Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to kupiliśmy projekt - oczywiście Rodo 5!

Teraz czas na załatwianie formalności w urzędach i małych przeróbek przez architekta.

Pozdrawiamy Wszystkich.

Asia i Kuba

 

Brawoooo :lol:

Witamy w klubie :) My daliśmy wczoraj projekt do adaptacji. Za dwa - trzy tygodnie składamy dokumenty na pozwolenie na budowę.

No i cały czas szukamy budowlańców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto buduje inną wersję niż podstawowa albo nr 5??...Z ciekawości pytam :)

 

Ja kupiłem lustrzane odbicie i z podwójnym garażem.

Dodatkowo w piątek ustaliłem z architektem, że ściana frontowa będzie wysunięta o 1 metr w stosunku do projektu (bez garażu).

Podnoszę też ścianę kolankową do 1 metra (82,5 cm). Nie wiem, czy nie zdecydować się na 1,10 m.

Dodatkowo zmieniam strop na terrivę (zwiększy się grubość stropu).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Chyba tez zapisze sie do klubu :wink: - na 99% bierzemy Rodo 5-ke ... Tez odbicie lustrzane, i tez zastanawiamy sie nad podwojnym garazem. Lolek - o ile w/g Twoich obliczen zwieksza sie koszty budowy biorac pod uwage podwojny garaz (lub po prostu w jakiej kwocie planujesz zamknac budowe..?) 8)

 

PZDR klubowiczow

 

McKlusky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie, bo nie przeliczałem różnic ...

Póki co mam wycenę na materiał na ściany (ytong, 40 cm, ściana jednowarstwowa lub 25 cm z dociepleniem).

Szukam wykonawców i mam już pierwsze wyceny na postawienie murów i fundamentów.

Ceny wykonawstwa więźby i kładzenia dachówki też wstępnie mam.

Nad resztą niestety jeszcze nie rozmyślałem, ale przymierzam się do tego, żeby zrobić jakiś chociaż zgrubny kosztorys...

Pytałem na forum i taki kosztorys. Vanka99 podrzuciła mi pomysł, żeby skorzystać z arkusza, który Archon publikuje przy projekcie, ale dla projektu z podwójnym garażem takiego excela już nie ma.

 

Słyszałem, że stan surowy w wersji podstawowej, praktycznie bez przeróbek (z maksa, z wylewkami wewnętrznymi, więźbą i dachówką wraz z ułożeniem, sąsiad zapłacił ok. 140 tyś.

Szacuję, że w 350 tyś. powinienem się zamknąć...

Chyba trzeba zacząć obliczać wydatki ...

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż odwiedzil dzisiaj hurtownię budowlaną. I powiem szczerze efekt wyliczeń mnie trochę zasmucił. Tak sobie myślałam, że stan surowy zamknięty uda nam się postawić za 140 000, no góra 150 000 (z robocizną). I to myślałam, ze już z oknami. Ale życie pokazało dzisiaj, że marzycielka ze mnie :evil:

Same materiały wyszły 130 tys. Do tego robocizna jakieś 36 000. A gdzie jeszcze te okna? Hmmm, no to się zmartwiłam. Aaa i jeszcze jedno. Zamówienia na suporex przyjmują dopiero na marzec. No nieźle.

Ale nic to, jutro dalej na poszukiwania bardziej przyjaznej finansowo hurtowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto buduje inną wersję niż podstawowa albo nr 5??...Z ciekawości pytam :)

 

Ja kupiłem lustrzane odbicie i z podwójnym garażem.

Dodatkowo w piątek ustaliłem z architektem, że ściana frontowa będzie wysunięta o 1 metr w stosunku do projektu (bez garażu).

Podnoszę też ścianę kolankową do 1 metra (82,5 cm). Nie wiem, czy nie zdecydować się na 1,10 m.

Dodatkowo zmieniam strop na terrivę (zwiększy się grubość stropu).

 

pozdrawiam

 

 

My tez podnosimy ścianke kolankową. Jaki bedziecie mieć strop? My terive- jest grubszy i dlatego podnosze ścianke kolankową dodatkowo okolo 60 cm. Architekt wyliczyla mi , ze na gotowo ( po odliczeniu zabranej przestrzeni na docieplenie dachu, podlogi, itp ) scianka bedzie miec okolo 1 metra. Przy takiej ścianie mozna juz coś postawić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów rododendrona!

Niestety muszę was zmartwić cena stanu surowego otwartego rodo 5 wraz z podwójnym garażem to około 130000,00 PLN. w tym ścianka do góry o 2 x max i kominy systemowe, dachówka roben.

Powodzenia.

Ja właśnie wyceniam okna i włos mi się jeży na głowie.

myślę o instalacjach, jak będę mieć wyceny to napisze. cały czas myślę o podłogówce na parterze ale zobaczymy w praniu jaka wyjdzie kwota. kredyt już jest ale teraz dopiero zaczyna się liczenie:)

czekam niecierpliwie na wiosnę, bo to smutny okres kiedy nic na budowie nie widac z postępów.

Pozdrawiam wszystkich

Kasik 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie, bo nie przeliczałem różnic ...

Póki co mam wycenę na materiał na ściany (ytong, 40 cm, ściana jednowarstwowa lub 25 cm z dociepleniem).

