Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

do Kasik 30 Przymierzamy się do projektu (tzn.99%) rododendronów, narazie tych mniejszych, ale widzę,że Ty budujesz w Krakowie, stąd moje pytanko: czy można odwiedzić Twoją budowe-tak,żeby sobie luknąć mniej więcej na pomieszczenia. Zastanawiam się poprostu czy mniejsza wersja nie jest za mała :roll: no i znalazłam analogiczny projekt w innym biurze i jest właściwie "prawie" identyczny jak rodo5 (tylko bez garażu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dawno się nie odzywałem bo po przeprowadzce nie miałem dostępu do internetu( zawaliła tp sa)

Jezeli kogos zainteresuje koszty mojej budowy faktyczne to prosze przeczytać poniżej:

Nasze projekt to wersja podstawowa rodo bez garazu( z kilkoma zmianami w projekcie)

Rozpoczęcie budowy odbyło sie 16.08.2006 roku odbiór kocowy budynku 07.12.2006 roku wprowadzililismy sie 11.01.2007 roku.

Na chwile obecną koszty budowy wraz z meblami do domu wyniosły nasz 250 tys. Tylko trzeba zaznaczyć ze w domu mamy kolektory słoneczne, piec gazowy ,piec węglowy oraz kominek .

Do skoczenia zostało pomalowanie ścian wewnętrznych na kolor( farby kupione ale malarze odradzili malowania wtak krótkim terminie na kolor)

polozenie płytek na tarasie ,balakonach i schodach zewnętrznych( cały materiał kupiony juz jest w/w cenie) oraz zrobienie elewacji zewnetrzej ( kolor)

 

 

Ps Budowałem sie w Okolicach zielonej góry

 

 

Sobiesław moje gratulacje!!! jestem w szoku widząc w jak krótkim czasie można się wprowadzić na własne m2 :lol:

Ja niestety jestem na etapie WZ :cry: ale myślałam o tym samym projekcie

Napisz tylko czy musiałeś dopilnowywać ekipy? Pytam, bo mój małż chce się wybudować w tempie expresso (ja zresztą też) ale nie ma zamiaru kontrolować, bo przesiaduje w pracy 10-12h :evil:

a obawiam się,że ja mogę sobie nie poradzić mając na głowie jeszcze niemowlaka mimo,że działke mam 20m od obecnebo m-ca zam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie!!!

No i stalem sie szczesliwym posiadaczem projektu Rodo 5!!! Gruuuba paczka przyszla w piatek, a w niej projekt, kosztorys i kolornik.

Jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem pierwsza lopata zostanie wbita na przelomie maja/czerwca.

Dzis wycena adaptacji przez architekta (2500 zl to chyba troche duzo? Chyba jeszcze sie rozejrze :D) W cenie podniesienie scianki kolankowej do ok 1,2m, zmiany w stolarce (drzwi zamiast okna za garazem - gdzie trzeba kosiarke trzymac :D, likwidacja okna w garazu, poszerzenie drzwi balkonowych na taras). Architekt doradzil tez likwidacje balkonow - jego zdaniem najlepiej usunac balkon nad wykuszem, i zastapic go takim niby-daszkiem :)

Mi tez chodzi po glowie likwidacja balkonu (sadze ze 3 to troche za duzo), ale myslalem o tym od strony ogrodu - co sadzicie o takim rozwiazaniu? Jakie sa Wasze doswiadczenia w tym wzgledzie??Czy wogole warto rezygnowac z balkonow? Moja piekniejsza polowa twierdzi ze dom duzo straci na wygladzie po likwidacji ktoregokolwiek - moze to i racja - ale "wybudowani" znajomi twierdza ze to mostki termiczne, niepotrzebny wydatek itp...

Faktem jest ze w tym projekcie ciezko usunac ktorykolwiek - balkon nad wejsciem spelnia role zadaszenia (i jaki ladny :)...), od strony tarasu - to samo; nad wykuszem balkon powstaje niejako samoczynnie, wiec tez bez sensu...

Pomozcie co zrobic z tym fantem - moze faktycznie zostawic tak jak jest... a czy balkon to faktycznie tak duzy koszt i takie niebezpieczenstwo strat ciepla...?

