Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:) Bardzo ładnie.

I jeszcze jedna rzecz mi sie rozjasniła:), wiem już, że u mnie garaż będzie w takim samym kolorze jak reszta.

 

 

 

Fighter, prześlicznie...:yes::yes::yes:

zgadzam sie z przedmówcą - gdyby garaż był w tym samym kolorze, to ta dobudówka czy jak to tam zwać nie rzucałaby sie tak w oczy i byłoby idealnie wręcz...ale jak pisałes - klient ma wizję, klient rządzi;)

 

Śpieszę z wyjaśnieniami, jako współwłaścicielka:) ta dobudówka to garaż, taki projekt, takie warunki zabudowy (5m) więc uciekaliśmy w głąb działki inaczej ludziki by mi przez okna kuchenne do domu weszli. Szary kolor to długa historia, miał być taki jak brama i okna czyli prawie czarny na transparentnej bazie. W ostatniej chwili spanikowałam i wbrew woli męża zmieniłam na kolor o jeden ton jaśniejszy :) Mieszkamy w miejscu, w którym może za 10 lat zrobią drogę, więc kurzy i brudzi się niesamowicie. Z boku garażu ma być również wiata. Więc tym razem podeszliśmy do tematu na zasadzie "ma być praktycznie". Biały to też nie jest biały, tylko taki brudny biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]280724[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280725[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280726[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280727[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]280728[/ATTACH]Nowoczesny domek teraz zaczynamy w Gdansku .... taki troche przyduzawy - z 600m2 elewacji. Mial byc bialo czarny w Carbonie.... - bedzie chyba bialy bazowy w NQG. Beda piekne fotki jak skonczymy. No ale to mnostwo czasu potrzebne na ta realizacje.

 

Rewelacyjny projekt! Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy :) to buduje jakiś forumowicz, bo nasuwa mi się pytanie odnoście attyk na tarasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny projekt! Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy :) to buduje jakiś forumowicz, bo nasuwa mi się pytanie odnoście attyk na tarasie ;)

 

Tak, forumowiczka :) ale tez taka - malo aktywna na forum i raczej czytajaca a nie piszaca. Byly wizualizacje, ale kazala mi zdjac, bo projektant jeszcze nie pozwolil pokazywac... ale.. WOW ... Beda zdjecia na koniec na 100% bo to najladniejsza elewacja jaka w zyciu widzialem, a widzialem ich... sporo. Zaraz zalinkuje jej ten watek - poprosze aby sie do Ciebie odezwala.

Jak tam Thermosaniki? Klada sie 2 raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, forumowiczka :) ale tez taka - malo aktywna na forum i raczej czytajaca a nie piszaca. Byly wizualizacje, ale kazala mi zdjac, bo projektant jeszcze nie pozwolil pokazywac... ale.. WOW ... Beda zdjecia na koniec na 100% bo to najladniejsza elewacja jaka w zyciu widzialem, a widzialem ich... sporo. Zaraz zalinkuje jej ten watek - poprosze aby sie do Ciebie odezwala.

Jak tam Thermosaniki? Klada sie 2 raz?

 

Dzięki :)

 

Teraz ta ściana jest w miarę ok- niektóre pionowe pasy są ciągle lekko widoczne z tym, że tylko o wschodzie słońca i przez max 1h w ciągu dnia ;), ale uprzedzali nas o tym, że to już do końca nie zniknie.. no chyba, że mieliby to całkiem równać to wtedy i kasa większa za robociznę i materiałów więcej by zeszło. Myślę jednak, że efekt poprawki i tak jest dobry. Teraz pozostałą część budynku robią od zera, dziś zacierali drugi raz siatkę, jutro grunt, odbijanie drewna i tynki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Teraz ta ściana jest w miarę ok- niektóre pionowe pasy są ciągle lekko widoczne z tym, że tylko o wschodzie słońca i przez max 1h w ciągu dnia ;), ale uprzedzali nas o tym, że to już do końca nie zniknie.. no chyba, że mieliby to całkiem równać to wtedy i kasa większa za robociznę i materiałów więcej by zeszło. Myślę jednak, że efekt poprawki i tak jest dobry. Teraz pozostałą część budynku robią od zera, dziś zacierali drugi raz siatkę, jutro grunt, odbijanie drewna i tynki! :)

czekamy na zdjecia. Oby bylo najs.