Szukam wykonawców i mam już pierwsze wyceny na postawienie murów i fundamentów.

Ceny wykonawstwa więźby i kładzenia dachówki też wstępnie mam.

Nad resztą niestety jeszcze nie rozmyślałem, ale przymierzam się do tego, żeby zrobić jakiś chociaż zgrubny kosztorys...

Pytałem na forum i taki kosztorys. Vanka99 podrzuciła mi pomysł, żeby skorzystać z arkusza, który Archon publikuje przy projekcie, ale dla projektu z podwójnym garażem takiego excela już nie ma.

 

Słyszałem, że stan surowy w wersji podstawowej, praktycznie bez przeróbek (z maksa, z wylewkami wewnętrznymi, więźbą i dachówką wraz z ułożeniem, sąsiad zapłacił ok. 140 tyś.

Szacuję, że w 350 tyś. powinienem się zamknąć...

Chyba trzeba zacząć obliczać wydatki ...

:-?

 

Lolek "pochwal" się tymi cenami co zdobyłeś ze swoich hurtowni. Chciałabym porównać ceny z tymi co ja tu mam. I powiedz mi jakie rabaty byś dostał. Bo my jak na razie tylko się orientujemy w cenach tzn. porównując hurtownie bez negocjacji cen. Czas leci a my tak naprawdę nic jeszcze nie mamy :( No i z suporexu póki co nici nigdzie nie można zamawiać w cenach bieżących, bo nie przyjmują zamówień. A w każdej hurtowni mówia nam, że od marca kolejna podwyżka suporexu. Toż to można szału dostać. Zastanawiamy sie nad porotermem, bo jego cena sie nie zmienia i można teraz zaliczkować, a odebrać jak sie zacznie budowa. I kto wie jaka będzie różnica w cenie, może niewielka. Sami nie wiemy co mamy robić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto buduje inną wersję niż podstawowa albo nr 5??...Z ciekawości pytam :)

 

Materiały na stan surowy otwarty szacowały się mniej więcej tak: fundamenty 10.000, mury 30.000, drewno na więźbę dachową 4.600, dach z blachodachówki razem z dodatkami 10.000, ułożenie dachu 4.000, murarka 30.000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek "pochwal" się tymi cenami co zdobyłeś ze swoich hurtowni. Chciałabym porównać ceny z tymi co ja tu mam. I powiedz mi jakie rabaty byś dostał. Bo my jak na razie tylko się orientujemy w cenach tzn. porównując hurtownie bez negocjacji cen. Czas leci a my tak naprawdę nic jeszcze nie mamy :( No i z suporexu póki co nici nigdzie nie można zamawiać w cenach bieżących, bo nie przyjmują zamówień. A w każdej hurtowni mówia nam, że od marca kolejna podwyżka suporexu. Toż to można szału dostać. Zastanawiamy sie nad porotermem, bo jego cena sie nie zmienia i można teraz zaliczkować, a odebrać jak sie zacznie budowa. I kto wie jaka będzie różnica w cenie, może niewielka. Sami nie wiemy co mamy robić :cry:

 

Cześć,

Dostałem dwa wyliczenia na ytonga (wraz ze ścianami wewnętrznymi, z łącznikami do ścian, nadprożami i dostawą; ale zaprawę trzeba doliczyć):

1. bloczki 60/20/40 (długość/wysokość/szerokość): 24,5 tys

2. bloczki 60/20/24 (długość/wysokość/szerokość): 15,0 tys (tu trzeba doliczyć w późniejszym etapie z 15 cm styropianu)

Rabaty sięgają 20%, stan na dzień 10 stycznia.

 

pozdrawiam

Lolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się orientować w cenach robocizny.

Mam na razie "na widelcu" trzech wykonawców:

1. bardzo mało komunikatywny, który niemalże mnie zmieszał z błotem za to, że wymyślam sobie inny materiał niż w projekcie.

Mało wylewnie zakomunikował, że weźmie za robotę 20 tys (od fundametów po dach w wersji deskowanie) - ale jakoś nie ufałbym mu do końca, chociaż jest cenowo najatrakcyjniejszy

2. jak na razie komunikacja wspaniała, ale niestety tylko szybka i pobieżna wycena: 25 tys za murowanie od fundamentów do stropu (więźba to osobna sprawa i jak się okazuje wcale nie taka tania, bo więźba + układanie dachówki to koszt ok. 45 zł/m2) - tutaj jeszcze muszę gościa wypytać o szczegóły

3. komunikacja równie dobra i sporo szczegółów z zaznaczeniem, że ceny napewno nie będą większe, a nawet można mówić o ok. 10-15% off'ie

 

fundamenty - 4 tys

ściany fundamentowe - 3 tys

kominy - 5 tys

ściany parteru - 10 tys

strop (terriva) - 5 tys

chudy beton posadzka parter - 3 tys

poddasze ściany - 5 tys

taras i schody zewn. - 3,5 tys

schody wewn. - 2 tys

ścianki działowe - 5 tys

razem: 45,5 tys (do negocjacji z 4-5 tys)

 

dodatkowo (inny, polecony wykonawca):

więźba - około 6 tys

krycie dachu (deskowanie + dachówka + obróbki) - 20 tys (za blacho-dachówkę z połowę taniej)

 

co o tym sądzicie?

 

pozdrawiam

Lolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...