Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam was !

jesteśmy z świętokrzyskiego i my też kupiliśmy R5 zaczynamy na wiosne ale już wiemy jakie pierwsze zmiany będziemy robić a wiec:

1. oczywiście spiżarnię likwiduję przenoszę tam gdzie kotlownia

2. kotlownia tam gdzie pomieszczenie gosp

3. i kotłownie powiekszam

4. okno z garażu likwiduje

5. schody normalne proste

6. okno dachowe jedno wylatuje

no to na razie tyle zobaczymy co sie bedzie dalej dzialo

Jeżeli ktoś ma zbudowany R5 w świetokrzyskim to proszę o kontakt albo o jakieś porady i zdjęcia

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was !

jesteśmy z świętokrzyskiego i my też kupiliśmy R5 zaczynamy na wiosne ale już wiemy jakie pierwsze zmiany będziemy robić a wiec:

1. oczywiście spiżarnię likwiduję przenoszę tam gdzie kotlownia

2. kotlownia tam gdzie pomieszczenie gosp

3. i kotłownie powiekszam

4. okno z garażu likwiduje

5. schody normalne proste

6. okno dachowe jedno wylatuje

no to na razie tyle zobaczymy co sie bedzie dalej dzialo

Jeżeli ktoś ma zbudowany R5 w świetokrzyskim to proszę o kontakt albo o jakieś porady i zdjęcia

z góry dziękuje

 

witajcie. ja buduję rodo5 ze świętokrzyskiego.

I część zmian ta ka jak u was. moje fotki sa na forum trochę wczesniej.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba pójdę w Maxa 29cm + 14cm styropianu.Mam nadzieję,że nie za mało :)

 

hej,

 

rozmawiałem ostatnio trochę z fachowcem od murów i mam takie wnioski:

- przenikalność cieplna w sumie jest porównywalna jeśli chodzi o maxa+styropian/wełnę, jak i ytonga (wszystko poniżej 0,30 W/m2K)

- ścian jednowarstwowa jakoś mnie bardziej przekonuje, bo brak okładziny ze styropianu czy wełny powoduje, że jest swobodna wymiana wilgoci (podobno jak wilgoć technologiczna "wychodzi" ze ścian na zewnątrz, a napotka na warstwę nieprzepuszczalną, to może wracać z powrotem na ściany)

- inwestowanie w coraz grubsze mury i warstwy ocieplenia nie poprawia znacząco parametrów związanych z przenikalnością, a koszty rosną...

 

czy ktoś z Was przećwiczył już ten temat i ma jakieś wnioski, którymi mógłby się podzielić?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rodendrowiczów!

 

Na wiosnę zaczynamy budowę domu, pod Bydgoszczą. Jak do tej pory dokonaliśmy jednej znaczącej zmiany- powiększyliśmy przód domu o 1 m - przede wszystkim ze względu na małą kuchnię. Mamy jeszcze kilka pomysłów.

Czy ktoś buduje lub wybudował rodo w naszych okolicach? Chętnie się spotkamy.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

narwina, my jesteśmy z Twojego regionu, dokładnie Toruń.

Ciągle jeszcze dumamy nad projektem. Rodo 5 jest póki co ostatnim etapem naszych dumań. Najpierw był Rodo 3 G, potem 6, potem w nektarynkach.

Na chwilę obecną planujemy nastepujące zmiany:

-likwidacja spiżarni

-ściana między kuchnia a salonem zostanie wydłużona i obniżona aby zrobić murek

-kotłownię zrobimy za garażem

-w garażu zlikwidujemy okno i wstawimy luksfery

-w miejscu kotłowni zrobimy łazienkę ciut ją zmniejszając

- obok łazienki wygospodarujemy miejsce na spiżarnię

-między spiżarnią a schodami chcemy zrobić wejście do garażu

-jeśli chodzi o górę to z części pokoju nad garażem chcemy zrobić pralnię (będzie sąsiadować z łazienką), a druga częśc to jeszcze nie wiemy co to będzie :) oczywiście likwidujemy okno w dachu

-rezygnujemy też z balkonu z tyłu domu

 

Trochę tych zmian sobie wymyślilismy :) ciekawa jestem jaki będzie tego koszt czy to będzie w ramach adaptacji czy dodatkowo płatne. Hmm, bardzo mnie to interesuje :) Bo jak dodatkowo płatne to nie wąsko nam wyjdzie.

