Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przydomowa oczyszczalnia ścieków-nielegalna??!!


odyseusz

Recommended Posts

Dzień dobry,mam pytanie związane z POŚ.W warunkach zabudowy Gmina wydała pozwolenie na "szambo".Zaznaczam,że na tym terenie kanalizacja nie istnieje a w planach Gminy nawet na przyszłość nie ma jej w planach.Chcemy "szambo" zamienić na POŚ.Czy istnieje taka mozliwość?Chodzi o zgodność z obowiązującym prawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zadzwoń do urzędu gminy do referatu budowy i infrastruktury i zapytaj czy możesz wybudować POS, jeżeli powiedzą że tak to dodatkowo zapytaj się czy możesz liczyć na zwrot części poniesionych kosztów..

 

na stronie internetowej urzędu powinny być takie wiadomości..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na budowę oczyszczalni, jak i na każdą inną budowę wydaje obecnie starostwo powiatowe, nie gmina (przynajmniej tak jest u nas) i po dostarczeniu potrzebnych dokumentów nie ma z tym żadnego problemu. U nas też miało być szambo a jest już oczyszczalnia.

 

Czasem jednak bywają problemy, u mnie np. zgłasza się w Wydziale Architektury UM (gmina Gdańsk). Ponieważ w planie zagospodarowania w przyszłości przewidziana jest kanalizacja, miasto wydaje pozwolenie wyłącznie na szambo, o POŚ nie chce słyszeć, już otrzymałam SPRZECIW, aktualnie jestem na etapie odwołania od sprzeciwu. Wydaje mi się, że marne mam szanse, aczkolwiek nie zamierzam odpuszczać tematu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na POŚ nie trzeba zgody. Jeżeli spełniasz wymagania, co do odległości od: i tu wiele wyliczanek, masz badanie geologiczne gruntu i atest na POŚ to zgłaszasz do starostwa zamiar budowy i wszystko t.zn do 30 dni muszą wystosować pismo, że nie ma przeciwwskazań lub takowe wskazać. Pisałem już o tym dokładnie chyba rok temu. Poszukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te odległości.

Mam na działce studnię kopaną(lustro wody na 14 m)od wielu lat ze studni się nie korzysta.Planuję wodę ze studni wykorzystać np. do podlewania ogrodu.Według przepisów odległość drenażu rozsączającego od studni musi być 30m,a u mnie jest ok.10m.Mam nadzieje że da się jakoś dogadać z gminą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp.j nie masz racji, ja chyba to czytałem rok temu ale teraz właśnie to załatwiam i w gminie włąśnie na takie moje argumenty odpowiedzieli krótko. Złożyć projekt, poczekać na pozwolenie na budowe a następnie zgłosić że się rozpoczyna i po 30 dniach jak nie wniosą sprzeciwu to można robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp.j nie masz racji, ja chyba to czytałem rok temu ale teraz właśnie to załatwiam i w gminie włąśnie na takie moje argumenty odpowiedzieli krótko. Złożyć projekt, poczekać na pozwolenie na budowe a następnie zgłosić że się rozpoczyna i po 30 dniach jak nie wniosą sprzeciwu to można robić.

Podałem stan na 2004 rok wiosna. Wtedy to załatwiałem i tak było. Jeżeli teraz coś się zmieniło to przepraszam. Grunt to stabilne przepisy! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi pozwoleniami to jakieś nieporozumienie; na POŚ wystarczy zgłoszenie z mapką 1:500 na której naniesione jest miejsce urządzeń ( zbiornika i drenażu ), u mnie żona własnoręcznie taki rysunek naniosła na mapkę, dołączyłem parę kartek instrukcji od sprzedawcy ( jakieś atesty itp. ) i na tym koniec; wiem, że niektóre starostwa wymagają projektu uprawnionego projektanta, to jest NIEZGDODNE W PRAWEM BUDOWLANYM; inna sprawa, że miejscowi projektanci to często pracownicy tego urzędu; ktoś kto ma trochę czasu, może się spierać; radzę złożyć zgłoszenie i czekać 30 dni; jak brak sprzeciwu, montować POŚ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... radzę złożyć zgłoszenie i czekać 30 dni; jak brak sprzeciwu, montować POŚ.

 

A jak jest sprzeciw, a kanalizacja w planach na za 4 lata (na dzień dzisiejszy jej nie ma) to co robić? Szamba nie chcę, a gmina, mówi, że w takiej sytuacji tylko szambo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gmina nie daje pozwolenia na POS bo 2 lata temu mieli mieć własna oczyszczalnie i kanalizę, ale im Park Narodowy zablokował inwestycję.

Mnie powiedzieliże jeżeli w warunkach zabudowy miałem szambo to muszę je mieć, a i pozwolenie na budowe mam z projektem szamba.

Więc o zmianach nie chcą słyszeć.

Ja i tak chyba zrobie posia na lewo a jak bedzie kanaliza ta co miała byc 2 lata temu :-), to się podłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...