Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ach chciałem się pochwalić że startuję w połowie maja.Ustaliłem dziś termin z wykonawcą.Już nie mogę się doczekać. Jakby Was interesowało to wycena stanu surowego otwartego to 85tyś zł,robota +materiały (na szczęście pustaki,dachówkę i więźbę mam od 1,5msca :wink:, ich koszt zawiera się w w/w cenie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

 

Ja na razie mam wszystko na papierze :-)

Więc cały czas mogę decydować, chociaż już w coraz mniejszym zakresie, bo projekty wczoraj oddałem do architekta do wykonania planu zagospodarowania.

 

Co do docieplenia dachu: w projekcie krokwie są zdaje się 18x8, więc docieplenie, żeby nie kombinować, powinno mieć najwyżej 18 cm, a nawet mnie, bo wełna nie może dotykać deskowania ani folii. Ja chciałem robić 25 cm wełny, więc albo będę dawał grubsze krokwie i w takim przypadku dach mi się podniesie o kolejne 7 cm albo na krokwie można nadbić listewki 7 cm i wtedy dach "obniża się" o te 7 cm.

Mam nadzieję, że się trochę wyjaśniło, a jak wyjdzie w praniu to zobaczymy.

Fakt jest taki, że te 82 cm z projektu, to nieporozumienie i tu się zgadzam z Piotremf.

 

Brama raczej będzie segmentowa. Wydaje mi się, ze jest zgrabniejsza.

 

pozdrawiam

 

 

witam

 

my na krokwie nabijalismy kantówki i wtedy moglismy dać ocieplenie 25cm

sufity oczywiście z regipsu

 

my po podniesieniu ścianki kolankowej robiliśmy dodatkowy wieniec

 

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach chciałem się pochwalić że startuję w połowie maja.Ustaliłem dziś termin z wykonawcą.Już nie mogę się doczekać. Jakby Was interesowało to wycena stanu surowego otwartego to 85tyś zł,robota +materiały (na szczęście pustaki,dachówkę i więźbę mam od 1,5msca :wink:, ich koszt zawiera się w w/w cenie)

 

Walker a ile za robociznę konkretnie, bo 85 tys. za wszystko to wydaje się tanio.

 

Lolek70 dziękuję za odpowiedź, trochę wyjaśniłeś, aczkolwiek nasz architekt adaptacji projektu stwierdził, że to 18x8 to jakiś dziwny wymiar, standard 16x8, 15cm ocieplenie i przestrzeń do foli 1cm. Dach zmieniliśmy na blachdachówkę (lubię stukot deszczu w dach :wink: )

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek70 dziękuję za odpowiedź, trochę wyjaśniłeś, aczkolwiek nasz architekt adaptacji projektu stwierdził, że to 18x8 to jakiś dziwny wymiar, standard 16x8, 15cm ocieplenie i przestrzeń do foli 1cm. Dach zmieniliśmy na blachdachówkę (lubię stukot deszczu w dach :wink: )

Kasia

 

No, może coś pokręciłem, bo wymiar wziąłem z głowy... Projekty oddałem do architekta i nie mam gdzie sprawdzić, może i tam było 16cm. No to przy sposobie Piotraf, czyli nadbijania listewek, to odejdzie 9cm od wysokości ścianki kolankowej...

No chyba, że docieplasz tylko na 15cm, to nie ma o czym mówić...

A czy ktoś umie wyliczyć współczynnik izolacyności dla ocieplenia wełną 15cm i 25 cm? Bo może to nam da pogląd czy dawać grubsze czy cieńsze ocieplenie?

Bo jak wiadomo ciepło przez głowę ucieka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek70 dziękuję za odpowiedź, trochę wyjaśniłeś, aczkolwiek nasz architekt adaptacji projektu stwierdził, że to 18x8 to jakiś dziwny wymiar, standard 16x8, 15cm ocieplenie i przestrzeń do foli 1cm. Dach zmieniliśmy na blachdachówkę (lubię stukot deszczu w dach :wink: )

Kasia

 

No, może coś pokręciłem, bo wymiar wziąłem z głowy... Projekty oddałem do architekta i nie mam gdzie sprawdzić, może i tam było 16cm. No to przy sposobie Piotraf, czyli nadbijania listewek, to odejdzie 9cm od wysokości ścianki kolankowej...

