Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1)Czy ktoś z Was po wykonaniu nadproża w garażu wg projektu obniżał go dla potrzeb bramy segmentowej?

2) Ocieplaliście styropianem ścianę w garażu tę pomiędzy domem a garażem? Jeśli tak to czy najpierw wylewka w garażu a póżniej styropian na ścianie , czy odwrotnie?

 

Piotr M z Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

 

ad1) nie obniżałem nadproża do bramy - wziąłem bramę z tzw. obniżonym nadprożem - dodatkowy koszt 300 zł (swoją drogą architekt zrobił nam tu krecią robotę, bo pewnie można by było to przeprojektować)

 

ad 2) ścianę pomiędzy domem i garażem docieplałem po wylewkach

pod wylewki w garażu dałem styropianu 5 cm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, dziękuję za pomoc!

Ja też chciałam powiększyć wykusz i wstawic tam okno balkonowe, żeby można było wyjść na taras, bo u mnie to strona południowa. O ile powiększyliście taras. A odnośnie powiększenia salonu kosztem gabinetu,drzwi do wejscia , do gabinetu są teraz z salonu, a co ze słupem przy gabinecie>

To może mały komentarz do zdjęć:

Jak widzicie, powiększyliśmy wykusz. W środku domu zyskaliśmy na powierzchni, zmieści się większy stół, niestety od zewnątrz wykusz stracił na fasonie;-(

Powiększyliśmy okno w salonie (280cm), przesunęliśmy ścianę między salonem a gabinetem o 70 cm kosztem gabinetu, dzięki czemu zyskaliśmy większy salon, gabinet ma 10m2, musieliśmy jednak poprzesuwać okna i tak sobie to wygląda na elewacji. Cóż...

 

Mam fajny pomysł dla osób, które przeniosły kotłownię za garaż: kosztem byłego pomieszczenia gospodarczego powiększyliśmy wiatrołap (w tej chwili w wiatrołapie jest widoczne od frontu okno), zaś byłe pomieszczenie gospodarcze jest bez okna, dużo mniejsze, bedzie tam mała spiżarnia. Dom jest dosc duzy (trochę jesteśmy tym przerażeni), więc uznaliśmy, ze wiatrołap tez powinien być okazalszy.

okna od frontu wszystkie powiększone.

 

 

pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1) nie obniżałem nadproża do bramy - wziąłem bramę z tzw. obniżonym nadprożem - dodatkowy koszt 300 zł (swoją drogą architekt zrobił nam tu krecią robotę, bo pewnie można by było to przeprojektować)

...ja juz za wczasu wpadlem na trop zbyt niskiego nadproza i po sprawdzeniu u dealera Horrmanna (powiedzieli mi ze ma byc ok. 25 cm) zmienilem to z wykonawca. Napisalem na forum archonu:

http://www.archon.pl/posts/list?topic_id=4618

ale projektanci Archonu dalej twierdza ze wszystko jest ok. Najlepiej wczesniej sprawdzic to u osoby ktora takie bramy zaklada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nie wiem jak to jest z tym nadprozem, ja zadzwonilem do dwoch roznych salonow i w obu powiedziano mi to samo : min. 20 cm, optymalnie 25 cm.

Bramy jeszcze nie mocowalem na razie jestem na etapie dziury.

 

Uwaga. To nie jes reklama !!!

 

Jestem na etapie wyboru bramy i wg katalogu http://www.hormann.pl/daten/katalog/pl/pl/pdf_prospekt/segmentowe_bramy_garaowe_20080605130244_i.chraplak.pdf

na stronie 63 są wymiary z nadprożami i tak mi zaproponował Hormann aby nadproże miało jakieś 12 cm przy prowadzeniu L lub Z.

