Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość
do krisa :Ptrochę namieszałam :lol:

No to dzięki Damro za opinie, innym także dzięki za opinie, za te konstruktywne i za te mniej.

Ja też nie wiem, gdzie co niektórzy widzieli róż, raczej bym powiedział brzoskwiniowy lub łososiowy.

W każdym razie wizualizacja jeszcze trochę się zmieni kolorystycznie, ale w niewielkim stopniu, niektóre fragmenty będą bardziej kontrastowe np. stolarka i klinkier. Jak będzie gotowa to pozwolę znowu ją poddać Waszej ocenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nadal nie widzę okien u efilo ale spróbuję napisać coś konstruktywnego :wink:

Napewno coś nie tak jest z onami - może wprowadz jakieś podziały na szybach ( biorąc pod uwagę całość to najlepiej poziome ). Ramy napewno nie powinny być białe. Dziwnie też wyglądają te bardzo głębokie wnęki w oknach - czy w rzeczywistości też to będzie tak wyglądało? To chyba co najmniej 20 cm styropian. Te głębokie wnęki jak dla mnie sprawiają wrażenie bunkra :-?

Napewno brakuje cokołu wokół domu, to sprawia, że elewacja jest jakby niedokończona. Może grafitowy klinkier? Widzałam gdzię taki szaro - niebieskawy szukając cegły do obmurowania naszych kominów ale nie pamiętam już jaki to był producent.Tym samym materiałem obłożyłabym filary przy tarasie.

Barierka na górnym tarasie też wygląda na niedokończoną. Do tego domku pasowałaby moim zdaniem balustrada ze stali nierdzewnej łączona ze szkłem.

Kolor elewacji złamałabym lekko szarością ( bo chyba jest biały, prawda? )

To wszystko co przychodzi mj do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo a mi się podoba tak jak jest. Nie robiłam żadnych wiecej cudów. Okna-jak najmniej podziałów jeśli to mozliwe. Piekny dom!

popieram, też uważam, że nic więcej nie potrzeba. Ale widziałam kiedyś białą elewację z nietypowymi, bardzo szeroko rozstawionymi boniami. Wyglądało to tak jakby cały dom był obłożony płytami, fajnie to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Okna będą takie jakie są - bez podziałów. Ramy szare vel popielate. Faktycznie będą cofnięte choć w tym przypadku zrobił to program sam bez pytania o ocieplenie. Będzie 18 cm więc trudno żeby nie było wnęki.

Kolor elewacji jeszcze do końca nie wiem. Na pewno jakaś złamana biel ale jeszcze nie wiem w jakim kierunku. Podobał mi się altweiss u Reziego. Złamany szarością raczej nie wchodzi w grę - stawiam dom na Śląsku i szarawy wyglądałby jak brudny stary kiedyś biały.

Cokół będzie ciemnopopielaty ale chyba damy taki tynk natryskowy z kamyczków (sorki ale nie wiem jak to się nazywa)

Barierka będzie taka jak opisała Annja - niestety program ma swoje ograniczenia :roll:

 

Moje pytanie raczej dotyczyło ewentualnego urozmaicenia wprowadzeniem np. ciemnopopielatego rusynku na elewacji. Rozrysowałam poziomy pas na oknach na piętrze (od tego nad wejściem do tych nad garażem) ale Tomek kręci nosem.

 

Faktycznie wystarczy tak jak jest? Nie będzie to za nudne?

 

P.S. Annju, te okna to takie odchłanie wyszły bo specjalnie wstawiłam ciemnopopielate szyby w wizualizacji. Nie chciałam złudnie myśleć że ona takie jaśniutkie będą bo w rzeczywistości okna zawsze są ciemne zwłaszcza jak wewnątrz ciemno, ale chyba przegięłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda że charakterystyczna. I ja o czymś takim właśnie mówię. Strasznie mi się podobają Twoje paseczki :D Choć w kolor bym się po prostu bała pójść :oops:

 

Moja bryła ładna? Toć to zwykła stodoła. Tyle że złamana w L bo się nie zmieściła na działce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Okna będą takie jakie są - bez podziałów. Ramy szare vel popielate. Faktycznie będą cofnięte choć w tym przypadku zrobił to program sam bez pytania o ocieplenie. Będzie 18 cm więc trudno żeby nie było wnęki.

Kolor elewacji jeszcze do końca nie wiem. Na pewno jakaś złamana biel ale jeszcze nie wiem w jakim kierunku. Podobał mi się altweiss u Reziego. Złamany szarością raczej nie wchodzi w grę - stawiam dom na Śląsku i szarawy wyglądałby jak brudny stary kiedyś biały.

Cokół będzie ciemnopopielaty ale chyba damy taki tynk natryskowy z kamyczków (sorki ale nie wiem jak to się nazywa)

Barierka będzie taka jak opisała Annja - niestety program ma swoje ograniczenia :roll:

 

Moje pytanie raczej dotyczyło ewentualnego urozmaicenia wprowadzeniem np. ciemnopopielatego rusynku na elewacji. Rozrysowałam poziomy pas na oknach na piętrze (od tego nad wejściem do tych nad garażem) ale Tomek kręci nosem.

 

Faktycznie wystarczy tak jak jest? Nie będzie to za nudne?

 

P.S. Annju, te okna to takie odchłanie wyszły bo specjalnie wstawiłam ciemnopopielate szyby w wizualizacji. Nie chciałam złudnie myśleć że ona takie jaśniutkie będą bo w rzeczywistości okna zawsze są ciemne zwłaszcza jak wewnątrz ciemno, ale chyba przegięłam :D

 

Jeśli dom ma wyglądać tak jak opisałaś powyżej to już nic nie kombinuj bo będzie napewno bardzo ładnie. Urokiem tego domu jest jego prostota i dodawanie jakichś paseczków zepsułoby ten efekt. Na tej wizualizacji brakowało wielu elementów więc dlatego tak pojechałam :wink: Myślałam, że to planowany efekt końcowy. A tak z innej beczki - co to za projekt? Typowy czy indywidualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Annju

faktycznie wizualizacja trochę niedoróbka ale to pierwsza w moim życiu więc musiałabym jeszcze dużo się nauczyć żeby coś bardziej zbliżonego do rzeczywistości stworzyć :oops:

 

Projekt indywidualny. Poziome okna przywiozłam z Litwy. Do tego dodaliśmy mało stromy dach i brak daszku nad wejściem. I ogólne przesłanie że ma być stodoła. A reszta to już raczej wynik tego co jest w środku czyli naszego zamówienia na funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...