Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich rododendronowiczów. :D Jeszcze nie jestem posiadaczem takiego domku, ani nawet wykupionego projektu, ale bardzo mi się spodobał. Żonie zresztą też. Przeczytałem wszystko co napisaliście i jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że właśnie taką chałupkę postawimy. Mam dwa pytanka, na które nie znalazłem odpowiedzi w tym wątku:

 

1. Jak będziecie ogrzewać dom i czemu właśnie tak (jakie urządzenia i instalacje)??

2. Jak jest usytowany Wasz dom w stosunku do stron świata i dlaczego akurat tak go postawiliście??

3. Czy ktoś z Was planuje, bądź już ma inteligentną instalację i jeśli tak to jakiej firmy i jakie funkcje realizuje??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich rododendronowiczów, od 07.07.2007 mieszkamy już we własnym Rodo5, co prawda jeszcze prace trwają ale lepiej na włościach i dopilnować wszystkiego osobiście. Pozdrawiam budujących i życzę szybkiej przeprowadzki.

 

P.S. Kominek z płaszczem wodnym polecam do grzania i wody i C.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mury już stoją,schody też zrobione.Teraz czekam na pojawienie się dekarzy...Pozdrawiam wszystkich :)

 

hej,

jeśli to nie jest tajemnica, to za ile dekarz zgodził się pokryć Twój dach?

no i czym?

ja znalazłem jednego (polecany przez dystrybutora dachówki), ale raczej chyba cenowo nie jest atrakcyjny...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy mały problem :evil: Po wczorajszym zmierzeniu okazało się, że nie otworzymy swobodnie drzwi od kotłowni (gdy samochód będzie w garażu), bo bedzie mało miejsca. Mamy długi samochód i tu jest problem. Garaż też do szerokich nie należy więc nawet nic nie da postawienie bliżej któregoś boku. I zastanawiamy się w którym miejscu zamontowac te drzwi do kotłowni. Na środku ściany czy może bliżej lewej strony. Czy może żeby się otwierały do kotłowni a nie na garaż. Jak u Was to rozwiązaliście? Oszaleć można.

 

No i podnieśliśmy ściankę kolankową na 3 porothermy, bo tu tez mieliśmy dylemat. Krowkie też zostaną wydłużone, wczoraj dzwoniliśmy do naszego tartatku. Wsio załatwione :) Oprócz garażu oczywiście :wink:

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy mały problem :evil: Po wczorajszym zmierzeniu okazało się, że nie otworzymy swobodnie drzwi od kotłowni (gdy samochód będzie w garażu), bo bedzie mało miejsca. Mamy długi samochód i tu jest problem. Garaż też do szerokich nie należy więc nawet nic nie da postawienie bliżej któregoś boku. I zastanawiamy się w którym miejscu zamontowac te drzwi do kotłowni. Na środku ściany czy może bliżej lewej strony. Czy może żeby się otwierały do kotłowni a nie na garaż. Jak u Was to rozwiązaliście? Oszaleć można.

 

No i podnieśliśmy ściankę kolankową na 3 porothermy, bo tu tez mieliśmy dylemat. Krowkie też zostaną wydłużone, wczoraj dzwoniliśmy do naszego tartatku. Wsio załatwione :) Oprócz garażu oczywiście :wink:

 

Ola

 

Dzwi do kotłowni zawsze muszą otwierać się na zewnątrz i powinny mieć tulejki, bo jak przyjdzie ktoś upierdliwy do odbioru to będziecie przerabiać drzwi. My zrobiliśmy błąd że nie przesunęliśmy drzwi w lewo, bo drzwi garażowe mamy żaluzyjne i teraz drzwi do kotłowni zawadzają o prowadnicę drzwi garażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej,

jeśli to nie jest tajemnica, to za ile dekarz zgodził się pokryć Twój dach?

no i czym?

ja znalazłem jednego (polecany przez dystrybutora dachówki), ale raczej chyba cenowo nie jest atrakcyjny...

 

pozdrawiam

 

 

Witam

 

Żadna tajemnica u mnie dekarze za zrobienie dachu ale w całości czyli więźba + położenie dachówk (creaton miedziany ) i i całe orynnowanie razem z podprzybitkami i izolacja balkomów papą termozgrzewalną wzieli 11 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pochwalę się trochę jeśli mozna

W ciągu ostatnich 7 tygodni zrobiłem tynki wew , wstawiłem okna i bramę do garażu, zainstalowałem istalacje wod-kan i co oraz zrobiłem wylewki. Oczywiście nie ja, tylko fachowcy rózni. Czekam teraz na drzwi zewnętrzne, piec co. I może udami się przed zimą zrobić elewację

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. My z żoną doszliśmy do wniosku, iż należy powiększyć kuchnię. I tak poszerzyliśmy dom o metr od strony wejścia głównego i metr od części ogrodowej. Jest super. Kuchnia ma obecnie 13m2. Balkon przed wejściem przedłużyliśmy do 1,3m i ustawiliśmy pod balkonem dwa słupy na podstawach (głowice doryckie). Scianka kolankowa w górę, teraz ma 1,3m. Poziom podłogi w kotłowni taki sam jak w mieszkaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy mały problem :evil: Po wczorajszym zmierzeniu okazało się, że nie otworzymy swobodnie drzwi od kotłowni (gdy samochód będzie w garażu), bo bedzie mało miejsca. Mamy długi samochód i tu jest problem. Garaż też do szerokich nie należy więc nawet nic nie da postawienie bliżej któregoś boku. I zastanawiamy się w którym miejscu zamontowac te drzwi do kotłowni. Na środku ściany czy może bliżej lewej strony. Czy może żeby się otwierały do kotłowni a nie na garaż. Jak u Was to rozwiązaliście? Oszaleć można.

