Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też chętnie popatrzę, bo mam taki sam dom, to znaczy prawie taki sam. ;)

Ponieważ nie jest on za duży, a działka spora, chyba się zdecyduję na bardzo jasny kolor elewacji ( złamana biel, krem) żeby go trochę optycznie powiększyć . Także myślałam o piaskowym :D, ale ponieważ mieszkam w zagłębiu żółtych domów , to jednak nie. ;)

Rozpatrywałam możliwość ozdób wokół okien, ale wydaje mi się, że to może trochę zmniejszyć okna i dać efekt przeciążenia na jednak małych powierzechniach elewacji. Poza tym na domu "sporo się dzieje", są różne rozmiary okien, różne ich rodzaje, wykusz, lukarny i to moim zdaniem wystarczy.

Od strony ogrodu dodam wąskie okiennice przy drzwiach tarasowych, pergolę i barierki drewniane na tarasie. Zamierzam też dobudować od strony wykusza murek z kamienia i dużo roślin.

Do tego sporo drewna jest pod dachem, mamy identyczne wykroje drewna!, tylko u Ciebie jest to pięknie wykończone, jak to zrobiliście?

 

Czyli ja się wstrzymam, ale chętnie popatrzę na Twoje pomysły, kto wie, może jednak skorzystam? :D

 

Cokolik początkowo też chciałam ciemny, jak kominy, ale chyba zdecyduję się na jasny w odcieniu elewacji. Widziałam takie rozwiązania z tynku mozaikowego i nie było żadnych zabrudzeń, a wyglądało dość delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz dom jest dopiero na etapie adaptacji, ale oczywiście w marzeniach dopieszczam już szczegóły pocieszając się, że dzięki temu później będzie już szybciej :roll:

Jeśli zaś o elewacjach mowa, to ostatnio widziałam dom, którego wykończenie mnie poraziło. Niestety, negatywnie. Żałowałam, że nie mialam aparatu, ale chyba uda się to nadrobić. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale zestawienie jaskrawo czerwonego dachu z intensywnym, bieliźnianym odcieniem tynku wbiło mnie w asfalt. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się zawsze podobało połšczenie kolorów szary, pomarańcz i biel

 

pytanie tylko czy lubisz takie krzykliwe kolory (mam na myœli kolor œcian)

:)

 

myœlę, że generalnie jest super!

 

 

i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?

 

Białe okna w połączeniu z drzwiami i bramą garażową brązową - jak to będzie wyglądać???????????

 

 

Sorki. ale nigdzie nie napisalam, ze brama ma byc brazowa, a okna biale :)

moja uwaga, miala inny cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?

 

Białe okna w połączeniu z drzwiami i bramą garażową brązową - jak to będzie wyglądać???????????

 

 

Sorki. ale nigdzie nie napisalam, ze brama ma byc brazowa, a okna biale :)

moja uwaga, miala inny cel

 

Ja poprosiłam tylko o radę :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Aga-Zona Facia dlaczego wstawilas te smutne minki przy wypowiedzi - przeciez ja nie mam jakiegos bojowego nastawienia

-mial o tym swiadczyc usmiech przy wczesniejszym komentarzu

 

a jesli chodzi o rade, to lepiej jest kiedy drzwi, okna i brama maja ten sam kolor

 

sama sie nad tym zastanawiam i chyba zdecyduje sie na drozsze okna w kolorze drewna, bo biale drzwi do domu i brama garazowa, przerazaja mnie jesli chodzi o utrzymanie czystosci, a nie chce byc niewolniczka sprzatania

 

chociaz widzialam nie raz bramy w innym kolorze niz okna, roznie to wygladalo, kwestia wkomponowania i doboru elementow dekoracyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ....daliscie mi do myslenia teraz. Czy to rzeczywiście tak do bani bedzie wygladać? Biale okna, czerwony dach i podmurówka oraz filary i elementy płotu, a ciemnobrązowe rynny, drzwi, brama garazowa oraz podbitka. Elewacje domu planujemy bardzo jasna, cos jakby biel złamana odrobina budyniowej zółci. Mi się wydaje że to by grało , ale jak taka tu nagonka na biale okna i ciemne drzwi....teraz sie zastanawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama sie nad tym zastanawiam i chyba zdecyduje sie na drozsze okna w kolorze drewna, bo biale drzwi do domu i brama garazowa, przerazaja mnie jesli chodzi o utrzymanie czystosci

Nie jest zle. Ja mam biale okna biale drzwi i dwie biale bramy garazowe. Drogie mam z mielonego asfaltu, wiec sie troche kurzy. Okna i drzwi myje normalnie, ale nie za czesto, czyli bez przesady.

 

Mycie bramy garazowej jest bardzo latwe. Gabka robie na nich piane, po czym polewam je woda, ktora splywa i z glowy. Szybciej niz wymycie okna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o gustach się nie dyskutuje, ale...

Mi się podobają białe okna, białe drzwi i biała brama. Chociaż to drugie też zestawienie na niektórych zdjęciach ładnie wygląda, ale ja się boję czy akurat u mnie będzie ładnie wyglądać.

 

Odnośnie brudu. Brudzą się okna białe i brązowe również, tak samo.

Byłam u znajomych i mają okna w kolorze meranti (ładne faktycznie) i wiecie co ... też zakurzone. Brud i kurz jest wszędzie, nie ma zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - tynku nie robisz ciemnobrązowego żeby się nie pobrudził.

 

Bramy się też nie bój. Każda jasna brama jest ładniejsza od każdej ciemnej... (to moje subiektywne zdanie....)

 

 

Taka ciemna dziura na elewacji wygląda paskudnie - a te wszystkie okleiny bardzo plastikowo i mało drewno przypominają... Biała przynajmniej nie udaje.

 

Naprawdę trzeba sie postarać, zeby ciemna brama wyglądała dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...