Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie zrobilismy ściany w garażu tej co łaczy dom z garażem, bo będziemy ocieplać. I nie wiem czy dobrze, ale nie zrobiliśmy ściany na klatce schodowej u góry, tej na której jest słup (ten od sypialni). No i łazienki obie zrobione, ale nie wygladzone tylko takie surowizny, że tak powiem ;)

I muszę powiedzieć, że jesteśmy baaardzo zadowoleni z ich pracy. Bardzo, bardzo, baaardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostro walczą na budowie z murami już od środy, mimo nie najlepszej pogody i przemarzniętych rąk radzą sobioe całkiem dobrze, budynek zaczął wystawać z ziemi więc zdecydowalismy się tym pOCHWALIĆ, oto kilka fotek, zobaczcie sami....

 

 

 

 

 

 

 

A tak wogólle to życze Wam Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych oraz spełnienia wszystkich marzeń, nawet tych najbardziej wyuzdanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciach...) I nie wiem czy dobrze, ale nie zrobiliśmy ściany na klatce schodowej u góry, tej na której jest słup (ten od sypialni). (ciach...)

Ola, to jak załatwicie sprawę ze słupem? płytami kartonowo-gipsowymi ?

Ja mam też z tym zgryza, że dałem się wmanewrować te wielkie, drewniane słupy... Nie dość, że będzie pękało na klatce schodowej to i w sypialni i łazience te "kołki" nie prezentują się jakoś specjalnie pięknie....

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciach...) I nie wiem czy dobrze, ale nie zrobiliśmy ściany na klatce schodowej u góry, tej na której jest słup (ten od sypialni). (ciach...)

Ola, to jak załatwicie sprawę ze słupem? płytami kartonowo-gipsowymi ?

Ja mam też z tym zgryza, że dałem się wmanewrować te wielkie, drewniane słupy... Nie dość, że będzie pękało na klatce schodowej to i w sypialni i łazience te "kołki" nie prezentują się jakoś specjalnie pięknie....

 

pozdrowienia

 

Popitkowało mi się :oops: nie zrobiliśmy ściany tej od strony łazienki, a nie od sypialni. W łazience chcemy też karton gipsem obłożyć, bo i tak na tej ścianie będą bidet i wc.

A w sypialni chcę pomalować jaką bejcą ten słup, bo i tak za drzwiami bedzie szafa suwana do samego słupa. Więc słup nie będzie na widoku. Moja koleżanka mówila, że w Castoramie mozna kupić jakies coś na słupy. Nie wiem jak to nazwać, a i nie widziałam tego na własne oczy więc nawet nie wiem o czym mówię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgryz i nie wiem co zrobić. Chodzi o wysokość garażu projektowa jest 223 cm, budowlańcy są w stanie dorzucić 2 cm i będzie 225 cm, tak czy inaczej będe musial trochę zmienic wymiary okna o kilka centymetrów, albo je obniżyc, bo mechanizm do rolety potrzebuje 13,5 cm a tam już nie ma miejsca ale zastanawiam się, czy garaż nie będzie za niski, z drugiej strony zmiana taka po dorzuceniu jednego porotherma pociągnie za sobą kolejne, schody, dach itd.... Napiszcie jak macie u siebie i co proponujecie, z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja dorzucę kamyk do ogródka...

1. u mnie jest wg projektu, ale właśnie zamawiałem bramę garażową i musiałem dopłacić za tzw. obniżone nadproże parę stówek, bo mechanizm bramy się nie zmieści... (powinno być więcej niż 20 cm !!)

2. poziomy i stopnie w garażu i kotłowni: powinno być tak, że w kotłowni jeden stopień i w garażu jeden...(-38 cm w obu pomieszczeniach, w poprzedniej wersji projektu wiem, że było inaczej, ja mam dwa w kotłowni (mało wygodne i zajmuje miejsce)

3. ocieplenie pokoju nad garażem (czyli de facto stropu w garażu) - jest tu pewien kłopot, bo za mało miejsca

 

jeśli więc masz miejsce i schody nie wyjdą za strome sugeruję podniesienie o ten jeden pustak, być może wyjdzie dodatkowy stopień, ale naprawdę, według mnie warto...

 

ja bym podniósł...

1. nie ma problemu z ociepleniem stropu w garażu (10 cm styropianu) - zaleta

2. nie będzie problemu z obniżonym nadprożem (parę stówek w kieszeni) - zaleta

3. dodatkowy stopień lub wyższe stopnie - wada

 

a decyzja należy do Ciebie

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja dorzucę kamyk do ogródka...

1. u mnie jest wg projektu, ale właśnie zamawiałem bramę garażową i musiałem dopłacić za tzw. obniżone nadproże parę stówek, bo mechanizm bramy się nie zmieści... (powinno być więcej niż 20 cm !!)

2. poziomy i stopnie w garażu i kotłowni: powinno być tak, że w kotłowni jeden stopień i w garażu jeden...(-38 cm w obu pomieszczeniach, w poprzedniej wersji projektu wiem, że było inaczej, ja mam dwa w kotłowni (mało wygodne i zajmuje miejsce)

3. ocieplenie pokoju nad garażem (czyli de facto stropu w garażu) - jest tu pewien kłopot, bo za mało miejsca

 

jeśli więc masz miejsce i schody nie wyjdą za strome sugeruję podniesienie o ten jeden pustak, być może wyjdzie dodatkowy stopień, ale naprawdę, według mnie warto...