 

PZDR

klubowicz ;)

McKlusky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,w tym tygodniu dostanę pozwolenie na budowę!Cieszę się jak dziecko :) .Czekam na nie od końca listopada...uff.Tyle się odciągało bo sprawa wylądowała u wojewody po protestach złośliwego sąsiada,który za grosz nie miał racji,no ale pisać protesty to jego prawo i nikt mu za to nic zrobić nie może (chyba że może?).Teoretycznie ma jeszcze 30dni na założenie sprawy w sądzie,ale z czym on tam pójdzie jak jego argumenty nie maja żadnych podstaw prawnych?!

W kwietniu wystartuję. W przyszłym tygodniu planuję wpuścić geodetę na działkę. No teraz się zacznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie!!!

No i stalem sie szczesliwym posiadaczem projektu Rodo 5!!! Gruuuba paczka przyszla w piatek, a w niej projekt, kosztorys i kolornik.

Jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem pierwsza lopata zostanie wbita na przelomie maja/czerwca.

Dzis wycena adaptacji przez architekta (2500 zl to chyba troche duzo? Chyba jeszcze sie rozejrze :D) W cenie podniesienie scianki kolankowej do ok 1,2m, zmiany w stolarce (drzwi zamiast okna za garazem - gdzie trzeba kosiarke trzymac :D, likwidacja okna w garazu, poszerzenie drzwi balkonowych na taras). Architekt doradzil tez likwidacje balkonow - jego zdaniem najlepiej usunac balkon nad wykuszem, i zastapic go takim niby-daszkiem :)

Mi tez chodzi po glowie likwidacja balkonu (sadze ze 3 to troche za duzo), ale myslalem o tym od strony ogrodu - co sadzicie o takim rozwiazaniu? Jakie sa Wasze doswiadczenia w tym wzgledzie??Czy wogole warto rezygnowac z balkonow? Moja piekniejsza polowa twierdzi ze dom duzo straci na wygladzie po likwidacji ktoregokolwiek - moze to i racja - ale "wybudowani" znajomi twierdza ze to mostki termiczne, niepotrzebny wydatek itp...

Faktem jest ze w tym projekcie ciezko usunac ktorykolwiek - balkon nad wejsciem spelnia role zadaszenia (i jaki ladny :)...), od strony tarasu - to samo; nad wykuszem balkon powstaje niejako samoczynnie, wiec tez bez sensu...

Pomozcie co zrobic z tym fantem - moze faktycznie zostawic tak jak jest... a czy balkon to faktycznie tak duzy koszt i takie niebezpieczenstwo strat ciepla...?

 

PZDR

klubowicz ;)

McKlusky

 

WItamy w grupie Rododendronowiczów :)

 

MCKlusky sprawa balkonów to sprawa odrebna dla każdego- kazdy może mieć inne spostrzeżenia.. Ja napiszę Ci co my zrobiliśmy z balkonami..

Zostawilismy ten z przodu jako że ładnie wygląda i stanowi formę daszku, zostawilismy tez ten nad wykuszek czyli tą lukarnę bo też wygląda bardzo ładnie i moim zdaniem daszek bardzo zepsułby wygląd budynku a zrezygnowalisy z tego balkonu od strony wewnętrznej- uznalismy że jak się ma domek na wsi to wiecej korzysta sie z tarasu niż z balkonów :) w zamian za to mamy wiekszy taras :) kazdy balkon mimo nawet dobrego ocieplenia jest jednak mostkiem termicznym ( u nas poza tym ten balkon od środka domu będzie najmniej nasłoneczniony i pod tym kątem też patrzyliśmy- wstawiliśy tam normalne okna)

 

Ale tak jak mówie każdy moze mieć inne swoje nastawienia... My nastawiliśmy się na taras.

 

A co do kosztu adaptacji to jest to dosyć sporooo.. u nas pani architekt za powazniejsze zmiany wzieła 2podobnie a najtańsza nie była, a za zmiany okien i drzwi doliczyła sobie chyba tylko 200 zł.. reszta to poszerzenie garazu,ściana kolankowa i cos tam jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,w tym tygodniu dostanę pozwolenie na budowę!Cieszę się jak dziecko :) .Czekam na nie od końca listopada...uff.Tyle się odciągało bo sprawa wylądowała u wojewody po protestach złośliwego sąsiada,który za grosz nie miał racji,no ale pisać protesty to jego prawo i nikt mu za to nic zrobić nie może (chyba że może?).Teoretycznie ma jeszcze 30dni na założenie sprawy w sądzie,ale z czym on tam pójdzie jak jego argumenty nie maja żadnych podstaw prawnych?!

