Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja również gratuluję! Fajnie jak się "kluje" na wiosnę.

 

Mam pytanie do tych, którzy budowali: jaki kolor dachu i elewcji wybraliście?

 

My zdecydowaliśmy się na blachodachówkę Pruszyńskiego - kolor ciemno szary, elewacja żółta, kominy z żółtego klinkieru (tak jak front ogrodzenia - zapewnie). Narazie na ścianach mamy podkład elewacji i całkiem fajnie wygląda.

Mam nadzieję za miesiąc zacząć przeprowadzkę :D :D :D :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pragnę ogłosić, że 03.04 przyszła na świat nasza córeczka Wiktoria. Przez tydzień pobytu w szpitalu "wyskoczyłam" z tematu budowy domu, ale powracam jako szczęśliwa Mama:)

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Agusik dopiero zobaczyłam Twój post.

Wielkie GRATULACJE od nas. Niech się dziecię dobrze chowa.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusik przyłączam się do życzeń i niech córeczka rośnie zdrowo!

 

Muszę się pochwalić nasz rodendron ma już dach i coraz bliżej do końca stanu surowego otwartego zostało jescze zrobienie posadzki na dole i ścianek działowych, baliśmy się że w marcu mogą być jeszcze mrozy i wylwka popęka...

Stan surowy otwarty wyniósł nas ok.140 000 z robocizną( robocizna za cały dom 28 000) z tym, że same fundamenty u nas to ok. 40 000 bo mamy działkę z dużą różnicą terenu.

Dodam, że nie oszczędzaliśmy na materiałach i dachówkę kupiliśmy z creatona bronze finess i rynny stalowe, więc sam dach z drewnem wyniósł ok. 30 000 zł.

Myślę, że teraz już trudno będzie zmieścić się w kwocie podanej przez archon, bo wszystko podrożało i kosztorys nie jest zgodny z rzeczywistością.

Pozdrawiam Wszystkich budujących ten domek i szybko postępujących prac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rododendronowcy!

A ja właśnie skończyłam ogrodzenie :)

Teraz prace ziemne :(

Potrzebuje sporo ziemi, zamurowałam przejście z halu do kuchni , i usunełam podziały na parterze pomiędzy pokojami. Tylko słup został. Elektryk szalał wczoraj z kredą a tynkarze już przebierają nogami. Mam oczywiście dylemat czy tynkować w środku gipsem czy wapienno -cementowe tynki. Cena taka sama, oba z maszyny, co Wy sądzicie o tynkach?

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...