Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dorota, obejrzałam ten domek w Muratorze - rzeczywiście cudny :-)

Dachówka wyglada mi dokładnie na czerwoną angobę lub naturalną angobę. A kolor elewacji... sama chcę taki kolor zrobic - ale jak? Chyba trzeba bedzie eksperymentować. Te kremy wszędzie wychodzą za żółte - a tu jest taki idealny waniliowy kolor....

Co do rynien - to mogą być białe, albo czerwone... Czerwone nie wyglądają za ciekawie na elewacji, a białe przy dachu ;-) Może czerwone u góry, a białe na elewacji? ;-) Mozna i od biedy brązowe... Wtedy pasowałaby brazowa podbitka. A tak to raczej biała....

 

Ciezka sprawa.... :-)

A ja nie mam tego Muratora :( a coś mi się wydaje, że piszecie o "moich" kolorach. U mnie dachówka już jest miedziana, okna, drzwi i brama białe, rynny też miedziane i kolor elewacji już wybrany właśnie taki lekko żółty (zobaczymy jaki wyjdzie w naturze :roll:). Do tego będzie na cokole płytka klinkierowa w kolorze komina. Jak Wam się podoba taki pomysł 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka - To moja ulubiona kombinacja - jako Twoja sąsiadka bardzo się cieszę, że bedę na Twój domek patrzeć codziennie :-)

Ciekawe jaka tylko jaki Ci ten kolor elewacji wyjdzie... Będę spisywać numery kolorów :-) Pamietaj że na wzornikach wszystkie kolory są duzo jasniejsze niż w rzeczywistości - i to Ci się wydaje slicznym kremem okazuje się okropną żółcią...

 

A ja nadal nie zdecydowałam się na kolor okien....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj że na wzornikach wszystkie kolory są duzo jasniejsze niż w rzeczywistości - i to Ci się wydaje slicznym kremem okazuje się okropną żółcią...

 

A ja nadal nie zdecydowałam się na kolor okien....

Właśnie tego się boję, że kolor może wyjść za intensywny :-? :roll: Ale w razie czego, to może po jakimś czasie trochę wypłowieje :wink:

Mi tak naprawdę najbardziej podobają się ciemne okna, ale przeważyły względy finansowe, a poza tym największe okno mam na południe i bałam się, że pod wpływem ciepła coś się może z ciemnym plastikowym dziać złego. A drewnianych nie chcałam. Jestem za leniwa, żeby je nacierać oliwką :oops: :wink:

Zapomniałam jeszcze napisać o podbitce - będzie biała z sidingu.

Mam nadzieję, że całość wyjdzie nieźle.

A tak naprawdę, to nasze domki będą dla nas najpiękniejsze, bo nasze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziu dziękuję. Pytam bo ja będęmiałakąt nachylenia 25 stopni i Pan Dachowkowiec powiedział mi, że nie będzie widac dachowki.....;)A tu widać, że wszystko widac ;) i jest bardzo ładnie

My mamy 25 stopni i widac... :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota, obejrzałam ten domek w Muratorze - rzeczywiście cudny :-)

Dachówka wyglada mi dokładnie na czerwoną angobę lub naturalną angobę. A kolor elewacji... sama chcę taki kolor zrobic - ale jak? Chyba trzeba bedzie eksperymentować. Te kremy wszędzie wychodzą za żółte - a tu jest taki idealny waniliowy kolor....

Co do rynien - to mogą być białe, albo czerwone... Czerwone nie wyglądają za ciekawie na elewacji, a białe przy dachu ;-) Może czerwone u góry, a białe na elewacji? ;-) Mozna i od biedy brązowe... Wtedy pasowałaby brazowa podbitka. A tak to raczej biała....

 

Ciezka sprawa.... :-)

A ja nie mam tego Muratora :( a coś mi się wydaje, że piszecie o "moich" kolorach. U mnie dachówka już jest miedziana, okna, drzwi i brama białe, rynny też miedziane i kolor elewacji już wybrany właśnie taki lekko żółty (zobaczymy jaki wyjdzie w naturze :roll:). Do tego będzie na cokole płytka klinkierowa w kolorze komina. Jak Wam się podoba taki pomysł 8)

 

Ja też nie mam tego Muratora ale sądząc z opisu mój domek ma taką właśnie kolorystykę .Dachówka czerwona angoba ( karpiówka Creaton ) , podmurówka , strefa wejściowa , ściany tarasu i wykusz - płytki w kolorze ceglastym , prawie takim jak dachówka . Okna ciemny brąz , podbitka z odkrytymi krokwiami w kolorze okien , tynk akrylowy barwiony w masie w kolorze wanilii . Obawialiśmy się żeby nie wyszedł żółty , na szczęście niepotrzebnie . O każdej porze dnia ma nieco inny odcień , ale są to odcienie wanilii :D .

Niestety zdjęcia mogę wkleić dopiero za miesiąc jak wróci moje dziecię z aparatem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteœcie wielkie.

Maxtorko, gdybyœ mogła jakoœ się "zapożyczyć" w aparat i pstryknšć fotkę.

