Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie

Koszty na które składa się wszystko co wydałem budując dom (bez działki i ogrodzenia) to około 93 tys. Składają sie na nie koszty sprzętu, robocizna i materiały. jeśli chodzi o kosztorys to mam, ale bardzo uproszczony i nie wiem czy się do czegoś nadaje.Jak tylko wrzucę to na komputer to oczywiście uostepnię.

pozdrawiam wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie dziś odebrałem potwierdzenie o zakonczeniu budowy domu !!!!!!!!!!!!!!!!

a w Czwartek odbieram nadanie numeru i do energetyki po licznik na prąd.

Niestety ściany przestały mi schnąc :cry: nimo ze od paru dni pale w centralnym.

Malowanie scian pod wielkim zapytaniem

 

witaj sobiesław

 

my cały czas czekamy na odpalenie kanalizy.

po swiętach bedziemy wymieniać okno tarasowe -rama pękła

termin przeprowadzki troche się przeciąga

 

pozdrawiamy

 

kasiu a co u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Podaje pare szczegółów wynikających z naszych zmian. Kuchnia ma w tej chwili 10,2 , spiżarka 2,4( nie wyobrażam sobie domu bez tego pomieszczenia), wiatrołap 5,7 , kotłownia 6,9. Cały dół ma 100,7 m. Na górze łazienka ma 11,6 przy podłodze, a pokój 19,9. To są wszystkie zmiany wynikające ze zwiększenia domu o 1m do przodu. Chcemy również zmniejszyć łazienkę na dole celem poszerzenia schodów, w pomieszczeniu za garażem wstawiamy drzwi, zmieniamy układ okien w kuchni natomiast likwidujemy okna dachowe w pokoju nad garażem - to na dzisiaj tyle.

 

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Koszty na które składa się wszystko co wydałem budując dom (bez działki i ogrodzenia) to około 93 tys. Składają sie na nie koszty sprzętu, robocizna i materiały. jeśli chodzi o kosztorys to mam, ale bardzo uproszczony i nie wiem czy się do czegoś nadaje.Jak tylko wrzucę to na komputer to oczywiście uostepnię.

pozdrawiam wojtek

 

Witam!

 

Powiedz Wojtek czy buduje ci jakaś firma czy metodą gospodarczą bo ja na wiosnę zaczynam budowę rodo6 z podwójnym garażem w sumie jakieś 190m2 pow uzytkowej z garażem i mam kilka wycen wszystkie oscyluja na jakieś 170 tyś stan surowy z dachówką ceramiczna i porotherm 30. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem taka wycene za Rodo 5 (sama robocizna) materiały ja kupuje.

 

wylanie ław 2000zł

wymurowanie fundamentów 3000zł

wylanie chudziaka 1000zł

parter 10000zł

ściana kolankowa 2500zł

ściany działowe na poddaszu 3000zł

wieźba 5000zł

schody zew, taras i ściany działowe na parterze 2500zł

wymurowanie szczytów 2000zł

wymurowanie kominu z klinkieru za 1szt 2zł

 

w sumie 31000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Powiedz Wojtek czy buduje ci jakaś firma czy metodą gospodarczą bo ja na wiosnę zaczynam budowę rodo6 z podwójnym garażem w sumie jakieś 190m2 pow uzytkowej z garażem i mam kilka wycen wszystkie oscyluja na jakieś 170 tyś stan surowy z dachówką ceramiczna i porotherm 30.

 

Budowała firma - majster i murarze, dekarze, pomocnicy - bez faktur. Poczatkowo miało być 19tys ale doszły ścianki działowe, dach z dachówki nie z blachy i inne rzeczy i wyszło 21tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Podaje pare szczegółów wynikających z naszych zmian. Kuchnia ma w tej chwili 10,2 , spiżarka 2,4( nie wyobrażam sobie domu bez tego pomieszczenia), wiatrołap 5,7 , kotłownia 6,9. Cały dół ma 100,7 m. Na górze łazienka ma 11,6 przy podłodze, a pokój 19,9. To są wszystkie zmiany wynikające ze zwiększenia domu o 1m do przodu. Chcemy również zmniejszyć łazienkę na dole celem poszerzenia schodów, w pomieszczeniu za garażem wstawiamy drzwi, zmieniamy układ okien w kuchni natomiast likwidujemy okna dachowe w pokoju nad garażem - to na dzisiaj tyle.