No chyba, że docieplasz tylko na 15cm, to nie ma o czym mówić...

A czy ktoś umie wyliczyć współczynnik izolacyności dla ocieplenia wełną 15cm i 25 cm? Bo może to nam da pogląd czy dawać grubsze czy cieńsze ocieplenie?

Bo jak wiadomo ciepło przez głowę ucieka :wink:

 

witam

 

fakt- może ktoś wyliczy jaka jest różnica pomiędzy 15 a 25

 

właśnie dzwoniłem do mojego kierownika i wiem jak było u nas:

 

- krokwie 16 + 4 listewka - dałem wełne 20cm ( myślałem że 25 )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach chciałem się pochwalić że startuję w połowie maja.Ustaliłem dziś termin z wykonawcą.Już nie mogę się doczekać. Jakby Was interesowało to wycena stanu surowego otwartego to 85tyś zł,robota +materiały (na szczęście pustaki,dachówkę i więźbę mam od 1,5msca :wink:, ich koszt zawiera się w w/w cenie)

 

Walker a ile za robociznę konkretnie, bo 85 tys. za wszystko to wydaje się tanio.

Za robotę 33,5tyś.zł.

Materiały z 7%vatem,tak po koleżeńsku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek70 dziękuję za odpowiedź, trochę wyjaśniłeś, aczkolwiek nasz architekt adaptacji projektu stwierdził, że to 18x8 to jakiś dziwny wymiar, standard 16x8, 15cm ocieplenie i przestrzeń do foli 1cm. Dach zmieniliśmy na blachdachówkę (lubię stukot deszczu w dach :wink: )

Kasia

 

No, może coś pokręciłem, bo wymiar wziąłem z głowy... Projekty oddałem do architekta i nie mam gdzie sprawdzić, może i tam było 16cm. No to przy sposobie Piotraf, czyli nadbijania listewek, to odejdzie 9cm od wysokości ścianki kolankowej...

No chyba, że docieplasz tylko na 15cm, to nie ma o czym mówić...

A czy ktoś umie wyliczyć współczynnik izolacyności dla ocieplenia wełną 15cm i 25 cm? Bo może to nam da pogląd czy dawać grubsze czy cieńsze ocieplenie?

Bo jak wiadomo ciepło przez głowę ucieka :wink:

 

witam

 

fakt- może ktoś wyliczy jaka jest różnica pomiędzy 15 a 25

 

właśnie dzwoniłem do mojego kierownika i wiem jak było u nas:

 

- krokwie 16 + 4 listewka - dałem wełne 20cm ( myślałem że 25 )

 

pozdrawiam

 

W projekcie są 18x8 ale wszyscy mówią że to nietypowy wymiar, aco do wełny to okazało się w sklepie że wełna isover wyglądająca identycznie ma różne właściwości.

Lolek70 tak z ciekawości po jakiej cenie znalazłeś drzwi garażowe segmentowe i czy z automatem w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie szukałem jakoś dramatycznie...

Zapytałem pana Googla i znalazł http://bramyinapedy.waw.pl/.

Zadzwoniłem i zapytałem.

Pan powiedział, że pojedyncza brama to koszt ok. 3 tys. bez napędu, a ze 4 tyś. z napędem. Na jednej dużej można zaoszczędzić ok. 1 tyś. no i wygodniej się będzie wjeżdżało. Niestety wiąże się to ze zmianą w projekcie. Czekam na wycenę tej zmiany.

