Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

ostatnio powróciłam wątku budowlanego na stronie Archonu.

Polecam zwrócić uwage na realizacje pana Pawła! śliczna ( jeżeli Pan Paweł czyta to gratulacje!!!) Jest to Rododendron 2 ale przecież układ prawie ten sam, bardzo ciekawy pomysł na połączenie łazienki z kotłownią i wygospodarowanie szafy w hallu!

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie - jak macie zrobiona rozdzielnie elektryczna? czy jedna czy dwie. Jeden z elektryków zaproponowal zrobic jedna skrzynke na poddaszu a druga - głowna na dole i do niej doprowadzić kabel ze skrzynki górnej. Mam tez pytanie ( moze naiwne- jestem zielona w tym temacie ) czy obecnie robi sie tzw puszki na ścianach, czy sa inne metody??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź dla vanka99

 

Na poddaszu masz 2 obwody gniazdowe, jeden oświetleniowy i 1 obwód od łazienki.

Tablica dla 4 zabezpieczeń ? (szkoda ściany dla wnęki) + przewód zasilający (zapytaj jaki przekrój kabla chce zastosować do zasilenia dodatkowej skrzynki, Podejrzewam że schodząc (w ścianie przy kominku na parter) czterema przewodami będzie taniej niż dodatkowa skrzynka.

Ja, tak właśnie zrobiłem, a jeszcze jedno powiększyłem skrzynę z zabezpieczeniami na parterze do 72 modółów (4x18), gdzyż ta w projekcie (48 modułów) jest dla mnie za ciasna i nie pozostawia dużo swpbody w późniejszej rozbudowie.

 

Pozdrowienia.

 

piotrm74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam,

 

pewnie już gdzieś było, ale zapytam:

ile Wam wyszło m2 tynków (rodo 5 z podwójnym garażem)

 

pozdrawiam

 

 

Witam, ja jestem jeszcze przed rozpoczęciem budowy, ale otrzymałem wczoraj wyceny realizacji poszczególnych elementów domu w tym tynków więc mogę Ci powiedzieć że tynków wewnętrznych wyszło 431 m2, a zewnętrznych 202,9 m2

Pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam,

 

pewnie już gdzieś było, ale zapytam:

ile Wam wyszło m2 tynków (rodo 5 z podwójnym garażem)

 

pozdrawiam

 

 

Witam, ja jestem jeszcze przed rozpoczęciem budowy, ale otrzymałem wczoraj wyceny realizacji poszczególnych elementów domu w tym tynków więc mogę Ci powiedzieć że tynków wewnętrznych wyszło 431 m2, a zewnętrznych 202,9 m2

Pozdrwaiam

 

Coś mało tych wewnętrznych na moje. Wszyscy pisza, że 700-800 a tu 431? No jakoś za duża różnica :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thepreatorian napisał:

Cytat:

 

 

witam,

 

pewnie już gdzieś było, ale zapytam:

ile Wam wyszło m2 tynków (rodo 5 z podwójnym garażem)

 

pozdrawiam

 

 

 

Witam, ja jestem jeszcze przed rozpoczęciem budowy, ale otrzymałem wczoraj wyceny realizacji poszczególnych elementów domu w tym tynków więc mogę Ci powiedzieć że tynków wewnętrznych wyszło 431 m2, a zewnętrznych 202,9 m2

Pozdrwaiam

 

 

Coś mało tych wewnętrznych na moje. Wszyscy pisza, że 700-800 a tu 431? No jakoś za duża różnica

 

 

Jeszcze jedno spojrzenie do kosztorysu i 431 m2, jutro skontaktuję sie z wykonawcą i dowiem sięco i jak. Kosztory i Firma wyglądają na solidne :) Zaprazsam do polemiki i rozmowy, może ktoś już płacił i wie za ile metrów. Czekam na jakieś informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam,

 

pewnie już gdzieś było, ale zapytam:

ile Wam wyszło m2 tynków (rodo 5 z podwójnym garażem)

 

pozdrawiam

 

 

Witam, ja jestem jeszcze przed rozpoczęciem budowy, ale otrzymałem wczoraj wyceny realizacji poszczególnych elementów domu w tym tynków więc mogę Ci powiedzieć że tynków wewnętrznych wyszło 431 m2, a zewnętrznych 202,9 m2

Pozdrwaiam

 

Może to bez scianek działowych? Wstepnie liczyliśmy i wyszło nam około

700 m2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź dla vanka99

 

Na poddaszu masz 2 obwody gniazdowe, jeden oświetleniowy i 1 obwód od łazienki.

