Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jasna sprawa, że monolit jest pozbawiony tego typu wad chociaż dobrze zrobiona Teriva (wg wskazań tj żebra rozdzielcze itp) też jest ok. A co do wyboru technologii to poza użytkowymi właściwościami są jeszcze finansowe kryteria wyboru, a tu niestety monolit jest o wiele droższy w wykonaniu no i wymaga dobrego speca.

 

Gdybym jednak mógł sobie pozwolić to zdecydowałbym się na strop typu filigran to świetna technologia. Ma wszystkie zalety stropu monolitycznego a wykonanie jest o wiele szybsze. Dla ciekawych wycena stropu filigran na Rodo5 na gotowo z balkonami i podciągami: 32 tyś w tym oczywiście dźwig transport montaż zalanie betonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do Oli i Krzyska, ale i do innych osób ,którzy wygospodarowali sobie trochę miejsca pod schodami w dolnej łazience. Jeszcze trochę do tego etapu, ale jakoś nie potrafię soboie wyobrazić wielkości i wysokości tego pomieszczenia. W waszym dziennniku (Ola i Krzysiek) w wizualizacji dolnej łazienki zauwazyułem przesuwane/harmonijkowe drzwi czy możecie napisać coś więcej jak to wygląda i jaką funkcje może w przyszłości pełnic. Dziękie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Oli i Krzyska, ale i do innych osób ,którzy wygospodarowali sobie trochę miejsca pod schodami w dolnej łazience. Jeszcze trochę do tego etapu, ale jakoś nie potrafię soboie wyobrazić wielkości i wysokości tego pomieszczenia. W waszym dziennniku (Ola i Krzysiek) w wizualizacji dolnej łazienki zauwazyułem przesuwane/harmonijkowe drzwi czy możecie napisać coś więcej jak to wygląda i jaką funkcje może w przyszłości pełnic. Dziękie.

 

thepreatorian no my zostawiliśmy sobie to miejsce. W projekcie go nie ma jest zamurowane, ale pomyśleliśmy, że dobrze będzie mieć dodatkowe miejsce na szpargały. Tego nigdy za wiele :) Trzeba wejście jakoś zasłonić więc zrobimy drzwi składane w sensie harmonijka, ale chyba tylko na jedno lub dwa złożenia ;) Trudno powiedzieć jakie ono jest duże, zdjęcie ciężko jest zrobić, ale się postaram jak będę w niedzielę na budowie. Ewentualnie zrobię dla Ciebie jakieś pomiary. Ale szczerze Ci powiem, że nie jest takie całkiem małe.

 

Muszę się Wam pochwalic, że Panowie tynkarze zaczęli przygotowania do tynkowania, które ma się zacząć we wtorek lub w środę. Zwieźli duuuużo worków knaufa chyba ze 130 sztuk :o Zacznie się mokra robota :) Znowu coś zaczyna się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

W kwestii poziomów garażu i kotłowni to u nas jest jeden stopień do kotłowni i dwa do garażu, bo poziom garażu obnizyliśmy jeszcze dodatkowo o -38cm. To uchronio nas przed problemem niskiego sufitu :lol: (standardowa brama segmentowa krispol)

Co do drzwi do garażu, z mojej wiedzy wynika, że powinny otwierać się na zewnątrz. Niestety walą wtedy w prowadnice bramy garażowej :cry: Projekt zawiera klika małych niedoróbek, ale mądry wykonawca sam potrafi je zniwelować

 

ps. Strop powinien przeliczyć ktoś z uprawieniami, dla nas robiła to pracownia od adaptacji projektu.

 

Pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thepreatorian specjalnie dla Ciebie zrobiłam zdjęcia pomieszczenia pod schodami. Mała gimnastyka przy zdjęciach wyjdzie mi na dobre ;)

 

http://images23.fotosik.pl/172/e07be8dbf26ffbe7.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/172/8df54a4bb7867f94med.jpg

 

http://images23.fotosik.pl/172/4523740d9e24f4cd.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/172/9721dfc3a0c36aeb.jpg

 

Jeśli chodzi o wymiary tego pomieszczenia to przedstawiają się one następująco: :)

szerokość: 100 cm

długość: 275 cm (przy końcu pomieszczenia wejdzie najwyżej mysz :D )

otwór drzwiowy jest trochę pochyły więc podam wysokośc najwyższą i tą niższą na gotowo: najwyższa - 165 cm, niższa - 140 cm. Dalej jest już tylko niżej :D Zapomniałam tylko zmierzyć szerokość tych drzwi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiary tego pomieszczenia to przedstawiają się one następująco:

szerokość: 100 cm

długość: 275 cm (przy końcu pomieszczenia wejdzie najwyżej mysz )

otwór drzwiowy jest trochę pochyły więc podam wysokośc najwyższą i tą niższą na gotowo: najwyższa - 165 cm, niższa - 140 cm. Dalej jest już tylko niżej Zapomniałam tylko zmierzyć szerokość tych drzwi

