Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lolek z tym off-em to nie byłabym taka pewna :wink:

 

Szybka i pobieżna ocena to jest to czego nie znoszę, ale jak na razie ja też mam tylko takie wyceny :lol: Wszędzie zostawiamy zestawienie materiałów i mówia że oddzwonią jak już zrobią, jakoś nikt jeszcze nie zadzwonił. Ja nie wiem ile czasu może trwać wycena?? Może ja w gorącej wodzie jestem kąpana?

 

Budowlańcy to samo - na oko. No sorry, a potem coś nie tak z tym okiem będzie i przed podpisaniem umowy cena nagle wzrośnie.

Ale jednego mamy takiego niczego sobie. Widzieliśmy efekty jego pracy.

Powiedział koszt robocizny 36 000 z dachem. Tylko On materiałów nie załatwia.

 

Lolek a jak u Ciebie z transportem tych materiałów na budowę? Doliczyli Ci za to czy masz gratis?

 

No i witam Kasik30 :) dawno Cię tu nie było. Pewnie byłaś zajęta budowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Lolek a jak u Ciebie z transportem tych materiałów na budowę? Doliczyli Ci za to czy masz gratis?

 

no, tak jak pisałem, z transportem (na 3 razy)...

a co do budowlańca - przyrzekał, że przy podpisywaniu umowy ceny nie będą większe... to, o czym możemy rozmawiać, to tylko zniżki... 8)

ale jak już podpiszemy umowę, to kończymy tym samym negocjacje cenowe w każdą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dzisiaj jeszcze zagadnąłem jednego budowlańca...

Ten z kolei wycenia się tak: 140 zł /m2 powierzchni z projektu domu.

Czyli jak dom ma ok. 180 m2 to cena wynosi ok. 25 tys. (z fundamentami, murami, stropem i szczytami i bez więźby).

Z ytonga nie robił i na zaprawę klejową też nie bardzo...

 

Porównywalny cenowo z panem "Paprochem", ale chyba bardziej komunikacyjny...

 

co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek to ja Ci powiem lepszą cenę. Mój mąż rozmawiał dzisiaj z jednym gościem, który buduje z synem i chyba jednym pomocnikiem. Fundament, mury, strop, ale bez dachu - 15 000. No ten to przebił wszystkich, z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać. Gość typowo gospodarczo robi, narzędzia bez szaleństwa, pytał nawet czy będziemy zamawiać gruchę na fundamenty czy on ma kręcić, czujesz?? :lol: I mówił, że postawi to w 3 góra 4 m-ce. I co Ty na to?? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek to ja Ci powiem lepszą cenę. Mój mąż rozmawiał dzisiaj z jednym gościem, który buduje z synem i chyba jednym pomocnikiem. Fundament, mury, strop, ale bez dachu - 15 000. No ten to przebił wszystkich, z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać. Gość typowo gospodarczo robi, narzędzia bez szaleństwa, pytał nawet czy będziemy zamawiać gruchę na fundamenty czy on ma kręcić, czujesz?? :lol: I mówił, że postawi to w 3 góra 4 m-ce. I co Ty na to?? :wink:

 

no ten to już rzeczywiście hardcore'owiec :-)

a przyjezdni, którzy już parę budów opędzili, też zaczynająsię cenić, jak miejscowi...

no, ale my tu mamy ceny warszawskie... :cry:

Warszawka zawsze płaci najwięcej, chociaż nie wiem czemu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem bo po przeprowadzce nie miałem dostępu do internetu( zawaliła tp sa)

Jezeli kogos zainteresuje koszty mojej budowy faktyczne to prosze przeczytać poniżej:

Nasze projekt to wersja podstawowa rodo bez garazu( z kilkoma zmianami w projekcie)

Rozpoczęcie budowy odbyło sie 16.08.2006 roku odbiór kocowy budynku 07.12.2006 roku wprowadzililismy sie 11.01.2007 roku.

Na chwile obecną koszty budowy wraz z meblami do domu wyniosły nasz 250 tys. Tylko trzeba zaznaczyć ze w domu mamy kolektory słoneczne, piec gazowy ,piec węglowy oraz kominek .

Do skoczenia zostało pomalowanie ścian wewnętrznych na kolor( farby kupione ale malarze odradzili malowania wtak krótkim terminie na kolor)

polozenie płytek na tarasie ,balakonach i schodach zewnętrznych( cały materiał kupiony juz jest w/w cenie) oraz zrobienie elewacji zewnetrzej ( kolor)

 

 

Ps Budowałem sie w Okolicach zielonej góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mój projekt ten 101 metrów po zmianach mam 103:)

Niestety nie miałem podziału na materiały i robocizne

Mnie stan surowy otwarty z dachem sciankami działowymi bez okien kosztował 88tys zł wszystko tak sie dogadałem nie intereowało mnie równiez to co stanie się z materiałem ani ile bedzie ubytków( wazne) bo wiekszosc budowlanców nie zwraca na to wogóle uwagi tylko twierdzi ze materiału było za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Sobiesław

my jeszcze walczymy z klanalizacją, przyłącze gotowe czekamy na odpalenie( nowa sieć w całej dzielnicy) :evil: :evil:

do zrobienia panele na dole , drobne poprawki malarskie, wstawić graty i ......... 8) 8) 8) a i jeszcze kuchnia .

 

kasik30 wreszczie jakieś post :lol: :lol: :lol: ( podłogówka ok- mamy w łazienkach w kuchni i w holu)

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piotraf !

