Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Atka dziekuje za podpowiedz w sprawie kolejności.

Obecnie zastanawiamy sie czy najpierw hydraulika, posadzki i tynki na sciany, a moze najpierw tynki na ścianach i cała reszta. Podpowiedzcie jak to wyglądało u Was.

 

Ponizej nasze rododendrony. Zrezygnowalismy z balkony a w zamian mamy kryty taras.

Pozdrawiam

http://images26.fotosik.pl/97/35cce3af734882edm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...) Nadmieniam że mieszkamy sobie od ponad 2 miesięcy w 5 i już na gorąco naniosłabym teraz kilka przeróbek.

Kasia, to weź się podziel... tak na gorąco, co byś zmieniła.

Ja mam jeszcze szansę to uwzględnić :-)

 

pozdrawiam

 

Zacznę od zmian na górze:

to co zmieniłam i jestem zadowolona to

-powiększenie łazienki (kosztem pokoju) poprzez przesunięcie ściany do balkonu - efektem jest miejsce na ściankę meblową wraz z umywalką, a drzwi otwierają się do środka na ścianę

-wyprostowanie ściany między łazienką i pokojem (zwiększyło to łazienkę i pokój)

-zmiana drzwi w pokoju koło łazienki z lewych na prawe

-przesunięcie ściany między pokojami na środek (dzięki temu kaloryfer nie wchodzi w balkon)

-zlikwidowałam w pokoju 2/03 garderobę i ściana jest równo ze skosem (w pokoju 2/05 dało to możliwość zrobienia dużej szafy)

-wnękę koło komina w 2/05 przeniosłam z drugiej strony drzwi

-w 2/08 nie postawiliśmy ściany tylko mebel z półkami od strony pokoju z przesuwanymi drzwiami do garderoby

 

Co bym zmieniła na górze:

-okna balkonowe z tyłu domu w 05 i 06 zmniejszyłabym tak jak w pokoju 03

-dołożyłabym łazienkę w 2/07 (przy wersji z podwójnym garażem)

 

Na dole:

-zlikwidowaliśmy pokój

-zlikwidowaliśmy spiżarkę

a zrobiłabym:

-wydłużyłabym dom o 1,5 m z przodu i z tyłu

-zlikwidowałabym drzwi do kotłowni z wiatrołapu (byłoby miejsce na szafę)

-przejście do garażu zrobiłabym pod schodami (ktoś chyba tak już zrobił)

-łazienkę poszerzyłabym o te 1,5 m

-drzwi z garażu do kotłowni przesunęłabym tak żeby nie zachaczały o prowadnicę do drzwi garażowych

 

To na razie tyle jak sobie coś przyponę to dorzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowanie pierwsze tynki - zakładam, że masz już instal. elektryczną. Potem hydraulika, a na końcu wylewki.

 

wojtek69 dzięki za podpowiedz i tak chyba zrobimy.

Jak rozwiązaliście sprawę podłączenia pieca ( grzanie gazem ) do komina. Chodzi mi o to, ze w projekcie komin wypada w dolnej łazience i wygląda na to , ze trzeba sie przebijac z rurą z kotłowni do łazienki. Chcielismy przenieść kotłownie za garaz ale za pozno zdecydowaliśmy sie ( kwestia komina - został juz wymurowany ).

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam was moi drodzy!

Mam pytanie, kto ma dach z dachówki a kto z blachodachówki??

 

Blachodachówka wychodzi chyba troche to troche ale taniej z robotą, a zastanawiam sie nad tym czy dachówka nie traci swojego uroku na takim prostym dachu jakim jest nasz??

Czy widać jej efekt???

Dachówka ładnie sie prezentuje na bardziej rozbudowanych dachach niz nasze a tak sie zastanawiam jak to jednak wygląda....

 

Co o tym myślicie??

Nie mówie juz o kosztach finansowych tylko wizualnych....

 

Dawno sie na forumm nie odzywałam bo człowiek zaganiany, a my jesteśmy juz po zrobieniu tynków i wylewek :D :) w sumie jak na 6,5 miesiąca to nawet ok wynik :)

Teraz pracujemy nad zamontowaniem jakiegos ogrzewania i nas w domu co by sie jak nakszybciej wprowadzic :)

 

Jesli chodzi o metry to mieliśmy ich 600 ale bez tynkowania sufitu w garazu i tego pomieszczenia gospodarczego w którym my mamy kotłownie.

Tzn tyle nam policzyli tych metrów....choc to wujek mojego męża to dokładnie nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was moi drodzy!

Mam pytanie, kto ma dach z dachówki a kto z blachodachówki??

