Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myslałem ostatnio o nowoczesnej instalacji elektrycznej wdomu.

Co o tym myslicie??

http://www.xcomfort.pl/xcomfort.php

 

 

Troche sie podjarałem

 

pozdrawiam

remle

 

Czołem!

 

a czy znasz koszty związane z takim wynalazkiem?

pomysł jest fajny, ale pewnie kosztowny, jak każda nowinka ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

 

czy ktoś z Was może się orientuje co jest lepiej zrobić przy zakupie projektu:

wziąć architekta z biura, które sprzedaje projekt i z nim zrobić zmiany, a dopiero potem kogoś kto zrobi adaptacje do warunków miejscowych?

czy lepiej od razu wziąć kogoś "z ulicy" jako "dostosowywacza" projektu do moich wymagań i do miejscowych warunków?

 

To drugie rozwiązanie jest chyba tańsze, ale z kolei trzeba mieć zgodę projektanta na wykonanie zmian na jego projekcie (co podobno jest już formalnością, ale faktem jest, że trzeba ją uzyskać :-?) .

 

Witam

Dla nas apaptację robiła pracownia którą poleca Archon. Ja napewno ich nie polecam. :evil: Robią wszystko byle jak, zmiany stropu nie zrobili nam wcale i taką dokumentację zanieśli do urzędu. Teraz mam pozwolenie na budowę ze stropem monolitycznym :x

Dzisiaj pojechałam z reklamacja i dostałam jedną kartkę ze zmienionym stropem, na jakiś dziwny i zero obliczeń. Po telefonie od mojego mężusia obiecali to zrobić ale czeka mnie kolejna runda do nich.

Tak więc napewno nie polecam

pozdrawiam Atka

Ps. w środę po świętach zaczynamy roboty ziemne :lol: myśleliśmy że zaczniemy dopiero na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem ostatnio o nowoczesnej instalacji elektrycznej wdomu.

Co o tym myslicie??

http://www.xcomfort.pl/xcomfort.php

 

 

Troche sie podjarałem

 

pozdrawiam

remle

 

Czołem!

 

a czy znasz koszty związane z takim wynalazkiem?

pomysł jest fajny, ale pewnie kosztowny, jak każda nowinka ...

 

pozdrawiam

 

 

lolek!!

podobno od 50-100% więcej od tradycyjnej instalacji.

znajomy przeliczał to sterowanie 9 roletami z przyciskami jakieś 1850 zł materiał

 

pozdrawiam

remle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiliśmy sobie prezent na Święta: kupiliśmy wczoraj projekt :D

Rodo 5 z podwójnym garażem (lustrzane odbicie).

 

Rozmawialiśmy z panią architekt z AKami (na Bartyckiej) na temat zmian:

-zmiany kosmetyczne (typu powiększenie okien, przenoszenie ścianek, etc.) - koszt 200 zł

-przesunięcie ściany nośnej - 500 zł

-przesunięcie stropu (gęstożebrowy) - 200 zł, dla wylewanego 12 zł/m2 kazdego przeprojektowywanego pomieszczenia

-plan zagospodarowania - 700 zł

 

Czyli wszystko razem: 1600 zl (chyba, że będę miał strop wylewany).

To dużo czy w normie?

 

No i pytanie 2: co jest lepsze, strop gęstożebrowy (np. terriva), czy lepiej wylewany?

 

pozdrawiam i Wesołych Świąt!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nam sie jeszcze uprawomocnia pozwolenie :( zanim wszystko pozałatwiamy i dobierzemy sie do kredytu z banku to wyjdzie połowa stycznia wiec jak widzicie nie ma u nas sensu już nic zaczynać....

 

NIby pogoda ładna itp ale jak przyjdzie szybko mróz i ściśnie nam fundamenty?? Jakbysmy mogli to bysmy teraz juz zaczynali ale potem to juz chyba nie ma sensu..

Prawomocne pozwolenie powinno być do 5 stycznia... potem inspektorat tydzień czyli około 12 stycznia mozemy coś zacząć- tylko czy jest sens??

 

My chyba juz poczekamy do wiosny bo podobno zima ma przyjsc na przełomie stycznia i lutego wiec nei chcielibysmy fundamentów drugi raz poprawiac i zalewać....

Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie sympatycy Rododendronów.

 

Cieszę się że znalazłam wreszcie ludzi zakochanych w tym projekcie. My budujemy Rododendrony 1 wersja podst. tj. bez garażu. Oczywiście garaże dwa obowiązkowo, ale oddzielnie. W tym projekcie zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia( zreszta tak jak w sobie). Szukaliśmy dłogo projektu który spełnił by nasze oczekiwani. Nie zmieniamy w nim nic , oprócz tego ze przedłuzyliśmy o 0,5m po obu stronach i mamy lustrzane odbicie.

Tak jak drodzy forumowicze, boję się o kuchnie , czy nie za mała, nawet po jej wyciągnięciu o 0,5m ( ze spiżarki nigdy nie zrezygnuję bo tego długo szukałam)

My tez budujemy na podkarpaciu, okolice Krosna. Mamy fundameny i czekamy do przyszłego roku na kredty z dopłatą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie sympatycy Rododendronów.

 

Cieszę się że znalazłam wreszcie ludzi zakochanych w tym projekcie. My budujemy Rododendrony 1 wersja podst. tj. bez garażu. Oczywiście garaże dwa obowiązkowo, ale oddzielnie. W tym projekcie zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia( zreszta tak jak w sobie). Szukaliśmy dłogo projektu który spełnił by nasze oczekiwani. Nie zmieniamy w nim nic , oprócz tego ze przedłuzyliśmy o 0,5m po obu stronach i mamy lustrzane odbicie.

