Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO DZIENNICZKA RENCI


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za dodawanie otuchy!

Zazdroszczę tego cieplutkiego pozwolenia :oops:

 

Ale zebyś nie myślała, ze to takie łatwe było :wink: to przyznaję sie, ze papierkologię zaczęlismy w grudniu... Ponad pół roku patyczkowania się z biurokracją - że nie tu linia zabudowy, linia energetyczna, że podział działki nie tak... Masakra!

 

Zobaczysz, będzie dobrze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rencia :wink:

Widzę, że zmiany idą "ku lepszemu" I O TO CHODZI!!! :D

Ten projekcik na pewno będzie szybszy w wykonaniu i OSZCZĘDNIEJSZY - zostanie wam więcej kasiury na śliczne wykończenie... :wink:

Prosta bryła, banalny, dwuspadowy dach - w sam raz pod balowy domek :wink:

POZDRAWIAMY (ja na pewno, żonka pewnie też, choć śpi już zmęczone biedactwo pod moim bokiem i nie wiem o czym śni... Może o domku... :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu się odezwałeś. Dzięki wielkie!

Pozdrowionka

Idę zobaczyć do Twojgo Dziennika - ostatnio jakieś ławy wylewałeś? :roll:

 

Oj no normalnie nie mam kiedy skrobnąćw tym dzienniku....

Życie na wariackich papierach prowadzęostatnio - wszystko dzieje się na raz...

Zaglądam tu od czasu do czasu, zaglądam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Do Gasola!

 

Kominek tak jak w rzucie parteru - za schodami.

 

Garaż będzie cały betonowy.

 

Ogrzewanie planuję - piec na ekogroszek - trójkomorowy z własnym podajnikiem - będzie można w nim spalać też owies, pelety, śmieci itd.

Piec w pomieszczeniu gosp. a opał w garażu - jak narazie mamy jedno autko - więc w garażu zostanie dużo miejsca na składowanie materialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Teraz juz wiem, ze to nie Twoj domek dzis widzialam :-)

Wpadla mi w oko jedna dzialka w okolicy tylko duza jest i tak sobie gdybam, ze gdybym ja kupila taka duza i podzielila np na 3 w tym jedna sprzedala (mozna tak od razu sprzedac?) to odzyskalabym czesc pieniedzy. Czy moglabys mnie oswiecic srednio w kosztach takiego przedwsiewziecia? Bo czasowo to widze, ze to nie takie hop siup, a niestety wlasciciel upiera sie przy sprzedarzy calosci.

Widze tez, ze ceny ida w gore i w Szczodrkowicach - 5 tys za ar - o zgrozo! :-)

 

Projekt jest sliczny! Jeszcze nie przerabialam fazy wybierania projektu, wiec nie potrafie spojrzec na niego krytycznie i zarazem konstruktywnie. Wiem jedno - wyglada na bardzo funkcjonalny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altra - witaj!

 

 

Podział działki trwa ok. 2 miesięcy począwszy od złożenia wstępnego projektu podziału do gminy o wydanie opini do uzyskania decyzji zezwalającej na podział. Tyle to trwało u mnie.

Jest jeszcze kwestia czy można podzielić.

Gmina Skała nie ma planu przestrzennego i w związku z tym podziały robi się na podst. odrębnych przepisów - ustawa o gosp. nieruchom.

Podział jednej działki na trzy - jeśli jest prosty w sensie jeśli działka ma prosty kształt i niewiele załamań kosztuje w granicach 2000 -3000-3500.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję WZ!!! Pierwszy ważny papier zdobyty :wink:

Co do rozmieszczenia pomieszczeń to muszę powiedzieć, że ciekawy. Ale w jednym będę szczery do bólu - PO CO CHOWAĆ KOMINEK!!! Pomyślcie jak go tu gdzieś indziej wkomponować - to ma być ozdoba domu a nie rzecz wciśnięta w najdalszy kąt, z dala od wszystkich oczu, jak jakiś stary odkurzacz... :lol: Ja bym na pewno go jakoś wyexponował - może górny lewy róg na planie parteru.... A komin? A czy to ważne... Chcesz mieć kotłownię w garażu to zawsze możesz dać stalowy komin obok ściany (od zewnątrz) - nie zabiera miejsca i tak strasznie drogo nie wychodzi. Ja właśnie taki będę w przyszłości stawiał obok garażu.... A systemowiec dla kominka postaw tam gdzie ma być kominek. Pamiętaj, to lokalizacja kominka wymusza położenie komina - NIE ODWROTNIE!!! :D :D :D Zaczynasz budować dom - nie zasiedlasz już istniejącego budynku. Zrób tak, żeby było GIT! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...