 

Blachodachówka wychodzi chyba troche to troche ale taniej z robotą, a zastanawiam sie nad tym czy dachówka nie traci swojego uroku na takim prostym dachu jakim jest nasz??

Czy widać jej efekt???

Dachówka ładnie sie prezentuje na bardziej rozbudowanych dachach niz nasze a tak sie zastanawiam jak to jednak wygląda....

 

Co o tym myślicie??

Nie mówie juz o kosztach finansowych tylko wizualnych....

 

Dawno sie na forumm nie odzywałam bo człowiek zaganiany, a my jesteśmy juz po zrobieniu tynków i wylewek :D :) w sumie jak na 6,5 miesiąca to nawet ok wynik :)

Teraz pracujemy nad zamontowaniem jakiegos ogrzewania i nas w domu co by sie jak nakszybciej wprowadzic :)

 

Jesli chodzi o metry to mieliśmy ich 600 ale bez tynkowania sufitu w garazu i tego pomieszczenia gospodarczego w którym my mamy kotłownie.

Tzn tyle nam policzyli tych metrów....choc to wujek mojego męża to dokładnie nie wiem...

 

Witam

Moim zdaniem dachówka zdecydowanie TAK

Mamy na naszym dachu Robena falistego plus kolor kasztanowy i nam sie podoba :lol: :lol: :lol:

Zdjęcia w dzienniczku

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Paweł

 

Ja zamówiłem kosztorys z Archonu dla Rodo 5. Sądze jednak że to niepotrzebny wydatek, ceny materiałów zmieniają się natomiast ceny usług są bardzo zróżnicowane. Szkoda kasy. Dla orientacji podam Ci że niedawno doszliśmy do stanu surowego zamknietego i wyniosło nas to około 160 tyś, z tym że mamy już podłaczone do budynku prąd, wode i kanalize a to jak wiadomo też kosztowało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej nieobecności na forum,nie było mnie w kraju :) .Cieszę się,że Wasze domki ładnie rosną.U mnie na razie stan surowy otwarty.Powoli zacznę się rozglądać za oknami,niełatwy to wybór :wink: .Może o tej porze roku będą większe upusty :) .A może lepiej poczekać do wiosny?Jak myślicie? Jak ktoś chce to mogę przesłać parę fotek domku na maila.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym wkleić zdjęcia naszego Rododendrona z podwójnym garażem(jesteśmy po ociepleniu elewacji), niestety nie potrafię. Chętnie wyślę komuś, kto się na tym zna fotki z prośbą o wklejenie ich na forum. Czekam na chętnego;-)

pozdrawiam;-))

 

Agusik, dawaj dawaj te zdjątka, ja Ci pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Rodo Agusik :)

 

http://images34.fotosik.pl/37/7ac7ab28544a298amed.jpg

http://images25.fotosik.pl/108/a154a9245119d863med.jpg

http://images33.fotosik.pl/37/d3ef06370e3daff1med.jpg

http://images28.fotosik.pl/108/959fdc216cf29043med.jpg

http://images30.fotosik.pl/109/dfe260e0091c7bc6med.jpg

http://images31.fotosik.pl/37/8f2e1ddea982059dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, dziękuję za pomoc!

 

To może mały komentarz do zdjęć:

Jak widzicie, powiększyliśmy wykusz. W środku domu zyskaliśmy na powierzchni, zmieści się większy stół, niestety od zewnątrz wykusz stracił na fasonie;-(

Powiększyliśmy okno w salonie (280cm), przesunęliśmy ścianę między salonem a gabinetem o 70 cm kosztem gabinetu, dzięki czemu zyskaliśmy większy salon, gabinet ma 10m2, musieliśmy jednak poprzesuwać okna i tak sobie to wygląda na elewacji. Cóż...

 

Mam fajny pomysł dla osób, które przeniosły kotłownię za garaż: kosztem byłego pomieszczenia gospodarczego powiększyliśmy wiatrołap (w tej chwili w wiatrołapie jest widoczne od frontu okno), zaś byłe pomieszczenie gospodarcze jest bez okna, dużo mniejsze, bedzie tam mała spiżarnia. Dom jest dosc duzy (trochę jesteśmy tym przerażeni), więc uznaliśmy, ze wiatrołap tez powinien być okazalszy.

okna od frontu wszystkie powiększone.

 

 

pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusik, a masz już jakiś pomysł jak urządzić kuchnię? Ustawienie mebli, kolorystyka, jakie płytki na podłogę, jakie na ścianę itp Bo ja zaczynam wałkować ten temat, chociażby pod kątem ustawienia sprzętów, bo zaraz elektryk wchodzi i trzeba punkty określić.

