Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich Rododendronowców :)

 

Dołączam do Was, jestem z Dąbrowy Górniczej i będę stawiał w Sosnowcu - Rododendrony 5. W grudniu złożyłem papierki i czekam na pozwolenie.

Murarze są, cieśla jest :), teraz jeżdżenie za materiałami.

Jak patrze na Wasze domki to mnie zazdrość bierze i nie mogę się doczekać aż coś się u mnie zacznie dziać. Narazie mam dość papierów :evil:

 

Jeszcze raz pozdrawiam i niech się mury pną do góry :D

 

 

My jesteśmy z Katowic , tez zamierzamy budować według tego projektu ale u nas jeszcze troche to wszystko potrwa. Chętnie zobaczymy wasze postępy na budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, a to moja wycena za wykonastwo. Budoje w woj. podkarpackim . Co o tym myslicie?

 

Etap a –stan zero

 

1 wykopy ławy fundamentowe (szalunki zbrojenia wylanie betonu)

2 sciany fundamentowe ( murowanie z pustaka betonowego, wience, izolacja przeciwwilgociowa pionowa i pozioma izolacja cieplna pionowa

(bez chudego betonu)

6000 zl

 

Etap b –parter

 

1 sciany zewnętrzne z pustaka typu siporex na zaprawie cementowo wapiennej gr 24 cm. Oraz wewnętrznie konstrukcyjnie

2 uloznienie nadproży

3 strop Fert

4 piony spalinowo wentylacyjne

5 kladka schodowa

 

7000zl

 

Etap c – poddasze

 

1 sciany zewnętrzne z pustaka siporex

2 wieniec scianyt kolankowej

3 wlozenie nadproży prefabrycznych

4 piony spalinowo wentylacyjne

 

4000 zl

 

Etap d – dach

 

1 wiezba dachowa

2 kominy spalinowo wentylacyjne nad polacia dachu

 

5000 zl

 

Etap e – dach

 

1 folwiowanie lacenie

2 obrobki blacharskie montaż rynien i rur spustowych

3 pokrycie dachy blachoidachowka

 

5000 zl

 

Etap f - ścianki dzialowe

1 scianki dzialowe parteru i poddasza

4000 zl

Sprzet do robot ziemnych organizuje wykonawca a placi inwestor

 

RAZEM 31000

Przypomnijcie wasze wyceny za ten etap!!!

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images34.fotosik.pl/111/7651af1a8b946476m.jpg

 

 

http://images32.fotosik.pl/110/48bfa309c9507d1fm.jpg

 

Taki mamy stan czyli dachówka połozona i czekamy na okna.

Lolek70 przyłączam sie do pytania dotyczącego elektryki.

 

Pozdrawiam

 

Bardzo mi sie podoba ten pomysł z zadaszeniemCzy tą zmianę uwzgledniliście u architekta, czyu kierownika budowy. Czy znacznie powiększyło to koszty? No i najważniejsze pytanie czy nie zacienia to zbytnio tego salonu . My będziemy mieć tą część budynku od strony południowo wschodniej no właściwie wschodniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie przygotowywania projektu.

Zlikwidowaliśmy spiżarnię i zachowaliśmy drzwi z korytarza. Okno od fronu ma 120 cm, drugie, jak w projekcie 90 i nie ukrywam, że bardzo trudno jest stworzyć fajny projekt. Kuchnia, jak i cały dom mają być w nowoczesnym, prostym stylu. Meble albo białe lakierowane (wtedy dodatki stalowe, szare, ale nie wiem, jak lakier sprawdzi się z małym dzieckiem i jego wszędobylskimi paluszkami), albo ciemny brąz (wtedy dodatki, ściany ecru).

W kuchni, jadalni i korytarzu będą te same płytki, więc od kuchni zależy, jak wyglądać będzie reszta.

Założenie mamy takie, aby pod większym oknem był zlew, w rogu między oknami płyta indukcyjna (chyba tak jest nawet w projekcie archonu?), przy drzwiach wejściowych do kuchni komin z piekarnikiem i mikrofalą, na przeciwko, między oknem, a ścianą salonu lodówka. Pozostaje bardzo mało miejsca na szafki wiszące, będą chyba tylko 2 podłużne, szklane.

salon i kuchnię dzielić będą drzwi przesuwne.