 

Jesteśmy na etapie papierków, jeszcze kilka ich zostało i będziemy składać o pozwolenie. w marcu może w kwietniu chcemy zaczynać. W tym roku stawiamy stan surowy zamknięty, reszta w 2008r.

W kosztach też się orientowaliśmy wychodzi lekką ręką 300 000 zł. pod klucz. Ale te koszty to są tylko tak na "oko" bo projektu jeszcze nie mamy i nikt nam nie chce się dokładnie określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rodendrowiczów!

 

Na wiosne zaczynamy budowe pod Wrocławiem.

piotrf

My rowniez chcemy zmniejszyc na dole lazienke do rozmiarow toalety. Przy wejsciu do lazienki w projekcie jest slup, jak poradziles sobie z tym - chodzi o mozliwosc przesuniecia wejscia do toalety.

 

Pozdrawiamy wszystkich.

 

witamy!

 

łazienkena dole zmniejszyliśmy do min 1,3x1,3 czyli tylko toaleta.

pod schodami zrobiliśmy schowek, część łazienki zabrała kotłownia .

powiekszyliśmy kotłownie ze wzgldu na piec na paliwo stałe,mamy własne ujecie wody więc filtry zbiornik hydroforowy itp wszystko jest zlokalizowane w kotłowni -nie mamy garażu :evil: :evil: :evil:

 

pozdrawiamy!!!

 

właśnie jedziemy napalić w kominku- nie palimy jeszcze w piecu bo kaloryfery zdjete do malowania ścian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wojtek69

 

co znaczy schody normalne proste?

przepraszam jesli to naiwne pytanie

Pozdrawiam

 

witam was !

jesteśmy z świętokrzyskiego i my też kupiliśmy R5 zaczynamy na wiosne ale już wiemy jakie pierwsze zmiany będziemy robić a wiec:

1. oczywiście spiżarnię likwiduję przenoszę tam gdzie kotlownia

2. kotlownia tam gdzie pomieszczenie gosp

3. i kotłownie powiekszam

4. okno z garażu likwiduje

5. schody normalne proste

6. okno dachowe jedno wylatuje

no to na razie tyle zobaczymy co sie bedzie dalej dzialo

Jeżeli ktoś ma zbudowany R5 w świetokrzyskim to proszę o kontakt albo o jakieś porady i zdjęcia

z góry dziękuje

 

witajcie. ja buduję rodo5 ze świętokrzyskiego.

I część zmian ta ka jak u was. moje fotki sa na forum trochę wczesniej.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

vanka99

drzwi zostały w miejscu jak na projekcie tylko sciany łazienki mają 1,3x1,3

w ten sposób zyskaliśmy przestrzeń za łazienką - powiekszyła sie kotłownia ( w podstawowej wersji rodo kotłownia jest obok łazienki)

ścianka po lewej stronie drzwi do łazienki odcieła przestrzeń pod schodami ,wystarczyło wstawić drzwi i jest schowek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was !

jesteśmy z świętokrzyskiego i my też kupiliśmy R5 zaczynamy na wiosne ale już wiemy jakie pierwsze zmiany będziemy robić a wiec:

1. oczywiście spiżarnię likwiduję przenoszę tam gdzie kotlownia

2. kotlownia tam gdzie pomieszczenie gosp

3. i kotłownie powiekszam

4. okno z garażu likwiduje

5. schody normalne proste

6. okno dachowe jedno wylatuje

no to na razie tyle zobaczymy co sie bedzie dalej dzialo

Jeżeli ktoś ma zbudowany R5 w świetokrzyskim to proszę o kontakt albo o jakieś porady i zdjęcia

z góry dziękuje

 

Do Ewelina i Tomasz

 

Czy przenosząc kotłownię będziecie stawiać dodatkowy komin? Tzn. byłyby wtedy trzy czy przeniesiecie ten z planowanej kotłowni? Bo my też chcemy przenieść kołownię za garaż i zastanawiamy sie nad kominem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy!

czy posiada ktoś zdjęcia domu w rododendronach 5 od środka?