 

Witam

Nasz działka jest na stoku, a nie chcieliśmy ładować się w robienie piwnicy, więc obniżyliśmy poziom garażu. Wyszło super, nie miałam problemu z bramą garażową, mam okna z roletami. Ociepliliśmy strop nad garażem i sama się dziwię, że przypadkiem ominęło nas kilka "ciekawostek" garażowych :lol:

Dodam tylko, że nasze rozwiązanie nie spowodowało żadnych zmian konstrukcyjno dachowych :wink:

Pozdrawiam

Atka

 

ja bym podniósł...

1. nie ma problemu z ociepleniem stropu w garażu (10 cm styropianu) - zaleta

2. nie będzie problemu z obniżonym nadprożem (parę stówek w kieszeni) - zaleta

3. dodatkowy stopień lub wyższe stopnie - wada

 

a decyzja należy do Ciebie

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, zastanawiam się nad projektem rodo 5 i mam pytanko : czy kominek nie jest troche skryty w jadalni ??

 

 

Jestem własnie na etapie stawiania ścian parteru, zlikwidowałem pokój na parterze w celu uzyskania wiekszego salonu. Według mnie siedząc na sofie w rogu salonu kominek jest bardzo dobrze wiodoczny i spokojnie można się nim w pełni delektowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, planuje drzwi w wykuszu, ale nie jestem pewna czy mogą to zrobić budowlańcy bez zmiany w projekcie? Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy rzeczonych drzwi jak się sprawdzają i czy nie zaciekają? Oraz jaki mają wymiar? Pytam ponieważ nasza architektka stwierdziła, że drzwi balkonowe bez daszku nad nimi nie mają racji bytu i nie naniosła nam tej zmiany pozdr.ana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, planuje drzwi w wykuszu, ale nie jestem pewna czy mogą to zrobić budowlańcy bez zmiany w projekcie? Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy rzeczonych drzwi jak się sprawdzają i czy nie zaciekają? Oraz jaki mają wymiar? Pytam ponieważ nasza architektka stwierdziła, że drzwi balkonowe bez daszku nad nimi nie mają racji bytu i nie naniosła nam tej zmiany pozdr.ana

 

A te drugie drzwi balkonowe zostają? Będą i tu i tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam również ogród od strony wykuszu. Jest to południowa strona. Dodam że mamy wersje projektu w lustrzanym odbiciu. Natomiast zmiany jakie zrobiliśmy to: wyjście na taras jest w miejscu okna na tej ścianie obok wykuszu. Na miejscu gdzie w projekcie było wyjście tarasowe jest teraz pełna ściana.

Może się pochwalę, że mamy już zakończone tynki ( wyszło 520m x 24zł =12.500zł , oczywiście robocizna z materiałem), oraz zrobione posadzki. i jest całkiem miło. Teraz dopiero widać wielkość pomieszczeń. Zrobiły sie jakby optycznie większe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam również ogród od strony wykuszu. Jest to południowa strona. Dodam że mamy wersje projektu w lustrzanym odbiciu. Natomiast zmiany jakie zrobiliśmy to: wyjście na taras jest w miejscu okna na tej ścianie obok wykuszu. Na miejscu gdzie w projekcie było wyjście tarasowe jest teraz pełna ściana.

Może się pochwalę, że mamy już zakończone tynki ( wyszło 520m x 24zł =12.500zł , oczywiście robocizna z materiałem), oraz zrobione posadzki. i jest całkiem miło. Teraz dopiero widać wielkość pomieszczeń. Zrobiły sie jakby optycznie większe.

Pozdrawiam

 

Pytanie do Jarek62

Czy to wyjście w miejscu okna musiał nanieść projektant, czy wystarczyła zgoda kierownika budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak macie rozwiązaną kwestię ocieplenia wykusza? Czy ocieplaliście balkon i sufit w wykuszu? Czy tylko sufit? Bo my mamy dylemat.

 

Witam!

My ocieplamy tylko balkon nad wykuszem (10 cm styropian), ale zastanawiamy się z kolei nad odwodnieniem tego balkonika - czy nie zrobić rynny naokoło i z boku ściany odejść rynną w dół. Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak macie rozwiązaną kwestię ocieplenia wykusza? Czy ocieplaliście balkon i sufit w wykuszu? Czy tylko sufit? Bo my mamy dylemat.

 

Witam!

My ocieplamy tylko balkon nad wykuszem (10 cm styropian), ale zastanawiamy się z kolei nad odwodnieniem tego balkonika - czy nie zrobić rynny naokoło i z boku ściany odejść rynną w dół. Co sądzicie na ten temat?

 

Cholerka nam 10 cm nie wejdzie. Jak robiliśmy posadzki to musieliśmy nadlać balkony, bo wykonawca źle je zrobił i woda zamiast spływać z balkonu to stała przy murze i zaciekało do domu. Potem ściekało po ścianie na parter i mieliśmy stracha, że nam tynki się zmarnują. Także pewnie z 5 cm na balkon wejdzie, jak nie mniej :-? Zastanawiamy się w związku z tym czy nie położyć styropianu jeszcze na sufit w wykuszu. Ale czy to w ogóle coś da?

 

A co do rynny przy wykuszu - my nie robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpowiadam na pytanie Mad_lein. Otóż u mnie akurat zmiana wyjścia na taras była naniesiona w projekcie podczas adaptacji projektu, ale o ile się orientuje taka zmiana nie wymaga oficjalnej zmiany w projekcie. Jest to zmiana nieistotna i można ją zrobić w trakcie budowy nie wykonując aneksu do projektu. Miałem kiedyś potrzebę zdobycia informacji na temat zmian istotnych i nieistotnych, był to art.36 w prawie budowlanym. Jest tam mowa o tym co można zmieniać w trakcie budowy bez dokonania aneksu a czego nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...