Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kasik30 czytałam troszkę na temat tynków i jest ta że tynki cementowo-wapienne stosuje się się do pomieszczeń bardziej narażonych na uszkodzenia np. kotłownia, garaż (oczywiście mogą być w całym domu) te tynki są bardziej chropowate natomiast tynki gipsowe są bardziej narażone na uszkodzenia ale są gładkie i można je chyba tylko raz pomalować :)

Mam zacząć budowę a raczej tylko fundamenty dopiero na jesień, bo nie ma kto budować a dopiero na wiosnę ściany. szkoda tylko że materiałów brak a jak są to straszne ceny.. ciekawe czy co się ustabilizuje :roll:

Na razie projekt w adaptacji.

Pozdrówka dla całego wątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja póki co spędzam czas z Malutką w domu i mogę tylko na zdjęciach oglądać jak rośnie nasz domek:) wczoraj murarze zaczęli stawiać ściany i ten etap ma być gotowy do końca maja.Dopiero w weekend przypomnieliśmy sobie, że nie mamy zamówionego ani cieśli ani dekarza, ale na szczęście znalazła się solidna i polecona ekpia, która zrobi nam dach w czerwcu. To dobrze, bo już się bałam, że staniemy z praca na lato i bedziemy musieli czekać do jesieni na fachowców.

Pozdrawiamy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak to bywa na budowie poślizg, to rzecz normalna. Zamiast zalewać poniedziałek zalali nam we wtorek. Oby tylko takie poślizgi były to miejmy nadzieję, że do końca roku skończymy. Od piątku mury będą szły do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wreszcie coś sie zaczyna dziać na naszej działce. Wczoraj zaczeliśmy od zdjęcia humusu. Zrobiła się dziura na 50 cm głęboka ;) Jakoś w przyszłym tygodniu będziemy kopać studnię, ale najpierw trza znaleźć kogoś kto odwierci. Póki co jeszcze nie mamy :( Ale szukamy dzielnie. Powodzenia Inwestorzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Agusik znalazłam Twój wpis na forum i postanowiłam napisać. niestety nie znalazłam twojego e-meila Jestem również z okolic Poznania mam zamiar budować rodo. Nie widziałam go w rzeczywistości. Mam gorącą prośbę czy bałaby możliwość zobaczenia tego domku. Jeśli nie to proszę o przesłanie zdjęć. Podaję mój adres [email protected] pa pa pozdrawiam :D :D niecierpliwie czekam na odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka13 gratuluję bardzo ładny domek :D Ale mój mam nadzieję też taki będzie w sumie 95% podobieństwa 8)

Mam prośbę bo widzę że budujesz z pustaka siporeks, ile Ci wyszło sztuk tego pustaka na domek ?!

A jeśli ktoś budował lub buduje z maxa to też napiszcie ile Wam wyszło tych pustaków na domek ?! Bardzo Was proszę napiszcie bo nie wiem z czego budować przy tych szalejących cenach (na razie projekt jeszcze w adaptacji).

W Tamaryszku ścianka kolankowa jest 121 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

sorki za milczenie ale u nas nic się ciekawego nie działo wiec nie pisalm.

Ale w końcu się zaczelo w sobote już zalaliśmy ławy a od jutra zaczynamy budować. tylko czekamy na prąd bo mieli przyjechać w tym tygodniu ale chyba im się nie spieszy za bardzo :evil:

Mam pytanko czy może ktoś zrezygnował z gabilntu na dole i połączył z salonem ciekawa jestem jak to wyszło bo mój mąż się uwzioł i chce właśnie powiększyć a ja nie bardzo mogę sobie wyobrazić . Bardzo proszę o odp. albo jak ktoś ma zdjęcia z środka domku to bardzo proszę [/url]

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

sorki za milczenie ale u nas nic się ciekawego nie działo wiec nie pisalm.

Ale w końcu się zaczelo w sobote już zalaliśmy ławy a od jutra zaczynamy budować. tylko czekamy na prąd bo mieli przyjechać w tym tygodniu ale chyba im się nie spieszy za bardzo :evil:

Mam pytanko czy może ktoś zrezygnował z gabilntu na dole i połączył z salonem ciekawa jestem jak to wyszło bo mój mąż się uwzioł i chce właśnie powiększyć a ja nie bardzo mogę sobie wyobrazić . Bardzo proszę o odp. albo jak ktoś ma zdjęcia z środka domku to bardzo proszę [/url]

[/code]

 

Z tego co pamiętam to Kasik30 zrezygnowała z gabinetu i ma wieeelki salon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

sorki za milczenie ale u nas nic się ciekawego nie działo wiec nie pisalm.

