Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sylvik

Marmolit w niczym nie pomoże. Błędne rozumowanie. Nie zakładaj, że będą zacieki, bo to objaw niewłaściwie wykonanej krawędzi balkonu. Poprawnie wykonana zawiera obróbkę blacharską, która wystaje na odpowiednią odległość i ma kapinos o odpowiedniej wielkości. Tak, widzę, że balkony w łukach, ale to nie zmienia postaci sprawy. Na takich też robi się obróbki (bo w poprawnym wykonaniu są niezbędne), tyle, że trochę droższe. Tynk mozaikowy, jeśli zaczyna odchodzić od podłoża, wygląda paskudnie. Ale rzeczywiście na początki niewiele widać i wydaje się, że wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Izolda

W sprawie okien niewiele ci można pomóc, bo wybór jest olbrzymi i zależy wyłącznie od twoich preferencji. Co do dachu i elewacji, to tzw. "kolory ziemi" są zawsze przyjemne i ciepłe w odbiorze. Dach brązowy, fundament brązowy - np. płytka ceramiczna imitująca cegłę (nie cementowa, bo ta sprawia troszkę tandetne wrażenie) i elewacja w delikatnym odcieniu beżu. No i co ci można zarzucić?. Wyjdzie super. Może okna ciemny orzech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

marzył mi się parterowy dom z brązowym (czekoladowym ) dachem, teraz kiedy mam już decydować o wyborze okien,zgłupiałam :jawdrop:

liczę, że coś podpowiecie w tym temacie ,a także w kolejnym - kolor elewacji .... myślę o jasnym kremowym, jasnym beżu ? :confused::confused::confused:

 

 

pokomplikujemy temat :) o ...kolorach

 

a jakie okna ?

a jakie drzwi i brama garażowa ?

a czekoladowy -gorzka czekolada czy mleczna:) - nie żartuję , dla mnie czym ciemniejszy tym ładniejszy

 

to wszystko odgrywa rolę przy doborze elewacji , dachu itd

 

Dla mnie dom powinien być zgodny z kolorami natury , spokojny stonowany , a to co ma ozdabiać niech rośnie i cieszy nasze oczy w ogrodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokomplikujemy temat :) o ...kolorach

 

Dla mnie dom powinien być zgodny z kolorami natury , spokojny stonowany , a to co ma ozdabiać niech rośnie i cieszy nasze oczy w ogrodzie .

 

to tak jak dla mnie :)

u nas przyszedl czas na elewacje.

 

dach jest bordo (gont)

okna mahoń

widzi mi sie elewacja bardzo prosta bez ozdobnikow w kolorze smietankowym. wizje mam ale nie mam pojecia jakie nr kolorow wziac zeby nie wyszlo za ciemno.

i z czego zrobic schody?

podoba mi sie laczenie z wapieniem takie jak na ostatnim foto. z wapienia chcialabym słup przy wejsciu.

mile widziane sugestie

 

DSC08767.jpgDSC08771.jpg

 

3_12956108191805_5.jpg

3_12956108191805_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek dziękuje za odpowiedź. obróbkę tzn okapniki już mam. po 5 ciu latach zauważyłam ze zacieka w dwóch miejscach na dużym tarasie. obecnie fachowcy od elewacji skuja ten marmolit i polaza głębiej bo chcielibyśmy chociaż w tej kwadratowej części trasu dać ranne żeby nie kapalo na schody. chyba się zdecyduje na marm. na fundamencie ale nadal nie wiem czy robić coś wokół okien. te z przodu bedą bardzo głęboko osadzone. czy zrobić obramowania czy wyciąć ramy wokół nich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak dla mnie :)

u nas przyszedl czas na elewacje.

 

dach jest bordo (gont)

okna mahoń

widzi mi sie elewacja bardzo prosta bez ozdobnikow w kolorze smietankowym. wizje mam ale nie mam pojecia jakie nr kolorow wziac zeby nie wyszlo za ciemno.

i z czego zrobic schody?

podoba mi sie laczenie z wapieniem takie jak na ostatnim foto. z wapienia chcialabym słup przy wejsciu.

mile widziane sugestie

 

[ATTACH=CONFIG]248540[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]248541[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]248542[/ATTACH]

 

 

próbnik kolorów to chyba dla Wszystkich pięta Achillesa

To co ja robiła i robię przed malowaniem to fizyczne próbki na ścianach ( w cieniu i na słońcu ) kilka złotych extra, ale zawsze większa pewność co do wyboru .

 

co do opaski dookoła domu , murków , schodów - ja jestem za ujednolicaniem na maksa

Czyli jeśli cegła w x kolorze to ten x kolor ciągnę dalej , jeśli kamień to kamień

 

ja mam progi zrobione z piaskowca (szary BRENNA) i opaskę wokół domu , portale wokół drzwi - a do tego szara kostka

monolit na maxa -ale elementy zielone robią całość !

 

jeśli kostka szara bez ozdobników to trzymam się tylko szarego

 

niech ogród gra pierwsze skrzypce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam cały wątek, głównie pismo obrazkowe i wybrane posty. Choć zdjęć bardzo mało, a miałam nadzieję coś sobie podpatrzeć:)

Teram elewacji u mnie jak najbardziej na czasie, ekipa wchodzi za dwa miesiące, a ja nadal nie wybrałam koloru, chciałabym zobaczyć na żywo ale z tym ciężko, nie mogę namierzyć tego koloru.

