Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Ja tez z żona wybrałismy dom w roderendronach ale te wersje podstawowa zdecydowalismy sie dołozyc kolektory słoneczne.

Jestesmy w koncowej fazie załatwiania dokumentacji na pozwolenie budowlane.

planujemy rozpoczac budowe wczerwcu.

Jestesmy z Zelonej Góry jakby ktos z niedalekiej oklicy mógłby pokazac jak w prakyce wygląda ten dom bedziemy wdzieczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jutro odbieramy pozwolenie, no i do dzieła!

Byliśmy dzisiaj w IKEA aby popracować nad kuchnią,ale niestety okazało się , że już nie projektują kuchni odkąd załączyli program do projektowania w internecie!

No cóż niestety musimy sami trochę pomyśleć:(

Poza tym myślę nad wysokością okien, i cały czas nie daje mi spokoju pomysł aby w wykuszu wyrównać okna, tzn aby wszystkie miały po 90 cm. jedna z osób które budowały rododendrona 2 powiedziała że się nie da, a ja cały czas myślę że może jednak. Co o tym myślicie?

myślę również nad dolną łazienką, aby ścianę na której jest umywalka w połowie złamać i przyblizyć do komina tak aby tam wisiał piec (gazowy), a drzwi do garażu maxymalnie do przodu.

Jeżeli macie jakieś propozycje zmian, proszę piszcie chętnie porozmawiamy.

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiu to do dzieła !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

życze powodzenia !

co do mebli w kuchni niech pomysli jakas firma robiąca meble na zamówienie( przygotuja kilka opcji - na pewno cos wybierzesz)

a co do okien w wykuszu mysle ,ze sie da tylko ewentualnie trzeba by troszke zwiekszyc wykusz, ale takie tematy to najlepiej z kierownikiem albo jak kumaty to z wykonawcą ( jak mawia mój fachowiec -"wszystko sie da tylko trzeba pomyslec" :roll: :roll: :roll: :roll:

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pozwolenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D :D :D :D :D

Juz sie cieszę chociaż wiem że teraz dopiero się zacznie szaleństwo!

Jak myslicie, moim zdaniem budowanie to sposób na życie!

 

Myslimy intensywnie nad ogrodzeniem.

Jak u was wyglądaja koszty?

Mamy lekki spadek terenu, dlatego z jednej strony musimy podsypać ziemię. W 2005 przywiozłam dwa kamazy ziemi myśląc że to dduuużżżooo

:D

Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam dwie małe kupeczki ziemi!

Piotrze, co do układu kuchni masz słuszność niech się martwią, wiem że niektórzy mogą pomyśleć że do niewłaściwych rzeczy się zabieram na początku!

 

Ale układ okien w kuchni naprawdę należy przemyśleć wcześniej, aby potem nie zamurowywać.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

właśnie wczoraj po kilku miesiącach szukania udało nam się podjąć decyzję o wyborze projektu -> wybraliśmy Rododendrona 5 i zakupiliśmy projekt!!

 

Właśnie zastanawiamy się nad zmianami i raczej napewno zmianiamy:

- poszerzamy garaz na 2 stanowiska

- usuwamy przedni balkon - zamiast tego daszek (za duzo troche tych balkonow)

- podnosimy strop, aby parter mial 2.75 - 2.8m

- ścianka kolankowa - podnosimy do 0.9 - 1m

- materiał - beton komórkowy + styropian 12cm

- usuwamy spiżarkę na korzyść większej kuchni

- garderobę na poddaszu przerzucamy do sypialni

- poszerzamy taras z 3 do 3.5m

 

Rozważamy również:

- ogrzewanie podłogowe całego parteru + parter w płytkach (za wyjątkiem gabinetu)

- ściany na poddaszu - w projekcie sa GK, chcemy raczej normalną cegłę

- dodatkowe drzwi balkonowe w środku wykuszu (żeby było łatwiej dostać się na taras z kuchni)

- poszerzenie wiatrołapu o 40cm w stronę kuchni - tu mamy najwięcej wątpliwości, bo zmniejszylibyśmy kuchnię z jednej strony, z drugiej - brakuje miejsca na szatki na buty i wieszaki na kurtki

- blachodachówka zamiast dachówki (to ze wzglęgów oszczędnościowych - pytanie: czy dużo tu oszczędzimy?)

 

Reszta projektu ok, opracowanie bardzo profesjonalne - z punktu widzenia laika :)

 

Co Wy na te zmiany?

 

Aha - będziemy budować w Warszawie na Białołęce, załatwiamy szybko papiery aby w tym roku postawić stan surowy. Czy ktoś buduje w naszej okolicy?

 

Pozdrawiam,

BS[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Do Piotra! proszę pochwal się zdjęciami, tak bardzo chciałabym zobaczyć rododendrona!

My wciąż czekamy na telefon od wykonawcy:(

 

Mamy nowy pomysł na wnętrze, mam prośbę o konfrontację!

Będziemy łączyć gabinet razem z dużym pokojm przesywnymi drzwiami, a cały sprzęt RTV umieszczamy w gabinecie.

Mam nadzieję że będzie bardziej przestronnie, a miare potrzeb zawsze możemy zamknąć ten pokój.

Co wy na to?

Mam jeszcze cały czas myślenice związane z oknami:(

Czy zostawić tak jak są 90 cm w kuchni?

Ponieważ zaplanowałam szprosy to okno 120 brzydko wygląda podzielone, natonias 90 jest ok, a 150 jest już chyba zbyt duże.

Możecie pomóc!!!

 

Pozdrawiam

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie.czekam nadal na pozwolenie ale dostałem kostorysz do akceptacji od wykonowcy:

za wykonnanie fundamentów wylwek betonowych podłóg i tarasie scian nosnych działowych i dachu chce z materiałem i robocizna razem 85 tys złotych

dodaje ze sciany sa budowane tak jak z projekcie z Porthonu komin z Schiedel Ronddo i dachówka ceramiczna falista miedziana Robena Jak sadzicie to duzo?

Czekam na odpowiedzi a wszczególnosci Piotra bo on ma identyczny dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...