Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A my rezygnujemy z balkonu od strony ogrodu, bo uważamy, że i tak nie będziemy przesiadywać na tym balkonie. Będziemy siedzieć w ogrodzie, bo po to mamy działkę, żeby z niej korzystać. Na balkonie przesiaduję sobie teraz mieszkając w bloku i to mi wystarczy. Pozostałe 2 balkony zostaną tylko ze względów czysto wizualnych na nich też nie będziemy przesiadywać :)

Nad scianką kolankową ciagle się zastanawiamy, ale skłaniamy sie bardziej do wersji jej nie podnoszenia. Uważamy, że i tak pomieszczenia będą dla nas wystarczające.

 

Pozdrawiam

Ola

 

NO ja mam identyczne zdanie :) z doświadczenia wiem że balkonów się tak nie używa majac działke... Sama w domu rodzinnym mam 3 balkony i to takie długie i duże i słuza tylko do wynoszenia pościeli..

Reszta życia jest na działce w postaci śniadań (w czasie lata oczywiscie),obiadów i róznego rodzajuu grillow :)

 

Kubatura jednak sie troche zwiększa a wbrew pozorom nie jest to taki mały dom.. nasz po zmianach nędzie miał 170 użytkowej.

 

A jesli chodzi o naświetlenie to wolałabym dac większe okna niż robić balkon(mówie tylko o tym z tyłu) ale jak wiadomo każdy ma SWÓJ punkt widzenia wiec prosze czasem żeby nikt tego nieodbierał krytycznie :)

 

p.s. już nie mogę sie doczekać lata spędzonego na własnym tarasie :D :D :D

aaaaaa koniec mieszkania w blokuuuu :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

my praktycznie mamy gotową wersje podstawową

jak macie jeszcze możliwość zastanówcie sie nad podniesieniem scianki kolankowej- my podnieślismy do około 1,3m ( po panelach lub płytkach zostało koło 1,2)-pokoje zyskały sporo przestrzeni

 

pozdrawiam

Właśnie chciałbym podnieść ściankę kolankową o jeden pustak,czyli o blisko 24cm.Tylko trochę za późno o tym pomyślałem i nie zostało to uwzględnione w projekcie.Już nie chcę występować o zmiany do urzędu bo wtedy budowy na pewno nie zacznę w tym roku :) .Mam nadzieję że nikt się nie czepi jak zrobię takie odstępstwo od projektu. A jak było u Ciebie?

 

witam

 

podnieśliśmy o 2 suporeksy + dodatkowy wieniec (kierownik zalecił) nie zgłaszalismy(kierownik twierdzi że i tak nikt tego nie sprawdza)

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jeżeli osoby z południa mają ochotę zobaczyć rodo 5 , zapraszam!

Jutro w końcu montują okna:)

Ja mam wszystkie balkony i nie żałuję!

ścianka kolankowa o 2 x max do góry, uważam że bez tego na górze są malutkie pokoje.

Adaptacja projektu powinna kosztować około 1000,00 PLN.

Pozdrawiam

Kasia

PS udało mi się przejść na następną stronę! wow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jeżeli osoby z południa mają ochotę zobaczyć rodo 5 , zapraszam!

Jutro w końcu montują okna:)

Ja mam wszystkie balkony i nie żałuję!

ścianka kolankowa o 2 x max do góry, uważam że bez tego na górze są malutkie pokoje.

Adaptacja projektu powinna kosztować około 1000,00 PLN.

Pozdrawiam

Kasia

PS udało mi się przejść na następną stronę! wow!

 

witam

 

racja kasiu balkony ok - my zlikwidowaliśmy ten nad tarasem :cry: :cry: :cry:

co do ceny adaptacji - ja płaciłem 2400(całość zmiany+ branżowcy)

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia my jesteśmy chętni na oględziny :D Podaj na priv szczegóły

My za adaptację projektu płaciliśmy 2000 zł

A oto zmiany, które obiecałam Wam opisać:

Na parterze: Powiększyliśmy garaż do 2stanowisk (szerokość 6m) i kotłownie przenieślimy za garaż, z pierwotnej kotłowni będzie pralnio-spiżarnia :D , wiatrołap jest powiększony aż do linii kominka (wc i kuchnia mają wejście z wiatrołapu), w kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarni, salon został powiększony o pokój i zamieniliśmy miejscami okno z drzwiami tarasowymi dla lepszej komunikacji - cały dół podnosimy o 1 pustak ( garaz bedzie miał ponad 2,5m wys.)