 

pozdrawiam

Piotrm74 z Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Mieliśmy podobny problem (nadproże 7 cm). Firma H. poradziła sobie z tym w taki sposób, iż dołożono blendę maskującą (prawie 10 cm) na światło bramy. W umowie mamy zapisane:

 

Wyceniona powyżej brama mieści się w zakresie wymiarów standardowych. Po zamontowaniu bramy o wymiarach 2375 x 2125mm w świetle otworu na szerokość widoczne będą białe ościeżnice. Widocznych będzie 45mm białych ościeżnic (co daje po około 23mm na stronę).

Natomiast na wysokość widoczne będzie 95mm blendy maskującej (nieocieplany element stalowy wyrównujący nadproże, wykonany w kolorze płyty bramy).

Widoczne elementy ościeżnic jak i blendę maskującą można całkowicie zamaskować w trakcie obrabiania otworu i wykańczania elewacji zewnętrznej budynku. Pozwoli to na estetyczne wykończenie otworu jak i dodatkowo ociepli te elementy co zmniejszy straty ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam pytanie odnosnie wentylacji????

W Rodo 5 pomieszczenia na poddaszu 2/07, 2/05, 2/06 nie maja kanalow wentylacyjnych. Czy w przyszlosci nie bedzie to sprzyjalo powstawaniu roznego rodzaju plesni i grzybkow????.

Moze dodawaliscie na wlasna reke jakies kanaly wentylacyjne i wypuszczaliscie w postaci kominkow wentylacyjnych. Prosze o opinie?.

Oczywiscie nie dotyczy wentylacji mechanicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie wentylacji????

W Rodo 5 pomieszczenia na poddaszu 2/07, 2/05, 2/06 nie maja kanalow wentylacyjnych. Czy w przyszlosci nie bedzie to sprzyjalo powstawaniu roznego rodzaju plesni i grzybkow????.

Moze dodawaliscie na wlasna reke jakies kanaly wentylacyjne i wypuszczaliscie w postaci kominkow wentylacyjnych. Prosze o opinie?.

Oczywiscie nie dotyczy wentylacji mechanicznej

 

hejki

My nie dodawaliśmy żadnych dodatkowych kanałów i jest ok, nie ma grzybków, ale to wyjdzie dopiero po latach. Nie wiem jak by wyglądał dach z wystajacymi co kawałek kominkami :o

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Stoimy wlasnie przed wyborem jak ustawic scianki dzialowe i mam kilka dylematow :

 

- czy ktos zrezygnowal z drzwi w wiatrolapie, tak ze drzwi wejsciowe sa jedynymi, ktore trzeba pokonac zeby wejsc do domu? od strony frontowej zrezygnowalismy z balkonu i bedzie ganek z daszkiem; ganek bedzie czesciowo osloniety i na pewno bedzie troche chronil od wiatru tylko nie wiem czy na tyle ze mozna zrezygnowac z drugich drzwi....

- zmienilismy takze przejscie do garazu. z kotlowni zrobilismy lazienke, a przejscie jest obok schodow (pod schodami wyszedl nam taki schowek-spizarka). Tylko mam dylemat gdzie tu jeszcze wstawic drzwi, aby odgrodzic sie od garazu (chlod i spaliny)? tu gdzie czerwona kreska czy pomaranczowa? ja sklaniam sie do czerwonej, ale nie wiem czy schody wizualnie nie zrobia sie ciasne. Z czego robiliscie scianke przy schodach - cegla czy plyta kartonowo-gipsowa? czy na schodach potrzebna jest balustrada ?

Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami !!! ...i zdjeciami tez : [email protected]

 

http://images26.fotosik.pl/284/e7d237fbb9c7ccbf.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam i czytam - mam tego trochę do uzupełnienia. Wielkie gratulacje dla Waszej pracy - miło sie ogląda wasze domy.

U nas nie wiele zmian od wiosny - mamy nadal stan surowy zamknięty.

Nie wiem czy pazdziernik to dobry czas na rozpoczęcie prac w środku ale liczymy na łagodną jesień i zimę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...