Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMENTARZE DO DZIENNICZKA RENCI


Recommended Posts

Właśnie dostałam maila od projektanta - przez ten kominek burzą całą wcześniejszą koncepcję - zresztą przeczytaj sam:

 

"Analizowaliśmy z szefem koncepcje pani domku i doszliśmy do paru wniosków. Jeżeli byśmy obniżyli garaż do typowej wysokości 2,2m ,a wjazd byłby z poziomy gruntu to na piętrze uzyskamy dwa poziomy(nad garażem 75cm niżej).Dużą sypialnie z garderobą i łazienką przenosimy nad garaż co daje nam bardziej ustawną łazienke ,oraz unikamy kłopotów z przygotowaniem podłoża w łazience na stropie drewnianym(nad garażem mamy strop żelbetowy).Na dole proponujemy również małe zmiany (być może obrócenie lub przestawienie schodów) co pozwoli nam na centralne usytuowanie kominka. Gabaryty budynku bez zmian.

Czy zgadza się pani na takie propozycje?

Przy obecnym układzie komin wyjdzie na środku sypialni i byłby na przykład elementem dekoracyjnym lub nośnym dla telewizora typu LCD."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My tez mielismy na glowie cos niecos przy zakupie dzialki. Tzn pokrycie kosztow umowy notarialnej, oplata za pelnomocnictwo aby sprzedajacy nie musial drugi raz przyjezdzac (dzialka rolna wiec czekalismy na decyzje Agencji Rynku Rolnego), oplata za sluzebnosc dla dzialki obok...

A teraz sie okazuje ze inni sluzebnosci dla nas nie ustanowili - sprzedawca dzialek nie dopilnowal...Dosc ze wzial na siebie zalatwienie tego, ale ciekawe co z kosztami...

 

W zamian dal nam 500 m dzialki "gratis" - z tego kawalka polowa pojdzie na droge..

Ech, z nimi wszystkimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rencia, jak tu miło u Ciebie :) Cieszę się, że tu zawitałam i pewnie zostanę :oops:, zwłaszcza że preferujemy podobne klimaty :)

 

Nasz projekt właśnie został przesłany konstruktorom, więc najtrudniejsza decyzja co do wyglądu i kształtu domu już za nami, uff :)

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/domek_front.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/tyl.jpg

 

Ale... tak mi weszło w krew przeglądanie stron z projektami, że robię to wciąż dla zabawy i w pioszukiwaniu inspiracji, i znalazłam takie coś: http://www.polskadrewniana.pl/

 

Zobacz np. na dom "Przykop"

 

http://www.polskadrewniana.pl/img/img_katalog/dodatkowe/D_3_2k4tuR.jpg

 

Tutaj jest o nim więcej: http://www.polskadrewniana.pl/index.php?pk.1,id.3

 

Pomarzyć zawsze można ;) , a może i nasz murowany dom obłożę drewnem, skoro nie mogę budować z bali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Słoneczko za pomysły.

Tylko jest jedno ale:

 

Projekt (wizualizacje) mieliśmy wybrany już rok temu po czym w ostatniej chwili go zmieniliśmy a teraz to i tak klameczka zapadła bo projekcik jest w trakcie roboty i pewnie w tym tygodniu dostanę kolejną koncepcję.

 

Poza tym od jakiegoś miesiąca przyczepiły się do mnie jakieś obawy i jakoś nie chcą się odemnie odczepić - wiesz coś w stylu dylematy budującej baby.

 

W sobotę jadę na urlop więc mam nadzieję że odpoczynek dobrze mi zrobi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz to i tak klameczka zapadła bo projekcik jest w trakcie roboty...

Poza tym od jakiegoś miesiąca przyczepiły się do mnie jakieś obawy i jakoś nie chcą się odemnie odczepić - wiesz coś w stylu dylematy budującej baby.

 

To dokładnie tak samo jak u mnie :) Dokładnie! I pewnie u wielu budujących też ;)

Ale projekt projektem, a zawsze można w trakcie coś zmienić, choćby położenie ścianki działowej, wygląd elewacji, czy wystrój wnętrza.

I dlatego tak podglądam różne pomysły :)

 

W sobotę jadę na urlop więc mam nadzieję że odpoczynek dobrze mi zrobi. :roll:

 

Heh, zazdroszczę Ci :oops: Odkąd mieszkamy na wsi, a więc jak na wakacjach cały rok, o wyjeździe na dłuższy urlop można tylko pomarzyć, ale na grzyby jak się pokażą, to i owszem, natychmiast :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko ja też od lutego pomieszkuję prawie na wsi bo w zasadzie Kokotów to w tej chwili peryferie miasta.

A na urlop i tak jadę i tak jadę tym bardziej że ze mężem co jest rzadkością - ostatni wspólny urlop spędzaliśmy ze cztery lata temu.

Wogóle musi być fajnie bo to nasz pierwszy wspólny urlop z naszym małym zbójem.

No oczywiście poza weekendowymi wspólnymi wypadami.

Jakoś trzeba ratować zatracany w pracy czas.

Kurka tak se myślę żeby kiedyś w tym naszym kraju zrobiło się normalnie, to byśmy może różnych dziwacznych patologi nie mieli.

Łooo matko o polityce to ja tu gadać nie będę :oops:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...