Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do tych którzy mają poziom podłogi w kotłowni taki sam jak pozostałych pomieszceniach w domu...

W projekcie poziom podłogi w kotłowni jest równy poziomowi w garażu, trochę zmieniliśmy i wyrównaliśmy poziom podłoża w kotłowni z pozostałymi pomieszczeniami (prócz garażu).

Czy ktoś też tak zrobił ? Martwią mnie drzwi z kotłowni do garażu, gdyż nie wiem gdzie i ile schodków wykonać z garażu do kotłowni.

 

Dajcie znać.

pozdrawiam

piotrm74

Ano... ja nie mam kotłowni na poziomie innych pomieszczeń, tylko tak, jak w projekcie - na poziomie garażu. I nawet chciałem się podnieść o jakieś 19 cm w górę (1 schodek), ale tu mnie niespodzianka spotkała: za mały otwór drzwiowy z kotłowni do garażu. A że na nadprożu wisi parę belek od stropu, to nic z tym nie można zrobić... Będę miał 2 :evil: piękne :evil: schodki w kotłowni....

 

:-?

 

pozdrawiam

 

Eeee, my też mamy ten sam problem, że się drzwi nie otworzą na oścież, bo przeszkadza prowadnica od bramy :-? I oczywiście skończy się tym, że schodki ze dwa wyrąbiemy w pomieszczeniu przechodnim czego nie chcieliśmy robić. No ale cóż mus to mus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

o prowadnicy to ja pomyślałem, ale o schodkach to już nie...

fujarka ze mnie.... :roll:

 

a na piętrze macie drewniane słupy zlicowane ze ścianą (np. na klatce schodowej) ?

właśnie miałem spotkanie z tynkarzem i powiedział, że jak sobie ich nie wymienię na np. metalowa, które się schowają w ścianę to on to słabo widzi, bo tynk będzie pękał w tych miejscach...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne problemy. Mamy strop terive i tak wyszło ze w przejściu z kotłowni do garażu za nisko wyszło nadproże lane.Teraz albo trzeba kuc ze dwa schodki w kotłowni albo miec nie wymiarowe ( za któtkie ) drzwi :evil: . Oczywiście mozna teraz zwalać na wszystkich - projekt, kierownika budowy, budowlańców itd.... ale jest jak jest i trzeba szukac rozwiązania. Mam znajomych którzy budowali dom równiez projektu Archonu i to jest jakis problem samego projektu. Na górze mamy sciany z ytonka i też nie licują sie ze ścianą - będziemy maskowac rygipsem.

serdecznie wszystkich pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa słupów drewnianych karton gipsem i może jeszcze z tego niezłe półki może powstaną :D

 

piotrm74

W sypialni to może i tak, ale w łazience to ten słup, ze tak się wyrażę, jest na pyndzel :-?

Tynkarz zasugerował wymianę drewnianych na metalowe takie, które się schowają w ścianie. No i się zastanawiam, czy tak nie zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych tematem Rododendron 5 :)

