Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy pozostawiliście wymiary okien tak jak w projekcie, czy może ktoś zmieniał wymiary?

Ja zdecydowałem się na powiększenie w kuchni (oba na 120x120).

Widziałem rodo5 w stanie surowym i wydawały mi się zdecydowanie za małe.

Dodatkowo wywaliłem spiżarkę, więc zrobiło się więcej miejsca na okno :-)

Szafki wiszące będą na ścianie po spiżarce, a reszta na dole. I tak wydaje mi się, że będzie ich sporo.

 

Dodatkowo zmieniłem okno w salonie od strony wykuszu jadalnianego.

Stwierdziłem, ze takie wysokie okno nie jest potrzebne, bo jak postawię jakiś wypoczynek, to okno będzie sie zaczynało poniżej oparcia.

Więc też zmieniłem na takie 120x120.

 

pozdrawiam

 

witam

 

okno tarasowe 300/230- dzielone na dwie część przesówne ( wyszło całkiem fajnie)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie, zdradziłam Was i raczej wybiorę Tamaryszka 2 :oops: , Jak Wiecie to praktycznie w 95% ten sam projekt co Rodo 5. Przede wszystkim dlatego że frontowa elewacja bardziej mi się podoba, kotłownia jest w garażu, jest raczej większa kuchnia i ma dodatkowo pom gosp. przy kuchni reszta bardzo podobna a góra to 99% taka sama :) Ale i tak będę do Was zaglądać bo to w sumie prawie takie same projekty więc będę też wdrażać Wasze pomysły 8)

Witaj Wojtek ja jestem z okolic Staszowa a Ty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pozostawiliście wymiary okien tak jak w projekcie, czy może ktoś zmieniał wymiary?

Ja zdecydowałem się na powiększenie w kuchni (oba na 120x120).

Widziałem rodo5 w stanie surowym i wydawały mi się zdecydowanie za małe.

Dodatkowo wywaliłem spiżarkę, więc zrobiło się więcej miejsca na okno :-)

Szafki wiszące będą na ścianie po spiżarce, a reszta na dole. I tak wydaje mi się, że będzie ich sporo.

 

Dodatkowo zmieniłem okno w salonie od strony wykuszu jadalnianego.

Stwierdziłem, ze takie wysokie okno nie jest potrzebne, bo jak postawię jakiś wypoczynek, to okno będzie sie zaczynało poniżej oparcia.

Więc też zmieniłem na takie 120x120.

 

pozdrawiam

 

Lolek70 w kuchni tez myslelismy o powiększeniu okien na takie jak piszesz i to pojedyncze okno od strony wykusza tez bedzie krótsze.

 

piotrf

 

tak szerokie okna tarasowe pewnie dają ciekawy efekt i doświetlenie.

 

Dziekuje Wam za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanie do tych z Was, co mają lub zaprojektowali sobie jedną dużą bramę garażową zamiast dwóch małych.

1. Ile kosztowała zmiana w projekcie?

2. Jakie wymiary bramy macie i ewentualnie jakie polecacie (chodzi o szerokość i wysokość), żeby wygodnie się wjeżdżało?

 

Ja chciałem wstawić bramę szerokości 5,0 m i nie ma problemu, żeby taką bramę wstawić, ale to jest rozmiar maksymalny.

Projektant z Archonu sugeruje 4,8 m, bo podobno taki jest standard - ale nikt z tych, którzy robią takie bramy nie mówi o standardach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zdradziłam Was i raczej wybiorę Tamaryszka 2 :oops: , Jak Wiecie to praktycznie w 95% ten sam projekt co Rodo 5. Przede wszystkim dlatego że frontowa elewacja bardziej mi się podoba, kotłownia jest w garażu, jest raczej większa kuchnia i ma dodatkowo pom gosp. przy kuchni reszta bardzo podobna a góra to 99% taka sama :) Ale i tak będę do Was zaglądać bo to w sumie prawie takie same projekty więc będę też wdrażać Wasze pomysły 8)

Witaj Wojtek ja jestem z okolic Staszowa a Ty 8)

Pińczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przygarnięcie :D

A pro po cegły, to ile sztuk Wam wyszło maxa na domek Rodo 5 ?

Też się zastanawiam nad oknami w kuchni, może by tak powiększyć okno od frontu a boczne zlikwidować żeby było gdzie szafki powiesić ?! :roll:

Ze świętokrzyskiego dajcie znać jak tam Wasze domki bo chętnie bym odwiedziła, może też pod Tarnów!

Witaj.

Ja też świętokrzyskie. Stoi surowy otwarty z elektryką w trakcie. Maxa wyszło ok. 4000 sztuk.