Od razu podam: kolorystyke u pillproof - Pani Magdy

Grunt+tynk barwiony wg Fassade A1 - Ginster 55

powered by fighter1983 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mrocznych czeluści internetu :)

tak, i problem z rodeo, jutro-pojutrze zakladam watek do ktorego Cie zapraszam i naszego rodeowca zeby nam PISEMNIE dal wytyczne jak te jego wynalazki montowac, moze mu pomysly jakies podsuniemy. Poki co zakonczylismy budowe w Szczecinie u Pani Kasi i zostawilismy ja z brzuchem :) (mąż jeszcze nic nie wie) wracamy chyba na wiosne naprawiac panele rodeo. So sick...

Lekka mokra wyszla pieknie a rodeo sie brzuchaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]277315[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]277318[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]277320[/ATTACH]

 

 

Witam. To moja elewacja na domku. Tynk Caparol Thermosan NQG , kolor Umbra Weiss.

 

dzień dobry chciałam się zapytać o jakis namiar na panią gdyż w swoim domku rozważam założenie okien w kolorze oregon

i próbuję do tego przekonać męża a on chce zobaczyć te okna w realu jeśli byłaby możliwość to będę ogromnie wdzięczna pozdrawiam babyjane24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, i problem z rodeo, jutro-pojutrze zakladam watek do ktorego Cie zapraszam i naszego rodeowca zeby nam PISEMNIE dal wytyczne jak te jego wynalazki montowac, moze mu pomysly jakies podsuniemy. Poki co zakonczylismy budowe w Szczecinie u Pani Kasi i zostawilismy ja z brzuchem :) (mąż jeszcze nic nie wie) wracamy chyba na wiosne naprawiac panele rodeo. So sick...

Lekka mokra wyszla pieknie a rodeo sie brzuchaci...

 

co jest nie tak z tym Rodeo? w sumie ciekawa alternatywa dla naturalnego drewna, ale ostatnie wpadki mnie zniechęcają do tego produktu, a chciałem również ten system wykorzystać w moim domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest nie tak z tym Rodeo? w sumie ciekawa alternatywa dla naturalnego drewna, ale ostatnie wpadki mnie zniechęcają do tego produktu, a chciałem również ten system wykorzystać w moim domku...

Zerknij w moje posty. W tym dziale sa zdjęcia i opis i zaproszenie dla producenta aby zabrał glos w sprawie. Jakoś mu nie spieszno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem już, że tynk to ,,Kreisel silikonowy baranek 1,5mm 27566 na elewacje, 27570 na bonie".

 

Czy ktoś ma zdjęcia innych domów z elewacją w tej szarości? Może z grafitowym dachem?

A może ten sam domek sfotografowany w słoneczny dzień?

 

Ps. Domek ze strony 217 z czerwonym dachem. Wklejony przez Hubernstaina?

Edytowane przez EwkaP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w moje posty. W tym dziale sa zdjęcia i opis i zaproszenie dla producenta aby zabrał glos w sprawie. Jakoś mu nie spieszno...

 

 

czytałem , ale nikt póki co nie kwapi się odpowiedzieć... dużo tych płyt rodeo zamontowaliście? czy to było pierwszy raz i od razu takie "kwiatki" wyszły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Co myślicie o drzwiach wejściowych w kolorze czerwonym? Prawdę mówiąc białe,antracytowe lub w kolorze złotego dębu, wszystko pod kolor okien wyglądają nudno. Ja lubię kolory. Napatrzyłam się trochę w USA na drzwi wejściowe w kontrastowym kolorze do reszty elewacji, np czerwonym i bardzo mi się to spodobało. Na polskim rynku trudno znaleźć takie drzwi. Znalazłam w ofercie firmy Good Lock piękne drzwi. Na prawdę są piękne...Na razie nasz dom wygląda jak na zdj. są już wstawione okna - białe i brama garażowa-antracyt. Jaki kolor elewacji dobrać aby wszystko pasowało do czerwonych drzwi, bo z nich nie zrezygnuję!! :)

pozdrawiam,

p.s.

może Zuza ma jakieś zdj domów z czerwonymi drzwiami?

DSC08958.JPG

DSC08951.JPG

DSC08959.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu z czerwonymi drzwiami, ale dach jest brązowo-ceglasty, więc wszystko do siebie "pasuje".

Czerwień do antracytu to już będzie na zasadzie kontrastu, właśnie i na pewno od razu będą rzucać się w oczy.

Wystarczy "wygooglować" zwrot czerwone drzwi wejściowe i masz mnóstwo zdjęć.

Poza tym kilka firm maluje drzwi na jaki kolor chcesz z palety RAL, średnio ok. 500-700 zł dopłaty za taką usługę. Możesz mieć czerwone od zewnątzr i drugi kolor od środka.

Do wyboru do koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...