Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj

Za okna do rodo5 zapłaciłem13tys. Za bramę garazową hormann z napędem 3750.Wszystko z montażem oczywiście.

 

witam

ciekawe jakie okna?

 

ja zapłaciłam 23900 za okna pcv złoty dąb ze szprosami i do tego drzwi wejściowe KMT

i rolety zewnetrzne na parterze

brama krispol 4050 złoty dąb kaseton

 

pozdrawiam

atka

okna złoty dąb bez szprosów.wewnątrz białe.taki wybór.drzwi zewnętrznych jeszcze nie mam, ale ich koszt to 2700 (zamówione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj

Za okna do rodo5 zapłaciłem13tys. Za bramę garazową hormann z napędem 3750.Wszystko z montażem oczywiście.

 

witam

ciekawe jakie okna?

 

ja zapłaciłam 23900 za okna pcv złoty dąb ze szprosami i do tego drzwi wejściowe KMT

i rolety zewnetrzne na parterze

brama krispol 4050 złoty dąb kaseton

 

pozdrawiam

atka

okna złoty dąb bez szprosów.wewnątrz białe.taki wybór.drzwi zewnętrznych jeszcze nie mam, ale ich koszt to 2700 (zamówione)

 

Gratuluję jakiś tani zakątek kraju.

Okna, Które zakupiłam to była druga z koleji wycena (od najtańszej zaczynając) a miałam ich dziewięć :o

wszyscy u nas się drożą :cry: :cry: :cry:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Za okna do rodo5 zapłaciłem13tys. Za bramę garazową hormann z napędem 3750.Wszystko z montażem oczywiście.

 

witam

ciekawe jakie okna?

 

ja zapłaciłam 23900 za okna pcv złoty dąb ze szprosami i do tego drzwi wejściowe KMT

i rolety zewnetrzne na parterze

brama krispol 4050 złoty dąb kaseton

 

pozdrawiam

atka

 

U nas będa okna jednostronny kolor orzech, bez szprosów - cena 13 000. Brama garażowa segmentowa, ocieplona z napędem - 3 500. Wszystko z montażem. Drzwi zewnętrzne jeszcze nie wybrane, ale cena w granicach 3 000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Dzieki bardzo za info w sprawie okien do Rodo5. Jak widze ceny tych okien w różnych rejonach kraju wyglądają inaczej. Ale moje wyceny jakie otrzymałem tj. około 20.000 nie są jak widze wcale takie wygórowane.

My stawiamy nasz domek na terenach górniczych, co za tym idzie doszły nam pewne koszty wzmocnień konstrukcji począwszy od ław...część tych wydatków (dodatkowych) zwracają zakłady górnicze. Wkrótce stan surowy będzie zamknięty , mam nadzieje że zmieścimy sie w kwocie 150-160 tyś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska :D

Po długich dywagacjach wybrałem z żoną DwR5 ale z obciętym garażem. Do tej pory braliśmy pod uwagę dom w Miodunkach, oraz w Zawilcach, ale akurat Rododendrony 5 wydają nam się najbardziej funkcjonalne i bezdyskusyjnie najładniejsze.

Mam nadzieję, że za parę lat również będę zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

i mamy wreszcie projekt domu - rododendrony 5 z garazem dwustanowiskowym. Bedziemy sie budowac kolo Poznania za Murowana Goslina. Poki co jestesmy na etapie adapatacji. Nasze zasadnicze zmiany to:

- robimy czesciowe podpiwniczenie (geolog zrobil juz odwierty u nas dzialce i jest dobrze)

- rozbudowujemy klatke schodowe - zejscie do piwnicy

- w piwnicy robimy pralnie, kotlownie i klub/silownie

- dokladamy metr z przodu i tylu

- likwidujemy pokoj przy salonie a zeby uniknac slupa w salonie zmieniamy strop na gestozebrowy typu teriva

- likwidujemy kotlownie na parterze (bedzie w piwnicy) i robimy tam korytarz z zabudowa czyli garderoba z szafami komandor i przejsciem do garazu

- wymieniamy okna w kuchni na wieksze z 90 na 120

- hmm.. czy o czyms zapomnialem a warto ?? :)

 

Zastanawiamy sie wlasnie nad przeniesieniem kominka (i zwiazanego z nim komina). Czy ktos zrobil juz kominek tam gdzie zaklada projekt i moze cos doradzic. Chodzi o to czy w tym miejscu nie przeszkadza - nie jest za blisko wykusza i jadalni - da sie tam wstawic jakis sensowny stol ?