_________________

 

 

 

Dziękujemy bardzo, jesteśmy zdecydowani nie zamurowywac tej ściany :D Środki czyszczące, miotły, mopy i inne wiaderka, tudzież kilka rolek papieru toaletowego napewno się zmieści, kwestia tylko estetycznie wykończonego wejścia komponującego sie z resztą, ale jakoś sobie poradzimy. Jeszcze raz dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś pomysły co do lokalizacji suszarenki?

Szukam jakiegoś rozwiązania, odnośnie suszenia upranego ubrania.

Czy te niewielkie pomieszczenie gospodarcze które jest na garażu można wykorzystać na suszarkę, doprowadzając tam wodę i kanalizację.?

Mam zamiar zamknąć te pomieszczenie drzwiami.

dzięki z podpowiedź.

 

A tak na marginesie, czy ktoś się dowiadywał czy między garażem a kotłownią można wstawić drzwi przesuwne???

 

piotrm74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ładny, ciekawy kiedy u mnie coś wyrośnie, dzisiaj własnie biegam za tematem przyłączenia wody, kanalizacji i gazu, czy możecie napisać ile trzeba dać, żeby nie przepłacić za projekt przyłacza wodnego, kanalizacyjnego, czy gazowego ?. Walczę też z mozliwością wywiercenia studniu, ceny narazie kosmiczne, mam jeszcze kilka namiarów wieczorem pochwalę się co dało się załatwic. Może ktoś z Was wiercił i pochwali się ile za takie cudeńko trzeba zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piotrm74

 

Czy macie jakieś pomysły co do lokalizacji suszarenki?

Szukam jakiegoś rozwiązania, odnośnie suszenia upranego ubrania.

Czy te niewielkie pomieszczenie gospodarcze które jest na garażu można wykorzystać na suszarkę, doprowadzając tam wodę i kanalizację.?

Mam zamiar zamknąć te pomieszczenie drzwiami.

dzięki z podpowiedź.

 

Buduję Rodo5 z podwójnym garażem i zrobiłem, narazie tylko w adaptacji niestety, zsyp do ubrań między górną łazienką i pomieszczeniem 2/08 jest to pierwotna garderoba, w pomieszczeniu tym mam zamiar zrobić sobie taką małą pralnio-suszarnie, nie wiem jak to wyjdzie, bo ciężko mi okreslić wielkość pomieszczenia i to ze skosami, słaba wyobraźnia :( Pomieszczenie ma 3mx1.70m , podniosłem ścianke kolankową o jeden pustak. Dodatkowo w pomieszczeniu tym, chciałby zastosować drzwi przesuwne z Porty, tak samo jak w pomieszczeniu naprzeciwko, gdzie po zbudowaniu ścianki planujemy garderobę. Może ktoś sie wypowie na ten temat, z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ello

witam wszystkich rododendrowiczow ;)

mam prosbe mianowicie czy mozecie pochwalic sie zdjeciami z etapu ocieplania poddasza, bo wlasnie jestem na etapie planowania i zastanwiam sie jak rozwiazaliscie problem schodow i dachu troche polamanego.

po za tym jak zabudowalisci plotwy czy obnizyliscie poziom konstrukcji czy moze ladnie obudowaliscie plotwy ...

 

pozdrawiam

 

zbynio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam......

Buduje "brata przyrodniego" domu w rododendronach. Nazywa sie dom w borowikach. Mam pytanie co do okna kuchennego. czy ktoś z Was zlikwidował okno w kuchni boczne, bez powiększania okna frontowego. Zastanawiam sie jak bedzie ze swiatłem jesli zlikwiduje boczne okno kuchenne i nie zwieksze szerokosci okienka frontu.

Z góry dziekuje za pomoc....

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam......

Buduje "brata przyrodniego" domu w rododendronach. Nazywa sie dom w borowikach. Mam pytanie co do okna kuchennego. czy ktoś z Was zlikwidował okno w kuchni boczne, bez powiększania okna frontowego. Zastanawiam sie jak bedzie ze swiatłem jesli zlikwiduje boczne okno kuchenne i nie zwieksze szerokosci okienka frontu.

Z góry dziekuje za pomoc....

Ewa

 

Witam

Na mój gust może być troszkę kiepsko. :-? My poszerzyliśmy jeszcze boczne okno do wym 120/120 i moim zdaniem jest ok. Ale wybór oczywiście należy do Ciebie.

Pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...