Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kachusia macie bardzo ładną kuchnię. Jesli chodzi o kolorystykę nasza kuchnia tez będzie w podobnym kolorze. Jesze nie wiem jak ustawić szafki ale kolor już wybrany :wink: Jak widać juz mieszkacie, podpowiedz czy dobrze uzytkuje sie zlew w rogu? Nie wiem czy dobrze widzę ale chyba nie macie przejścia z korytarza do kuchni?

Mam jeszcze pytanie o taras - czym macie obłożony taras? Na fotkach dokładnie nie widać. My mamy taras podobnej wielkości a na dodatek będzie zadaszony ale nie wiem jeszcze czym go wykończymy.

 

Ola i Krzysiek my mamy lustrzane odbicie w porównaniu do waszego domu. Podobnie sobie ułozyłam szafki ale jaki będzie efekt koncowy to się jeszcze zobaczy. Za wiele w tej naszej kuchnie nie da sie poszaleć :wink: ale ważne żeby sobie tak to wszystko rozplanować żeby było wygodnie w uzytkowaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Vanka,co do zlewu na rogu sama miałam wątpliwości co do jego użyteczności, dlatego zwróć uwagę nie mam klasycznego zlewu narożnego ale zwykły dwukomorowy. Jestem bardzo zadowolona, szczególnie podoba mi się opcja dopasowanej do zlewu deski. Oczywiście kilka rzeczy bym już teraz rozwiązała inaczej, ale cóż tak to bywa.

Co do przejścia z korytarza to ono jest - kawałeczek widać na ostatnim zdjęciu.Prawdę mówiąc nie bardzo sobie wyobrażam inne rozwiązanie-tak się już przyzwyczaiłam. Myśmy zlikwidowali spiżarnię, uznaliśmy że kuchnia będzie za mała.

Co do tarasu nie jest póki co obłożony niczym-to co widać na zdjęciu to poprostu beton :oops: .Myślimy o jakimś kamieniu zarówno na ziemi jak i na ściankach. Wydaje nam się że w naszym wiejskim otoczeniu tylko taki materiał będzie wyglądał dobrze.

 

pozdrawiam

 

ps. OLA dzięki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanka,co do zlewu na rogu sama miałam wątpliwości co do jego użyteczności, dlatego zwróć uwagę nie mam klasycznego zlewu narożnego ale zwykły dwukomorowy. Jestem bardzo zadowolona, szczególnie podoba mi się opcja dopasowanej do zlewu deski. Oczywiście kilka rzeczy bym już teraz rozwiązała inaczej, ale cóż tak to bywa.

Co do przejścia z korytarza to ono jest - kawałeczek widać na ostatnim zdjęciu.Prawdę mówiąc nie bardzo sobie wyobrażam inne rozwiązanie-tak się już przyzwyczaiłam. Myśmy zlikwidowali spiżarnię, uznaliśmy że kuchnia będzie za mała.

Co do tarasu nie jest póki co obłożony niczym-to co widać na zdjęciu to poprostu beton :oops: .Myślimy o jakimś kamieniu zarówno na ziemi jak i na ściankach. Wydaje nam się że w naszym wiejskim otoczeniu tylko taki materiał będzie wyglądał dobrze.

 

pozdrawiam

 

my tez zostawiamy przejście z korytarza do kuchni i tez nie bedziemy mieli spizarni. Kuchnia przez to stała sie ustawniejsza. Miejsce na spiżarnie mozna sobie wygospodarować w pomieszczeniu gospodarczym itp. Juz o tym pisałam ale my jesteśmy dopiero na etapie pokrytego dachu i czekamy na okna więc nie ma za bardzo co pokazywać. Mam nadzieję, że wiosna przyspieszy pracę.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie szukałem jakoś dramatycznie...

Zapytałem pana Googla i znalazł http://bramyinapedy.waw.pl/.

Zadzwoniłem i zapytałem.

Pan powiedział, że pojedyncza brama to koszt ok. 3 tys. bez napędu, a ze 4 tyś. z napędem. Na jednej dużej można zaoszczędzić ok. 1 tyś. no i wygodniej się będzie wjeżdżało. Niestety wiąże się to ze zmianą w projekcie. Czekam na wycenę tej zmiany.