Jak będę już miała zaakceptowany projekt (myślę, że w ciągu tygodnia), prześlę Ci go na priv.

pozdrawiam;-)

 

Co do tych drzwi przesuwnych to fajny pomysł , chyba podkradne. Co prawda chciałam wykorzystac tą sciankę za kominem na mały regalik ale fajnie by było sie czasami w kuchni schować.Jeżeli macie jakiś gotowy projekt na ta nieustawną kuchnię to chętnie skorzystam [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachusia macie bardzo ładną kuchnię. Jesli chodzi o kolorystykę nasza kuchnia tez będzie w podobnym kolorze. Jesze nie wiem jak ustawić szafki ale kolor już wybrany :wink: Jak widać juz mieszkacie, podpowiedz czy dobrze uzytkuje sie zlew w rogu? Nie wiem czy dobrze widzę ale chyba nie macie przejścia z korytarza do kuchni?

Mam jeszcze pytanie o taras - czym macie obłożony taras? Na fotkach dokładnie nie widać. My mamy taras podobnej wielkości a na dodatek będzie zadaszony ale nie wiem jeszcze czym go wykończymy.

 

Ola i Krzysiek my mamy lustrzane odbicie w porównaniu do waszego domu. Podobnie sobie ułozyłam szafki ale jaki będzie efekt koncowy to się jeszcze zobaczy. Za wiele w tej naszej kuchnie nie da sie poszaleć :wink: ale ważne żeby sobie tak to wszystko rozplanować żeby było wygodnie w uzytkowaniu.

 

Pozdrawiam[/quot

 

 

Bardzo podoba mi sie pomysł z zadaszeniem . Może macie jakieś ciekawe propozycje lub projekty. Chętnie skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba ten pomysł z zadaszeniemCzy tą zmianę uwzgledniliście u architekta, czyu kierownika budowy. Czy znacznie powiększyło to koszty? No i najważniejsze pytanie czy nie zacienia to zbytnio tego salonu . My będziemy mieć tą część budynku od strony południowo wschodniej no właściwie wschodniej?

 

meri takie zmiany muszą być uwzględnione w projekcie. Zrobiliśmy to na etapie adaptacji projektu. Nie liczyliśmy osobno kosztów tarasu. Jesli chodzi o taras na gruncie to i tak bysmy zrobili jakąś kostkę czy płytki, natomiast dodatkowe koszty to przede wszystkim dachówka na zadaszenie. Trzeba jednak pamiętać że zrezygnowaliśmy z balkonu a to też koszty zbrojenia i betonu ktory nie jest tani. Zrezygnowaliśmy również z balkonu nad wejściem. Mieszkałam kiedyś w domu i wiem, ze jak jest dom i kawałek ogrodu to balkon spełnia rolę dekoracji. Balkon również mi sie podoba ale wybralismy bardziej funkcjonalność. Sprawa wyboru balkonu czy tarasu to oczywiście indywidualna podejście - każdemu podoba się coś innego.

Stojąc na tarasie z lewej strony mamy zachód i słońce jest bardziej po południu a z prawej strony wschód i słońce rano.Rano np. w sobotę miło będzie wypiś kawę na tarasie kiedy będzie przyświecac słońce , to samo będzie po południu. Nam usytuowanie tarasu odpowiada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.Zanim podejmiemy decyzję pewnie weżniemy wiele spraw pod uwage. A jeśli chodzi o zacienienie salonu poprzez to zadaszenie , czy nie jest za bardzo odczuwalne. Bo przyszło mi do głowy zeby postawić w poblizu jakąś niedużą altankę , która nie zacieniała pokoju.tak trudno podjąć jest decyzję :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.Zanim podejmiemy decyzję pewnie weżniemy wiele spraw pod uwage. A jeśli chodzi o zacienienie salonu poprzez to zadaszenie , czy nie jest za bardzo odczuwalne. Bo przyszło mi do głowy zeby postawić w poblizu jakąś niedużą altankę , która nie zacieniała pokoju.tak trudno podjąć jest decyzję :roll:

 

meri Nie jest przez nas odczuwalne zacienienie. Zadaszenie ma około 3m szerokości i jest wyprowadzone na takiej wysokości, że nie ma z tym problemu. Jeśli nie jesteś przekonany do tarasu to oczywiście możesz wybrac inne rozwiązanie - możesz zastanowić sie altanką. Mozna z tarasu poprowadzic zgrabną ścieżke do altanki. My też zastanawialiśmy się nad tym. Wszystko zalezy od upodobań, wielkości działki, my postawiliśmy na wygodę :wink: a na dodatek zawsze myślelismy o tym, że jesli kiedys będzie dom to będzie i zadaszony taras.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawiamy się z żoną nad budową domu w Rododendronach 5 i chętnie przed podjęciem ostatecznej decyzji zobaczylibyśmy go w rzeczywistości. Czy może ktoś z Was buduje go na Dolnym Śląsku (idealnie byłoby blisko Wrocławia) i nie miałby nic przeciwko temu żeby go nam pokazać? Chętnie bym po nim pochodził i "poczuł" wielkość poszczególnych pomieszczeń.

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.Zanim podejmiemy decyzję pewnie weżniemy wiele spraw pod uwage. A jeśli chodzi o zacienienie salonu poprzez to zadaszenie , czy nie jest za bardzo odczuwalne. Bo przyszło mi do głowy zeby postawić w poblizu jakąś niedużą altankę , która nie zacieniała pokoju.tak trudno podjąć jest decyzję :roll:

 

meri Nie jest przez nas odczuwalne zacienienie. Zadaszenie ma około 3m szerokości i jest wyprowadzone na takiej wysokości, że nie ma z tym problemu. Jeśli nie jesteś przekonany do tarasu to oczywiście możesz wybrac inne rozwiązanie - możesz zastanowić sie altanką. Mozna z tarasu poprowadzic zgrabną ścieżke do altanki. My też zastanawialiśmy się nad tym. Wszystko zalezy od upodobań, wielkości działki, my postawiliśmy na wygodę :wink: a na dodatek zawsze myślelismy o tym, że jesli kiedys będzie dom to będzie i zadaszony taras.

 

Pozdrawiam

 

 

Vanka99 Mi też bardzo sie podoba zadaszenie , tylko obawiałam się , że będzie zacieniac mi zbytnio tą część budynku. Jeśli mówicie,że tak nie jest to bardzo możliwe że skopiujemy wasz pomysł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
cześć,

 

to co z tą elektryką?

wszyscy robiliście standardowo?

a może jakieś dodatkowe instalacje rtv? audio?

 

pozdrawiam

 

TEMAT RZEKA...

 

Witam.

U nas oprócz oświetlenia i gniazdek, wykonuję obecnie okablowanie pod RTV w każdym pokoju. W salonie na parterze (i tylko tam) będzie odbiór TV sat. W każdym pokoju jedno gniazdo telefoniczne. Miałem wykonywać inst. komput., ale w dobie bezprzewodowej instalacji to traci sens.

Oczywiście jeszcze alarm w całym domu.

Jeżeli chodzi o nagłośnienie to w salonie układam rurki w ścianach do przyszłego kina domowego. Jeszcze tylko:

- wyprowadzenie okablowania do oświetlenia zewnętrznego,

- zasilenie napędu bramy od drogi,

- videodomofon, czyli kolejny kabelek do furtki,

- sygnalizacja poziomu ścieków w zbiorniku,

- w WC wentylatory z wyłącznikiem zwłocznym.

 

Oświetlenie u nas: w każym pokoju oświetlenie centralne (główne), jak również sporo oświetlenia "funkcjonalno/dekoracyjne" - halogeny

 

Gnazda: w pokojach stosuję po 4 gniazda podwójne, prawie w każdym rogu + gnniazdo porządkowe przy drzwiach

 

Jeżeli chodzi o videodomofon, to będzie odbiornik na parterze z dodatkowym odbiornikiem na korytarzu na poddaszu

 

Pozdrawiam

PiotrM z Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, już od dłuższego okresu czytam z wypiekami na twarzy Wasze posty na temat budowy Domu w Rododendronach 5 :oops: Chłonę Wasze doświadczenie i wiedzę jak gąbka, mam skromną nadzieje, że za niedługo będę mógł również podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem z "pola budowy". Zaczynam w połowie marca, budować będę w Pszczynie woj, śląskie. Na początku wybór padł na Dom w Rododendronach 6, ale ostatecznie wybraliśmy z zoną 5 z podwójnym garażem i tak już zostało. Zmian jest kilka i naprawdę niewielkie, ale to już w następnym poście, dzisiaj chciałem się tylko przywitać :D Pozdrawiam wszystkich rododendrowiczów. Niech się mury pną do góry :D Powodzenia w waszych budowach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...