 

Witam

wojtek69 te 4000 szt to bez ścian działowych?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zdradziłam Was i raczej wybiorę Tamaryszka 2 :oops: , Jak Wiecie to praktycznie w 95% ten sam projekt co Rodo 5. Przede wszystkim dlatego że frontowa elewacja bardziej mi się podoba, kotłownia jest w garażu, jest raczej większa kuchnia i ma dodatkowo pom gosp. przy kuchni reszta bardzo podobna a góra to 99% taka sama :) Ale i tak będę do Was zaglądać bo to w sumie prawie takie same projekty więc będę też wdrażać Wasze pomysły 8)

Witaj Wojtek ja jestem z okolic Staszowa a Ty 8)

Pińczów

 

witam

 

wojtek jesteś z tego pińczewa w którym jest firma robiąca soki ,

dżemy i przetwory warzywne?

 

pozdrawiam :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie szukałem jakoś dramatycznie...

Zapytałem pana Googla i znalazł http://bramyinapedy.waw.pl/.

Zadzwoniłem i zapytałem.

Pan powiedział, że pojedyncza brama to koszt ok. 3 tys. bez napędu, a ze 4 tyś. z napędem. Na jednej dużej można zaoszczędzić ok. 1 tyś. no i wygodniej się będzie wjeżdżało. Niestety wiąże się to ze zmianą w projekcie. Czekam na wycenę tej zmiany.

 

Wybór bram jest dość duży. Firma sama je montuje na zamówienie na częściach znanych producentów.

 

To ten sam pan co robił moje zamówienie, brama ładnie wygląda, ale nie wiem jeszcze jak działa bo nie jest skończona. Za to bardzo ładnie wygląda i jest jakieś 30% taniej niż gdzie indziej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam pan co robił moje zamówienie, brama ładnie wygląda, ale nie wiem jeszcze jak działa bo nie jest skończona. Za to bardzo ładnie wygląda i jest jakieś 30% taniej niż gdzie indziej.

Pozdrawiam

No muszę potwierdzić, że u tego pana bramy są nieco tańsze.

Dzwoniłem do innego i cena samej bramy była wyższa, a dodatkowo płatny montaż (500 zł). Być może różnice cenowe wynikają z innych materiałów, ale przynajmniej w pierwszym przypadku montaż jest już w cenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam pan co robił moje zamówienie, brama ładnie wygląda, ale nie wiem jeszcze jak działa bo nie jest skończona. Za to bardzo ładnie wygląda i jest jakieś 30% taniej niż gdzie indziej.

Pozdrawiam

No muszę potwierdzić, że u tego pana bramy są nieco tańsze.

Dzwoniłem do innego i cena samej bramy była wyższa, a dodatkowo płatny montaż (500 zł). Być może różnice cenowe wynikają z innych materiałów, ale przynajmniej w pierwszym przypadku montaż jest już w cenie :-)

Materiał z któtego wykonana jest brama, jest naewt lepszej jakości niż gdzie indziej, ciekawe jak będzie w zimę czy ocieplenie jest solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Rododendrowiczów!!!

Ja również buduję z maxa i wyszło mi 3700 sztuk, ścianki robię z cegły k3 i kupowałem także cegłę modularną 4 palety. Buduję rododendrona z pojedyńczym garażem.

Co do okien to my powiększyliśmy okna od frontu na szerokie 120 a długie140, na równo z szafkami w kuchni, okna wyglądają fajnie....oczywiście w kuchni rezygnujemy ze spiżarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

wczoraj geodeta wytyczyl nam domek ale nie wiemy czy czasem sie nie walna w wymiarach i mam pytanie

czy wymiar odleglosci od granic to macie do budynlu czy osi symetrii?

 

bo na mapce zagospodarowania mamy od granicy 4,2 m ale wedlug mnie to jest to kreska gruba i to ona oznacza sciane, w prawie budowlany mowa jest o zachowaniu odleglosci od granicy jesli jest okno to nie mniej niiz 4 metry a jak nie ma to nie mniej niz 3.

a geodeta wytyczyl nam osie i odleglosc od granicy 4,2 m i po obliczeniach siany+ocieplenia wychodzi 3,94m wiec za malo ((.

 

mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisalem i dzieki za pomoc

 

pozdrowiatka

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

wczoraj geodeta wytyczyl nam domek ale nie wiemy czy czasem sie nie walna w wymiarach i mam pytanie

czy wymiar odleglosci od granic to macie do budynlu czy osi symetrii?

 

bo na mapce zagospodarowania mamy od granicy 4,2 m ale wedlug mnie to jest to kreska gruba i to ona oznacza sciane, w prawie budowlany mowa jest o zachowaniu odleglosci od granicy jesli jest okno to nie mniej niiz 4 metry a jak nie ma to nie mniej niz 3.

a geodeta wytyczyl nam osie i odleglosc od granicy 4,2 m i po obliczeniach siany+ocieplenia wychodzi 3,94m wiec za malo ((.

 

mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisalem i dzieki za pomoc

 

pozdrowiatka

zbyszek

 

Architekt wytycza fundamenty po zewnętrznej stronie a nie po osi (dobrze zrozumiałam Twoje wątpliwości?), a w projekcie jest ocieplenie więc architekt który robił zagospodarowanie napewno ocieplenie uwzględnił. Nie rozumiem skąd wyszła wam różnica 26 cm?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...