Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do Lolek70

 

Czytałam forum i z kilku porad skorzystalismy, min wymiary okien, schodek między garażem a kotłownią i inne możliwe zmiany także zostały wprowadzone, jutro naszym fachowcom powiem o

1. belki podtrzymujące dach są do wymiany na metalowe - mniej problemu, bo metalowe nie wystają ze ścian i nie pękają na nich tynki

2. nadproże w garażu - problem z bramą

te porady mi umkneły w trakcie czytania, ale mam nadzieję, że nie jest jeszcze zapuźno.

piszesz że

9. schody są mało wygodne, jak można je jakoś podrasować to pomyśl o tym

czy mógłbyś mi napisać co ty byś z nimi zrobił, będę wdzięczna za każdą poradę w tym temacie, dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no szczerze mówiąc to nie mam pomysłu i dlatego mam takie jak w projekcie...

w sumie chyba niewiele da się z nimi zrobić...

słupy na dole muszą być tu gdzie są, bo podtrzymują całą konstrukcję dachu

jak by było trochę więcej miejsca, to można by było zrobić schody bez "trójkątnych" stopni, które są najmniej wygodne, ale do tego musiałby dojść spocznik (taki jak przed wejściem do pokoju nad garażem)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam Wszystkich b. serdecznie! W zeszłym tyg. kupiliśmy projekt Rododendron 5 wersja G2. Chciałbym wszystkim podziękować,za kopalnie wiedzy , która tworzycie pisząc na tym forum ! Dzięki temu wybór był łatwiejszy :) Projekt obecnie jest u projektanta , gdyż wprowadzamy zmiany, głównie na parterze.Lista zmian nawet trochę długa. Będziemy budować koło Zielonej Góry. Jak dobrze pójdzie z kredytem , to ruszymy z wiosną. Jeszcze raz dzięki - Grzegorz i Nina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wybrałam się po wycenę okien, zaproponowano nam okna 5-cio komorowe, aluplast, okucia maco kolor orzech z roletami kość słoniowa, do wszystkich okien w rodo 4 za 19,400 cena jeszcze do negocjacji, czy ktoś mógłby mi doradzić coś na ten temat, będę wdzięczna za każdą opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

my już mieszkamy od trzech tygodni. Dużo jeszcze pracy przed nami, ciągle coś do zrobienia. Problem mamy mały, bo z tarasu nam zacieka do salonu i nie możemy położyć parkietu :(

No i skleroza w przypadku domu ze schodami to nie jest dobra przypadłość :) Mam wrażenie, że nachodzę się więcej niż jak mieszkałam na 4 piętrze :D

 

Pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich!!!

Wybralismy i zakupilismy rodo 5P, ale w ostatniej chwili zrezygnowalismy z piwnic, z powodu mozliwosci wystapienia wody w Piwnicy (sasiad ja ma). Budujemy systemem barrdzo gospodarczym przy pomocy rodziny i znajomych. Mamy nadzieje, ze nie bedzie to trwalo wiecznie :D

23.08 zalelismy lawe i czekamy na rozpoczenie murowania fundamentu.

Podpowiedzcie prosze ile czasu po wylaniu mozna startowac - bo opinie sa rozne.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć fani rodo 5. Od pewnego czasu szukamy z mężem tego "naszego" projektu. Nasz faworyt to rodo 5. Jednak musielibyśmy w nim dużo zmienić i zastanawiamy się nad kosztami tych zmian i co nam z tego domu wyjdzie (może jakiś koszmarek). Aż tu niedawno przypadkiem natknęłam się na dom bardzo podobny do rodo 5, w dodatku wyglądający w środku jak rodo 5 po zmianach, które chcieliśmy zrobić.Niestety nie umiem wklejać zdjęcia (może ktoś pomoże), więc podaję stronę http://www.agrobisp.com.pl nazwa projektu WB 0081. Dom ma wyższą niż rodo 5 ściankę kolankową (108cm), jest dłuższy o ponad pół metra, salon i kuchnia nie mają bocznych okien, wykusz jest większy (swobodnie zmieści się duży stół po rozłożeniu), wykusz ma wszystkie okna jednakowej szerokości, pomieszczenie gosp. ma drzwi na ogród (wygoda z kosiarką i sprzętem ogrodowym).Doradźcie proszę który projekt wybrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wyborze projektu Rodo 5 nastąpił okres wprowadzania zmian. Ostatnią i najdalej idącą koncepcją jest przeniesienie kotłowni za garaż, w miejscu kotłowni chcemy wtedy zlokalizować łazienkę - powiększoną o część obecnej łazienki. Natomiast tam gdzie teraz jest łazienka będzie przejście do garażu a pod schodami na górę schowek/spiżarka.

Jedyny szkopuł jaki mnie dręczy to poprowadzenie kanalizacji, instalacji CO z kotłowni za garażem do łazienki i kuchni. Problem w tym że w miejscu obecnej łazienki trzeba zejść do poziomu garażu.

Czy ktoś z Was przerabiał już taki scenariusz z Rodo 5????

Bardzo zależy mi na podpowiedziach bo czas nagli za chwilę trzeba startować

z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią i najdalej idącą koncepcją jest przeniesienie kotłowni za garaż, w miejscu kotłowni chcemy wtedy zlokalizować łazienkę - powiększoną o część obecnej łazienki. Natomiast tam gdzie teraz jest łazienka będzie przejście do garażu a pod schodami na górę schowek/spiżarka.

 

Też myślę nad podobnym rozwiązaniem - podobnie jak w projekcie Dom w rododendronach 5 (P). Wadą jest to że z garażu wychodzi się prosto do salonu. zastanawiam się czy to będzie bardzo przeszkadzać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

Uprzejmie donoszę ,że mieszkamy w naszych rodo od lipca. Jest super. Tylko doskwiera brak netu, ale nareszcie załatwiliśmy ten palący problem.

W zasadzie chyba nic bym nie zmieniła oprócz drewnianych schodów barwionych na złoty dąb (ciagle pojawiają sie jakieś ryski :cry: ) ale cóż codziennie urzęduje tędy pięć osób :roll:

Jak dojdę do siebie po przeprowadzce i sprzedazy mieszkania to wkleję fotki do dzienniczka i pochwalę się jaki mamy piękny domek :lol:

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę problem z netem . Tepsa zakomunikowała mi,że jestem poza zasięgiem jej sieci i nie mogą mi założyć telefonu i oczywiście neo. Fakt, jestem około 20 metrów poza siecią tp. ale nic to. Poradziłem sobie jakoś.

Tak na marginesie, bo mi umknęło - mieszkamy w rodo5 od miesiąca. :D . Dziwnie jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...