 

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak rozwiązaliście problem bramy garażowej? Wedlug projektu w garażu wysokość od nadproża do sufitu to jakieś 5 cm czyli za mało żeby zainstalować bramę z mechanizmem. To jakas paranoja :evil: Wszyscy sprzedawcy na telefon mówią, ze nie ma problemu, ale jak już ktoś przyjeżdża to jakoś problem powstaje. Jak to u Was zostało zrobione? A może Wy byliście bardziej zapobiegliwi niż my i pozbyliście się problemu za wczasu? :roll:

 

Witaj Tajsner Fajnie macie, że możecie mieć piwnicę. Szczerze mówiąc to ja też bym na nią była chętna, ale w naszym przypadku było to niemożliwe, bo w projekcie zagospodarowania był zakaz.

My jeszcze zastanawiamy się czy nie zlikwidować wiatrołapu. Bo ten wiatrołap to straszna klitka będzie. Mamy jeszcze troche czasu na zastanawienie, tj. póki dachu nie skończą.

Tajsner, a nie likwidujecie spiżarki w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy mały problem :evil: Po wczorajszym zmierzeniu okazało się, że nie otworzymy swobodnie drzwi od kotłowni (gdy samochód będzie w garażu), bo bedzie mało miejsca. Mamy długi samochód i tu jest problem. Garaż też do szerokich nie należy więc nawet nic nie da postawienie bliżej któregoś boku. I zastanawiamy się w którym miejscu zamontowac te drzwi do kotłowni. Na środku ściany czy może bliżej lewej strony. Czy może żeby się otwierały do kotłowni a nie na garaż. Jak u Was to rozwiązaliście? Oszaleć można.

 

No i podnieśliśmy ściankę kolankową na 3 porothermy, bo tu tez mieliśmy dylemat. Krowkie też zostaną wydłużone, wczoraj dzwoniliśmy do naszego tartatku. Wsio załatwione :) Oprócz garażu oczywiście :wink:

 

Ola

 

Dzwi do kotłowni zawsze muszą otwierać się na zewnątrz i powinny mieć tulejki, bo jak przyjdzie ktoś upierdliwy do odbioru to będziecie przerabiać drzwi. My zrobiliśmy błąd że nie przesunęliśmy drzwi w lewo, bo drzwi garażowe mamy żaluzyjne i teraz drzwi do kotłowni zawadzają o prowadnicę drzwi garażowych.

 

witam

mamy dokładnie taki sam problem :o

drzwi nie otwierają sie całkowicie, bo przeszkadza prowadnica bramy segmentowej- jest troszkę zabawnie :wink: ale można jakoś do tego przywyknąć :-?

 

hej,

 

czy ktoś z Was wie, jak rozwiązać problem tych drzwi od kotłowni i prowadnicy?

o ile miejsca jest za mało? bo nie wiem, jak daleko wystają te prowadnice od bramy...

rzeczywiście w projekcie odstęp pomiędzy stropem i otworem na bramę to jakieś 3 cm...

u mnie projektant zmniejszył otwór z 2,20 mdo 2,10 m i mam teraz 13 cm

czy to wystarczy, żeby te drzwi od kotłowni otwierały się swobodnie?

upewniłem się co do bramy, ze minimum to jest te 13 cm (trzeba by jeszcze pokombinować, żeby nie być tak na styk... :-? )

 

Kasia74, co to za wynalazek te tulejki w drzwiach od kotłowni?

No i czy przesunięcie drzwi w lewo coś pomoże?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

czy ktoś z Was wie, jak rozwiązać problem tych drzwi od kotłowni i prowadnicy?

o ile miejsca jest za mało? bo nie wiem, jak daleko wystają te prowadnice od bramy...

rzeczywiście w projekcie odstęp pomiędzy stropem i otworem na bramę to jakieś 3 cm...

u mnie projektant zmniejszył otwór z 2,20 mdo 2,10 m i mam teraz 13 cm

czy to wystarczy, żeby te drzwi od kotłowni otwierały się swobodnie?

upewniłem się co do bramy, ze minimum to jest te 13 cm (trzeba by jeszcze pokombinować, żeby nie być tak na styk... :-? )

 

Kasia74, co to za wynalazek te tulejki w drzwiach od kotłowni?

No i czy przesunięcie drzwi w lewo coś pomoże?

 

pozdrawiam

 

Witaj Lolek, dawno Cię tu nie było :)

 

Było na naszej budowie dwóch magików od bram. W związku z małym zapasem między stropem a otworem na bramę musimy trochę kombinować.