 

Oto moje wypociny projektowe:

 

wersja 1

http://images34.fotosik.pl/17/44ff74ab0b40bc3fmed.jpg

 

wersja 2

http://images32.fotosik.pl/20/0ff5fcee241ffa2cmed.jpg

 

Co Wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie przygotowywania projektu.

Zlikwidowaliśmy spiżarnię i zachowaliśmy drzwi z korytarza. Okno od fronu ma 120 cm, drugie, jak w projekcie 90 i nie ukrywam, że bardzo trudno jest stworzyć fajny projekt. Kuchnia, jak i cały dom mają być w nowoczesnym, prostym stylu. Meble albo białe lakierowane (wtedy dodatki stalowe, szare, ale nie wiem, jak lakier sprawdzi się z małym dzieckiem i jego wszędobylskimi paluszkami), albo ciemny brąz (wtedy dodatki, ściany ecru).

W kuchni, jadalni i korytarzu będą te same płytki, więc od kuchni zależy, jak wyglądać będzie reszta.

Założenie mamy takie, aby pod większym oknem był zlew, w rogu między oknami płyta indukcyjna (chyba tak jest nawet w projekcie archonu?), przy drzwiach wejściowych do kuchni komin z piekarnikiem i mikrofalą, na przeciwko, między oknem, a ścianą salonu lodówka. Pozostaje bardzo mało miejsca na szafki wiszące, będą chyba tylko 2 podłużne, szklane.

salon i kuchnię dzielić będą drzwi przesuwne.

Jak będę już miała zaakceptowany projekt (myślę, że w ciągu tygodnia), prześlę Ci go na priv.

pozdrawiam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusik dom prezentuje sie wspaniale.

 

U nas dopiero kończy sie dach i mamy nadzieje wstawic okna jeszcze w grudniu. Ponizej fotka - trochę nie aktualna bo mamy juz prawie całą dachówkę.

 

http://images26.fotosik.pl/97/35cce3af734882edm.jpg

 

Ola i Krzysiek

obie wersje kuchni są fajne- bedzie chyba cięzko zdecydować się. Pierwsza wersja wydaje sie bardziej ustawna. Sama tez zastanawiam sie nad ustawieniem, bo kuchenka za wiele metrów nie ma i też zastanawiałam sie nad małym stolikiem. Mam jednak wątpliwości czy stolik na środku na takich metrach nie będzie " zawalidrogą". A może inni mają juz doświadczenie - kochani inwestorzy pochwalcie sie swimi kuchniami.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!!!!!!!!!

 

Trzy tygodnie temu zakupilem projekt RODO 5. Czekam na adaptacje.

Mam kilka pytan i prosze o pomoc doswiadczonych rodondrowiczow .

 

- mysle o przeniesieniu kotlowni do pom. gos. ale nie wiem czy komin na dachu nie wyjdzie na laczeniu dachu garazu i domu?

 

- czy przy normalnym stropie zel-bet mozna przeniesc slup (ten pomiedzy salonem a gabinetem) na rowno ze slupem, tym przy schodach?(likwiduje scianke dzialowa)

 

- czy zostac przy poroterm 25 ,moze cos podpowiecie?

 

- czy po podniesieniu scianki kolankowej o jeden pustak zmienia sie jakiekolwiek wymiary dachu?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi .

Gratuluje wszystkim forumowiczom pieknych domkow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

DZIEKI

_________________

Moj domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Sz gratuluję dobrego wyboru :)

 

Powiem Ci co my przerobiliśmy. Jesteśmy w trakcie budowy więc o funkcjonalności nie porozmawiamy :wink:

 

Ad 1

Kotłownia za garażem - przenieśliśmy za garaż, bo nie wyobrażam sobie żeby piec był w pomieszczeniu przechodnim, no i pierwotna kotłownia jest mała, a piec np. na ekogroszek do małych nie należy. No chyba, że masz gazowe ogrzewanie wiec piec jest praktycznie bezobsługowy i niebrudzacy.

Po przeniesieniu kotłowni za garaż, tak jak wspomniałeś trzeba przenieść oczywiście komin, ale z jego umiejscowieniem nie ma problemu - oto nasz komin z kotłowni

http://images22.fotosik.pl/175/b485fe8c4935a172.jpg

 

Ad 2.

Strop żel-bet. - o tym wymądrzać się nie będę, bo mamy terive i ściana u nas została. :wink:

 

Ad 3.

Porotherm - my zostaliśmy przy 25

 

Ad 4.

Ścianka kolankowa - my podnieśliśmy o jeden Porotherm, ale wydłużyliśmy jętki i krokwie, żeby dom nie stracił proporcji.

 

Powodzenia w budowaniu :)

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...