Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Odpowiadam na pytanie Mad_lein. Otóż u mnie akurat zmiana wyjścia na taras była naniesiona w projekcie podczas adaptacji projektu, ale o ile się orientuje taka zmiana nie wymaga oficjalnej zmiany w projekcie. Jest to zmiana nieistotna i można ją zrobić w trakcie budowy nie wykonując aneksu do projektu. Miałem kiedyś potrzebę zdobycia informacji na temat zmian istotnych i nieistotnych, był to art.36 w prawie budowlanym. Jest tam mowa o tym co można zmieniać w trakcie budowy bez dokonania aneksu a czego nie można.

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

serdeczne dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja chciałem zameldować, że mam wstawione okna (zwykłe i połaciowe sztuk dwa). Oczywiście nie bez przygód, bo jedno okno zostało zamówione za duże :evil:

Elektryka na ukończeniu (już tak od 2 tygodni :roll: ).

Alarm zamontowany.

Od wczoraj zaczęli się zainstalowywać tynkarze.

 

pozdrowienia

 

Sylwek, super, że okna już zamontowane, ale nie super, że coś tam jednak sknocili :-?

No i kolejny etap się zaczyna - tynki. Zaraz dom będzie wyglądał inaczej. Potem posadzki i w ogóle będziesz mógł już się wprowadzać :D

Cholerka tylko ta pogoda nie rozpieszcza, ciągle popaduje i ze schnięciem słabo :roll:

 

Pozdrowionka z Torunia

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynkarze zaczęli robotę i już się wyłaniają ładne i gładkie sufity i ściany.

Żeby tylko chciało być trochę cieplej...

Niestety tynkarz narzekał na te słupy drewniane, ze będzie problem.

Dlatego każdy kto może jeszcze je wymienić na metalowe, to niech to zrobi !!

Ja bym tak teraz zrobił, ale już po herbacie.

Co prawda mówił, że można wstawić pasek karton-gipsu, żeby to przykryć, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby to mogło jakoś dramatycznie poprawić sytuację...

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chciałem obwieścić, że tynki zostały położone.

Wyszło ich 637 m2.

Tynkarze zatynkowali mi "tylko" dwa gniazdka elektryczne i jedno do centralnego odkurzacza.

Od dzisiaj zaczyna hydraulik z podłogówką i kaloryferami.

Przez sobotę kładliśmy z małżowinką izolację poziomą, bo u nas niestety bywa wilgotno.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie z wiosna ruszyly prace pełną parą, wyszliśmy z ziemi, znaczy ściany fundamentowe postawione, fundamenty zasypane, kanalizacja i wszystke przepusty zrobione i czekam na murarzy, az wroca za tydzien zeby stawiac sciany parteru.

 

Naczytalem sie o Waszych problemach z brama garazowa i sam nie wiem co robic, planuje isc zgodnie z projektem czyli kotlownia -19, a garaz -38 cm, tylko martwi mnie nadproze nad brama garazowa tylko 5 cm, czy udalo sie komus znalezc brame do tego otworu ? czy trzeba zamawiac ekstra usluge ?

mysle zeby najwyzej obnizyc nadproze ale znowu brama wyjdzie chyba za mala, co jako doswiadczeni rododendrowiczowie doradzilibysci nowicjuszowi aby oszczedzic sobie pozniej niespodzianek ??

 

Pozdrawiam Wszystkich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu,

 

Musisz pogadać z projektantem, najlepiej z Archonu - niech Ci doradzą, w końcu biorą za coś pieniądze. Standardowa brama wymaga nadproża około 25 cm. Brama z tzw. obniżonym nadprożem wymaga ok. 15 cm (extra płatna opcja, w moim przypadku 300 PLN).

Albo obniżysz poziom garażu i tym samym powiększysz sobie nadproże albo podniesiesz poziom pokoju nad garażem, ale tutaj może to mieć wpływ na rozkład schodów w klatce schodowej.

 

No i nie polecam Ci drewnianych słupów na górze, ale to pisałem parę postów wcześniej :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach wolnego długiego weekendu pochwalę się postepami na budowie, od poniedziałku ekipa budowlana rozpoczyna walkę z dachem, ale jestem dobrej myśli, oto kilka goracych jeszcze fotek...

 

 

http://images32.fotosik.pl/237/a10d027f8ad3a44a.jpg' alt='a10d027f8ad3a44a.jpg'>

[/img]

 

 

http://images32.fotosik.pl/237/a10d027f8ad3a44a.jpg' alt='a10d027f8ad3a44a.jpg'>

[/img]

 

 

http://images28.fotosik.pl/206/7e82067a1d0664b8.jpg' alt='7e82067a1d0664b8.jpg'>

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytalem sie o Waszych problemach z brama garazowa i sam nie wiem co robic, planuje isc zgodnie z projektem czyli kotlownia -19, a garaz -38 cm, tylko martwi mnie nadproze nad brama garazowa tylko 5 cm, czy udalo sie komus znalezc brame do tego otworu ? czy trzeba zamawiac ekstra usluge ?

mysle zeby najwyzej obnizyc nadproze ale znowu brama wyjdzie chyba za mala, co jako doswiadczeni rododendrowiczowie doradzilibysci nowicjuszowi aby oszczedzic sobie pozniej niespodzianek ??

