Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My oczywiście dołaczamy się do podziękowań dla Kaśki (tak na marginesie superowa z niej dziewczyna, bardzo otwarta i chętna do dyskusji i wskazówek nt. rodo) i podpisujemy się pod postem McKlusky "dwoma ręcami". Naprawdę mówię Wam - super domek no i dodam, że podjeżdżając pod dom Kaśki wygląda jakby miała już firanki w oknach :D (taki efekt daje folia z opakowania okien) :D Pozdrawiam wszystkich Rododendrowiczów i dodam, że dziś stanęły nam wszystkie ściany fundamentowe :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim!!

 

NO wiec dzis z Remle bylismy u Kasi na budowie, widzielismy Rodo5-ke na zywo!!! Na poczatek WIELKIE DZIEKI DLA KASI - za czas, wskazowki, pomoc, cierpliwosc i chec pomocy innym. 8) SZACUNEK.

Co do samego domku - pieeeekny (...) Nie moge sie doczekac kiedy my ruszymy z budowa...

Jeszcze raz dzieki dla Kasik30 - mam nadzieje ze nasz grill (czy nawet kilka ;) ) dojdzie do skutku... :lol: :lol: :lol:

 

pzdr

McKlusky & Ula

 

Ja również podpisuje się pod tym obiema rękami :lol: doemek REWELACJA :lol: :lol: :lol: no i oczywiście zgadzam się z remle -świetna dziewczyna z właścicielki tego domku :D

Dzisiaj hmm........tzn. wczoraj widzieliśmy domek Kasi NA ŻYWO i mój mąż już na 100% jest pewien,że to ten....

a ja?.........ja nie mogę nawet spać z wrażenia i mój berbeć w brzuchu też jakiś dziwnie niespokojny :wink:

teraz troszkę mi smutno,że musimy jeszcze tyle czekać na start -dopiero papierki :cry:

 

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKUJEMY Kasi za to,że poświęciła nam Sb. popołudnie na rozwiewanie wątpliwości :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

dziś rozczarowałam się po raz pierwszy i na pewno nie ostatni!

Byliśmy na dziś w hurtowni umówieni na zakup cegły U 220 (umawialiśmy się tydzień temu, że dziś podjedziemy z pieniędzmi).

Cena sprzed tygodnia 2,69. Dziś zajeżdżamy i po pierwsze: cegły dla nas nie ma, po drugie, jeśli uda się ją jakoś zorganizować, mamy być szczęśliwi, jak bedzie kosztować 3,00!!!ja chyba naiwna jakaś bylam myśląc, że uda się ją dzisiaj zakupić.

Ceny idą w górę jak oszalałe. zazdroszę tym z Was, którzy mają już choć stan surowy (podobno najbardziej będą teraz drożeć cegly i dach). Dlatego nie czekamy na wyplatę pierwszej transzy z kredytu, tylko zapożyczamy się po rodzinie i zamawiamy!!!

 

Pozdrawiam Was wszystkich gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujących, my właśnie jesteśmy na etapie projektowania kuchni i myśli o meblach w łazienkach, jeśli ktoś ma projekt kuchni to byłabym wdzięczna za info, bo elektryk kładzie już kabelki i dziś zaczęli tynkować chałupkę na dole, a w piątek zamykamy cały domek (mam taką nadzieję :wink: ) i włączamy alarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

my podnieśliśmy do około 1,3m- wiązało się to ze zrobieniem drugiego wieńca, ale pokoje nabrały większej przestrzeni

 

pozdrrawiam

 

Piotrze,

a czy dom nie stracił na uroku?

mnie się też wydaje, że te 82 cm to mało, bo jak dać coś na podłogę i docieplić porządnie dach to z tych 82 cm odejdzie jeszcze ok. 15-20 cm i wtedy to już zostanie naprawdę niewiele...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Aaaa... miałem taką jedną przygodę ze zdrowiem nie za bardzo sympatyczną i życie wyłączyło mnie jak na razie na miesiąc z bojów...

Miałem uraz kręgosłupa i leżałem w szpitalu w sumie prawie 2 tygodnie :(

Ale jakoś mnie poskładali i jest już OK, co prawda siedzę na L4 i potrwa to jeszcze ponad miesiąc, ale jest coraz lepiej :)

Nie ma co narzekać, najważniejsze, że robi się cieplej !

 

Ja jeszcze walczę z dokumentami i tak naprawdę to została mi pani architekt (mówi, że zejdzie jej ze 2 tygodnie) i samo złożenie wniosku na PnB.