 

No i podnieśliśmy ściankę kolankową na 3 porothermy, bo tu tez mieliśmy dylemat. Krowkie też zostaną wydłużone, wczoraj dzwoniliśmy do naszego tartatku. Wsio załatwione :) Oprócz garażu oczywiście :wink:

 

Ola

 

Dzwi do kotłowni zawsze muszą otwierać się na zewnątrz i powinny mieć tulejki, bo jak przyjdzie ktoś upierdliwy do odbioru to będziecie przerabiać drzwi. My zrobiliśmy błąd że nie przesunęliśmy drzwi w lewo, bo drzwi garażowe mamy żaluzyjne i teraz drzwi do kotłowni zawadzają o prowadnicę drzwi garażowych.

 

witam

mamy dokładnie taki sam problem :o

drzwi nie otwierają sie całkowicie, bo przeszkadza prowadnica bramy segmentowej- jest troszkę zabawnie :wink: ale można jakoś do tego przywyknąć :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, proszę was o opinie czy wg was można przenieść przejście do garażu by było obok schodów. Przejście to miało by być obniżone do poziomu garażu. Moje pytanie do osób które już budują lub mają przynajmniej projekt: Czy obniżenie przejścia do poziomu garażu jest wystarczające by zmieściły się tam drzwi (te drugie do garażu)?

Gdyby udało się tam przenieść to przejście z kotłowni (miała by być przeniesiona za garaż) i części łazienki powstała by większa łazienka – na oko ok. 7m2 Namalowałem jak miało by to wyglądać mniej więcej:

http://images27.fotosik.pl/68/87044d0eea55d667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Rododendrowiczów,

 

nowy- przyszły Rododendronek

 

Witam serdecznie. My z żoną doszliśmy do wniosku, iż należy powiększyć kuchnię. I tak poszerzyliśmy dom o metr od strony wejścia głównego i metr od części ogrodowej. Jest super. Kuchnia ma obecnie 13m2. Balkon przed wejściem przedłużyliśmy do 1,3m i ustawiliśmy pod balkonem dwa słupy na podstawach (głowice doryckie). Scianka kolankowa w górę, teraz ma 1,3m. Poziom podłogi w kotłowni taki sam jak w mieszkaniu.

 

Ponieważ myślimy o podobnej zmianie wejścia (zmiana balkonu + kolumny) ale obawiamy się trochę jak to wygląda w rzeczywistości, czy byłaby szansa na zobaczenie u Ciebie na żywo? Jestem z Targówka więc po sąsiedzku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

u nas wiecha zawisła już na dachu http://forum.tkk.pl/engine/images/smiles/clap.gif

 

Dzisiaj na budowę przyjeżdżają cegły klinkierowe na kominy. Folia na dach kupiona, czeka na swoją kolej.

Byłam też robić wstępne wyceny okien. Byłam w dwóch firmach. Chcemy zrobić okna w kolorze orzech. Ceny kształtują się w granicach 13 000 z montażem. Między jedną a drugą firmą róznica w cenie 200 zł. Więc teraz tylko musimy wybrać lepszego producenta, bo w cenie konkurencji nie ma :) Do tego wycenili mi bramę segmentową na pilota - 3 500 zł.

Jakie okna dachowe macie u siebie??

 

Wodecki witaj w klubie :D

 

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja również buduje Rodo5, pojutrze ekipa ma rozpocząć układanie dachówki, a murarze robią już ścianki działowe ,więc ładnie to wszystko wygląda. Jestem na etapie poszukiwania okien i bardzo mnie zaskoczyły wyceny jakie Ty Ola otrzymałaś . Ponieważ mnie w kilku firmach wraz z montażem podano wycene około 20 tyś, ciekawe skąd taka różnica...też bym chciał okienka za 13 tyś, chyba musze sie potargować

 

Jarek

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! gratuluje! Wszystkim i Wszystkiego! ja dopiero zaczynam budowę! z dużym podziwem i zainteresowaniem czytam Wasze wpisy, mam nadzieję że mi w dużym stopniu pomogą, pozdrawiam Piotr z Gdańska

 

Witam, planujemy budowę R 5. Czy możemy zobaczyć budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Za okna do rodo5 zapłaciłem13tys. Za bramę garazową hormann z napędem 3750.Wszystko z montażem oczywiście.

 

witam

ciekawe jakie okna?

 

ja zapłaciłam 23900 za okna pcv złoty dąb ze szprosami i do tego drzwi wejściowe KMT

i rolety zewnetrzne na parterze

brama krispol 4050 złoty dąb kaseton

 

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

u nas wiecha zawisła już na dachu http://forum.tkk.pl/engine/images/smiles/clap.gif

 

Jakie okna dachowe macie u siebie??

 

Wodecki witaj w klubie :D

 

Pozdrawiam

Ola

 

ja mam veluxa z klamką na dole i jest super. Podnieślismy ściankę kolankową o jeden siporex i okna z klamką na górze byłyby nie otwieralne (chyba że z krzesła :lol: ) veluxy z klamką na dole mają symbol GLB

dołożyliśmy jeszcze okno w pokoju Marty (górny z podwójnym oknem balkonowym, ale nie z dwoma :wink: ) Teraz jest super, bo balkon jest od północy i pewnie byłby to trochę smutny pokój.

Pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...