Tablica dla 4 zabezpieczeń ? (szkoda ściany dla wnęki) + przewód zasilający (zapytaj jaki przekrój kabla chce zastosować do zasilenia dodatkowej skrzynki, Podejrzewam że schodząc (w ścianie przy kominku na parter) czterema przewodami będzie taniej niż dodatkowa skrzynka.

Ja, tak właśnie zrobiłem, a jeszcze jedno powiększyłem skrzynę z zabezpieczeniami na parterze do 72 modółów (4x18), gdzyż ta w projekcie (48 modułów) jest dla mnie za ciasna i nie pozostawia dużo swpbody w późniejszej rozbudowie.

 

Pozdrowienia.

 

piotrm74

 

dziekuje za podpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj do Archonu, oczywiście mieli kosztorys domu w rododendronach 5 wersja g2, udzielili mi informacji, że powierzchnia tynków wewnętrznych to 440 m2 + 110 m2 stropy, podciągi i słupy żelbetowe - czyli łącznie 550 m2. Trzeba zwrócić uwagę że w projekcie ściany na poddaszu sa wykonane z płyt kartonowo-gipsowych których się nie tynkuje, gdybyśmy wrzucili tam Ytonga albo porotherma 11,5 to dodatkowo wyszło by 110 m2 czyli łacznie 660 m2 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj do Archonu, oczywiście mieli kosztorys domu w rododendronach 5 wersja g2, udzielili mi informacji, że powierzchnia tynków wewnętrznych to 440 m2 + 110 m2 stropy, podciągi i słupy żelbetowe - czyli łącznie 550 m2. Trzeba zwrócić uwagę że w projekcie ściany na poddaszu sa wykonane z płyt kartonowo-gipsowych których się nie tynkuje, gdybyśmy wrzucili tam Ytonga albo porotherma 11,5 to dodatkowo wyszło by 110 m2 czyli łacznie 660 m2 .

 

To prawie wyszło nam to samo. My na poddaszu mamy ścianki z ytonga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieję, że z tynkami wewnętrznymi trochę się wyjaśniło. Małe zamieszanie :) .

Projekt po adaptacji, budowa tuż tuż, a tutaj urodził się pomysł przeniesienia kotłowni na tyły garażu a miejsce kotłowni zrobienia spiżarki. Czytałem, że wiele osób tak zrobiło. Czy mógłbym prosić o informację jak wygląda sprawa postawienia komina, na jakiej odległości od ściany wyszedł Wam komin, jakiej jest wielkości i czy nie za bardzo uszczupla pomieszczenia na poddaszu, acha i co zrobiliście z kominem do którego pierwotnie mial być dołączony piec. Trochę posiłkowałem sie nowym projektem Dom w Rododendronach 8, ale tam inaczej idą kalenice główne i chciałem mieć pogląd na nasz domek. Z góry dziękuję za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy tynki wewnętrzne należy wykonać przed wylaniem posadzek czy można to zrobić już po posadzkach?

 

Co sądzicie - czy lepsze są tynki maszynowe gipsowe czy tradycyjne cementowo-wapienne?

 

Witam, odpowiem Tobie jako laik i tak będę u siebie wykonywał:

1) tynki wewnętrzne a dopiero póżniej wylewki.

2) ja z powodu posiadania małego potomstwa decyduję się na cementowo-wapienne (maszynowo), gipsowe tynki przy moich urwisach długo nie poleżą. :D

 

Pozdrawiam

piotrm74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy tynki wewnętrzne należy wykonać przed wylaniem posadzek czy można to zrobić już po posadzkach?

 

Co sądzicie - czy lepsze są tynki maszynowe gipsowe czy tradycyjne cementowo-wapienne?

 

Witam, odpowiem Tobie jako laik i tak będę u siebie wykonywał:

1) tynki wewnętrzne a dopiero póżniej wylewki.

2) ja z powodu posiadania małego potomstwa decyduję się na cementowo-wapienne (maszynowo), gipsowe tynki przy moich urwisach długo nie poleżą. :D

 

Pozdrawiam

piotrm74

piotrm74 u nas podobnie - najpierw tynki potem posadzki.

mam pytanie czy porównywałeś ktore tynki wychodza taniej na m kw.

( robocizna plus materiał)

 

thepreatorian w sprawie kotłowni nie pomogę - mamy tak jak w projekcie. Zobacz jeszcze tutaj - link do forum rodo6.

Może będzie pomocne.