 

Wybór bram jest dość duży. Firma sama je montuje na zamówienie na częściach znanych producentów.

 

To ten sam pan co robił moje zamówienie, brama ładnie wygląda, ale nie wiem jeszcze jak działa bo nie jest skończona. Za to bardzo ładnie wygląda i jest jakieś 30% taniej niż gdzie indziej.

Pozdrawiam

 

Cześć Kasia,

 

masz jakieś zastrzeżenia do swojej bramy?

bo ja aktualnie szukam oferty, a skoro było taniej, to teraz mam pytanie, czy było warto? :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

Chciałem zameldować, Szanowni Forumowicze, że od 20 grudnia dekarz zaczął przykrywać dach. Przed Świętami dekarze zdążyli położyć kawałek folii.

 

http://bp1.blogger.com/_8HaXCOAfZwU/R3TwJNlbI2I/AAAAAAAAA30/Z3thjhzq45c/s320/krycie_dachu_22Dec07.jpg

 

Na jutro jestem umówiony na obmiar okien.

Ale wstawiał będę pewnie w marcu.

Teraz jestem na etapie szukania ekip wykończeniowych

 

pozdrawiam wszystkich i jak najmniej bólu przy budowaniu w nadchodzącym Nowym Roku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachusia napisz proszę o szczegółach technicznych wykonania tarasu, obmurówka jest jak sądzę na głębokim fundamencjie, a środek, bo słabo widać na zdjęciach, a taras piękny... :lol:

 

 

Witaj!

 

obmurówka owszem jest na głębokim fundamencie, taras nie jest jeszcze skończony - obmurówka będzie obłożona jakimś kamieniem lub klinkierem kamieniopodobnym. Wewnątrz tarasu obecnie jest wsypana podsypka żwirowa, w zamierzeniu końcowym (kiedyś :oops: ) kostka granitowa mocno nieregularna, mała. Taras jest dość mocno odwodniony (drenaż) a w obmurówce jest pociągnięte okablowanie do oświetlenia. I tyle :lol: . Gdybyś miał jakieś pytania to wal śmiało!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witajcie,

i mamy wreszcie projekt domu - rododendrony 5 z garazem dwustanowiskowym. Bedziemy sie budowac kolo Poznania za Murowana Goslina. Poki co jestesmy na etapie adapatacji. Nasze zasadnicze zmiany to:

- robimy czesciowe podpiwniczenie (geolog zrobil juz odwierty u nas dzialce i jest dobrze)

- rozbudowujemy klatke schodowe - zejscie do piwnicy

- w piwnicy robimy pralnie, kotlownie i klub/silownie

- dokladamy metr z przodu i tylu

- likwidujemy pokoj przy salonie a zeby uniknac slupa w salonie zmieniamy strop na gestozebrowy typu teriva

- likwidujemy kotlownie na parterze (bedzie w piwnicy) i robimy tam korytarz z zabudowa czyli garderoba z szafami komandor i przejsciem do garazu

- wymieniamy okna w kuchni na wieksze z 90 na 120

- hmm.. czy o czyms zapomnialem a warto ?? :)

 

Zastanawiamy sie wlasnie nad przeniesieniem kominka (i zwiazanego z nim komina). Czy ktos zrobil juz kominek tam gdzie zaklada projekt i moze cos doradzic. Chodzi o to czy w tym miejscu nie przeszkadza - nie jest za blisko wykusza i jadalni - da sie tam wstawic jakis sensowny stol ?

 

 

Chciałam sie zapytać czy było dużo komplikacji z wydłuzeniem domu. Ile ma teraz metrów kw.? I o ile zwiększyły się koszty budowy, oraz ile kosztuje taka zmiana projektu

 

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

i mamy wreszcie projekt domu - rododendrony 5 z garazem dwustanowiskowym. Bedziemy sie budowac kolo Poznania za Murowana Goslina. Poki co jestesmy na etapie adapatacji. Nasze zasadnicze zmiany to:

- robimy czesciowe podpiwniczenie (geolog zrobil juz odwierty u nas dzialce i jest dobrze)

- rozbudowujemy klatke schodowe - zejscie do piwnicy

- w piwnicy robimy pralnie, kotlownie i klub/silownie

- dokladamy metr z przodu i tylu

- likwidujemy pokoj przy salonie a zeby uniknac slupa w salonie zmieniamy strop na gestozebrowy typu teriva