Tak jak drodzy forumowicze, boję się o kuchnie , czy nie za mała, nawet po jej wyciągnięciu o 0,5m ( ze spiżarki nigdy nie zrezygnuję bo tego długo szukałam)

My tez budujemy na podkarpaciu, okolice Krosna. Mamy fundameny i czekamy do przyszłego roku na kredty z dopłatą. Pozdrawiam

 

Hej

 

Zastanów się, czy nie budować garażu razem z domem...

Mam znajomych, którzy mają osobno postawiony podwójny garaż i płacą za niego o rząd wielkości więcej podatku (za m2) niż za dom.

Z tego co pamiętam za dom płacą 0,50 zł/m2 a za garaż 5,50 zł/m2.

I uwierz mi, nie są zadowoleni.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

U nas tak musi być bo po pierwsze: Działaka jest wąska,wjazd od strony południowo zachodniej więc gdyby była z garażem to garaż musiałby być z tył a wiazd z boku, w zimie więcej odkurzania i więcej metrów kostki do układania. Więc zrobiliśmy tak: najpierw jest garaż 2-stanowiskowy, potem przerwa i dom. Jednak w papierach mamy dom z garażem gdyż tak byłw w Warunkach Zbudowy, tak wnioskowaliśmy. Trzeba to było obejść więc w palnach mamy drewnianą pergolę łączącą dom z garażem. Sądzę że w przypadku podatku też będzie brane że to całość, jak sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie podejmuję się potwierdzać albo zaprzeczać....

Bo to jest tak, jak z interpretacją przepisów prawnych, a już w szczególności skarbowych: wszystko zależy od tego, kto to interpretuje.

Znam takie przykłady ze swojego podwórka ... :(

Jak się trafi jakiś nadgorliwy, to może być różnie.

Najlepiej spytać gdzieś w gminie, jak oni to traktują, najlepiej na pismie, to masz już coś w ręku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po Świętach...

 

stanąłem ostatnio przed pytaniem: z czego budować ...?

i czym się kierować przy wyborze (oczywiście oprócz ceny :-? )

w projekcie napisali, że porotherm 25 i styropian 14

 

być może pytanie pytanie jest z serii: wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy, ale jak ktoś mógłby mnie nakierować ... :wink:

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

stanąłem ostatnio przed pytaniem: z czego budować ...?

i czym się kierować przy wyborze (oczywiście oprócz ceny :-? )

w projekcie napisali, że porotherm 25 i styropian 14

 

Witam

my będziemy budować z suporexu i strop terriwa- z tego powodu prawdopodobnie uda nam się zrezygnować ze słupa w salonie /przy gabinecie

właściwie to juz zaczęliśmy- dzisiaj zalewali na ławy super widok :lol:

pozdrawiam atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedawno dołączyłem do grona posiadaczy projektu Rododendrony5.

Buduje razem za Szwagrem, a więc rodo5 w wersji bliżniaka połączonego garażami - takiej wersji jeszcze tu na forum nie było :D :D :D :D :D !!!

Jesteśmy w trakcie załatwiania dokumentów do pozwolenia i jeszcze jesteśmy na etapie rozważania zmian.

Mamy nadzieją rozpocząc budowę na wiosnę, a budowac będziemy w okolicach Krakowa.

 

Pozdrawiam wszystkich Rododendrowiczów (w różnych wersjach)

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

my będziemy budować z suporexu i strop terriwa- z tego powodu prawdopodobnie uda nam się zrezygnować ze słupa w salonie /przy gabinecie

właściwie to juz zaczęliśmy- dzisiaj zalewali na ławy super widok :lol:

pozdrawiam atka

 

hej

 

a wybór suporexu czym był podyktowany w Waszym przypadku?

i tylko dzięki terrivie można zrezygnować ze słupa w pokoju przy salonie?

ja chyba też raczej zdecyduję się na terrivę

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hej

 

a wybór suporexu czym był podyktowany w Waszym przypadku?

i tylko dzięki terrivie można zrezygnować ze słupa w pokoju przy salonie?

ja chyba też raczej zdecyduję się na terrivę

 

pozdrawiam :)

 

Witam

Siporex wybraliśmy pewnie dlatego że teść też budował z niego domek i jest bardzo zadowolony z efektów. Druga rzecz nasz wykonawca z cegły mógłby budować nam od września, a z siporeksu od wiosny zacznie ciągnąć sćiany w górę bo mamy już praktycznie zrobiony stan zero. :lol:

Co do słupa to nie wiem czy terriva jest jedynym wariantem umożliwiającym rezygnację z tego słupa.

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem po pierwszej rozmowie z budowlańcem...

na stwierdzenie, że przymierzam się do budowy z ytonga padło stwierdzenie:

"... panie teraz wszyscy budują z suporexu, okładają styropianem i robią deskowanie..."

ja pytam: "dlaczego, co jest lepszego w suporexie, a co gorszego w ytongu?"

odpowiedź: "... eee, bo wszyscy budują z suporexu... no i z normalnej zaprawy, a nie na jakiś klej..." :-?

 

niestety żadnych konkretów...

no i narzekanie, że jak jeden się z nim umówił i go wystawił tuż przed robotą....

 

pierwsze koty za płoty... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...