Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć,

 

a ja jutro zamawiam okna Oknoplastu :D Tylko muszę wybrać kolor klamki w środku co mnie przerasta :-? Wybraliśmy najpierw kolor srebrny, ale kogo nie zapytam, to mi mówi, że do orzecha nie pasuje srebrny, tylko co najwyżej złoty. Problem w tym, że ja nic złotego nie będę miała we wnętrzach. Mogę mieć jakieś srebrne akcenty (nóżki mebli itp). Dodam, że wnętrza podobają mi się raczej chłodne, minimalistyczne i nowoczesne. Czy ktoś widział orzechowe okna ze srebrną klamką? Jak to wygląda? Co radzicie?

 

pozdrawiam

Asia_w

Ja widzialam srebrne kalmki do brązowych okien, nie wiem czy byl to orzech, ale coś koło tego, to taki srebrny przyciemniny, nie chromowany. Mnie sie to bardzo podobało i według mnie bardzo ładnie się komponowało z wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy macie gdzieś w swoich zasobach fotki, gdzie na elewacji byłoby połączone boniowanie z cegłą/klinkierem? chodzi mi o cokół i filary z klinkieru, parter: tynk a na górze bonie? Nie za dużo tego dobrego no i czy pasuje? Szukałam, ale nie znalazłam... Ciężko mi to jakos w głowie poukładać. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój dom - projekt WM15 Zimorodek. Jak widać, brakuje mu między innymi cokołu. Zastanawiam się jaki kolor będzie najodpowiedniejszy:

- grafitowy - odpowiadający kolorowi dachówki

- ciemnobrązowy - jak podbitka

- jasnobrązowy - jak stolarka

 

Bardzo proszę o sugestie :-)

http://images20.fotosik.pl/72/59c38c4af33fb793.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwałek, jeśli pytasz o kolor murku, to ja z grafitu bym zrezygnowała, bo domek będzie wyglądał ciężko i ponuro. Raczej pomyśl o brązie albo wręcz o jakimś kontraście np. jakiś piaskowy. Ostatnio prosiłam o radę męża mojej koleżanki, architekta w sprawie materaiłu na cokół i komin. Nie dał mi konkretnej recepty, ale piowiediza, że każdy materiał jaki zastosuję, o ile będzie naturalny, będzie pasował do reszty zastosowanych naturalnych matetriałów. Wniosek: jak masz drewno, to możesz dać wszystko co naturalne albo jest doskonałą imitacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwałek, jeśli pytasz o kolor murku, to ja z grafitu bym zrezygnowała, bo domek będzie wyglądał ciężko i ponuro. Raczej pomyśl o brązie albo wręcz o jakimś kontraście np. jakiś piaskowy. Ostatnio prosiłam o radę męża mojej koleżanki, architekta w sprawie materaiłu na cokół i komin. Nie dał mi konkretnej recepty, ale piowiediza, że każdy materiał jaki zastosuję, o ile będzie naturalny, będzie pasował do reszty zastosowanych naturalnych matetriałów. Wniosek: jak masz drewno, to możesz dać wszystko co naturalne albo jest doskonałą imitacją.

 

Myślę, że nie ma sensu wprowadzac kolejnego koloru, nawet gdyby miał byc "naturalny". :wink:

Oglądając pierwsze zdjęcie wahałam się między kolorem podbitki a stolarki, jednak patrząc na zdjęcie drugie optuję zdecydowanie za kolorem podbitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POtrzebuję pomocy w doborze koloru luksferów do tynku. Tynku jeszcze nie ma, więc nie mogę pokazać, ale chodzi mi o coś takiego jak ma Maxtorka. Stolarka okienna złoty dąb, a dachówka ceglasta. I właśnie do tego trzeba dopasować kolor luksferów, którymi ma być doświetlona klatka schodowa. I nie wiem na co się zdecydować. Białe? Białe, ale matowe, miodowe? Poradźcie coś.[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POtrzebuję pomocy w doborze koloru luksferów do tynku. Tynku jeszcze nie ma, więc nie mogę pokazać, ale chodzi mi o coś takiego jak ma Maxtorka. Stolarka okienna złoty dąb, a dachówka ceglasta. I właśnie do tego trzeba dopasować kolor luksferów, którymi ma być doświetlona klatka schodowa. I nie wiem na co się zdecydować. Białe? Białe, ale matowe, miodowe? Poradźcie coś.[/url]

Może dymione :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęlam z zainteresowaniem przez 20 stron,nie wszystkie zdjęcia mi się otwierają ale nie znalazlam zestawienia kolorów jakie mialam w swoim domku a mianowicie:

dach-dachówka kolor antracyt

podobiciówka-drewno malowane zielonym drewnochronem(widać strukturę drewna)

balkony-filary i poręcze czarny drewnochron,pozostale elementy zielony drewnochron

okna-ciemna zieleń

rynny-w kolorze dachu

tynk-żólty wpadający w seledyn ale nie żarówiasty tylko lagodny

Piszę mialam bo domek już sprzedany.

Niestety nie mam zdjęć bo chętnie bym pokazala.

Wyglądal bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...