- likwidujemy kotlownie na parterze (bedzie w piwnicy) i robimy tam korytarz z zabudowa czyli garderoba z szafami komandor i przejsciem do garazu

- wymieniamy okna w kuchni na wieksze z 90 na 120

- hmm.. czy o czyms zapomnialem a warto ?? :)

 

Zastanawiamy sie wlasnie nad przeniesieniem kominka (i zwiazanego z nim komina). Czy ktos zrobil juz kominek tam gdzie zaklada projekt i moze cos doradzic. Chodzi o to czy w tym miejscu nie przeszkadza - nie jest za blisko wykusza i jadalni - da sie tam wstawic jakis sensowny stol ?

 

piotr

Chciałam sie zapytać czy było dużo komplikacji z wydłuzeniem domu. Ile ma teraz metrów kw.? I o ile zwiększyły się koszty budowy, oraz ile kosztuje taka zmiana projektu

 

 

 

jesli powiekszasz wymiar wzdluz kalenicy to nie ma problemu. Za adaptacje projektu placilem w sumie 2400 - ale doszla piwnica, wydluzenie i kilka innych mniejszych spraw. Za samo wydluzenie pewno nie wiecej policzyli jak 300zl.

Co do metrazu to mam teraz w projekcie 270m2 uzytkowej (z garazem) w tym 50m2 piwnicy. Koszt budowy wzrosl sporo ale glownie z powodu piwnicy a nie wydluzenia. Koszty przyznam w ogole porażają teraz ale taniej to juz raczej nie bedzie wiec nie ma na co czekac.

Wiecej powiem jak juz sie zacznie budowa a ma sie zaczac od marca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Chyba się zdecydowaliśmy na rodo5 + 2 garaże.

Mam pytanie czy ktoś z okolic Radomia ( może być świętokrzyskie, lub na południe od wawy wybudował ten domek ) bardzo chętnie byśmy zobaczyli ...

ew czy jakieś zdjęcia wnętrza ( z zewnątrz na wszelkiego rodzaju forach jest sporo), chcielibyśmy zobaczyć jako funkcjionalnie w środku to się sprawuje.

Pozdrawiam

A & C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się zamelduję :-)

W przyszłym tygodniu skończą mi kłaść dachówkę.

Pogoda dopisuje, więc jest luks 8)

Kładę Robena miedzianego eskę.

 

http://bp2.blogger.com/_8HaXCOAfZwU/R4pvI9lbJdI/AAAAAAAAA7g/pVTQAEQlKDg/s320/cachowka_cd2.jpg

 

Okna zamówione - montaż w drugiej połowie marca.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachusia, nie wiem co chcesz wiedzieć, ale dzięki za wsparcie :-)

Mnie się też podoba.

To jest Roben eska miedziana.

Dekarz trochę na nią narzekał, że niby nierówna, że wymiaru nie trzyma...

Ale inne parametry ma podobno, wg niego, OK.

 

Bałem się trochę tych rynien (bryza, kolor ceramiczny), ale w sumie nawet fajnie wyszło.

 

Proszę, tylko nie załamujcie mnie, że wykończeniówka wykańcza.

Wszyscy to powtarzają i nie chciałbym w to uwierzyć :-?

 

Jako już doświadczeni-wykończeni :-) - co możecie doradzić, na co zwrócić uwagę i czego unikać przy wykończeniówce?

Jakie dawaliście grubości wylewki? Jakie ocieplenie? Czy ocieplaliście ścianę pomiędzy domem i garażem? I jeśli tak, to ile daliście styropianu?

 

pozdrawiam

 

PS. Słyszałem, że ceny styropianu wzrastają o 15% od 21 stycznia.

Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Rododendronowców :)

 

Dołączam do Was, jestem z Dąbrowy Górniczej i będę stawiał w Sosnowcu - Rododendrony 5. W grudniu złożyłem papierki i czekam na pozwolenie.

Murarze są, cieśla jest :), teraz jeżdżenie za materiałami.

Jak patrze na Wasze domki to mnie zazdrość bierze i nie mogę się doczekać aż coś się u mnie zacznie dziać. Narazie mam dość papierów :evil:

 

Jeszcze raz pozdrawiam i niech się mury pną do góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...