Czytam o waszych problemach z pomieszczeniami : kotłownia i garaz. Też się na początku zastanawiałem po co w projekcie te uskoki w pozimie posadzki. Jednak na szczęście zastosowałem sie do projektu i jest wszystko ok. Otóż przejście z wiatrołapu do kotłowni jest o kilkanaście cm w dół , a dalej z kotłowni do garażu jest różnica w poziomie posadzki chyba 38 cm, podzieliłem tą wyskokość jednym stopniem po 19 cm i jest dobrze. Natomiast drzwi otwierają sie do kotłowni a nie na garaż bo wtedy tak jak piszecie uderzały by o prowadnice bramy garażowej. Mam nadzieję że w finale wszystko będzie jak należy. Inspektor budowy powiedział że tak można ten problem rozwiązać. Aktualnie mamy położone tynki na górze i musze sie pochwalić jest super :) Słupy drewniane zostały zabudowane wstepnie regipsami a na to tynk i jak narazie wygląda to dobrze. Zdecydowanie to teraz są w domu dwa światy, ten ładny i gładki na górze i ten paskudny na dole :))) wkrótce będzie gładko wszędzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonię, jeżdżę, podpytuje , a dokładniej szukam instalatorów, byłem dzisiaj na wycenie cwu , a dokładniej ogrzewania podłogowego, bo takie właśnie chcę zrobić zarówno na parterze jak i na poddaszu, wiele myśleliśmy z żona i taką decyzję podjęliśmy narazie wstępna ale do wyboru bliżej niż dalej , oprócz 2 grzejników drabinkowych w łazienkach i jednego w garażu chcemy wszędzie zrobić ogrzewanie podłogowe około 165 m 2, gościu wycenił swoją prace na 30 zł za m2 robocizny, do tego dojdzie materiał bąkał coś koło 15 zł, ale tak mniej więcej powiedział mając na myśli folie, styropian, pex + mocowania. Mam pytanie czy Wy drodzy forumowicze możecie podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi ceny robocizny, a może też ceny materiałów za wykonanie ogrzewanie podłogowego. Nie wyceniałem żadnych skrzynek, rozdzielaczy, czy pomp, tylko gołą instalację i takie informacje otrzymałem, proszę o podpowiedzi jak to było w Waszych przypadkach. Z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaśli chodzi o robocizne za ogrzewanie to mój fachowiec powiedział, ze liczy sobie za "punkt" 100 zł, tak samo pliczył podłaczenie wody z kanalizacją włącznie. Razem wyszło jakieś 2400 zł. Oprócz tego umówiliśmy się na podłaczenie wszystkiego w całosc z piecem gazowym, pompami i wszystkimi tymi pierdołami dodatkowo 800 zł. Ale to dopiero po wylaniu posadzek i ewentualnym kafelkowniu kotłowni, chodzi o to żeby kafelkarz miał lepszy dostęp. Inne wyceny jakie miałem były nieco wyższe, np.150-180zł za punkt.

Natomiast ceny materiałów to juz myśle kwestia szukania i negocjowania. Dla przykładu cena kolanka miedzianego w jednym sklepie 2,50 zł, a winnym 0,85 zł. Dlatego sądze że czasem warto pochodzić i popytac o ceny poszczególnych materiałów. W skali całego domu nawet te kilka procent to dość konkretna kwota.

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak idziwe budowa

My chcemy kupić rododendrona 4.

Ogólnie domki w rododendronach są śliczne

Także mam nadzieję że jesteś zadowolona

Pozdrawiam

 

Hej Karolina

Ja wlasnie tez upatrzyłąm sobie rododendrona 4 tylko ciut sie waham ze wzgledu na mała czesc dzienna (kuchnia salon) no i nieweilki waitrołap. Jak Ty planujesz np rozwiazać brak miejsc an szafe w wiatrołapie? No i jak ida prace budowlane? zadolona jestes z wyboru projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj na działkę wjechała nam już koparka i praca wrze, mam pytanko do stałych bywalców jak utworzyć dziennik budowy, byłbym wdzieczny za informacje. Pozdrawiam

 

thepreatorian wchodzisz do "Dzienniki budowy dzień po dniu" i zakładasz nowy temat, nadaj mu nazwę i już masz dziennik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani co u Was nowego słychać?

 

Lolek70 jak u Was z elektryką - masz juz zrobioną?

 

Ola i Krzyś jak idą prace z kaflami?

 

piotrm74 jak z pracami na budowie u Was?

 

U nas prace stoją - reklamowaliśmy rolety bo maja wade fabryczną. Muszę wreszcie zdecydowac sie na elektryka. Mam nadzieje , ze juz nie długo ruszymy dalej.

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani co u Was nowego słychać?

 

Witaj, u nas wielka walka o wybór okien. Typ znany, kolor też, okucia też, ale pozostała mała drobnostka - kształt profilu. Okna Oknplast i tylko dylemat czy profil orion czy Platinum, ale w sobotę będzie wszystko jasne :D

Zamawiamy ceramikę na dach (BRASS), i casting z hydraulikami. Zastanawiamy się czy rury Alu-Pexy czy rury PP?

I ostatnia zagadka w tym tygodniu. Nie mam jeszcze pomysłu co do ścian bocznych jaskółki. Jak zamocować do nich później styropian by nie odpadł. W projekcie są deski i nie wiem czy jest jakaś alternatywa?

Pytanie do wszystkich, jak wykończyliście ścianki boczne jaskółki?

Elektrykę kończę i przed tynkami muszę uporać się z alarmem.

