Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Police k. Szczecina. Dla tajemniczej forumowiczki :) Zakonczono dnia wczorajszego.

Ocieplenie: grafitowa termoorganika, system Caparol: z wykorzystaniem tynku NQG - kolor - zabijcie mnie ale nie pamietam.. troche sie tam zeszlo z wybraniem koloru :)

 

Mam kolorystyke: Fassade A1 Thermosan NQG K15

Jasny: Arctis 30

Ciemny: Arctis 15

 

17.09.14 - 2.jpg17.09.14 - 3.jpg17.09.14 -1.jpg17.09.14.jpgprzed.jpg

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drewniane wstawki - to Panele Rodeo montowane na warstwie zbrojacej z kleju bezcementowego Caparol ZF 699. Cos tam z bliska na zdjeciach wyszlo i bedziemy reklamowac u producenta... ech te panele Rodeo....

DSC_0722.jpgDSC_0729.jpgDSC_0759.jpgDSC_0764.jpg

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Bardzo ładnie.

I jeszcze jedna rzecz mi sie rozjasniła:), wiem już, że u mnie garaż będzie w takim samym kolorze jak reszta.

Ten biały to nie NATUR WEISS czasem? A propos, masz może cos w tym kolorze w swojej galerii Fighter???

Nie mam niestety: mam umbra weiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam prośbę. Jak 'poprawić' kolor elewacji na zdjęciu poniżej? To, co widać to tylko grunt. Na szczęście tynk nie w tym roku, to mam trochę czasu na zastanowienie się. POczątkowo chciałam coś w jasne szarości (bo w ogóle to mi się marzył mały biały domek) ale mnie wszyscy przestrzegają przed brudzeniem się tynku. No i teraz nie wiem co zrobić. a może jakiś wesoły żółty? Bo teraz to mi się zrobiło beżowo-brązowo-nijako.

 

elewacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam prośbę. Jak 'poprawić' kolor elewacji na zdjęciu poniżej? To, co widać to tylko grunt. Na szczęście tynk nie w tym roku, to mam trochę czasu na zastanowienie się. POczątkowo chciałam coś w jasne szarości (bo w ogóle to mi się marzył mały biały domek) ale mnie wszyscy przestrzegają przed brudzeniem się tynku. No i teraz nie wiem co zrobić. a może jakiś wesoły żółty? Bo teraz to mi się zrobiło beżowo-brązowo-nijako.

 

[ATTACH=CONFIG]280399[/ATTACH]

Noooo... smutno troche.

NQG - Umbra Weiss jak u Zuita62 pare postow wyzej i bedzie najs imho.

Wesoły żółty - nope nope nope

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014-09-17-1249.jpg2014-09-17-1251.jpg2014-09-17-1252.jpg

Realizacja: Tanowo k. Szczecina.

Ostateczne zakończenie prac wraz z dodatkowymi: wrzesień 2014 roku.

Docieplenie styropian Termoorganika Grafitowy z wyprawa z tynku Amphisilan FP K15 Schiefer 15.

Na elewacji zastosowano drewno - to nie jest imitacja.

Wiecej zdjęć i filmy z budowy na moim FB

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.889198774442627.1073741832.582692541759920&type=1

Inwestor prywatny - forumowicz - kuciar

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra - nie jest źle, ale bardzo "pospolicie" ;-)

Ja bym proponowała ecru - do tej kasztanowej (czy miedzianej?) dachówki pięknie by się komponowało.

Żółty cytrynowy moim zdaniem nie pasuje, jeśli od żółtego to musiałby być bardziej "stonowany".

Szary też mi nie leży do tego ciepłego odcienia dachówki i tego typu podbitki, ale to tylko moje zdanie, a Tobie ma się podobać ;-)

 

Hubertsain, faither1983 normalnie fotki i realizacje jak z katalogu :-) Piękne domki, choć nie w moim stylu bo zbyt nowoczesne ;-) to piękne zestawienia kolorystyczne - w sensie, że wszystko do siebie pasuje :-)

Klienci tak chcieli czy wy doradzacie? ;-) U nas jest tendencja, że "klient nasz Pan" i ekipy robią co inwestor chce, nie doradzając (choć w sumie się nie dziwię, bo co zrobić jak klient się uprze ;-) ) i mamy koszmarki fioletowe lub zielone z czerwonymi obramówkami wokół okien ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszeczek - dzieki :) Zazwyczaj nie doradzamy kolorystyki, bo to klientowi sie ma podobac a nie nam, jak mu sie fioletowo-czerwone koszmarki podobaja - prosze bardzo, o gustach sie nie dyskutuje. Ja pilnuje m.in HBW i od tej strony doboru koloru, jak zrobic taka elewacje zeby byla trwala i ladna przez lata. I nie odwalic lipy :) Natomiast jezeli inwestor / ka ma za duzo dylematow z doborem koloru a zbliza sie juz czas gruntowania/tykowania to jakies tam sugestie podsuwamy... bo prace trzeba konczyc a tu jeszcze kolor w lesie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmagra - nie jest źle, ale bardzo "pospolicie" ;-)

Ja bym proponowała ecru - do tej kasztanowej (czy miedzianej?) dachówki pięknie by się komponowało.

Żółty cytrynowy moim zdaniem nie pasuje, jeśli od żółtego to musiałby być bardziej "stonowany".

Szary też mi nie leży do tego ciepłego odcienia dachówki i tego typu podbitki, ale to tylko moje zdanie, a Tobie ma się podobać ;-)

 

;-)

 

No właśnie wiem, że pospolicie. Niestety, od mojego wykonawcy (znajomy) mogę liczyć tylko na podpowiedzi w stylu: pomarańczowy, brązowy, itp, byle nie jasny. Totalnie nie mamy tego samego gustu. No a co zrobić potem z tą brudzącą się elewacją? Czy takie tynki można "myć"? A jeśli ten ecru to w jakim kolorze cokół (będzie naprawdę mały).

A kolor jednolity na całym domu, czy jakieś inne wstawki? Tylko, że ja się nie znam i nie wiem co i jak zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Bardzo ładnie.

I jeszcze jedna rzecz mi sie rozjasniła:), wiem już, że u mnie garaż będzie w takim samym kolorze jak reszta.

 

 

 

Fighter, prześlicznie...:yes::yes::yes:

zgadzam sie z przedmówcą - gdyby garaż był w tym samym kolorze, to ta dobudówka czy jak to tam zwać nie rzucałaby sie tak w oczy i byłoby idealnie wręcz...ale jak pisałes - klient ma wizję, klient rządzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014-09-19 17.58.33.jpg2014-09-19 17.58.48.jpg2014-09-19 17.59.36.jpg2014-09-19 18.00.17.jpg2014-09-19 18.00.50-1.jpgNowoczesny domek teraz zaczynamy w Gdansku .... taki troche przyduzawy - z 600m2 elewacji. Mial byc bialo czarny w Carbonie.... - bedzie chyba bialy bazowy w NQG. Beda piekne fotki jak skonczymy. No ale to mnostwo czasu potrzebne na ta realizacje. Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]280724[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280725[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280726[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280727[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280728[/ATTACH]Nowoczesny domek teraz zaczynamy w Gdansku .... taki troche przyduzawy - z 600m2 elewacji. Mial byc bialo czarny w Carbonie.... - bedzie chyba bialy bazowy w NQG. Beda piekne fotki jak skonczymy. No ale to mnostwo czasu potrzebne na ta realizacje.

 

Będzie ładnie :)

W sumie to już jest fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...