Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wit@m

 

Po przejrzeniu wielu projektów trafiłem na Dom w Rododendronach 5, który od razu przypadł mi do gustu. Ponieważ mój brat jest konstruktorem to postanowiliśmy że wykona projekt tego domu, oczywiście z drobnymi zmianami.

 

Potrzebuję jednak projektu przyłączy sanitarnych tzn. wody i ścieków - jeżeli ktoś byłby tak miły i udostępnił mi w/w rysunki do wglądu byłbym bardzo wdzięczny :D

 

Pokryje wszelkie koszty np. ksero, przesyłkę itd.

 

Proszę o pomoc "Rododendrowiczów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit@m

 

Po przejrzeniu wielu projektów trafiłem na Dom w Rododendronach 5, który od razu przypadł mi do gustu. Ponieważ mój brat jest konstruktorem to postanowiliśmy że wykona projekt tego domu, oczywiście z drobnymi zmianami.

 

Potrzebuję jednak projektu przyłączy sanitarnych tzn. wody i ścieków - jeżeli ktoś byłby tak miły i udostępnił mi w/w rysunki do wglądu byłbym bardzo wdzięczny :D

 

Pokryje wszelkie koszty np. ksero, przesyłkę itd.

 

Proszę o pomoc "Rododendrowiczów"

 

 

Witaj Uwe_czw

Niestety nie ma typowych projektów przyłaczy wodociągowych. Sieci wodociągowe są z różnych materiałów i o różnych średnicach. W związku z tym istnieje przynajmniej kilka sposobów wpięcia przyłacza do takiej sieci (ale to jest zawsze określone w warunkach technicznych wydanych przez odpowiedni zakład wodociągów). Poza tym odległość domu od wodociągu też jest różna u każdego więc myślę że nie ma co liczyć na czyjś projekt. Lepiej zwrócić się do lokalnego projektanta on powinien wiedzieć jaki są wymagania Waszego urzędu i szybko załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie ma typowych projektów przyłaczy wodociągowych. Sieci wodociągowe są z różnych materiałów i o różnych średnicach.

 

Nie zrozumieliśmy się :)

 

Chodziło mi o typowy projekt instalacji sanitarnej wewnątrz domu zawarty w projekcie katalogowym.

 

Ponownie proszę o pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja rónineż nie mam ściany pomiędzy pokojami, niestety nie zdecydowałam się na etapie projektu i mam słup:(

Wkleję zdjęcia już po tynkach aby nikogo nie straszyć:)

W miejscu gabinetu tworzy się ciekawa wnęka z miejscem na tv i kanapy.

A tak jak poprzednik nie potrzbuje 6 go pokoju.

Pozdrawiam

kasia

 

witamy

 

my mamy rodo pod wersje i oczywiście nie mamy ściany na dole pomiędzy salonem a gabinetem- w naszej wersji nie ma słupa jest kominek i w taki oto sposób mamy spory salon z kominkiem na srodku.kominka nie przenieśliśmy świadomie.

domek gotowy praktycznie umeblowany tylko czekamy na umowa z wodociągami na odprowadzanie ścieków - prawie dwa miesiące :evil: :evil: :evil: dodam tylko że jest to nowa sieć kanalizacyjna i bez umowy i odbioru przyłącza nie do rady.............

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie udzielałem się dawno, ale przyszła pora ... :-)

6 czerwca uprawomocni się nasza decyzja pozwolenia na budowę.

Wiem, że to początek baaardzo wyboistej drogi do własnego domu, ale póki co jesteśmy z małżowinką nastawieni pozytywnie.

Mam już kierbuda i geodetę.

Podstawowe media też niebawem.

W ostatnim tygodniu czerwca planujemy wbijać rękami budowlańców pierwsze łopaty w fundament.

 

Trzymajcie kciuki za nasze zdrowie psychiczne :D

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

my jesteśmy na poczatku drogi. Właśnie skończyliśmy fundamenty. Od jutra zaczynają stawiać ściany. Uwielbiam patrzeć jak robota idzie do przodu.

To jesteśmy kochani na tym samym etapie :wink: , z tą różnicą że ściany u mnie pójdą w górę dopiero za tydzień,ale co tam... :) .Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie udzielałem się dawno, ale przyszła pora ... :-)

6 czerwca uprawomocni się nasza decyzja pozwolenia na budowę.

Wiem, że to początek baaardzo wyboistej drogi do własnego domu, ale póki co jesteśmy z małżowinką nastawieni pozytywnie.

Mam już kierbuda i geodetę.

Podstawowe media też niebawem.

W ostatnim tygodniu czerwca planujemy wbijać rękami budowlańców pierwsze łopaty w fundament.

 

Trzymajcie kciuki za nasze zdrowie psychiczne :D

pozdrowienia

 

Lolek, cieszę się, że ruszasz z budową. Mam nadzieję, że psychika wytrzyma. Ja o swoją tez się kiedyś martwiłam, ale wzięłam to na luz i jest ok. :)

Powodzenia w budowie, trzymam kciuki żeby wszystko szło jak należy!

 

Pozdrowienia dla żonki

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czy ktoś Was zamieniał strop na terrivę? (w projekcie jest żelbetonowy)? Jakie zmiany konstrukcyjne się z tym wiążą?

Czy konieczna jest pomoc architekta?

 

Pozdrawiamy

Asia i Kuba

 

Witaj, my nie włączaliśmy żadnego architekta do wyliczeń, masz inspektora nadzoru budowy i dla niego taka zmiana to powinien być drobiazg. Nam nawet nie wyliczał inspektor tylko wykonawca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy podczas odbioru nie będzie problemów z niezgodnością z projektem.

Jest to bądź co bądź ingerencja w konstrukcję.

Ciekawe co na to kierownik budowy lub inspektor nadzoru.

Kwestia jest taka, czy główny inspektor nadzoru budowlanego w danym Starostwie podczas odbioru budynku nie uzna, że zmiana jest istotne.

Jeśli nie - to nie ma problemu, schody się zaczną, jak stwierdzi inaczej.

Jeszcze jednym wyjściem jest zrobienie dokumentacji powykonawczej, oczywiście przed zgłoszeniem budynku do odbioru.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy podczas odbioru nie będzie problemów z niezgodnością z projektem.

Jest to bądź co bądź ingerencja w konstrukcję.

Ciekawe co na to kierownik budowy lub inspektor nadzoru.

Kwestia jest taka, czy główny inspektor nadzoru budowlanego w danym Starostwie podczas odbioru budynku nie uzna, że zmiana jest istotne.

Jeśli nie - to nie ma problemu, schody się zaczną, jak stwierdzi inaczej.

Jeszcze jednym wyjściem jest zrobienie dokumentacji powykonawczej, oczywiście przed zgłoszeniem budynku do odbioru.

 

pozdrawiam

 

Z tego co wiem to w 90% budów nikt z odbioru się nie pojawia, przychodzą jak masz budynki gospodarcze, usługowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...