoda jest łaskawa? Ja bym dała spokój, to nie temperatury na klejenie...

Dawaj jedną warstwę. 15 cm to stosunkowo mało, nie ma co się zastanawiać nad dwoma warstwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez z prośbą :)

Szukam podbitki tynkowanej na dachu dwuspadowym - widział ktoś ?? A może jest tu właściciel takowej ??

Interesuje mnie wykończenie przy ścianach szczytowych.

 

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robione jest tak jak gdzie indziej: plyta osb, styropian, siatka z klejem, grunt i tynk.

Troche zabawy w szczecie zeby to ladnie wygladalo... trzeba postawic czlowieka na pol dnia niech dlubie ten detal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka

Wykończenie podbitki w tynku, to w zasadzie prosta robota. Konstrukcja, jak dla podbitki, najlepiej z łat 40x50, następnie płyta osb (min. 15mm) koniecznie łączona na łatach konstrukcji. Następnie mocny grunt (najlepiej taki pod tynk cienkowarstwowy i siatka z klejem wykonana zgodnie z technologią. Dobrze jest jeszcze po zatopieniu siatki (przed zatarciem klejem) użyć zszywacza i dosyć gęsto połapać zszywkami tą siatkę do płyty (trochę się babrze, ale to dobre zabezpieczenie). Klej wyschnie i już normalnie grunt i tynk. Jak masz miejsce, to można na płytę kleić styropian i dopiero na niego klej z siatką, ale przynajmniej 40mm (najlepiej EPS100), bo cieńsze łatwo się odkształcają i dla estety (czy pedanta) mogą być widoczne krzywizny. Trzeba pamiętać też, w jaki sposób jest wentylowany dach (i strych jeśli jest). Jeżeli trzeba wentylować (a trzeba), to należy zawczasu przewidzieć miejsca w podbitce na odpowiednią ilość i rozmiar otworów, czyli właściwie ustawić konstrukcję z łat. Warto też pamiętać, że jeżeli długość takiego elementu jest co najmniej dwa razy większa od szerokości, to trzeba przewidzieć dylatacje. Bez dylatacji jest duże ryzyko, że tynk gdzieś pęknie w niekontrolowany sposób.

P.S.

W szczycie przy belce kalenicowej: do boków belki przykręcane są łaty (można je zaciąć pod kątem, ale niekoniecznie; a do nich przykręcana jest płyta. Na zamieszczonym przez ciebie zdjęciu widoczna jest cała belka. Po wykonaniu podbitki już tak nie będzie. Jeśli ktoś chce mieć odpowiedni przekrój widoczny, to trzeba zastosować sztukowanie lub okładzinę o profilu C z drewna lub z czego sobie życzy. Najczęściej jest tak, że aby zrównać się z podbitką z płaszczyzn poziomych belki trzeba w całości zabudować i problem znika. Jeśli ktoś upiera się, aby belka była pokryta tynkiem cienkowarstwowym, bo jest widoczna, to jako podkład stosuje się odpowiedni środek (np. Sopro - drogi, jak diabli) i na to tynk.

Pomogłem coś?

Edytowane przez Radek.s69
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia ciekawa, tylko jaka to cegła? :>

 

cegielnie belgijska Nelissen

kolor Oud Terduinen

 

droga cegła, postarzana, ze sztucznymi wykwitami itd ... piękna, ale droga

 

zdjęcie tarasu to mój domek . Dziś oczywiście robiłabym na 200% elewacje z cegieł (zawsze wygląda i nic nie muszę robić) i na 200% z cegły w tych odcieniach żółtego ( czy zima czy lato, czy szarówka i ulewy -dom wygląda słonecznie i ciepło ) ale to kwestia gustu.

 

 

cegły, kolor, Oud Terduinen cegły ręcznie formowane, żółte, realiz.jpgcegły, kolor, Oud Terduinen cegły ręcznie formowane, żółte, realiz.jpg

 

ale dziś zrobiła bym z tańszej cegły ( ta sama jakość ) ale inne lico tańsze w produkcji , kolor prawie ten sam .

Sąsiad zrobił dom z koloru OLIMPIA i efekt praktycznie jest ten sam , tylko zostało mu więcej w kieszeni :)

 

oto OLIMPIA

 

http://www.nelissen.pl/data/a1ffdbf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...