 

 

Ja u siebie pomniejszyłem otwór bram garażowych do 2.03 m w związku z czym nie będe musiał dopłacać za mechanizm niskiego nadproża, bo się zmieści w tych gabarytach. Wybrałem bramy firmy Krispol. U mnie wysokość garażu po wymurowania i na zmienionym stropie terriva nova wyszła 2.26. Przeanalizowałem wysokości wszystkich samochodów będących w moiim kregu zainteresowań przez najbliższe lata i wyszło ok :D. Z informacji od mojego kierbuda podwyższenie wysokości garazu np: o jeden postak 25 cm wiązało by się nie tylko ze zmiana ilości, czy też wysokości schodów, ale ze zmianami w konstrukcji dachu nad garażem, długości krokwi i wogóle, więc zrezygnowałe,, ale o tym myslałem. Zostało własnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tynkarz narzekał na te słupy drewniane, ze będzie problem.

Dlatego każdy kto może jeszcze je wymienić na metalowe, to niech to zrobi !!

Ja bym tak teraz zrobił, ale już po herbacie.

Co prawda mówił, że można wstawić pasek karton-gipsu, żeby to przykryć, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby to mogło jakoś dramatycznie poprawić sytuację...

 

 

Rozmawiałem na ten temat z moim kierbudem, twierdzi, że zamiast drewnianyuch słupów można wymurować całośc z cegły, czy ktoś robił może coś podobnego, albo rozważał taką mozliwość, mówił mi, że jest to praktykowane i kilka już takich rozwiązań zrobił, nie ma wtedy problemu z tynkami. Co o tym sądzicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko wybraliśmy dachówke Roben średzka falista kolor czarno brązowy, mamy straszny dylemat z kolorem cegły klinkierowej na komin, wybór padł na Tytan N CRH Klinkier, bo tak naprawdę nic bardziej ciemnego pasującego do dachu nam nie odpowiadało, może moglibyście cosik doradzic, z góry dziekuję. Wygląda to to mniej więcej tak, ale jak zwykle kolor ze zdjęcia nie za bardzo odpowioada realowiu

 

 

http://images30.fotosik.pl/206/7b6487279caa53f3.jpg' alt='7b6487279caa53f3.jpg'>

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie, w poniedziałek przyjeżdza ekspert od pomiaru okien i musimy dokonać ostatecznego wyboru okien, a cały czas zastanawiamy się nad oknem z salonu koło wykusza, widocznym po lewej stronie na drugim zdjęciu powyżej, czy je czasem nie zamurować, nie za bardzo potrafimy sobie wyobrazic jak to będzie bez niego, mniej doświetlony salon ?, bardziej funkcjonalny ?, podobna sprawa tyczy się wyjścia z kuchni w kierunku wiatrołapu, spiżarkę napewno zlikwidujemy, ale czy wyjście zamurować, czy wchodzenie do kuchni koło kominka przez salon nie będzie uciążliwe na dłuższą mete ??? Proszę o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dla podtrzymania żywotności forum trzeba cosik napisać :D Moja ekipa budowlana zaproponowała mi nowe rozwiązanie dotyczące drewnianych słupów podtrzymujących "dach". Zasugerowali, że można by je ułożyć z bloków wentylacyjnych jednokomorowych, wrzucić do środka 2-3 pręty i zalać je betonem, twierdzą, że będzie solidnie i nie będzie pękało. Kierownik budowy zaopiniował pozytywnie ten pomysł. Cio wy na to, miał ktoś może podobne rozwiązanie ?, czekam na odpowiedź....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dobre rozwiazanie, ktore pozwoli uniknac w pokojach na gorze i w lazience wystajacych nieco ze scian filarkow drewnianych, ktore potem trzeba okladac regipsem... A wiec jesli powstale slupki beda miec mniej niz 10cm szerokosci, tak aby schowac je w sciankach dzialowych, to OK. Czytalem tez ze zamiast drewnianych slupow ktos dawal metalowe ehm... szyny czy cus takiego - na pewno wytrzymalsze i o mniejszych gabarytach; u mnie sa drewniane filarki - i niestety juz za pozno na zmiany...

 

PS thepreatorian jesli chcesz zobaczyc o czym mowie - to zapraszam do mnie na Kobior. Moj Rodo jest juz na etapie wykonczeniowki... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...