Jakiego koloru masz orunnowanie?

Jakiej firmy i jaki konkretnie kolor/ numer jest Twojej elewacji - wanilii :).

Budujecie wg projektu gotowego? Jeœli tak to pochwal się jaki to projekt?

 

Jestem coraz bliżej decyzji - i chciałabym podkreœlić, że to m.in. dzięki Wam :) :) .

Słowem, dachówka: karpiówka czerwona angoba CREATON, okna: białe plastiki :o / PCV (chyba Thyssen), tynk: wanilia - pewnie barwiony w masie, podmurówka, kominy: coœ pod kolor dachówki.

 

Ufff, coraz bliżej tego dachu, wczoraj zalali strop.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, co prawda była już tego cała masa -ale coś mi jeszcze wpadło w ręce...

 

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/a8481602.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/e334e701.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/8235db33.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/d5d2ae3e.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/c42b5b20.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/f27f822b.jpg

 

Dorota - już strop? - gratulacje :-) Nic się nie martw i tak już tyyyle wiesz - ja dopiero zdecydowałam się na kolor dachu... a reszta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko , niestety jak na złość wszystkie znajome cyfrzaki powyjeżdżały :( . Znalazłam jakąś fotkę z zimy . Trochę inaczej to teraz wygląda bo obłożyliśmy płytkami jeszcze górę wykuszu i wjazd do garażu . Nasz domek to zmodyfikowana Libra z pracowni Domowe Klimaty ( dawniej APA ) z Białegostoku . Zrezygnowaliśmy z lukarn i wszędzie na górze mamy okna połaciowe z wyjątkiem naszej sypialni , bo tam jest wole oko i okno łukowe .

Rynny mamy Brassa plastiki w kolorze miedzianym . Tynk akrylowy barwiony w masie Tikkurila , kolor F084 wg wzornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko , niestety jak na złość wszystkie znajome cyfrzaki powyjeżdżały :( . Znalazłam jakąś fotkę z zimy . Trochę inaczej to teraz wygląda bo obłożyliśmy płytkami jeszcze górę wykuszu i wjazd do garażu . Nasz domek to zmodyfikowana Libra z pracowni Domowe Klimaty ( dawniej APA ) z Białegostoku . Zrezygnowaliśmy z lukarn i wszędzie na górze mamy okna połaciowe z wyjątkiem naszej sypialni , bo tam jest wole oko i okno łukowe .

Rynny mamy Brassa plastiki w kolorze miedzianym . Tynk akrylowy barwiony w masie Tikkurila , kolor F084 wg wzornika .

 

http://img497.imageshack.us/img497/3376/p10106035vy.jpg

Maxtorka, śliczny domek :D Czy płytki klinkierowe kładliście już na tynk? Tak by wynikało z Twojej wypowiedzi. Pytam, bo u mnie teraz będzie tylko tynk (za wyjątkiem cokołu). Ale może kiedyś, jak kasa pozwoli obłożyłabym też swoje wykusze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gośka , płytki były kładzione przed tynkowaniem . W zeszłym roku ocieplaliśmy dom styropianem + warstwa kleju . W takim stanie przezimowaliśmy i teraz najpierw dołożyliśmy resztę płytek na górę wykuszu , obramowanie garażu i wyjścia ogrodowego z tyłu domu a dopiero potem było tynkowanie .

 

Postaram się dorwać jakiś aparat i zrobić zdjęcia wcześniej . Jeśli mi się nie uda na pewno będą po 27 lipca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gośka , płytki były kładzione przed tynkowaniem . W zeszłym roku ocieplaliśmy dom styropianem + warstwa kleju . W takim stanie przezimowaliśmy i teraz najpierw dołożyliśmy resztę płytek na górę wykuszu , obramowanie garażu i wyjścia ogrodowego z tyłu domu a dopiero potem było tynkowanie .

 

Postaram się dorwać jakiś aparat i zrobić zdjęcia wcześniej . Jeśli mi się nie uda na pewno będą po 27 lipca .

No to w takim razie nie będę miała płytek na elewacji :( Teraz nie mam na to kasy, a potem nie dołożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gośka , płytki były kładzione przed tynkowaniem . W zeszłym roku ocieplaliśmy dom styropianem + warstwa kleju . W takim stanie przezimowaliśmy i teraz najpierw dołożyliśmy resztę płytek na górę wykuszu , obramowanie garażu i wyjścia ogrodowego z tyłu domu a dopiero potem było tynkowanie .

 

Postaram się dorwać jakiś aparat i zrobić zdjęcia wcześniej . Jeśli mi się nie uda na pewno będą po 27 lipca .

No to w takim razie nie będę miała płytek na elewacji :( Teraz nie mam na to kasy, a potem nie dołożę.

 

Myślę że można to zrobić po tynkowaniu . A jak nie to chyba warstwę tynku po prostu usunąć aż do ocieplenia i wtedy - klej i płytki .

Zresztą zapytaj fachowców od tynku , na pewno Ci pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...