Teraz pytanie do znających się, jaki wybrać tynk? Bolix ,albo Arsanit? w grę wchodzi tynk silikonowy.

Dom jest już ocieplony, przyszedł teraz czas na tynk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwik

Już nie masz miejsca na opaski wokół okien, a jak zrobią ci ocieplenie balkonu od spodu, to w ogóle po temacie. Pewnie, że rynna konieczna, ale standardowa może tam nie za ciekawie wyglądać. Wiesz, że rynnę można bez problemu zrobić? Nawet z tej samej blachy, co parapety. Nieraz robię wąską, prostokątną rynnę, która nie rzuca się w oczy. To znaczy nie robię,a zamawiam. Najczęściej w miejscu, gdzie sprzedają blachy na dachy - zazwyczaj mają giętarkę. Nieraz z nierdzewki - te zamawiam w firmie Panek (koło Warszawy). Naprawdę jest to tanie rozwiązanie i warto się zastanowić. Obejmy wygina się samemu z odpowiedniego płaskownika. Najczęściej w takich wypadkach maskuję front i spód rynny jakimś materiałem (drewno, płyta cementowa, itp,) i w ogóle jej nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadulka

Pomyśl o Weberze. Co do koloru, to kup sobie parę kawałków płyty g-k, czy innego badziewia, a w firmie, w której zamierzasz kupić tynk poproś o próbki wybranych kolorów - starczają na ok. 1m2. Dobre firmy sprzedają takie próbki. Taką otynkowaną płytę przykładasz do elewacji i po problemie. Jeśli dom w kleju stał sezon lub dłużej musisz przed tynkowaniem umyć elewację i zaciągnąć cienką warstwą świeżego kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadulka

Pomyśl o Weberze. Co do koloru, to kup sobie parę kawałków płyty g-k, czy innego badziewia, a w firmie, w której zamierzasz kupić tynk poproś o próbki wybranych kolorów - starczają na ok. 1m2. Dobre firmy sprzedają takie próbki. Taką otynkowaną płytę przykładasz do elewacji i po problemie. Jeśli dom w kleju stał sezon lub dłużej musisz przed tynkowaniem umyć elewację i zaciągnąć cienką warstwą świeżego kleju.

 

Wiesz co....ale p.... :)

A po jaki..... to mycie i zaciąganie cienką warstwą kleju?

Nie rób sobie chlopie jaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd - ta cienka warstwa zrobi raczej dużo złego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek: małą uwaga do pustego śmiechu ewbuxxxo: w zależności od tego jak "gęstą" dasz mieszankę, w jaki sposób nałożysz (grubość baranka), jak długo lub jak wolno będzie schła to otrzyma się taką albo inną wariację w temacie koloru. Przy okazji -jedynie w super wyjątkowych wypadkach spotykam się z tym, że to co wielkie firmy piszą o tynkach cem - wap (mineralnych) jest w porównaniu do składu zgodne z prawdą. 99,9 % tynków możesz samemu zmerdać sam na budowie - mówię o typowych bazowych kolorach (biel i szary) reszta to taka cyganeria aż oczęta bolą. Za tynki wybarwiane w masie jedynie wyjątkowo ktoś głowę własną da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Już wkrótce będziemy klaść tynk zewnętrzny. Wybraliśmy Ceresit silikonowo-silikatowy. Problem zaczyna się jeżeli chodzi o kolor. Na początku zdecydowani byliśmy na andalusia 2, ale boimy się, że wyjdzie za blady, wpadający w biały. Widzieliśmy zdjęcia texas 1 i dla nas jest za jasny. Może ktoś z wykonawców albo inwestorów kladł tynk andalusia 2 i może się wypowie albo wstawi zdjęcia, czy faktycznie wychodzi jak na wzorniku czy jaśniej, a może ciemniej. Braliśmy jeszcze pod uwagę colorado 1. Dodam, że budynek jest dośc wysoki, więc będzie to dośc duża powierzchnia. Dach i stolarka ciemny brąz. Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ochoczo śledzących ten wątek :) od jakiegoś czasu czytam i czytam tu wpisy oraz śledzę bloga Zuzy, oglądam zdjęcia i szukam pomysłu na moją elewację. Teraz już jestem lekko zrezygnowana bo ekipa niebawem się zjawi a tu brak koncepcji na urozmaicenie i unowocześnienie mojego domku. Budynek ma 12 lat i niestety okna białe nie podlegają teraz wymianie. Wrzucam zdjęcia i błagam o jakiś pomysł. Co do kolorów myślę o jasnych beżach, tylko nie odcienie żółci :), i pierwotnie w zamyśle kolory 2310 i 2420 z Greinplast. Proszę o sugestie czy w miejscach większych przestrzeni na ścianach pomyslec o boniach?, te dwa odcienie o których wyżej pisałam są dość zbliżone do siebie ale jakoś wydaje mi się że na tak jasnej elewacji biale okna troszkę znikną. Dodatkowo ten ceglasty dach i siwe ogrodzenie :( co by tu nie przesadzić. Proszę o jakiś pomysł...

P3260999.jpg

P3260995.jpg

P3260994.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże powierzchnie - jak najbardziej powinnaś je czymś urozmaicić, inny kolor lub też bonie.

Raz, że wykonawca będzie Ci wdzięczny - im mniejsza powierzchnia tym łatwiej ją zrobić.

Dwa - duże powierzchnie nieładnie wyglądają (wg. mnie) i zawsze warto "pyknąć" :) jakąś bonię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...