W kwietniu wystartuję. W przyszłym tygodniu planuję wpuścić geodetę na działkę. No teraz się zacznie :wink:

 

Walker gratuluje :) mam nadzieję że wredny sąsiad wreszcie sie uspokoi :)

My już od stycznia czekamy żeby zacząć i niestety ta pogoda nas tylko wstrzymuje :( niech ta zima już sobie pójdzie :(

 

Pewnie bedziemy w jednym czasie budowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Rododendrowcy! My budujemy Rodo6 :D w poniedziałek wykopali nam dziurę i tacy jesteśmy podeksytowani (a to dopiero dziura) :D Nie ma dużych różnic między 5 a 6 - tym bardziej w środku domu. W sprawie funkcjonalności wnętrz spotkaliśmy się z architektem, który poczynił pewne zmiany :wink: Dam znać wieczorkiem, bo teraz nie bardzo z czasem a trochę tego jest :D

Wojtek jeśli można też proszę o zdjęcia wszystkiego co masz :lol: [email protected] :wink: bo wyobraźnia czasem płata figle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My czekamy z rozpoczęciem budowy rododendronów 4. Jest tak mokra działka, że gość od koparki boi się wjechać, "bo się zakopie"; a ja nie mogę się już doczekać. Mamy wycenione główne materiały, i wykonawcę, poza tym to chcemy przesunąć jedną ścianę w kotłowni.

A teraz tylko czekamy KIEDY BĘDZIE SUCHO !

Może w inny sposób wykopać te roweczki utęsknione>>>>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie Rodo, my budujemy wersje podstawową i nie zmienialiśmy nic, oprócz przesunięcia spiżarki w stronę rur wentylacyjnych, aby w spiżarni była lepsza wentylacja, przez to nie ma przejścia bocznego do kuchni, ale za to zrobiliśmy przejście do kuchni z wiatrołapu. Jest to wygodne, widziałam na własne oczy u znajomej która już mieszka i jest zadowolona. Jeśli chodzi o balkony to nie rezygnowałabym z żadnego. Szukając projekt domu patrzyłam na to aby każdy pokój na poddaszu miał balkon, bo po pierwsze drzwi balkonowe dają więcej światła niż okna, po drugie uwielbiam wietrzyć pościel i jest wygodniej ją wynosić. Jeśli chodzi o mostki termiczne to ten dom jest na tyle mały że ogrzanie go nie powinno zabijać. W sypialni wychodzi że są dwa balkony, ale ten nad wykuszem jest tak cudny,że w życiu bym z niego nie zrezygnowała i już wyobrażam sobie jak pięknie się na nim prezentują skrzynki z pelargoniami lub petuniami. My mamy już fundamenty wybite w tamtym roku, od wiosny reszta. Pozdrawiam Podkarpacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady...

 

Co do balkonow to faktycznie chyba stanie po stronie mojej lepszej polowki i nie zrezygnujemy z zadnego, nie chcemy by dom stracil swoje podstawowe atuty... Nie wiem czy funkconalne beda dwa balkony w sypialni... Ale narazie sen z powiek spedzaja nam ceny adaptacji, szukamy, szukamy, az znajdziemy...;) Tylko ten czas... - w kwietniu chcielibysmy zaczac, a tu co chwile cos nowego, ehhh papierologia... :cry:

 

A przy okazji czy ktos z poludnia Polski bylby tak laskaw i udostepnil nam do obejrzenia wybudowany lub prawie wybudowany Rododendron?? Jestesmy mobilni, dojedziemy wszedzie w promieniu, powiedzmy, 300km od Slaska, odwdzieczymy sie i wogole...:D:D:D Bo az nam cos sie robi gdy wyobrazamy sobie gotowy domek... Bardzo prosimy o ewentualne informacje na priv

 