Na piętrze: z gigantycznego pokoju nad garażem urządzamy pokój releksacyjny :D i garderobę, pomniejszyliśmy jeden pokój tak, by balkon nad wejściem do domu był w korytarzu - górę podnosimy o 1 pustak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

W koncu znalazlem architekta - adaptacja 1000, nadzor budowlany +/- 1500zl - mysle ze to dobre ceny - w ciagu tygodnia powinnismy zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe... POtem dwa miesiace nie-robienia-niczego, dwa stracone miesiace oczekiwania...:-?

 

Piotrf - rozumiem ze odradzasz likwidacje balkonu nad tarasem? Dlaczego - czy dom stracil na wygladzie, czy jakies inne wzgledy...?

 

Kasiu jesli nie masz nic przeciwko odezwe sie na priv co do obejrzenia Twojego cudenka - z gory dzieki...

 

Walker - porozmawiaj z ludzmi ktorzy budowali w twoim rejonie - dowiesz sie jak wyglada odbior budynku, czy ktokolwiek to fizycznie sprawdza, czy tylko podpisuja papierki (podobno co gmina to inny obyczaj). Jesli nikt specjalnie nie zaglada mysle ze smialo mozesz podniesc scianke kolankowa...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

W koncu znalazlem architekta - adaptacja 1000, nadzor budowlany +/- 1500zl - mysle ze to dobre ceny - w ciagu tygodnia powinnismy zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe... POtem dwa miesiace nie-robienia-niczego, dwa stracone miesiace oczekiwania...:-?

 

Piotrf - rozumiem ze odradzasz likwidacje balkonu nad tarasem? Dlaczego - czy dom stracil na wygladzie, czy jakies inne wzgledy...?

 

Kasiu jesli nie masz nic przeciwko odezwe sie na priv co do obejrzenia Twojego cudenka - z gory dzieki...

 

Walker - porozmawiaj z ludzmi ktorzy budowali w twoim rejonie - dowiesz sie jak wyglada odbior budynku, czy ktokolwiek to fizycznie sprawdza, czy tylko podpisuja papierki (podobno co gmina to inny obyczaj). Jesli nikt specjalnie nie zaglada mysle ze smialo mozesz podniesc scianke kolankowa...

 

pzdr

 

witam

 

wygląd nie tak bardzo , chodziło mi raczej o to że balkon spełniał by role daszku nad wyjściem na taras (my mamy taras tylko na tej ścianie)

co do cen to faktycznie dobre

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKlusky gdzie się budujesz? My za nadzór mamy 1500 zł kierownik budowy jest gratis od firmy, która buduje :wink:

 

No calkiem mamy niedaleko - Tychy-Kobior, takze badzmy w kontakcie, zawsze sie przyda wymiana informacji... :wink:

Co do kierownika budowy - mi buduja zaprzyjaznieni gorale, wiec raczej nie dadza kierownika gratis, bede musial poszukac - ktos sie orientuje ile biora kierowniki??

 

Piotrf - dzieki za info - co do zadaszenia tarasu to mysle ze sa inne sposoby - mozna cosik z drewna dobudowac, ewentualnie widzialem takie fajne daszki-rolety (np. http://www.markiza.com.pl/tarasowe.html) - spokojnie mozna zamontowac bez wzgledu na to czy jest balkonik czy nie, a sam balkon nie daje chyba na tyle zadaszenia zeby cos ciekawego pod nim zrobic... :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKlusky gdzie się budujesz? My za nadzór mamy 1500 zł kierownik budowy jest gratis od firmy, która buduje :wink:

 

No calkiem mamy niedaleko - Tychy-Kobior, takze badzmy w kontakcie, zawsze sie przyda wymiana informacji... :wink:

Co do kierownika budowy - mi buduja zaprzyjaznieni gorale, wiec raczej nie dadza kierownika gratis, bede musial poszukac - ktos sie orientuje ile biora kierowniki??

