Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam:),

 

Bardzo proszę o poradę. W skrócie napiszę mój problem. Domek budujemy od roku i tak się zkłada że mąż ma kolegę w składzie budowlanym. Bardzo się z tego cieszyliśmy, kolega pomagał nam zdobyć materiały do budowy. Teraz jednak widzę ciemną stronę tej przyjaźni.

Mój domek ma:

czerwoną dachówkę (zdobyczną),

okna złoty dąb (szybka realizacja zlecenia),

drzwi Urzędowski bardzo brązowe niemal czarne (zdobyczne po atrakcyjnej cenie),

brama garażowa ciemny brąz (ale różni się od drzwi wejściowych).

Z przodu domku są dwa okna, drzwi wejściowe i brama garażowa. Teraz każdy z tych elementów jest w innym kolorze.

Bardzo proszę o poradę. Co mam zrobić dalej żeby nie "dobić" tej budowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wklej jakieś zdjęcia :)

 

opisz też, co masz jeszcze do zrobienia przed domem, czy macie już ogrodzenie?, czy dom jest otynkowany, czy z cegły itd.

 

pozdrawiam

 

może rozpocznij swój nowy wątek, bo to jest wątek ze zdjęciami elewacji,

myślę, że tak dla porządku będzie najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie:)

 

Zapomniałam o takich ważnych rzeczach.

 

Dom jest teraz ocieplany, a więc powinnam poszukać koloru do elewacji.

Nie mam nic zrobione przed domem, nie mam tez ogrodzenia.

 

Wiem że wątek dotyczy elewacji :) właśnie takie miało być moje pytanie. Jaki kolor nie zaszkodzi, a może chodź trochę pomoże, mojej budowie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

 

Świetny topik i jeszcze piekniejsze zdjęcia ;)

 

Ale może mi ktoś powiedzieć dlaczego u mnie nie otwiera się

duża część zdjęć? :(

Zwłaszcza takich z grafitowym dachem, których jestem ciekawa!

A po za tym, czy ktoś z Was ma rozeznanie w grafitowej blachodachówce. Widzę, że piekne są dachówki w tym kolorze, ale jak patrzę na niektóre blaszane są jakieś bladawe odcienie...

Jaki kolor Wy preferujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominika,

widzę, że nieźle Cię martwi tem melanż kolorków.

 

Jednak to Wy macie je przed oczami i musicie ocenić czy różne odcienie powodują zgrzyt, czy względnie się komponują.

 

Ja bym się zastanowiła ewentualnie na zmianie drzwi lub bramy garażowe

--- jeśli już zdecydujecie, że jest fatalnie---- można podciągnąć jedno do drugiego. Tylko czy dokupicie w zbliżonym kolorze bramę do drzwi lub na odwrót? Ale jeśli by była szansa to mozna coś spróbować sprzedać w anonsach lub na allegro ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:),

 

Bardzo proszę o poradę. W skrócie napiszę mój problem. Domek budujemy od roku i tak się zkłada że mąż ma kolegę w składzie budowlanym. Bardzo się z tego cieszyliśmy, kolega pomagał nam zdobyć materiały do budowy. Teraz jednak widzę ciemną stronę tej przyjaźni.

Mój domek ma:

czerwoną dachówkę (zdobyczną),

okna złoty dąb (szybka realizacja zlecenia),

drzwi Urzędowski bardzo brązowe niemal czarne (zdobyczne po atrakcyjnej cenie),

brama garażowa ciemny brąz (ale różni się od drzwi wejściowych).

Z przodu domku są dwa okna, drzwi wejściowe i brama garażowa. Teraz każdy z tych elementów jest w innym kolorze.

Bardzo proszę o poradę. Co mam zrobić dalej żeby nie "dobić" tej budowy :(

 

 

Z tego co czytam mogę tylko stwierdzic ze kolega wcale nie jest kolegą tylko człowiekiem bez skrupułów wciskającym co popadnie :o(

Miał facet dobry zarobek to i kolorystyką Waszej stolarki sie nie przejmował :o)

 

Swoja drogą o ile wiem to człowiek budujacy się ma wpływ na kolor drzwi czy okien :o(

 

Doprawdy ciężko cokolwiek poradzić sensownego co nie łączyło by się z wydatkami :o(

 

Nie zawsze okazja jest okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Ja jeszcze raz ,,pojęczę"...

I uderzę z prośbą o przesłanie jeszcze raz tutaj na topik zdjęć domków z grafitową dachówką- może być blachodachówka. Tamte fotki mi się niestety nie otwierają. :( Zwłaszcza z pierwszych stron, bo potem też ale wiem, że na pierwszych były graficiki...

Marzy mi się grafitowy dach, żółciótkie ściany- ale takie w bananek, beżyk- drewnopodobna, ciepła, brązowa stolarka...

Przepraszam za te jęki i chaotyczna wypowiedź. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wybrałam kolor podbitki.

Teraz muszę wybrać parapety.

Biała elewacja, grafitowa blachodachówka (EwkaP wstawię swoje zdjęcie jak się już doczekam dachu), podbitka i stolarka złoty dąb.

Jakie parapety stalowe?

Mam do wyboru białe lub brązowe. Wykonawca upiera się, że białe będą wyglądac brzydko. Mnie się wydaje, że te brązowe będą wyglądać jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś zasada do jakiej wysokości sięga dolna podbitka??(tak to się fachowo nazywa :oops:) Bo mam problem z moim domkiem - będę mieszkać w domu wielorodzinnym, który jest nieco nietypowy. Część, w której będę mieszkać jest parterowa, na nim taras (i widzę tu bardzo niską podbitkę), ale do mojego parteru przylega wysoka klatka schodowa i kolosalny budynek piętrowy z poddaszem. Jak połączyć to wszystko? :roll: Tynk i podbitkę mam już wybraną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich baaardzo serdecznie, jestem nowa na tym forum, chciałabym zapytać was o kolor pewnej elewacji, mam fotke na swoim kompie lecz niestety nie umiem wstawiać zdjęć, mógłby mi ktos w telegraficznym skrócie powiedzieć-napisać jak to się robi?? :)

 

pozdrawiam :wink:

 

 

Cześć!

Umieszczasz zdjęcie na np http://www.fotosik.pl/

Oczywiście pierwsze się tam zaloguj :o)

 

Gdy już wgrasz swoje zdjęcie na serwer odpowiednio pomniejszone to

kopiujesz link do zdjatka z fotosika i wklejasz na forum muratora :o)

Pozdrawiam :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...