Z gory dzieki

Ula & McKlusky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie Rodo, my budujemy wersje podstawową i nie zmienialiśmy nic, oprócz przesunięcia spiżarki w stronę rur wentylacyjnych, aby w spiżarni była lepsza wentylacja, przez to nie ma przejścia bocznego do kuchni, ale za to zrobiliśmy przejście do kuchni z wiatrołapu. Jest to wygodne, widziałam na własne oczy u znajomej która już mieszka i jest zadowolona. Jeśli chodzi o balkony to nie rezygnowałabym z żadnego. Szukając projekt domu patrzyłam na to aby każdy pokój na poddaszu miał balkon, bo po pierwsze drzwi balkonowe dają więcej światła niż okna, po drugie uwielbiam wietrzyć pościel i jest wygodniej ją wynosić. Jeśli chodzi o mostki termiczne to ten dom jest na tyle mały że ogrzanie go nie powinno zabijać. W sypialni wychodzi że są dwa balkony, ale ten nad wykuszem jest tak cudny,że w życiu bym z niego nie zrezygnowała i już wyobrażam sobie jak pięknie się na nim prezentują skrzynki z pelargoniami lub petuniami. My mamy już fundamenty wybite w tamtym roku, od wiosny reszta. Pozdrawiam Podkarpacie.

Witam :) .Ja również będę budował wersję podstawową.Mam pytanko.Czy byłaby możliwość zobaczenia Rododendrona Twojej znajomej??Byłbym bardzo wdzięczny :wink: (PS jestem z Rzeszowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my rezygnujemy z balkonu od strony ogrodu, bo uważamy, że i tak nie będziemy przesiadywać na tym balkonie. Będziemy siedzieć w ogrodzie, bo po to mamy działkę, żeby z niej korzystać. Na balkonie przesiaduję sobie teraz mieszkając w bloku i to mi wystarczy. Pozostałe 2 balkony zostaną tylko ze względów czysto wizualnych na nich też nie będziemy przesiadywać :)

Nad scianką kolankową ciagle się zastanawiamy, ale skłaniamy sie bardziej do wersji jej nie podnoszenia. Uważamy, że i tak pomieszczenia będą dla nas wystarczające.

 

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

my praktycznie mamy gotową wersje podstawową

jak macie jeszcze możliwość zastanówcie sie nad podniesieniem scianki kolankowej- my podnieślismy do około 1,3m ( po panelach lub płytkach zostało koło 1,2)-pokoje zyskały sporo przestrzeni

 

pozdrawiam

Właśnie chciałbym podnieść ściankę kolankową o jeden pustak,czyli o blisko 24cm.Tylko trochę za późno o tym pomyślałem i nie zostało to uwzględnione w projekcie.Już nie chcę występować o zmiany do urzędu bo wtedy budowy na pewno nie zacznę w tym roku :) .Mam nadzieję że nikt się nie czepi jak zrobię takie odstępstwo od projektu. A jak było u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym podnieść ściankę kolankową o jeden pustak,czyli o blisko 24cm.Tylko trochę za późno o tym pomyślałem i nie zostało to uwzględnione w projekcie.Już nie chcę występować o zmiany do urzędu bo wtedy budowy na pewno nie zacznę w tym roku :) .Mam nadzieję że nikt się nie czepi jak zrobię takie odstępstwo od projektu. A jak było u Ciebie?

 

A ja uważam, że może sie ktoś uczepić. Odbiór budynku polega na sprawdzeniu czy budynek jest postawiony według projektu przedstawionego w urzędzie.

Poza tym ja występowałam do biura Archon o pozwolenie na podniesienie ścianki kolankowej. Więc musisz też od nich dostać papier na tą zmianę.

 

Takie jest moje zdanie, może się mylę! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że może sie ktoś uczepić. Odbiór budynku polega na sprawdzeniu czy budynek jest postawiony według projektu przedstawionego w urzędzie.

Poza tym ja występowałam do biura Archon o pozwolenie na podniesienie ścianki kolankowej. Więc musisz też od nich dostać papier na tą zmianę.

Takie jest moje zdanie, może się mylę! :roll:

Oczywiście macie rację,ja jestem tego świadomy,jest to przecież m.in. zmiana kubatury budynku.Ale z tego co czytam na forum to wielu robi to bez pozwolenia.Po prostu zależy na kogo się trafi po wybudowaniu i czy w ogóle ktoś przyjdzie odebrać :) . Np.dwie działki od mojej stoi nie tak dawno wybudowany dom, 1m od granicy i to jeszcze z oknem :o .Jak to możliwe?? A jednak...W tym kraju chyba wszystko można :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...