Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich rododendrowiczow!

Jak widać wielu osbom podoba sie ten projekt :D . Moze odezwie sie ktoś kto jest w trakcie budowy lub juz wybudował. Fajnie by było zobaczyc fotki jak to wygląda, zwłaszcza w środku.

Pzdrawiam.

Fotki są na poprzedniej stronie trgo forum i to aż dwóóch rodo5.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododendrowiczow!

Jak widać wielu osbom podoba sie ten projekt :D . Moze odezwie sie ktoś kto jest w trakcie budowy lub juz wybudował. Fajnie by było zobaczyc fotki jak to wygląda, zwłaszcza w środku.

Pzdrawiam.

Fotki są na poprzedniej stronie trgo forum i to aż dwóóch rodo5.

pozdrawiam

 

Witam

wojtek69

 

dzieki za przypomnienie, jakos przegapilam.

 

wojtek69 i pawel68

Domy prezentuja sie super. Zdjecie to jednak zdjecie....

Gratuluje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o budowaniu rodo5 z ytonga?

 

No właśnie ja jak na razie skłaniam się do ytonga ściana jednowarstwowa 40 cm).

Mam wstępną wycenę materiałów...

Co prawda nie wiem, jak ceny się kształtują w odniesieniu do innych, ale pewnie w najbliższym czasie zacznę porównania cenowe. To co porównywałem, to współczynniki przenikania ciepła (w tym przypadku jest to 0,23 W/m2K).

Poza tym mam znajomego, który mieszka już ponad 4 lata i jest zadowolony :-)

Mówi, że jakby miał jeszcze raz budować to tylko z tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Na 80% jestesmy zdecydowanie na rodo5 mam tylko jedna wielka prosbe do ludzi ktorzy juz stawiaja domek. Moglby ktos podeslac na email kosztorys ..bede bardzo wdzieczny.

 

My już kupiliśmy projekt Rodo 5.

Może nie za bardzo sie znam na budowaniu, ale uważam, że sugerowanie się czyimś kosztorysem może nie być do końca słuszne. Koszty robocizny i materiałów zależą od rejonu Polski. My jesteśmy z woj. kujawsko-pomorskiego i budowlaniec wycenił nam robocizne stanu surowego zamknietego na 36 000. A widziałam, że ludzie z innych województw mieli np 48 000. Wiec może to nie być miarodajne. Byliśmy też u innego budowlańca co wyceniał nam pod klucz i w 300 000 powinniśmy się zmieścić. Oczywiście bez jakichś szaleństw w wykończeniówce :wink:

Póki co jesteśmy jeszcze w fazie poszukiwań ekipy budującej. Zaczynamy na wiosnę (mam nadzieję :))

 

A Rodo 5 jest pięknym projektem. Nie widzielismy gotowego domu tylko zdjecia, ale juz nam sie bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :p

jestem nową uczestniczką forum. W listopadzie stałam się posiadaczką projektu domu w Rododendronach 5 z podwójnym garażem.

Teraz szukam kosztorysu wykonania do stanu surowego otwartego - czy ktoś dysponuje takim zestawieniem? Będę bardzo wdzięczna za informacje.

Chcę porównać ceny i koszty, które usłyszałam od potencjalnych wykonawców w stosunku do innych kosztorysów - chcę znaleźć jakiś punkt odniesienia, czy te ceny są atrakcyjne czy nie (a mam co do tego obawy :cry: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w łazience na dole będę chciał wykroić pomieszczenie pod schodami - w projekcie jest zabudowane

 

pozdrawiam

 

Do Lolek70

 

To pomieszczenie pod schodami będzie duże? Ile tam będzie powierzchni? Czy na małą pralnię będzie ok? W sensie pralka i kosz na brudne rzeczy. Na wiecej pewnie nie ma szans?!

 

Pozdrawiam wszystkich - piszcie co u Was

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To pomieszczenie pod schodami będzie duże? Ile tam będzie powierzchni? Czy na małą pralnię będzie ok? W sensie pralka i kosz na brudne rzeczy. Na wiecej pewnie nie ma szans?!

 

Pozdrawiam wszystkich - piszcie co u Was

Ola

 

No wielkie to raczej nie bedzie, ale pralka i kosz na bielizne wejdzie

A nawet moze jeszcze niewielkie poleczki na srodki czystosci - ale zawsze cos :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, można kosztorys dokupić razem z projektem,a le kosztuje chyba ze dwie stówki....

No chyba, że jest w promocji :-)

Jest tam pewnie zestawienie ilościowe i cenowe materiałów zgodnych z projektem... ale nie wiem na pewno, bo nie widziałem...

 

pozdrawiam

Kosztorys kosztuje 97.60zl na CD lub 122zł na CD+wydruk (10zł przesyłka)

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m434b8c4a91497 (na dole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odradzałabym kosztorys z archonu poniewaz jest on wg. cen IV kwartału 2006 roku i jest juz nie aktualny w zderzeniu z rzeczywistością. Najlepiej zabrac ze sobą zestawienie materiałów budowlanych ( dostepne rowniez na stronie archonu jako plik Excel - do popbrania ), wybrac sie do kilku hurtowni i dać do wyceny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...