Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość

Dzięki za opinie basia_z_lasu i el-ka

i proszę o jeszcze :p

 

basia_z_lasu właśnie architekt myśli o czymś szarawym, ale on to określił jako odcień tytoniowy :D chociaż sam do końca nie wiem co miał na myśli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Domek super, rozplanowanie elewacji też, ale nie róbcie tego kolorku

pt.: "Lilaruszsięcośtakablada"

Kolory ostatecznie na żywo wyjdą pewno trochę żywsze, może nawet dobierzemy ciemniejszy klinkier ( w sobotę z architektem jedziemy do dużej hurtowni i będziemy przebierać klinkier 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz: "walczymy z architektami"... To dziś architekt ma obowiązek zrobić wizualkę i projekt elewacji (czyt. dodatkowo zarobić)? Nie chcesz sam wymyślić wyglądu swojego domu? :o Tyle jest przecież inspiracji na tym forum.

 

Nota bene, za wymyślony przez architekta elewacyjny "róż majteczkowy" kazałabym dać sobie solidny rabat od ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Piszesz: "walczymy z architektami"... To dziś architekt ma obowiązek zrobić wizualkę i projekt elewacji (czyt. dodatkowo zarobić)? Nie chcesz sam wymyślić wyglądu swojego domu? :o Tyle jest przecież inspiracji na tym forum.

 

Nota bene, za wymyślony przez architekta elewacyjny "róż majteczkowy" kazałabym dać sobie solidny rabat od ceny.

 

He, he z tym różem, a raczej kolorem brzoskwiniowym to wymysł Kochanej Żoneczki.

To żeś mnie rozbawiła z tym "różem majteczkowym" :lol:

Padnie jutro jak to przeczyta, bo już dzisiaj śpi :wink:

 

Architekt sam nie wymyśla elewacji tylko proponuje różne opcje wysłuchując naszych sugestii i jak na razie jesteśmy z niego zadowoleni :p

Poza tym Architekt projektuje cały wystrój domu, żeby wnętrza były spójne stylistycznie z całym domem, a nie oderwane od rzeczywistości.

Sporo udogodnień funkcjonalnych wprowadzi do naszego domu, zaprojektuje elewacje, ogrodzenie, ogród, wnętrza - i do tego ma się zmieścić w doborze materiałów w określonym budżecie na gotowy dom z wyposażeniem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Hehe, widać że jednak w Krakowie są większe centusie niż w Poznaniu ;)

 

Pozdrowienia dla żoneczki (ale dałam plamę ;))

A co te określenie znaczy "centusie" ??

bom jakoś nie kumaty :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Jakby Ci to... To znaczy mniej więcej, że krakusy są bardzo oszczędni, z czego również słyną poznaniacy ;)

Kumam, ale wbrew pozorom takie usługi architekta za dużo nie kosztują.

Można powiedzieć, że dobrze wynegocjowałem zakres opracowania w cenie projektu samych wnętrz :wink:

Dodam jeszcze, że mam jakby nadzór autorski gratis, bo architekt jak się budowa zaczęła to się nawet zaangażował i często bywa na budowie, bo ma blisko - 2 minuty samochodem ( a nadzoru w umowie nie ma) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KristofurosFajne podejście. Lepiej wziąć architekta niż męczyć się po to żeby wyszło to samo co mają wszyscy, albo jeden wielki misz masz. :wink:

A co do kolorów elewacji - jak dla mnie trochę za bardzo jednakowe, wszystko wygląda jak przepuszczone przez różowy filtr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
KristofurosFajne podejście. Lepiej wziąć architekta niż męczyć się po to żeby wyszło to samo co mają wszyscy, albo jeden wielki misz masz. :wink:

A co do kolorów elewacji - jak dla mnie trochę za bardzo jednakowe, wszystko wygląda jak przepuszczone przez różowy filtr...

Właśnie o to chodzi żeby elewacja była spokojna, a nie krzykliwa.

Dom nie ma krzyczeć : "Patrzcie na mnie bo jestem inny". Nie jest to taki projekt, żeby dać super oryginalne kolory czy też ozdobniki np. z drewnem na elewacji, bo to do niego zupełnie nie będzie pasować. Ma być raczej spokojnym azylem.

Kolory pewno i tak się zmienią, klinkier pewno też, ale poszczególne odcienie i rozmieszczenie klinkieru tak już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
ale spokojny to chyba nie znaczy mdły? prawda? nie chodziło mi o to żeby wrzucać na elewację drewno czy krzyczeć. Po prostu odcienie nie wydają mi się trafione.

Pisałem że kolory się zmienią, klinkier też, a okna na pewno będą w kolorze orzech, a nie złoty dąb.

Rozmieszczenie tonacji kolorów i klinkieru tak zostanie, a kolory się bardziej dopasuje do stolarki okiennej i drzwiowej w kolorze orzech.

A tu jeszcze oświetlenie - zapalane oczywiście sekcyjnie

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i721364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Właśnie o to chodzi żeby elewacja była spokojna, a nie krzykliwa.

Dom nie ma krzyczeć : "Patrzcie na mnie bo jestem inny"

miedzy "spokojna" elewacja a "mdla i nijaka" jest bardzo cienka granica, ktora chyba wlasnie przekroczyles.

architekt stworzyl mdly, budyniowaty widoczek bez charakteru i polotu; zwykla sztampe... / z ciekawosci zapytam: czy we wnetrzach zas zaproponowal bezowe kafle na podlodze, glazure w lazience po sam sufit /beze, brazy/, kuchnie w kolorze kupy /calvados albo buk.../ i skorzany wypoczynek z elementami drewna?/.

masz fajny projekt, ladna dzialke - nie zmarnuj tego! nie rob zadnych brzoskwin, bezy czy innych "rozowych majtek" jak to juz ktos napisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
[

Właśnie o to chodzi żeby elewacja była spokojna, a nie krzykliwa.

Dom nie ma krzyczeć : "Patrzcie na mnie bo jestem inny"

miedzy "spokojna" elewacja a "mdla i nijaka" jest bardzo cienka granica, ktora chyba wlasnie przekroczyles.

architekt stworzyl mdly, budyniowaty widoczek bez charakteru i polotu; zwykla sztampe... / z ciekawosci zapytam: czy we wnetrzach zas zaproponowal bezowe kafle na podlodze, glazure w lazience po sam sufit /beze, brazy/, kuchnie w kolorze kupy /calvados albo buk.../ i skorzany wypoczynek z elementami drewna?/.

masz fajny projekt, ladna dzialke - nie zmarnuj tego! nie rob zadnych brzoskwin, bezy czy innych "rozowych majtek" jak to juz ktos napisal.

Takiś mądry ??

To może napisz jakie kolory zastosować, a nie pisz których nie stosować.

Może taki bezpłciowy kolor jak biały zastosować co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...