 

jesteśmy bardzo ciekawi jak wyglądają salon i schody.

 

pozdrawiamy

 

asia i kuba

 

 

 

Też jestem zainteresowany zdjęciami.......

Jak ktoś ma to prosimy wrzucić na forum !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przenosząc kotłownię będziecie stawiać dodatkowy komin? Tzn. byłyby wtedy trzy czy przeniesiecie ten z planowanej kotłowni? Bo my też chcemy przenieść kołownię za garaż i zastanawiamy sie nad kominem.

Pozdrawiam

Ja przeniosłem kotłownię za garaż i mam w ten sposób trzy kominy. Ten z dawnej kotłowni zostawiłem ponieważ są tam kanały wentylacyjne do łazienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się bardzo poważnie nad kupnem projektu rodo 5 (chceny ruszyć z budową na wiosnę).

Oczywiście z małymi przeróbkami. Przede wszystkim:

1. garaż dwustanowiskowy - nad nim siłownia i pralnia z suszarnią oraz warsztat

2. zmniejszenie pokoju na parterze

3 .przeniesienie kotłowni do pom. gospodarczego, a w miejscu kotłowni - garderoba (buty, płaszcze...)

4. likwidacja spiżarni

-----

Prawdopodobnie również zrezygnujemy z wentylacji grawitacyjnej na rzecz mechanicznej z rekuperatorem.

 

co o tym sądzicie.

pozdrawiamy.

asia i kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się bardzo poważnie nad kupnem projektu rodo 5 (chceny ruszyć z budową na wiosnę).

Oczywiście z małymi przeróbkami. Przede wszystkim:

1. garaż dwustanowiskowy - nad nim siłownia i pralnia z suszarnią oraz warsztat

2. zmniejszenie pokoju na parterze

3 .przeniesienie kotłowni do pom. gospodarczego, a w miejscu kotłowni - garderoba (buty, płaszcze...)

4. likwidacja spiżarni

-----

Prawdopodobnie również zrezygnujemy z wentylacji grawitacyjnej na rzecz mechanicznej z rekuperatorem.

 

co o tym sądzicie.

pozdrawiamy.

asia i kuba

 

Do kuban

Można wiedzieć gdzie będziecie stawiać swój wymarzony dom?

Pytam bo jesteśmy z tych samych stron :D

My też przenosimy kotłownię za garaż, ale w miescu planowanej kotłowni chcemy zrobic łazienkę. A swoją drogą to duża będzie ta garderoba jak tylko na płaszcze i buty. No chyba, że ją planujecie zmniejszyć.

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Kupiliśmy projekt, hurrra :D Cieszę się jakbym już postawiła dom :D

Ale co tam. Pierwsza radość to był zakup działki, teraz kolejna radość kupno projektu. Za tym będą jeszcze kolejne powody do szczęścia :)

Jak dostaniemy projekt to wtedy przemyślimy te zmiany, o których już wcześniej dumaliśmy. Już jedno wiemy, że nie przesuniemy łazienki w miejsce planowanej kotłowni, o!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle :D będziemy budować Rodo5 !!

 

U mnie będą następujące zmiany:

1. przesuwam ścianę frontową o ok. 1m (pomysł Narwiny, który pozwoliłem sobie skopiować 8) - powiększa się kuchnia, wiatrołap i kotłownia i na górze mały pokój i łazienka)

2. likwiduję spiżarnię

3. kupiłem projekt z garażem dwustanowiskowym, pokój nad garażem będzie bez ścianek działowych

4. podnoszę ścianę kolankową do ok. 1,10 m

5 zmieniam kształt tarasu (rezygnuję z "dzióbka" przy jadalni na rzecz prostego przycięcia przy pierwszym załamaniu ściany od jadalni - taras będzie z każdej strony o szerokości 3 m

6. w łazience na dole będę chciał wykroić pomieszczenie pod schodami - w projekcie jest zabudowane

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...