Prąd w trakcie załatwiania, umowa podpisana i nawet projektant do mnie dzwonił :-)

Budowlańca znalazłem tylko jest nieco (chyba) kosztowny. Za to naprawdę komunikatywny !

 

Ściankę kolankową na pewno podniosę, tylko muszę skonsultować sprawę z architektem, żeby nie było jakiejś skuchy. Myślę, żeby to było co najmniej z 1,10 m albo może i 1,20m (moja żona jest za niższą opcją).

 

Jak wrócę od pani architekt, to dam znać na czym stanęło...

 

pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie moją skromną osobą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wróciłem od pani architekt.

Zdecydowałem jednak, że ściana kolankowa będzie miała 1,10 m.

Okazuje się, czego zresztą nie dopatrzyłem się w projekcie, że wysokość ściany kolankowej podawana jest już na gotowo, czyli, że nie trzeba odliczać wylewek i podłogi (np. drewnianej).

Natomiast ja chcę zrobić grubszą warstwę izolacyjną na dachu i to już mi odejdzie jakieś 7 cm.

Tak więc finalnie powinno być jakieś 1,03 m.

 

Za to chciałem się zdecydować na jedną bramę garażową do podwójnego garażu, ale to już niestety wymaga zmian - jeszcze nie wiem za ile, bo trzeba zrobić podciąg. Różnica w cenie pomiędzy jedną dużą, a dwoma małymi to gdzieś około 1 tyś. zł, więc jak wezmą za zamianę mniej, to chyba warto decydować się na jedną bramę? Zawsze to łatwiej parkować w dużej dziurze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

my podnieśliśmy do około 1,3m- wiązało się to ze zrobieniem drugiego wieńca, ale pokoje nabrały większej przestrzeni

 

pozdrrawiam

 

Piotrze,

a czy dom nie stracił na uroku?

mnie się też wydaje, że te 82 cm to mało, bo jak dać coś na podłogę i docieplić porządnie dach to z tych 82 cm odejdzie jeszcze ok. 15-20 cm i wtedy to już zostanie naprawdę niewiele...

 

pozdrawiam

 

witam

 

dom nic nie traci, a te 82cm to straszna lipa - polecam podnosić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wróciłem od pani architekt.

Zdecydowałem jednak, że ściana kolankowa będzie miała 1,10 m.

Okazuje się, czego zresztą nie dopatrzyłem się w projekcie, że wysokość ściany kolankowej podawana jest już na gotowo, czyli, że nie trzeba odliczać wylewek i podłogi (np. drewnianej).

Natomiast ja chcę zrobić grubszą warstwę izolacyjną na dachu i to już mi odejdzie jakieś 7 cm.

Tak więc finalnie powinno być jakieś 1,03 m.

 

Za to chciałem się zdecydować na jedną bramę garażową do podwójnego garażu, ale to już niestety wymaga zmian - jeszcze nie wiem za ile, bo trzeba zrobić podciąg. Różnica w cenie pomiędzy jedną dużą, a dwoma małymi to gdzieś około 1 tyś. zł, więc jak wezmą za zamianę mniej, to chyba warto decydować się na jedną bramę? Zawsze to łatwiej parkować w dużej dziurze :-)

 

Witaj, życzę zdrowia. Proszę wytłumacz mi jak się ma docieplenie dachu do obniżenia ścianki kolankowej. Z czego robisz sufity na górze?, nie z karton-gipsu? Jaką robisz bramę garażową - uchylną czy segmentową? Dzięki za odpowiedzi. Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

 

Ja na razie mam wszystko na papierze :-)

Więc cały czas mogę decydować, chociaż już w coraz mniejszym zakresie, bo projekty wczoraj oddałem do architekta do wykonania planu zagospodarowania.

 

Co do docieplenia dachu: w projekcie krokwie są zdaje się 18x8, więc docieplenie, żeby nie kombinować, powinno mieć najwyżej 18 cm, a nawet mnie, bo wełna nie może dotykać deskowania ani folii. Ja chciałem robić 25 cm wełny, więc albo będę dawał grubsze krokwie i w takim przypadku dach mi się podniesie o kolejne 7 cm albo na krokwie można nadbić listewki 7 cm i wtedy dach "obniża się" o te 7 cm.

Mam nadzieję, że się trochę wyjaśniło, a jak wyjdzie w praniu to zobaczymy.

Fakt jest taki, że te 82 cm z projektu, to nieporozumienie i tu się zgadzam z Piotremf.

 

Brama raczej będzie segmentowa. Wydaje mi się, ze jest zgrabniejsza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...