Jeden (z firmy Darro) mówił żeby zamontować nadproże i nie będzie problemu. Ok zamontować można ale wymiar bramy bedzie mniejszy i nie wiem czy to mnie satysfakcjonuje. Nie po to wydłużałam krokwie, podnosząc ścianke kolankową, co by dom nie stracił proporcji, żeby teraz obnizać bramę :evil:

Drugi magik (z firmy Fart produkt) mówił, że nie ma problemu, zamontują mechanizm zwijający bramę na końcu prowadnicy.

I weź tu człowieku bądź mądry. My się kompletnie na tym nie znamy więc trudno jest z kimkolwiek polemizować. Trzeba im wierzyć, mimo, że niektóre rozwiązania zupełnie nam nie odpowiadają, a wybrać trzeba :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... byłem :-) ale jako czytający... 8)

Dzięki za odzew...

 

Wczoraj widziałem rozwiązanie w postaci ścięcia ściany od strony garażu tak, aby nie było kąta prostego.

A najlepiej jeszcze przed budową zmniejszyć sobie o 15 cm otwór bramy garażowej i jest po sprawie (jak jest oczywiście taka możliwość).

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mury już stoją,schody też zrobione.Teraz czekam na pojawienie się dekarzy...Pozdrawiam wszystkich :)

 

hej,

jeśli to nie jest tajemnica, to za ile dekarz zgodził się pokryć Twój dach?

no i czym?

ja znalazłem jednego (polecany przez dystrybutora dachówki), ale raczej chyba cenowo nie jest atrakcyjny...

 

pozdrawiam

witam:) dach wreszcie skonczony,dekarze wzieli 60zl/m2,pokrycie: dachówka cementowa,pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że ceny za dekarzy jak i wszystkie inne bardzo sie róznią. U mnie właśnie w tym tygodniu zakończyli prace na dachu i włącznie z oknami połaciowymi nad garażem wzięli 30złm2 tj zapłaciłem im 6.000 zł. Dachówka Roben Plus, nawet mi sie podoba :), a bałem sie czy nie za wielka

No i mam ostateczną wycenę okien plus rolety 18.500

Pozdrawiam wszystkich budujących Rodo.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy mały problem :evil: Po wczorajszym zmierzeniu okazało się, że nie otworzymy swobodnie drzwi od kotłowni (gdy samochód będzie w garażu), bo bedzie mało miejsca. Mamy długi samochód i tu jest problem. Garaż też do szerokich nie należy więc nawet nic nie da postawienie bliżej któregoś boku. I zastanawiamy się w którym miejscu zamontowac te drzwi do kotłowni. Na środku ściany czy może bliżej lewej strony. Czy może żeby się otwierały do kotłowni a nie na garaż. Jak u Was to rozwiązaliście? Oszaleć można.

 

No i podnieśliśmy ściankę kolankową na 3 porothermy, bo tu tez mieliśmy dylemat. Krowkie też zostaną wydłużone, wczoraj dzwoniliśmy do naszego tartatku. Wsio załatwione :) Oprócz garażu oczywiście :wink:

 

Ola

 

Dzwi do kotłowni zawsze muszą otwierać się na zewnątrz i powinny mieć tulejki, bo jak przyjdzie ktoś upierdliwy do odbioru to będziecie przerabiać drzwi. My zrobiliśmy błąd że nie przesunęliśmy drzwi w lewo, bo drzwi garażowe mamy żaluzyjne i teraz drzwi do kotłowni zawadzają o prowadnicę drzwi garażowych.

 

witam

mamy dokładnie taki sam problem :o

drzwi nie otwierają sie całkowicie, bo przeszkadza prowadnica bramy segmentowej- jest troszkę zabawnie :wink: ale można jakoś do tego przywyknąć :-?

 

hej,

 

czy ktoś z Was wie, jak rozwiązać problem tych drzwi od kotłowni i prowadnicy?

o ile miejsca jest za mało? bo nie wiem, jak daleko wystają te prowadnice od bramy...

rzeczywiście w projekcie odstęp pomiędzy stropem i otworem na bramę to jakieś 3 cm...

u mnie projektant zmniejszył otwór z 2,20 mdo 2,10 m i mam teraz 13 cm

czy to wystarczy, żeby te drzwi od kotłowni otwierały się swobodnie?

upewniłem się co do bramy, ze minimum to jest te 13 cm (trzeba by jeszcze pokombinować, żeby nie być tak na styk... :-? )

 

Kasia74, co to za wynalazek te tulejki w drzwiach od kotłowni?

No i czy przesunięcie drzwi w lewo coś pomoże?