 

Pozdrwiam

 

hej,

 

a czy możesz powiedzieć jakie są koszty związane ze zmianą projektu?

ile sobie liczy za coś takiego architekt?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was:)

Właśnie czekam na wydanie pozwolenia na budowę Rodo w wersji podstawowej.Już nie mogę się doczekać.Oto zmiany,które wprowadziłem w projekcie:

1. Zwiększenie długości domu o 1m (po 0,5m w każdą stronę)

2. Podwyższenie ściany kolankowej do 100cm

3. Przedłużenie dachu, na równo z krawędzią balkonu na el.balkonowej

4. Likwidacja balkonu na elewacji wejściowej i drzwi balkonowych

-wstawienie symetrycznie dwóch okien-dla pokoju i łazienki

-wstawienie okna dachowego nad w/w pokojem

-zrobienie daszku nad drzwiami wejściowymi

5. Likwidacja ścianki spiżarki (powiększenie kuchni)

6. Barek między kuchnią a salonem

 

Zastanawiam się:

-czy założyć wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła

-w jaki sposób ogrzewać domek (działkę mam uzbrojoną we wszystkie media)

-czy zainstalować ogrzewanie podłogowe

-czy pozostać przy technologi z projektu czyli Porotherm 25 cm + styropian 14 cm

Co radzicie??

Ile kosztowały materiały?

PS.Czy ktoś z podkarpackiego buduje ten domek,bo chętnie bym obejrzał

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was:)

Właśnie czekam na wydanie pozwolenia na budowę Rodo w wersji podstawowej.Już nie mogę się doczekać.Oto zmiany,które wprowadziłem w projekcie:

1. Zwiększenie długości domu o 1m (po 0,5m w każdą stronę)

2. Podwyższenie ściany kolankowej do 100cm

3. Przedłużenie dachu, na równo z krawędzią balkonu na el.balkonowej

4. Likwidacja balkonu na elewacji wejściowej i drzwi balkonowych

-wstawienie symetrycznie dwóch okien-dla pokoju i łazienki

-wstawienie okna dachowego nad w/w pokojem

-zrobienie daszku nad drzwiami wejściowymi

5. Likwidacja ścianki spiżarki (powiększenie kuchni)

6. Barek między kuchnią a salonem

 

Zastanawiam się:

-czy założyć wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła

-w jaki sposób ogrzewać domek (działkę mam uzbrojoną we wszystkie media)

-czy zainstalować ogrzewanie podłogowe

-czy pozostać przy technologi z projektu czyli Porotherm 25 cm + styropian 14 cm

Co radzicie??

Ile kosztowały materiały?

PS.Czy ktoś z podkarpackiego buduje ten domek,bo chętnie bym obejrzał

Pozdrawiam:)

 

hej,

 

a czy możesz zamieścić, jak się zmienił plan po Twoich zmianach?

ja się przymierzam do powiększenia kuchni-wiatrołapu-kotłowni o ok. 1m, ale na razie nie wiem, jakie to zmiany projektowe i cenowe od strony architekta

jestem umówiony jutro na spotkanie i wtedy się dowiem :-\

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy ktoś z Was może się orientuje co jest lepiej zrobić przy zakupie projektu:

wziąć architekta z biura, które sprzedaje projekt i z nim zrobić zmiany, a dopiero potem kogoś kto zrobi adaptacje do warunków miejscowych?

czy lepiej od razu wziąć kogoś "z ulicy" jako "dostosowywacza" projektu do moich wymagań i do miejscowych warunków?

 

To drugie rozwiązanie jest chyba tańsze, ale z kolei trzeba mieć zgodę projektanta na wykonanie zmian na jego projekcie (co podobno jest już formalnością, ale faktem jest, że trzeba ją uzyskać :-?) .

 

Czy razem z projektem warto jest także zakupić kosztorys? Czy to zbędny wydatek?

 

I ostatnia rzecz informacyjnie: słyszałem, że od nowego roku projekty Archonu zdrożeją o 5% - potwierdzacie?

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...