Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość grend
Ale chodzi Ci o szerokość czy głębokość boni? Moje mają 3 cm głębokości i 25 cm szerokości (pasowało do podziału na bramie garażowej). Opaska nad boniami 4 cm głębokości i 15 cm szerokości. Wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]334778[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334780[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334782[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]334784[/ATTACH]

 

Przy okazji - jest to rodzimej produkcji tynk Northpol akrylowo silikonowy najjaśniejszy z palety t-01, ziarnistość 1,5.

 

 

.. trochę inny temat. Na czym postawione sa krokwie od daszku nad wejsciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fachmany od docieplenia od wtorku zaczęły klejenie styropianu, zrobiłem sobie min. 48godz. temu test kleju - na elewacji będę miał styropian grafit i biały, w grafitowy wcierają klej zamiast szlifowania (podobnie jak pracują na wełnie mineralnej) - test po ok 48 godz. - oderwana część powierzchni styropianu pozostała na murze, na nienaruszonej części powierzchni styro pozostał ślad kleju więc raczej ok.

 

Jednak test na białym styropianie klejonym standardowo, bez wcierania lub szlifowania wypadł już kiepsko - odpadł od kleju bez śladu "kulek" na kleju pozostałym na murze i niemal bez śladu kleju na styropianie.

 

Styropian biały wydaje się znacznie bardziej zwarty i mocny, jest dobrej klasy. Czy taka sytuacja jest dopuszczalna bo raczej producenci systemów dociepleń sugerują, że rozerwaniu powinien ulegnąć styropian - czy zawsze, czy może w przypadku porządnych białych styropianów nie jest to jednak regułą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

caparol jest z górnej półki ale tylko w określonych temperaturach. Jeżeli będziesz kołkował to w czym problem ??? Możesz to nawet robic klejem za 12 pln.

 

Co to znaczy wcierać klej w styro - znowu jakaś filozofia robola ? ...żeby lepiej trzymało to styro szlifujesz i nie robisz to tarką tylko najlepiej piła aby całe kulki wypadały z powierzchni.Dodatkowo na ranty płyty dajesz PUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grend

Wcieranie zamiast szlifowania - dokładnie tak samo jak powinno się podchodzić do klejenia wełny mineralnej i to się akurat nawet sprawdza, w przypadku grafitu, w przypadku białego nie wiem, zobaczę w poniedziałek.

Temp ok, nocą ok 5st, dzień ok 10-15 więc tu warunki doskonałe, klej wiąże bardzo dobrze, od ściany po 2 dniach ciężko odkuć ale do styro to to średnio przyczepne.

Co do kołkowania - teraz to już muszę a nie tylko mogę, linie styku płyt są piankowane wszystkie, czy szczelina jest czy niema, oczywiście nie na pełną głębokość bo takiej możliwości nie ma. Kołki będą z metalowym trzpieniem, powiadasz Grend, że to wystarczy i nie przejmować się próbą na odrywanie ?

 

KolorStudio, klej właśnie ten trzeci ;).

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

PUR nie robisz miedzy płytami tylko na krawędzi płyty do ściany - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229386-dom-jak-jak-długo-za-ile-jakie-błędy/page10 zrób sobie na szybko test i zobacz jak trzyma. Ja mam w ten sposób i bez kołków

 

Ja robiłem test porównawczy od 20-35 stopni. Nie wiem jak działa w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Styropian to nie wełna. Styropian dociskasz do scianyw ten sposób uzyskujesz to magiczne wcieranie - .. i nie ma różnicy czy wcierasz czy nie bo to bez różnicy. Szlifujesz to wtedy jest roznica. Dla mnie to filozofia robola - przy szlifowaniu musi robić kolejna pracę a przy tym "wcieraniu" to nie musi...

 

PS zakładam że klej nie jest nakładany na płytę aby tylko dotykał ściany ale tak ze trzeba dociskać płytę i ma taką konsystencję jak zakłada producent bo tutaj tez jest filozofia robola - byle było łatwiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej pur... ale ja kleję na klej mineralny - obwodowo + punktowo a nie pur, inna technologia a dwóch naraz to raczej stosować nie będę. Zwłaszcza, że ściana z ceramiki na zaprawe cementową nigdy perfekcyjnie płaska i prosta nie jest.

Sprawdzę tą filozofię robola w poniedziałek gdy zerwę próbę białego z wtartym klejem, teoretycznie grafit powinien gorszą mieć przyczepność a ma lepszą po wtarciu. A co do filozofii - to racja, nie inaczej niż po to by sobie robotę ułatwić, ale efekt końcowy się liczy, choć w moim odczuciu przejechanie brzegu płyty tarką zajmuje tyle samo czasu co wcieranie pacą kleju w styro by potem go dopiero nakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

tarką nic nie daje ..... PUR trzyma o wiele lepiej niż klej z wora wiec warto to zrobić... Ja robiłem mix PUR+ klej z wora i żyję....Nie masz pewności robisz kołki i tyle

 

PS jakiego brzegu płyty ??? O czym ty piszesz ?

Edytowane przez grend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grend

 

KolorStudio, klej właśnie ten trzeci ;).

 

No właśnie tak coś podejrzewałem że to ten klej, jeśli oczywiście dobrze rozumiem że to ten "klej do styropianu" . W przypadku 190S i 190 zgodnie z systemem nie trzeba kołkować do bodajże 8 metrów :) Mimo wszystko większość i tak kołkuje "dla spokoju".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak coś podejrzewałem że to ten klej, jeśli oczywiście dobrze rozumiem że to ten "klej do styropianu" . W przypadku 190S i 190 zgodnie z systemem nie trzeba kołkować do bodajże 8 metrów :) Mimo wszystko większość i tak kołkuje "dla spokoju".

 

Bym wiedział, że on taki to bym w markecie kupił za 11pln.

190 nie omieszkam przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak coś podejrzewałem że to ten klej, jeśli oczywiście dobrze rozumiem że to ten "klej do styropianu" . W przypadku 190S i 190 zgodnie z systemem nie trzeba kołkować do bodajże 8 metrów :) Mimo wszystko większość i tak kołkuje "dla spokoju".

LOL pokaz mi to gdzie to widzisz?

Gdzie Caparol to pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...