 

pozdrawiam

 

Przesunięcie w lewo zdecydowanie tak, drzwi powinny być na wprost drzwi do kotłowni z wiatrołapu i będzie OK. A tulejki lub kratka do otworki wentylacyjne na dole drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie w lewo zdecydowanie tak, drzwi powinny być na wprost drzwi do kotłowni z wiatrołapu i będzie OK. A tulejki lub kratka do otworki wentylacyjne na dole drzwi.

:oops: tulejka - no pewnie, że otworek wentylacyjny :lol:

 

Rozmawiałem ostatnio z kierbudem i oświecił mnie, że kotłownia i garaż są na jednym poziomie. Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem w planach, a przecież wyraźnie jest to narysowane... Może dlatego byłem przekonany, że schodek jest dopiero w garażu, bo byłem w dwóch rodo-5 i w obu garaż jest niżej niż kotłownia. I stąd jest problem, że drzwi kotłownie/garaż są tak wysoko.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie w lewo zdecydowanie tak, drzwi powinny być na wprost drzwi do kotłowni z wiatrołapu i będzie OK. A tulejki lub kratka do otworki wentylacyjne na dole drzwi.

:oops: tulejka - no pewnie, że otworek wentylacyjny :lol:

 

Rozmawiałem ostatnio z kierbudem i oświecił mnie, że kotłownia i garaż są na jednym poziomie. Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem w planach, a przecież wyraźnie jest to narysowane... Może dlatego byłem przekonany, że schodek jest dopiero w garażu, bo byłem w dwóch rodo-5 i w obu garaż jest niżej niż kotłownia. I stąd jest problem, że drzwi kotłownie/garaż są tak wysoko.

 

pozdrawiam

 

Garaż jest stopień niżej niż kotłownia, bo tak z wiatrołapu byłyby 3 stopnie a okno w kotłowni otwierać trzebaby było z drabiny, a wysokość kotłowni byłaby 3m. U nas wysokość kotłowni jest ok. 2,8m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie w lewo zdecydowanie tak, drzwi powinny być na wprost drzwi do kotłowni z wiatrołapu i będzie OK. A tulejki lub kratka do otworki wentylacyjne na dole drzwi.

:oops: tulejka - no pewnie, że otworek wentylacyjny :lol:

 

Rozmawiałem ostatnio z kierbudem i oświecił mnie, że kotłownia i garaż są na jednym poziomie. Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem w planach, a przecież wyraźnie jest to narysowane... Może dlatego byłem przekonany, że schodek jest dopiero w garażu, bo byłem w dwóch rodo-5 i w obu garaż jest niżej niż kotłownia. I stąd jest problem, że drzwi kotłownie/garaż są tak wysoko.

 

pozdrawiam

 

Lolek rozumiem, że zostawiłes kotłownię w miejscu gdzie ją zaprojektowano?!

My zrobiliśmy jeden błąd. Wyrównaliśmy poziom w tym pomieszczeniu gdzie zaprojektowano kotłownię i schodek jest dopiero w kotłowni. I teraz jak przyjdzie jeszcze ocieplenie i wylewka to będzie nisko, będziemy sie pukać w głowę przy wychodzeniu przez garaż :evil: Nie ma to jak przemyślane decyzje ;)

Wczoraj zamówiliśmy okna, będą za miesiąc :) Okna PVC na profilu Aluplast jednostronny orzech wyniosły nas 12 950 z montażem. Dzisiaj zamawiamy bramę garażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem... :-?

W projekcie jest tak, że do kotłowni z wiatrołapu schodzi się ze 2 schodki i kotłownia jest na poziomie garażu.

A jak Wy zrobiliście?

Bo ja miałem w planie wyrównać kotłownię z wiatrołapem, a schodek zrobić w garażu, ale tu się robi problem z prowadnicami do bramy - ale jak zmniejszę otwór bramy garażowej o jakieś 10-15 cm to powinniśmy dać radę.

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem... :-?

W projekcie jest tak, że do kotłowni z wiatrołapu schodzi się ze 2 schodki i kotłownia jest na poziomie garażu.

A jak Wy zrobiliście?

Bo ja miałem w planie wyrównać kotłownię z wiatrołapem, a schodek zrobić w garażu, ale tu się robi problem z prowadnicami do bramy - ale jak zmniejszę otwór bramy garażowej o jakieś 10-15 cm to powinniśmy dać radę.

 

Co Wy na to?

 

No my zrobiliśmy tak jak Wy planujecie. tylko, że my nie zmniejszamy otworu na bramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...