Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejka.

Pomóżcie proszę (osoby które mają już daszek za sobą) w ilości potrzebnej dachówki na rodo 5 z podwójnym garażem.

Dałem trzem firmom i każda daje inną ilość na dachówke podstawową, gąsiory, skrajną itp. Różnice są spore a koszty dodatków duże. Jak ktoś wie ile rzeczywiście potrzeba tych kawałków proszę o pomoc. Nie chcę kupować za dużo albo bo później nie przyjmują a zupy nie chcę z tego robić.

Dzięki z góry.

cegła do cegły i do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

i my w tym tygodniu na 99% kupujemy projekt domku w rododendronach 5

od dłuższego już czasu śledzę ten wątek i Wasze uwagi są niezwykle pomocne....

 

napiszcie proszę, czy ktoś z Was zostawił sobie spiżarkę w miejscu gdzie przewiduje projekt, jesteście zadowoleni?

 

pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra

To ja powiem, ze nie dość, że zlikwidowałem spiżarnię, to jeszcze wyciągnąłem front domu o 1m i to było super posunięcie, bo wszystkie najmniejsze pomieszczenia uległy powiększeniu.

 

pozdrawiam

Witam szanownych Państwa

Dzisiaj kupuję projekt Rodo 5 - i na wstępie mam 3 koncepcje - wydłużenie domu w kierunku elewacji frontowej o 1 metr, podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki i poszerzeżenie garażu także o 1 metr.

Dlatego bardzo proszę o dosłownie 1 - 2 fotki na priv elewacji bocznej ( z wykuszem) Rodo 5 - wydłużonego o 1 metr. Mam obawy co do wyglądu tejże ściany.

dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich budujacych Rododendrony,

 

uffffff.... w koncu przebrnalem przez te 15 stron bardzo interesujacej lektury.

Mam na imie Bartek, budujemy Rodo 10 pod Wroclawiem... tzn 2 x Rodo 5 , blizniaka. To chyba cos nowego bo nie spotkalem tu na forum osoby budujacej wersje zblizniaczona.

Bardzo przydatne informacje mozna wyczytac i widze ze wszyscy borykamy sie z podobnymi problemami - nadproze nad garazem, drzwi od kotlowni, izolacja w balkonie wykuszu, scianka kolankowa itp....

Obecnie jestesmy na etapie stropu - nad garazami juz zalany, nad czescia mieszkalna w najblizszym czasie. My rowniez wprowadzilismy troche zmian do projektu (jak bedzie wiecej czasu to je opisze). Zalaczam zdjecie na chwile obecna.

... wciaz zastanawiamy sie czy podniesc scianke kolankowa o jednego czy o dwa pustaki. Prosze o Wasze opinie. Czy przy dwoch pustakach wiecej domek nie straci proporcji ? Jak Wy zrobiliscie ??

 

Pozdrawiam

Bartek

http://images31.fotosik.pl/299/e387408c3d73b094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Coś ucichło na tym forum, budujemy rododendrona4, jesteśmy na etapie stanu zero, może ktoś może coś doradzić, lub napisać na co zwrócić uwagę, w trakcie budowy.

Aha, nasz wykonawca namawia nas, na schody nie takie półokrągłe jak w projekcie, tylko takie dwuzbiegowe, nie jestem pewna czy to dobry pomysł, może ktoś takie ma? Proszę doradźcie jakie te schody zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanie, czy na wykuszu mocowaliście rynny?

Jakie deski/płyty kładliście między poddaszem a styszkiem? impregnowane czy nie i jakiej grubości?

 

Piotrm74

Piotrze,

 

Nie zakładałem rynien na wykusz i nie mam tego w planie.

Doradzono mi, żebym pod płytki położył blachę, taką jaką dawałem na obróbki, a wygiętą jak parapet, żeby woda ściekała z płytek na nią i stamtąd w dół. Wysunę około 4-5 cm, powinno wystarczyć.

 

Co do stryszku: mam wybity z płyt OSB 22 mm, bez impregnatu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ucichło na tym forum, budujemy rododendrona4, jesteśmy na etapie stanu zero, może ktoś może coś doradzić, lub napisać na co zwrócić uwagę, w trakcie budowy.

Aha, nasz wykonawca namawia nas, na schody nie takie półokrągłe jak w projekcie, tylko takie dwuzbiegowe, nie jestem pewna czy to dobry pomysł, może ktoś takie ma? Proszę doradźcie jakie te schody zrobić.

 

Elli, poczytaj trochę wcześniejsze posty tego wątku, pisałem na co ja bym teraz zwrócił baczniejszą uwagę i co bym zmienił. Pewnie znalazło by się tego więcej.

W skrócie:

1. belki podtrzymujące dach są do wymiany na metalowe - mniej problemu, bo metalowe nie wystają ze ścian i nie pękają na nich tynki

2. nadproże w garażu - problem z bramą

3. schodki w kotłowni i wyjście do garażu (kolizja drzwi z prowadnicą bramy)

4. powiększenie kuchni poprzez wyciągnięcie frontu domu o 1-1,5 m.

5. docieplenie wykusza (pewnie teraz zrezygnowałbym z balkoniku nad nim i wstawił standardowe okienko)

6. na piętrze okno balkonowe 110 cm zmienić na 90 cm i wszystkie podwójne balkony na pojedyncze

7. cztery velux'y w pokoju nad garażem to zbytek, ja dałem dwa i jest OK

8. w pokoju nad garażem dałem dwa duże okna szczytowe (można w razie potrzeby podzielić ten pokój na 2 mniejsze)

9. schody są mało wygodne, jak można je jakoś podrasować to pomyśl o tym

10. powiększyć okna w kuchni (mam 120x150) i takie same w salonie

11. jak możesz sobie pozwolić, to rezygnuj z dodatkowego pokoju na dole - salon robi się fajny (44 m2)

12. zmniejszyłem okno w pomieszczeniu przy garażu

13. otwór na drzwi wejściowe jest za wysoki, w projekcie jest 230, a wystarczy max 210 (u mnie 207) - chyba, że chcesz zapłacić za naświetle ze 400 zł :-?

14. zmieniłem kształt tarasu, ale to kwestia gustu

 

chyba tyle :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...