Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy może mi ktoś podpowiedzieć ile betonu potrzebuje zamówić na strop teriva I dla Rodo 5 z podwójnym garażem? Niby wyliczyłem ale wole sie upewnić.Dzieki z góry.

cześć,

 

odpisuję dopiero teraz, bo właśnie wróciłem z urlopu :-)

mi wyszło ok. 13m3, dałem B20

oczywiście wszystko zależy od tego, jaką warstwę betonu chcesz wylać...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym zapytać Was ile czekaliście z docieplaniem poddasza po wylaniu wylewek?

Słyszałem, że dobrze jest poczekać ok. 1,5-2 miesiące.

Woda sobie z wylewek i tynków odparuje i wtedy można przystępować do ocieplania. Wiadomo, że wszystko zależy od pogody i wietrzenia.

A Wy jakie macie doświadczenia?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rododendronowiczów

Jestem na betapie budowy stropu Rodo5 i mam pytanie na co zwracać uwagę w trakcie robienia stropu tak aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych prac w stylu wykuwanie dziur na rury kanalizacyjne itp...?

 

Poza tym czy ktoś z Was nie zna sprawdzonej ekipy od robienia dachów z okolic Krakowa po rozsądnych cenach?

 

Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rododendronowiczów

Jestem na betapie budowy stropu Rodo5 i mam pytanie na co zwracać uwagę w trakcie robienia stropu tak aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych prac w stylu wykuwanie dziur na rury kanalizacyjne itp...?

 

Poza tym czy ktoś z Was nie zna sprawdzonej ekipy od robienia dachów z okolic Krakowa po rozsądnych cenach?

 

Z góry dziekuję za pomoc.

 

Przypilnuj żeby Ci ocieplili wykusz. Jak się okazało nasz wykonawca położył sobie laskę na ten temat i teraz kombinujemy. Styropian ułożony w stropie powinnien być zalany wraz z nim. My teraz kombinujemy żeby ocieplić na balkonie wykuszowym i na suficie w wykuszu. Ale to już nie będzie to... :-? Mam nadzieję, ze sie jasno wyjaśniłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś podpowiedzieć ile betonu potrzebuje zamówić na strop teriva I dla Rodo 5 z podwójnym garażem? Niby wyliczyłem ale wole sie upewnić.Dzieki z góry.

cześć,

 

odpisuję dopiero teraz, bo właśnie wróciłem z urlopu :-)

mi wyszło ok. 13m3, dałem B20

oczywiście wszystko zależy od tego, jaką warstwę betonu chcesz wylać...

 

pozdrawiam

 

 

Zalewałem, zalewałem i zalałem. Wyszło mi 16 m3 B20 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie do tych wszystkich, co są już po tynkach.

U mnie tynki (gipsowe) się z wierzchu wysuszyły - są białe ściany.

Przychodzę ja w sobotę na budowę, patrzę, a tam takie mokre placki.

Szczególnie w łazience na dole, pod schodami i w pokoju, na styku ze schodami.

Także w samych rogach w salonie i kuchni, ale tu minimalnie.

Zawołałem hydraulika wietrząc podstęp, że gdzieś mi woda przecieka.

Po paru chwilach szukania, analizy i testów na zaworach i wodomierzu stwierdził, że rury nie puściły, tylko tak tynk oddaje wodę (oczywiście możemy podpiąć się z ciśnieniem na rury dla uspokojenia nerwów).

Oczywiście najwięcej tych plamek jest przy zatynkowanej powierzchni wylanej z betonu B20 (schody, podciągi i słupy).

 

Miał ktoś taki przypadek?

Dodam, że woda jest zalana w rurach, ale nie ma jej w rozdzielaczach. Zawory zamknięte, rury suche, w pionie nie ma wody - wydaje się, że nic nie zacieka.

 

Mówię Wam, ale się załamałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja znowu w sprawie tynków: nowych plam nie widać, a obecne już nieco wysychają - znaczy taka ich uroda, tynków tych gipsowych

no i kafelkarz też nie kazał się martwić, bo widział już takie hece

 

pozdrawiam

 

Sylwek, ale Ty szalejesz! Kurde muszę mojemu mężowi pokazać jak inni mężowie pracują :wink: Chociaż nie powiem, ścianę w garażu ocieplił z kumplem! Normalnie sukces jakiś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee.. no chyba przesadzasz :-)

No i mężowi też nic nie mów - po co? chcesz mi wrogów narobić ? :roll: fachowcy robią...

Kotłownia właściwie wykafelkowana, łazienka dolna zbliża się do końca (wszystko robi kafelkarz, nie ja :D ).

Od poniedziałku zaczynamy (znaczy wykonawca zaczyna) docieplenie poddasza. Ale niestety, jak zawsze są jakieś schody... Chcę położyć 25 cm wełny. Już kupiłem 15 cm Isovera Isomaty, a okazuje się, że na 10 cm trzeba czekać może i ze 2 tygodnie :-?

No to chyba kupię taką co jest dostępna "od ręki" - ale to już Rockwool D40 (chyba) - współczynnik taki sam 0,039.

Chyba to nie przeszkadza, że wełny inne? Chyba się nie pogryzą pod połacią ? :o

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozluźnić atmosfere pochwalę się urządzeniem (projekt i pomysł własny), pozwoli mi ono na oglądanie ME 2008, niestety nie posiadam kablówki, ani anteny zbiorczej więc musiałem sobie jakoś poradzić, urządzenie nie pochodzi z prywatnej kolekcji Szymona Majewskiego, ale zapewniam, że działa :D

 

 

</p><p> <a href=http://images30.fotosik.pl/226/06d03f034bce5b56.jpg' alt='06d03f034bce5b56.jpg'>

[/img]

 

3mam kciuki za naszą reprezentacje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...