No i brama garażowa (tu dopiero zagadka?) ,każdy wykonawca bram ogląda nadproże i się dziwi że tylko 3 cm. do sufitu.

Pozdrawiam

piotm74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich, jak wykończyliście ścianki boczne jaskółki?

 

No niestety Piotr, wszyscy tak mamy.

Jak to zobaczyłem podczas budowy, to mi ręce opadły, ale nie miałem innego pomysłu na ocieplenie tej ścianki. Natomiast majster poradził mi, żeby obłożyć styropianem od zewnątrz i od wewnątrz, co też poleciłem wykonać.

 

No i brama garażowa (tu dopiero zagadka?) ,każdy wykonawca bram ogląda nadproże i się dziwi że tylko 3 cm. do sufitu.

To chyba największa skucha w projekcie (no, nie licząc innych pomniejszych).

Mnie się zdawało, że damy rade wybrnąć z problemu, ale i tak nie wyszło tak jak chciałem - będzie brama garażowa z tzw. obniżonym nadprożem (oczywiście ekstra płatna)

 

eechhh Ci projektanci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani co u Was nowego słychać?

Lolek70 jak u Was z elektryką - masz juz zrobioną?

Ano... elektryk dopiero wczoraj zebrał się w sobie i przyszedł, łaskawca.

Prace trwają, chociaż nie nerwowo :)

 

Hydraulika na tym etapie zrobiona i rury do wentylacji mechanicznej.

Po elektryku wejdzie pacjent od odkurzacza centralnego no i trzeba będzie zacząć tynki. Wstępnie jestem umówiony na 15 kwietnia. A wcześniej (tak dzień-dwa przed) montaż okien i bramy garażowej, bo chciałbym zamknąć budynek.

Drzwi zewnętrzne mam już na oku, a że drewniane, to się wstrzymam z montażem (trzeba wstawić jakieś tymczasowe drzwi).

Chciałoby się trochę szybciej, ale chyba nie ma co z tynkami teraz wyskakiwać - nie wiadomo jeszcze jaka będzie pogoda (choć zimy to już się nie spodziewam). A poza tym, na belkach stropowych jeszcze mi się jakaś wilgoć zbiera, więc lepiej będzie, jak się jeszcze powietrzy...

 

Ale się rozpisałem ... :o

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich, jak wykończyliście ścianki boczne jaskółki?

 

No niestety Piotr, wszyscy tak mamy.

Jak to zobaczyłem podczas budowy, to mi ręce opadły, ale nie miałem innego pomysłu na ocieplenie tej ścianki. Natomiast majster poradził mi, żeby obłożyć styropianem od zewnątrz i od wewnątrz, co też poleciłem wykonać.

 

No i brama garażowa (tu dopiero zagadka?) ,każdy wykonawca bram ogląda nadproże i się dziwi że tylko 3 cm. do sufitu.

To chyba największa skucha w projekcie (no, nie licząc innych pomniejszych).

Mnie się zdawało, że damy rade wybrnąć z problemu, ale i tak nie wyszło tak jak chciałem - będzie brama garażowa z tzw. obniżonym nadprożem (oczywiście ekstra płatna)

 

eechhh Ci projektanci...

 

U nas ten sam problem w kwestii bramy. Zastanawiamy się czy nie zrezygnować z ocieplenia sufitu w garażu ( tak jest w projekcie) natomiast dac wiecej styropianu na ocieplenie podłogi w pokoju - jakies 5 cm więcej. Zyska sie przez to wysokość w garażu - niestety jest nisko.

Co prawda zrobi sie niewielki uskok w pokoju z przejścia posadzki na schody ale może da sie to jakos sprytnie rozwiązać. Juz gdzies czytałam ,że archon w przypadku niektórych projektów nie popisał sie - pewnie dali to do zrobienia początkującym architektom i nie skorygowali niedoróbki :wink:

 

mam pytanie w kwestii przejścia z wiatrołapu do kotłowni - jak to właściwie powinno być - czy obniżenie powinno byc juz z przejścia z wiatrołapu do kotłowni czy dopiero z kotłowni do garażu?

 

piotrm74 czy ja dobrze kojarze, ze widziałam Twoj nik tez na forum na stronie archonu?

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...