Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Słoneczko :D

Dom jest prosty , lukarny zastąpiliśmy oknami połaciowymi . Jedyną ozdobą miało być wole oko i elementy klinkieru na elewacji . Mam nadzieję że nie przedobrzyliśmy .

 

Ale co tam dom , piękna jest okolica w której mieszkamy .

 

Akurat ja połaciówek nie lubię, ale u nas musiałam się złamać, żeby dzieci miały na górze jasne łazienki. Innego pomysłu nie było.

Może dlatego już nie przeszkadzają mi u Ciebie? :D A może to sprawka "wolego oka", które wysuwa się na pierwszy plan i trochę widok połaciówek zagłusza?

 

Tak ja pisałam: bardzo mi się całość podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam taką zagwostkę:

 

Gdy dach jest grafitowy, tynk biały, okna orzechowe plus miejscami klinkier w kolorze kasztanowym, to jakie do tego pasują parapety zewnętrzne?

 

Dodam jeszcze, że klinkier czasem blisko sąsiaduje z płytką klinkierową. Parapetów klinkierowych nie chcę. Pozostają blaszane - tylko jaki kolor - brązowy czy grafitowy?

 

Poza tym zaczynam mieć wątpliwości, czy wybrać okna w kolorze orzech czy złoty dąb... Niestety żadnych nie widziałam od środka w realu... :-?

 

Może coś doradzicie?

 

pozdrawiam,

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Makabra jeśli chodzi o decyzję, jaki kolor dachu - nie wiem co robić? Mam nadzieję, że forumowi eksperci pomogą :D Mamy wybrany projekt dom w rododendronach 6 z powiększonym garażem na 2 - pokaże Wam wizualizację, którą zrobił mąż (mamy dylemat czy wziąć dach grafotowy czy jakiś ceglasty czy miedziany) - projekt lewy górny jest pierwotny:

http://images20.fotosik.pl/2/ca9668d13d96a260.jpg

powiedzcie, który Wam się podoba, bo ja się skałaniam do dachu czerwonego, zresztą zainspirowało mnie zdjęcie, które ktoś z Was już wlepił i chcę klinkirem mieć obłożone wejście i wykusz (jak w wizualizacji). Oto zdjęcie - jeśli jesteście w stanie to proszę powiedzcie jaki to kolor dachu i jakiego producenta :wink:

http://images20.fotosik.pl/2/2d0d285593e8a125.jpg

Na wiosnę zaczynamy budowę :wink: i do końca tego tygodnia mamy złożyć zamówienie na dachówkę :roll: pomóżcie eksperci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia_w a masz jakieś balustardy?

Ja bym w Twoim przypadku wybrała parapety też grafitowe - to stworzy taką dobrze komponującą się całość :wink: ale to tylko moje prywatne zdanie :wink: Zresztą mam podobny projekt w katalogu dachówek i parapety są właśnie grafitowe, tylko tynk żółty pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziiej podobają się czerwone, ceglaste dachówki. (Zresztą taka będę miała.) Nowomodne grafity i brązy za dwa, trzy lata się opatrzą i co? Zmienisz dachówkę? Zresztą przy naszym dość ponurym świecie przez pół roku - mam na myśli klimat - robić sobie jeszcze szaro-bure otoczenie?

A przy czerwonej dachówce większe pole manewru przy doborze innych kolorów: okna, drzwi, tynki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...