Ale w końcu się zaczelo w sobote już zalaliśmy ławy a od jutra zaczynamy budować. tylko czekamy na prąd bo mieli przyjechać w tym tygodniu ale chyba im się nie spieszy za bardzo :evil:

Mam pytanko czy może ktoś zrezygnował z gabilntu na dole i połączył z salonem ciekawa jestem jak to wyszło bo mój mąż się uwzioł i chce właśnie powiększyć a ja nie bardzo mogę sobie wyobrazić . Bardzo proszę o odp. albo jak ktoś ma zdjęcia z środka domku to bardzo proszę [/url]

[/code]

Ja również zrezygnowałem z pokoiku na dole i połączyłem go z salonem. Salon zyskuje na wielkości, a 6 pokoi nie jest jak mi się wydaje potrzebnych. proponowałbym tylko likwidację słupa nośnego. Nie żeby specjalnie przeszkadzał, ale to niej dobre miejsce dla niego. Mój projektant twierdził, że gdybym wcześniej zgłosił to postarałby sie go zlikwidować tak by strop pozostał bezpieczny. Macie jeszcze szansę to zrobić. Ale połączenie salonu z pokojem to dobry pomysły nawet ze słupem w środku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

sorki za milczenie ale u nas nic się ciekawego nie działo wiec nie pisalm.

Ale w końcu się zaczelo w sobote już zalaliśmy ławy a od jutra zaczynamy budować. tylko czekamy na prąd bo mieli przyjechać w tym tygodniu ale chyba im się nie spieszy za bardzo :evil:

Mam pytanko czy może ktoś zrezygnował z gabilntu na dole i połączył z salonem ciekawa jestem jak to wyszło bo mój mąż się uwzioł i chce właśnie powiększyć a ja nie bardzo mogę sobie wyobrazić . Bardzo proszę o odp. albo jak ktoś ma zdjęcia z środka domku to bardzo proszę [/url]

[/code]

 

My tez zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoju na dole i jest super. Dodatkowy słup wykonawca przeniósł nam na równi ze słupem przy schodach. Zrobiliśmy tam ściankę 25 więc wogóle ich nie widać i mamy salon bez przeszkód. Ponieważ kominek przenieślśmy do salonu w narożnik przy garażu, więc mamy przy kuchni słup. Mam nadzieję, że w wersji okragłej będzie stanowić ozdobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za dobre rady własnie sie tez zastanawialiśmy co z kominkiem ale świetny pomysł żeby go przynieść . wojtku u nas jest już za późno żeby zlikwidować ten słup szkoda bo bez niego fajniej by było no ale cóż.! jak macie jakieś zdjęcia to plis :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za dobre rady własnie sie tez zastanawialiśmy co z kominkiem ale świetny pomysł żeby go przynieść . wojtku u nas jest już za późno żeby zlikwidować ten słup szkoda bo bez niego fajniej by było no ale cóż.! jak macie jakieś zdjęcia to plis :D

 

Witam, my zlikwidowaliśmy pokój na dole a słup zlikwidował nam majster poprzez zmianę stropu, wcale nie włączaliśmy w to architekta (wyszło taniej), salon jest extra w miejscu pokoju kanapy z ławą - telewizor na ścianie od schodów (z kanap widać kominek) i duży stół w salonie (na wprost wejścia do kuchni tam gdzie w projekcie narysowane są kanapy).

 

Na dzień dzisiejszy mamy kłopot z dobraniem gresu na parter i klepką na piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja rónineż nie mam ściany pomiędzy pokojami, niestety nie zdecydowałam się na etapie projektu i mam słup:(

Wkleję zdjęcia już po tynkach aby nikogo nie straszyć:)

W miejscu gabinetu tworzy się ciekawa wnęka z miejscem na tv i kanapy.

A tak jak poprzednik nie potrzbuje 6 go pokoju.

Pozdrawiam

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich Rododendronowiczów!

Chyba budowy ostro idą, bo na forum zacichło ostatnio. Jak tam postępy prac? My tuptamy niecierpliwie nogami w oczekiwaniu na strop. Materiały już są :lol:. więc może w przyszłym tygodniu się doczekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...