Sobiesławowi gratuluję szybkości i ceny!

Może pomożecie w decyzji kochani. Mam plan aby zamurować wejście do kuchni od strony hallu i tam postawić lodówkę, co wy na to? po takim zabiegu kuchnia jest super ustawna, z dużą ilością blatu roboczego, narysowałam sobie ją w ikeowskim planerze i wygląda super!

Zastanawiam się tylko czy nie będę musiała biegać zbytnio. Pomysł mnie kusi od jakiegoś czasu. szukam okien, będą z PCV , białe tak jak w projekcie, podniosłam jedynie w wykuszu i salonie o 20cm. jak na razie wyceny mam od 14500 do 16000 z montażem. ( strasznie drogo ;( ale i okien w tym projekcie jest sporo).

Poradzcie drodzy moi co robić z tą kuchnią, pozdrawiam

Kasik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, i jak Ci się widzi? czy nie przeszkadza Ci chodzenie przez salon do łazienki lub z zakupami aby dotrzeć do kuchni?

Przy tym rozwiązaniu kuchnia jest 3m x 3,2m super układ.

Macie już mebelki?

Ja nie wymurowałam ściany pomiędzy wykuszem a kuchnią, więc jest tam miejsce na barek :)

Piotrze jaką masz grubość warstwy izolacyjnej na chudziaku? planuje podłogówkę na całym dole ale mam problem bo tylko 12 cm do dyspozycji, trochę mało:(

Jeżeli możesz podziel się wartością prac, elektryka, ogrzewanie , kominek .

Co się sprawdziło a co nie koniecznie....

A jakie Piotr masz okna?

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kasiu

 

co do chodzenia z zakupami to nie wiem bo jeszcze nie mieszkamy

koszty;

 

elektryka - robocizna ( rozprowadzenie instalacji+montaż gniazdek ,oświetlwnia,odbiór,wpis do książki po prostu wszystko) 1600zł

materiały- całość ( kable , skrzynka na bezpieczniki gnizadka itp)-koło 3,5tys(kupiłem jedne z tańszych gniazdek)

 

kominek- prosty, tani wkład obudowany postarzaną cegłą- bardzo fajnie wygląda materiał+robocizna-koło3tyś

 

ogrzewanie:

całość 12tyś

piec miałowy logika ciechowicza ( teraz buderus)

srawdziła się podłogówka- mamy tylko w łazienkach, holu i kuchni

 

izolacja styropian 5cm (jeżeli dobrze pamiętam)

 

okna mamy plastikowe od wewnątrz białe na zewnątrz złoty dąb, wyjście na taras powiększyliśmy do 3 m. (przesówne) zapłaciliśmy 12,3tyś

 

mebe kuchenne mamy tylko czekamy na montaż

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Piotr za odpowiedz!

Twoje ceny mnie szokują ( pozytywnie oczywiście)

Nie wiem tylko czemu moje ceny są tak znacząco wyższe:(

Mi elektryk powiedział 7 do 10 tys bez białego montażu:(

wod - kan - gaz około 30tys. ale przeliczają teraz podłogowe na całym parterze, ciekawe ile to wyjdzie.

Piec masz dwu - jedno funkcyjny?

A jak koszty tynków? Jakie wybrałeś?

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kasiu

 

kasiu te ceny to robocizna?! czy razem z materiałem?

nasze ceny są z przed roku. piec mamy na miał - nie ma u nas gazu :cry: :cry:

tynki wewnętrzne ekipa kładła ręcznie - tynki +gładz gipsowa+jedno malowanie unigruntem za metr kw sama robocizna 15zł.

 

co do cen kanalizacji płaciliśmy za robocizne jakieś grosze ( całe rozprowadzenie pod pierwszą wylewką mieliśmy w cenie stanu surowego otwartego)

 

przyłącze do miejskiej sieci kanalizacyjnej kosztowało nas prawie 5tyś(robiliśmy 50 metrów) - jeszcze czekamy na odbiór

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kasiu

 

co do zamurowania wejścia do kuchni:

 

u nas wyszło to praktycznie samo, ekipa stawiająca mury przez przypadek nie zrobiła w tym miejscu wejścia :lol: :lol: i tak zostało ( lodówka stanie w tym miejscu)

 

pozdrawiamy

 

Piotrze, a jak postawienie lodówki wygląda w porównaniu z paleniem w kominku?

Wiem, że nie pali się w kominku może cały czas, ale chyba jednak w tych momentach, kiedy ogień wesoło trzaska na palenisku to temperatura w pobliżu kominka jest dosyć wysoka?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kasiu

 

co do zamurowania wejścia do kuchni:

 

u nas wyszło to praktycznie samo, ekipa stawiająca mury przez przypadek nie zrobiła w tym miejscu wejścia :lol: :lol: i tak zostało ( lodówka stanie w tym miejscu)

 

pozdrawiamy

 

Piotrze, a jak postawienie lodówki wygląda w porównaniu z paleniem w kominku?

Wiem, że nie pali się w kominku może cały czas, ale chyba jednak w tych momentach, kiedy ogień wesoło trzaska na palenisku to temperatura w pobliżu kominka jest dosyć wysoka?

 

pozdrawiam

 

 

witam

 

nasze rodo to pierwsza podstawowa wersja- w tej wersji kominek jest na innej ścianie ( ściana dzieląca salon z pokojem)-my nie robiliśmy dodatkowego pokoju co dało kominek na środku powiększonego salonu-może troche zamieszałem :roll: :roll: :roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...