 

Wybór bram jest dość duży. Firma sama je montuje na zamówienie na częściach znanych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie moi mili. Ile trzeba zamówić materiału na ścianki działowe? Chodzi mi o siporex 12. Jedziemy w poniedziałek do hurtowni i nie wiemy ile sztuk zamówić. Please o pomoc.

 

witam

 

w projekcie powinno być napisane ilejest m2 ścianek działowych-policz ile wchodzi na metr2 i problem z głowy, albo weż projekt - kumaty sprzedawca wyliczy i problem z głowy

 

możesz wejść na strone archonu znależć swój domek i w zakładce koszty budowy jest rozpisane ile m2 ścianek na dole i ile na górze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Rodo-czów :D

Wreszcie czuję się wśród "swoich" bo w tym tygodniu idę do architekta i mam zamiar kupić Rodo 5 :p Przeczytałam wszystkie stronki z Waszymi uwagami i będę się im baczniej przyglądać 8)

Ludziska dajcie jeszcze jakieś zdjęcia na forum, najchętniej od wewnątrz albo na priv [email protected]

Proszę Was bardzo bo choć mam bujną wyobraźnię to jednak nie daję rady :oops:

Może kogoś nawiedzę na "polu bitwy" ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Rodo-czów :D

Wreszcie czuję się wśród "swoich" bo w tym tygodniu idę do architekta i mam zamiar kupić Rodo 5 :p Przeczytałam wszystkie stronki z Waszymi uwagami i będę się im baczniej przyglądać 8)

Ludziska dajcie jeszcze jakieś zdjęcia na forum, najchętniej od wewnątrz albo na priv [email protected]

Proszę Was bardzo bo choć mam bujną wyobraźnię to jednak nie daję rady :oops:

Może kogoś nawiedzę na "polu bitwy" ?!

 

witam

 

pytaj,pytaj......

 

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę!

Mam prośbe do osób , które budują rodo5 z podwójnym garażem z porothermu 25. Ile wyszło wam sztuk porothermu oraz ile wyszło Wam sztuk bloczków fundamentowych ? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Mam jeszcze pytanie dotyczące rozmiarów okien - czy pozostawiliście wymiary okien tak jak w projekcie, czy może ktoś zmieniał wymiary?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przygarnięcie :D

A pro po cegły, to ile sztuk Wam wyszło maxa na domek Rodo 5 ?

Też się zastanawiam nad oknami w kuchni, może by tak powiększyć okno od frontu a boczne zlikwidować żeby było gdzie szafki powiesić ?! :roll:

Ze świętokrzyskiego dajcie znać jak tam Wasze domki bo chętnie bym odwiedziła, może też pod Tarnów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pozostawiliście wymiary okien tak jak w projekcie, czy może ktoś zmieniał wymiary?

Ja zdecydowałem się na powiększenie w kuchni (oba na 120x120).

Widziałem rodo5 w stanie surowym i wydawały mi się zdecydowanie za małe.

Dodatkowo wywaliłem spiżarkę, więc zrobiło się więcej miejsca na okno :-)

Szafki wiszące będą na ścianie po spiżarce, a reszta na dole. I tak wydaje mi się, że będzie ich sporo.

 

Dodatkowo zmieniłem okno w salonie od strony wykuszu jadalnianego.

Stwierdziłem, ze takie wysokie okno nie jest potrzebne, bo jak postawię jakiś wypoczynek, to okno będzie sie zaczynało poniżej oparcia.

Więc też zmieniłem na takie 120x120.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przygarnięcie :D

A pro po cegły, to ile sztuk Wam wyszło maxa na domek Rodo 5 ?

Też się zastanawiam nad oknami w kuchni, może by tak powiększyć okno od frontu a boczne zlikwidować żeby było gdzie szafki powiesić ?! :roll:

Ze świętokrzyskiego dajcie znać jak tam Wasze domki bo chętnie bym odwiedziła, może też pod Tarnów!

Witaj.

Ja też świętokrzyskie. Stoi surowy otwarty z elektryką w trakcie. Maxa wyszło ok. 4000 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...