Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jesli chodzi o wytyczenie fundamentow to sie wyjasnilo w poniedzialke z samego ranka - geodeta mowi ze wytyczy osie fundamentow a jak przyszlo co do czego to wytyczyl obrys domu z projektu i stad te male nieporozumienie :))

rozni geodeci co innego tyczna

 

do kasia74 - architek projektuje a geodeta tyczy - jesli sa osie to przy fundamencie 24 cm os dzieli na polowe czyli 12 , jesli sciana licuje sie z fundamentami tak jak jest to w naszym przypadku (24 cm beton komorkowy) to os sciany pokrywa sie z osia fundamentow plus 14 cm ocieplenie to wychodzi 26 cm

 

do DorisN - budujemy z betonu komorkowego gr 24 cm a sciany dzialowe 12 cm

 

pozdrowiatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wytyczenie fundamentow to sie wyjasnilo w poniedzialke z samego ranka - geodeta mowi ze wytyczy osie fundamentow a jak przyszlo co do czego to wytyczyl obrys domu z projektu i stad te male nieporozumienie :))

rozni geodeci co innego tyczna

 

do kasia74 - architek projektuje a geodeta tyczy - jesli sa osie to przy fundamencie 24 cm os dzieli na polowe czyli 12 , jesli sciana licuje sie z fundamentami tak jak jest to w naszym przypadku (24 cm beton komorkowy) to os sciany pokrywa sie z osia fundamentow plus 14 cm ocieplenie to wychodzi 26 cm

 

do DorisN - budujemy z betonu komorkowego gr 24 cm a sciany dzialowe 12 cm

 

pozdrowiatka

 

 

Dzięki za wyjaśnienie. nam ocieplenie wychodzi z tynkiem ok 15cm, parapety kupiłam 20cm.

Góra już w połowie zrobiona :D , właśnie "kładzie się" glazurka i "zacierają się" ściany. Zostaje tylko malowanie, ułożenie podłogi i.......wstawiamy meble. Gorzej będzie z szafkami w łazience, bo się będą robiły ze 4 tygodnie.

Dół wytynkowany (prawie), próba wody i ....lejemy szlichtę.

Pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Rodo5. Od listopada mam projekt i czasami tu zaglądałam. Postanowiłam napisać dopiero teraz, gdyż od paru dni nasz sen zaczyna się spełniać. W tym tygodniu zzostały wykopane fundamenty i nie musze chyba pisać, że ulubione miejsce naszych rodzinnych wycieczek to teraz budowa :D Chętnie zobaczyłabym Wasze realizacje (może uda się komuś zamieścić swoje zdjęcoia). My budujemy w okolicach Wrocławia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady...

 

Co do balkonow to faktycznie chyba stanie po stronie mojej lepszej polowki i nie zrezygnujemy z zadnego, nie chcemy by dom stracil swoje podstawowe atuty... Nie wiem czy funkconalne beda dwa balkony w sypialni... Ale narazie sen z powiek spedzaja nam ceny adaptacji, szukamy, szukamy, az znajdziemy...;) Tylko ten czas... - w kwietniu chcielibysmy zaczac, a tu co chwile cos nowego, ehhh papierologia... :cry:

 

A przy okazji czy ktos z poludnia Polski bylby tak laskaw i udostepnil nam do obejrzenia wybudowany lub prawie wybudowany Rododendron?? Jestesmy mobilni, dojedziemy wszedzie w promieniu, powiedzmy, 300km od Slaska, odwdzieczymy sie i wogole...:D:D:D Bo az nam cos sie robi gdy wyobrazamy sobie gotowy domek... Bardzo prosimy o ewentualne informacje na priv

 

Z gory dzieki

Ula & McKlusky

 

ja ci mogę dać namiar na domek rodo który właśnie jest postawiony..slicznie wygląda (pszczyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach chciałem się pochwalić że startuję w połowie maja.Ustaliłem dziś termin z wykonawcą.Już nie mogę się doczekać. Jakby Was interesowało to wycena stanu surowego otwartego to 85tyś zł,robota +materiały (na szczęście pustaki,dachówkę i więźbę mam od 1,5msca :wink:, ich koszt zawiera się w w/w cenie)

 

Walker a ile za robociznę konkretnie, bo 85 tys. za wszystko to wydaje się tanio.

Za robotę 33,5tyś.zł.

Materiały z 7%vatem,tak po koleżeńsku :wink:

walker a po ile płaciłeś maxa? te 85tyś to wszystko?-zbrojenia, beton, piasek, ocieplenie fundamentów, dachówka+orynnowanie i podbitka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walker a po ile płaciłeś maxa? te 85tyś to wszystko?-zbrojenia, beton, piasek, ocieplenie fundamentów, dachówka+orynnowanie i podbitka :o

 

Mam Porotherm 25 za 5.42zł z transportem (zapłacony na początku lutego).

Tak w tej cenie jest wszystko :wink: fundamenty z bloczków(stopa wylewana) i ocieplenie styrodurem, ściany,stropy,schody,wylewka betonowa na parterze,kominy,wkład do komina,ocieplenie kominów,dach(dachówka cementowa) z obróbkami,orynnowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Po pierwsze Kasik już jest 31 :(

Po drugie nic nie pisze bo robi ogrodzenie!

Niestety na froncie robót budowlano-domowych cisza!

Mam gościa na tynki wewnętrzne i już nie moę się doczekać, kwota ustalona to 22 PLN / m2 , gips maszynowy pod gruntowanie.

Niestety mój elektryk jakoś się nie spieszy do mnie:(

A już o instalatorze nie wspomnę. Dość że jest cholernie drogi to cały czas mówi że niebawem. A przecież te trzy ekipy trzeba zgrać:(

Całe szczęście , że chociaż ogrodzenie już niebawem powstanie.

Strasznie nie lubie zastoju na budowie. A tak niestety teraz jest.

Pozdrawiam

wszystkich

Wszystkiego Naj, Naj z okazji Świąt

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...