Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO DZIENNICZKA RENCI


Recommended Posts

Wiem wiem!!! Znowu nie dotrzymałam slowa - pierwsza noc super - pewnie taka jak i Twoja? - no to sobie wyobraź 8)

 

A tak to generalnie nie wiem jak się nazywam :o jest tak dużo rzeczy do zrobienia - rozpakowania i wogóle okazuje się że mam za duży dom - nie wiem ile kilometrów przeszłam po nim ostatnio ale nogi mnie bolą - zresztą wszystko mnie boli :-?

 

Ale jestem najszcześliwszym człowiekiem na ziemi - wychodzę sobie w szlafroczku rano z kubkiem kawy w ręku - ptaszki ćwierkają, słoneczko przyświeca i patrzę sobie jak obok u sąsiada w sadzie czereśnie dojrzewają a obok moja jabłonka z gruszką pną się w górę , świerczek wypuszcza maciupkie szyszunie i jest CUDOWNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam

 

 

PS> Zdjęcia będą za jakąś chwilę :-? :oops: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rencia przytulny Twoj domek! Ale fajnie ze juz mieszkasz. My tez planujemy sie przeprowadzic jak tylko bedzie sie dalo zamieszkac. Nie bedziemy czekac na pelne wykonczenie :)Mam kilka pytan. Czym pomalowalas bale w lazience? Jakos dodatkowo bedziesz zabezpieczac przed wilgocia? Tym samym co w pokojach? Czy bale stropowe sa malowane innym kolorem niz sciany czy tylko na zdjeciu tak wyglada?Jaka masz wyskokość pomieszczen na parterze? (licząc do desek sufitowych)? Kto Ci robil schody? Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo - wreszcie zaspokoiłaś choć trochę naszą ciekawość :) Piknie, piknie! :lol:

O ile nie jesteście już zmęczeni budową to wszystkie "pierdółki" które zostały do zrobienia będą szybko przybywać. Zresztą - tak samo jak wszystkie "durnostojki" (to te zbędne przedmioty stawiane gdzie popadnie, na które się tylko patrzy i niby ma być przez to ładniej) :lol: - u nas ciągle ich przybywa. Kiedy się to skończy? :wink:

Co do tego miejsca do relaksu, zamieszczonego na zdjęciu - znaczy się, że wy też lubicie czytać siedząc na "tronie"? :lol: :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie że żyrandole są fajowe??? :wink: :lol:

 

Odnośnie malowania bali to zamalowaliśmy tylko w pokojach na górze - owszem do pomieszczeń mokrych idą specjalne lakiery - a na dole salon,jadalnia, kuchnia - legary i oprawy okien są pomalowane innym ciemniejszym - brązowym odcieniem wosku - poza tym narazie ścian na dole nie woskowaliśmy bo góral który robił nam schody (ten sam co u Juranda) poradził żebyśmy jeszcze rok odczekali - bo że jak zawoskujemy i zalakierujemy teraz a dom jeszcze schnie nie mówiąc o zimie kiedy pójdzie w tym roku pełną parą centralne ogrzewanie. Pod wpływem ciepła wosk i lakier mogą się złuszczyć i trzeba będzie od nowa czyścić - szlifować wszystkie bale - do czego mój małż na pewno nie dopuści.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pierdółki" które zostały do zrobienia będą szybko przybywać. Zresztą - tak samo jak wszystkie "durnostojki" (to te zbędne przedmioty stawiane gdzie popadnie, na które się tylko patrzy i niby ma być przez to ładniej) :lol: - u nas ciągle ich przybywa. Kiedy się to skończy?

 

Z popierdólkami i durnostojkami nigdy się nie skończy i Ewela o tym doskonale wie - bo baby to lubią - poza tym trzeba je czasem zmieniać , przestawiać i wogóle - no cóż faceci tego nie rozumieją :-? :o

 

 

Apropos pozdrów żonkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z popierdólkami i durnostojkami nigdy się nie skończy i Ewela o tym doskonale wie - bo baby to lubią - poza tym trzeba je czasem zmieniać , przestawiać i wogóle - no cóż faceci tego nie rozumieją :-? :o

 

 

Apropos pozdrów żonkę!

 

 

Pozdrowię, dziękuję :wink:

A tak przy okazji (jest już po 22:00 :wink: )z durnostójkami przypomniało mi się inne powiedzonko (lekko zmodyfikowane):

"Obiecanki-macanki a durnemu ... " :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj witaj Rencia....tak tak, z lekka zaspokoiłaś ciekawość,

 

wchodziłam co pare dni...a tutaj nic i nic....

 

bardzo ciepłe i przyjemne masz te pomieszczenia...schody podobne jak u Juranda- rozumiem że to ci sami fachowcy montowałi???

(POCZUŁAM SIĘ JAK W DOMU OGLĄDAJĄC TWOJE FOTKI- TAK PRZYJEMNIE MIŁO I GUSTOWNIE,- bez przedobrzeń)

eh....chciałoby się i mi usiąść już tak prawie jak w domu i zagościć nad kawusia...., ale jak to mowisz....nie ma odrazu Krakowa....etc..

 

u nas juz okna wstawione- super!!!!,...wkoncu, dlugo jakos sie zeszlo, ale juz kroczek do przodu, teraz ocieplanie, no i moze w sierpniu damy rade sie w spartańskie warunki wprowadzic.......na tą kawkę na tarasie!!!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rencia, piękny masz dom, właśnie odkryłam to forum, kto szuka nie błądzi;)

jeny ale Ci zazdroszczę, że juz mieszkacie w domu z bali

my jesteśmy na etapie rozmyślań o projekcie, poszukiwania wykonawcy (jurand - napisałam do Ciebie :) naprawdę będe wdzięczna za wszelkie info), kupiliśmy działkę, kompletujemy dokumenty

Rencia, a jak Ci to wyszło finansowo? dużo więcej niż zakładaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

a może tak więcej zdjęć :evil: :evil:

z zewnątrz nic nie było dawno chyba

 

gratuluję przeprowadzki podejżewam że jest fajnie tylko mam pytanie czy Wam nie brakuje tej miejskiej bliskości marketów :D

teraz to trzeba planowac wszystko bo do sklepu daleko i krócej czynne nie mówiąc o marketach budowlanych 12km

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Na zewnątrz się jeszcze nie zmieniło - jedynie w przyszłym tygodniu górale będą obijać garaż drzewem.

Poza tym narazie musimy złapać oddech - finansowy.

Mieszka się super a jeśli chodzi o sklepy to u mnie w wiosce jest czynny do 22.00 a obok w Naramie chyba do 21.00.

Markety budowlane????? - narazie im podziękuję , poza tym skład budowłany mam jakieś 2km od siebie .

Planować ? a i owszem planuję że po pracy zjemy objadek a potem heja na spacerek z córką i pieskiem, albo na rower, albo pociapać się w baseniku, albo do sąsiadeczki na kawkę.......jest super, jest super i oby tak dalej.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...