Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie najbardziiej podobają się czerwone, ceglaste dachówki. (Zresztą taka będę miała.) Nowomodne grafity i brązy za dwa, trzy lata się opatrzą i co? Zmienisz dachówkę? Zresztą przy naszym dość ponurym świecie przez pół roku - mam na myśli klimat - robić sobie jeszcze szaro-bure otoczenie?

A przy czerwonej dachówce większe pole manewru przy doborze innych kolorów: okna, drzwi, tynki...

 

Wybacz ale przy czerwonej dachówce nie masz dużego pola do popisu,jedynie zostają białe okna czego u siebie nie zniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko białe?! Dachówka czerwona (rozumiem - ceglasta,tradycyjna) też bardzo ładnie wygląda przy oknach drewnanych lub drewnopodobnych w różnych odcieniach brązu (teak, orzech), może najsłabiej słynny "złoty dąb" tu pasuje, ale to też zależy od odcienia i koloru elewacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziiej podobają się czerwone, ceglaste dachówki. (Zresztą taka będę miała.) Nowomodne grafity i brązy za dwa, trzy lata się opatrzą i co? Zmienisz dachówkę? Zresztą przy naszym dość ponurym świecie przez pół roku - mam na myśli klimat - robić sobie jeszcze szaro-bure otoczenie?

A przy czerwonej dachówce większe pole manewru przy doborze innych kolorów: okna, drzwi, tynki...

 

Wybacz ale przy czerwonej dachówce nie masz dużego pola do popisu,jedynie zostają białe okna czego u siebie nie zniosę.

 

Nie rozumiem dlaczego przy czerwonej dachówce miałyby byc tylko białe okna. Brązowe bardziej będą się "gryzły" z grafitem niż z czerwienią. Do czerwonego bardzo pasują. Popatrz sobie na zdjęcia zamieszczone nawet w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziiej podobają się czerwone, ceglaste dachówki. (Zresztą taka będę miała.) Nowomodne grafity i brązy za dwa, trzy lata się opatrzą i co? Zmienisz dachówkę? Zresztą przy naszym dość ponurym świecie przez pół roku - mam na myśli klimat - robić sobie jeszcze szaro-bure otoczenie?

A przy czerwonej dachówce większe pole manewru przy doborze innych kolorów: okna, drzwi, tynki...

 

Wybacz ale przy czerwonej dachówce nie masz dużego pola do popisu,jedynie zostają białe okna czego u siebie nie zniosę.

 

Nie rozumiem dlaczego przy czerwonej dachówce miałyby byc tylko białe okna. Brązowe bardziej będą się "gryzły" z grafitem niż z czerwienią. Do czerwonego bardzo pasują. Popatrz sobie na zdjęcia zamieszczone nawet w tym wątku.

 

Kolor czerwony gryzie się z brązowym a biały do wszystkiego pasuje ale każdy daje sobie tak jak mu leży,ja zrezygnowałam z dachówki antracytowej która bardzo mnie się podoba na rzecz brązowych okien bo białych nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego drewno brazowe mialoby nie pasowac do czerwonej dachowki...skoro czerwien i braz drewna pasuja do siebie we wnetrzach, to na zewnatrz chyba tez? To samo dotyczy brazowych okien i antracytowej dachowki, moim zdaniem to jedno z ladniejszych zestawien kolorystycznych. Wewnatrz i na zewnatrz. A bialy wcale nie pasuje do wszystkiego, bialy(mam na mysli czysta biel) pasuje do bardzo niewielu kolorow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxtorka dzięki wielkie! Super ta Twoja dachówka, ale mieliśmy info, że creaton jest bardzo drogi, więc z góry założyliśmy, że to nie na nasze progi :wink: Potwierdzasz?

Anwas od 1 marca do góry idą ceny dachówek i okien dachowych, dlatego jeśli złożymy zamówienie i zapłacimy policzą w starych cenach i gratis przetrzymają :wink:

Po oględzinach dachów i wystawek składów budowlanych jesteśmy raczej zdecydowani na dachówkę Roben kolor kasztan :wink: Jutro mamy mieć kalkulację cenową :D Jeszcze nadmienię, że rzeczywiście dachy grafitowe to takie trochę smutne (ale to tylko mój gust). Dzięki za dyskusję - jesteście wielcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle , niestety w temacie cen nie jestem zorientowana , my naszą dachówkę kupowaliśmy prawie 4 lata temu . Creaton wchodził wtedy na nasz rynek ( przynajmniej w naszej okolicy ) i były bardzo dobre ceny promocyjne . To + upust sprzedawcy sprawiły że nie zapłaciliśmy za nią więcej niż za inne . Fakt że potem dodatki do niej ( gąsiory ) były znacznie droższe niż w innych firmach :-? .

Ale gdzieś na forum przeczytałam że Creaton nie podnosi od marca cen .

Zorientuj się u sprzedawców . Zawsze warto pytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do osób, które już mają dachy. W jakim kolorze macie obróbki blacharskie? Dopasowane do dachówki, koloru rynien czy może jeszcze coś innego. Bo już zupełnie zgłupiałam. N ajednym zdjęciu wypatrzyłam nawet białą (nie wiem czy blachę) przy kominie :o podczas gdy dach był ciemny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do osób, które już mają dachy. W jakim kolorze macie obróbki blacharskie? Dopasowane do dachówki, koloru rynien czy może jeszcze coś innego. Bo już zupełnie zgłupiałam. N ajednym zdjęciu wypatrzyłam nawet białą (nie wiem czy blachę) przy kominie :o podczas gdy dach był ciemny.

Ja mma czerwona dachówkę (naturalną) i brązowe rynny oraz obróbki na krawędzi dachy. Za to przy kominach obróbki mam ceglaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do osób, które już mają dachy. W jakim kolorze macie obróbki blacharskie? Dopasowane do dachówki, koloru rynien czy może jeszcze coś innego. Bo już zupełnie zgłupiałam. N ajednym zdjęciu wypatrzyłam nawet białą (nie wiem czy blachę) przy kominie :o podczas gdy dach był ciemny.

 

U nas obróbki blacharskie są w kolorze dachówki , czyli ceglaste .

Rynny plastiki Brass kolor miedziany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano własnie. Jak w kolorze dachówki to wszystko jasne. Ale jak w kolorze komina to nic nie jest jasne. Bo koncepcji na komin mam kilka: od tradycyjnie klinkieru do kamienia albo co bardziej prawdopodobne okładziny imitującej kamień. Ponieważ chcialabym dać drobne elementy na elewacji i słupek, który będzie podtrzymywał daszek nad wejściem w piaskowcu albo piaskowcopodobnym to właśnie nie wiem, co z tym nieszczęsnym kominem. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...