 

Piotrf - dzieki za info - co do zadaszenia tarasu to mysle ze sa inne sposoby - mozna cosik z drewna dobudowac, ewentualnie widzialem takie fajne daszki-rolety (np. http://www.markiza.com.pl/tarasowe.html) - spokojnie mozna zamontowac bez wzgledu na to czy jest balkonik czy nie, a sam balkon nie daje chyba na tyle zadaszenia zeby cos ciekawego pod nim zrobic... :D

 

pzdr

 

witam

 

fakt - można cosik z drewna , markize do tego leżaczek, piwko coś z grila 8) :lol: :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododenrowiczów. Jestem nowa na forum:) Budujemy Rodo 5 pod Poznaniem. Nasz kierownik budowy weźmie ok 500 PLN:) !!! Mamy znajomych u których już był kierownikiem budowy i byli zadowoleni. Może nie pojawia się sam na budowie, ale odpowiada na każde pytania, jest w kontakcie telefonicznym i jak się tego potrzebuje, przyjeżdża na budowę. A ponieważ pracuje jakieś 500 metrów od naszej działki, mam nadzieję, że nie będzie problemów,by nie pojawiał się na budowie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododenrowiczów. Jestem nowa na forum:) Budujemy Rodo 5 pod Poznaniem. Nasz kierownik budowy weźmie ok 500 PLN:) !!! Mamy znajomych u których już był kierownikiem budowy i byli zadowoleni. Może nie pojawia się sam na budowie, ale odpowiada na każde pytania, jest w kontakcie telefonicznym i jak się tego potrzebuje, przyjeżdża na budowę. A ponieważ pracuje jakieś 500 metrów od naszej działki, mam nadzieję, że nie będzie problemów,by nie pojawiał się na budowie:)

Witam w naszym gronie :) .Mam nadzieję że będziesz nas informować o postępach na budowie :wink: .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododenrowiczów. Jestem nowa na forum:) Budujemy Rodo 5 pod Poznaniem. Nasz kierownik budowy weźmie ok 500 PLN:) !!! Mamy znajomych u których już był kierownikiem budowy i byli zadowoleni. Może nie pojawia się sam na budowie, ale odpowiada na każde pytania, jest w kontakcie telefonicznym i jak się tego potrzebuje, przyjeżdża na budowę. A ponieważ pracuje jakieś 500 metrów od naszej działki, mam nadzieję, że nie będzie problemów,by nie pojawiał się na budowie:)

 

no witamy

przybywa rododendronowiczów :lol: :lol:

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrf - i to jest sluszna koncepcja :lol: :lol: :lol: Zazdroszcze Ci jak nie wiem co!!!

 

remle - moze sie zgadamy jak Kasia da znac i pojedziemy razem poogladac domek...? Nie bedzimy dziewczynie robic dwa razy klopotu?? :wink:

 

Agusik - witamy na forum i w klubie rododendrowiczow!!! :p

 

pzdr

McKlusky

 

witam

 

byle do wiosny 8) 8) :lol: :lol: ....................

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododenrowiczów. Jestem nowa na forum:) Budujemy Rodo 5 pod Poznaniem.

 

Agusik witaj w klubie :)

 

Sluchajcie powiedzcie mi taką rzecz. Czy osoba sprawująca nadzór budowlany ma coś wspólnego z kierownikiem budowy? Czy to ta sama funkcja czy nie? Bo już cała głupia jestem. Adaptację i nadzór robi nam ta sama osoba.

A druga sprawa. Uważam, że kierownik z firmy, która stawia dom to troche nieporozumienie. A może się mylę. Myślę sobie, że nawet jak ekipa coś zchrzani to kierownik "nie zauwazy" :wink: . Bo i po co się narobić przy porawkach na własny koszt.

 

Kasik30 a może podrzuciłabyś mi kilka fotek domu? Z zewnątrz i z wewnątrz. Byłabym wdzięczna :) [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Dzielnych Budowniczych Rodo 5 !!!

 

Po ponad rocznych rozmyślaniach (w ramach starania się o wuzetkę) dokonaliśmy wyboru. W tym tygodniu zamówiliśmy projekt tego cacka i czekamy na adaptację, tudzież resztę papierologii. Ekipę mamy nagraną dopiero na jesień, ale obiecujemy raportować z placu boju sumiennie. Serdecznie pozdrawiamy!!!

 

Klaudia i Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...