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2340683#2340683

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieję, że z tynkami wewnętrznymi trochę się wyjaśniło. Małe zamieszanie :) .

Projekt po adaptacji, budowa tuż tuż, a tutaj urodził się pomysł przeniesienia kotłowni na tyły garażu a miejsce kotłowni zrobienia spiżarki. Czytałem, że wiele osób tak zrobiło. Czy mógłbym prosić o informację jak wygląda sprawa postawienia komina, na jakiej odległości od ściany wyszedł Wam komin, jakiej jest wielkości i czy nie za bardzo uszczupla pomieszczenia na poddaszu, acha i co zrobiliście z kominem do którego pierwotnie mial być dołączony piec. Trochę posiłkowałem sie nowym projektem Dom w Rododendronach 8, ale tam inaczej idą kalenice główne i chciałem mieć pogląd na nasz domek. Z góry dziękuję za informację

 

thepreatorian to ja się wypowiem, bo my własnie przenieśliśmy kotłownię za garaż. Z komina w pierwotnej kotłowni zrezygnowaliśmy. Trochę nas nasz wykonawca wyciurlał, bo powinien zostawić chociaż wentylację, ale on całkiem go nie postawił. I teraz kombinujemy z wentylacją w dolnej i górnej łazience. Rozwiązanie jest więc nie panikuję jak na początku ;)

My komin postawiliśmy tylko w kotłowni, ale można było wsunąć go w ściane, żeby wyszedł trochę w pokoju z którym sąsiaduje. Wtedy zająłby mniej miejsca w kotłowni. Ale i tak nie jest źle. Poszerzyliśmy trochę tą kotłownię kosztem garażu. Garaż jak dla nas to za krótki i za wąski jest. Mamy kombiaka i wchodzi, że tak powiem na "styk" :-? Przy zaparkowanym w garażu samochodzie otwarcie drzwi od kotłowni na oścież jest niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy, że docelowo drzwi do kotłowni nie będzie, o!

Jeśli chodzi o zajmowanie miejsca przez komin na poddaszu, to powiem Ci szczerze, że jak dla mnie to jest ok, bo w tym miejscu bedzie garderoba. A w ogóle ten pokój nad garażem jest spory więc ja nie ubolewam. Co do wystawania komina w kotłowni to nie wiem ile on dokładnie wystaje, mam zdjęcie

http://images24.fotosik.pl/161/8b8108ca4f6c4e4cmed.jpg

 

I to na tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych którzy mają poziom podłogi w kotłowni taki sam jak pozostałych pomieszceniach w domu...

W projekcie poziom podłogi w kotłowni jest równy poziomowi w garażu, trochę zmieniliśmy i wyrównaliśmy poziom podłoża w kotłowni z pozostałymi pomieszczeniami (prócz garażu).

Czy ktoś też tak zrobił ? Martwią mnie drzwi z kotłowni do garażu, gdyż nie wiem gdzie i ile schodków wykonać z garażu do kotłowni.

 

Dajcie znać.

pozdrawiam

piotrm74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ola i Krzysiek za informacje :) . Tak wiec zrobię, bo to chyba optymalne rozwiązanie, wolimy z żoną kotłownie zdecydowanie z tyłu garażu, niż przechodnią między garażem a wiatrołapem. Z dobrych wieści to pochwalę się, że zadzwoniła ekipa i na wtorek mam wytyczenie terenu i startuje 3majcie kciuki :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych którzy mają poziom podłogi w kotłowni taki sam jak pozostałych pomieszceniach w domu...

W projekcie poziom podłogi w kotłowni jest równy poziomowi w garażu, trochę zmieniliśmy i wyrównaliśmy poziom podłoża w kotłowni z pozostałymi pomieszczeniami (prócz garażu).

Czy ktoś też tak zrobił ? Martwią mnie drzwi z kotłowni do garażu, gdyż nie wiem gdzie i ile schodków wykonać z garażu do kotłowni.

 

Dajcie znać.

pozdrawiam

piotrm74

Ano... ja nie mam kotłowni na poziomie innych pomieszczeń, tylko tak, jak w projekcie - na poziomie garażu. I nawet chciałem się podnieść o jakieś 19 cm w górę (1 schodek), ale tu mnie niespodzianka spotkała: za mały otwór drzwiowy z kotłowni do garażu. A że na nadprożu wisi parę belek od stropu, to nic z tym nie można zrobić... Będę miał 2 :evil: piękne :evil: schodki w kotłowni....

 

:-?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...