Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc,

 

Stoimy wlasnie przed wyborem jak ustawic scianki dzialowe i mam kilka dylematow :

 

- czy ktos zrezygnowal z drzwi w wiatrolapie, tak ze drzwi wejsciowe sa jedynymi, ktore trzeba pokonac zeby wejsc do domu? od strony frontowej zrezygnowalismy z balkonu i bedzie ganek z daszkiem; ganek bedzie czesciowo osloniety i na pewno bedzie troche chronil od wiatru tylko nie wiem czy na tyle ze mozna zrezygnowac z drugich drzwi....

- zmienilismy takze przejscie do garazu. z kotlowni zrobilismy lazienke, a przejscie jest obok schodow (pod schodami wyszedl nam taki schowek-spizarka). Tylko mam dylemat gdzie tu jeszcze wstawic drzwi, aby odgrodzic sie od garazu (chlod i spaliny)? tu gdzie czerwona kreska czy pomaranczowa? ja sklaniam sie do czerwonej, ale nie wiem czy schody wizualnie nie zrobia sie ciasne. Z czego robiliscie scianke przy schodach - cegla czy plyta kartonowo-gipsowa? czy na schodach potrzebna jest balustrada ?

Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami !!! ...i zdjeciami tez : [email protected]

 

http://images26.fotosik.pl/284/e7d237fbb9c7ccbf.gif

 

Witam

W żadnym razie nie zrezygnowałabym z drugich drzwi z wiatrołapu, bo oddzielają strefę salonu od korytarza (buty. kurtki itp...)

W kwestii drugiej to ja proponuję jednak tam gdzie czerwona kreseczka :lol:

Ściankę przy schodach mam murowaną z siporexu 6 i nie radzę robić z KG bo przecież schody trzeba jakoś "podwiesić" a po drugie KG potęguje hałas tupana na schodach.

Balustradę mam z prwej strony (ściana z łazienką) ale myślę, że dorobię również z drugiej bo parę osób juz "zjechało" pupą do samego dołu.

Nadmieniam, że mam schody dębowe lakierowane

 

pozdrawiam

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Witam

W żadnym razie nie zrezygnowałabym z drugich drzwi z wiatrołapu, bo oddzielają strefę salonu od korytarza (buty. kurtki itp...)

W kwestii drugiej to ja proponuję jednak tam gdzie czerwona kreseczka :lol:

Ściankę przy schodach mam murowaną z siporexu 6 i nie radzę robić z KG bo przecież schody trzeba jakoś "podwiesić" a po drugie KG potęguje hałas tupana na schodach.

Balustradę mam z prwej strony (ściana z łazienką) ale myślę, że dorobię również z drugiej bo parę osób juz "zjechało" pupą do samego dołu.

Nadmieniam, że mam schody dębowe lakierowane

 

pozdrawiam

atka

 

Dzieki Atka,

My doszlismy do takich samych wnioskow: nie bedziemy rezygnowac z wiatrolapu, a sciana bedzie tam gdzie czerwona kreska.

Tylko nie za bardzo rozumiem z tym siporeksem i karton-gipsem ? Przeciez ta scianka nie ma za zadania utrzymywania schodow, a tylko zamkniecie przejscia i ja wlasnie chcialem zrobic ja z KG, "dostawionego" do schodow, tak zeby nie robic tego kosztem zwezenia schodow. Tylko jest pytanie czy do KG mozna przymocowac balustrade ?

Atka, czy gdzies na forum mozna zobaczyc zdjecie jak to u ciebie wyglada ? ogladalem twoj dziennik, ale nie znalazlem zdjecia schodow ...

... a tak przy okazji bardzo ladna masz elewacje :)

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

W żadnym razie nie zrezygnowałabym z drugich drzwi z wiatrołapu, bo oddzielają strefę salonu od korytarza (buty. kurtki itp...)

W kwestii drugiej to ja proponuję jednak tam gdzie czerwona kreseczka :lol:

Ściankę przy schodach mam murowaną z siporexu 6 i nie radzę robić z KG bo przecież schody trzeba jakoś "podwiesić" a po drugie KG potęguje hałas tupana na schodach.

Balustradę mam z prwej strony (ściana z łazienką) ale myślę, że dorobię również z drugiej bo parę osób juz "zjechało" pupą do samego dołu.

Nadmieniam, że mam schody dębowe lakierowane

 

pozdrawiam

atka

 

Dzieki Atka,

My doszlismy do takich samych wnioskow: nie bedziemy rezygnowac z wiatrolapu, a sciana bedzie tam gdzie czerwona kreska.

Tylko nie za bardzo rozumiem z tym siporeksem i karton-gipsem ? Przeciez ta scianka nie ma za zadania utrzymywania schodow, a tylko zamkniecie przejscia i ja wlasnie chcialem zrobic ja z KG, "dostawionego" do schodow, tak zeby nie robic tego kosztem zwezenia schodow. Tylko jest pytanie czy do KG mozna przymocowac balustrade ?

Atka, czy gdzies na forum mozna zobaczyc zdjecie jak to u ciebie wyglada ? ogladalem twoj dziennik, ale nie znalazlem zdjecia schodow ...

... a tak przy okazji bardzo ladna masz elewacje :)

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Dzięki za pochlebstwa :lol:

postaram się wkleić foto schodów do dzienniczka może dzis wieczorem :wink:

 

pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zaczęliśmy wczoraj ocieplanie domu. Normalnie faceci idą jak burza :o W sobotę byli od 8:00 do 20:00 i przyszli nawet dzisiaj. 2/3 domu juz mamy obłożone styropianem. Tylko jak na złość zabrakło kleju i praca się skończyła :-?

Jutro przychodzą magicy od kostki brukowej. No i mamy problem, bo nie wiemy jak tą kostkę poukładać. Zdecydowaliśmy się na starobruk w kolorze beż i brąz. Teraz siedzę w necie i próbuję podpatrzeć jak mają ludzie poukładane. Cholerka jak na złość nic mnie nie przekonało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nie wiem jak to jest z tym nadprozem, ja zadzwonilem do dwoch roznych salonow i w obu powiedziano mi to samo : min. 20 cm, optymalnie 25 cm.

Bramy jeszcze nie mocowalem na razie jestem na etapie dziury.

 

U nas nadproze wyszło 9cm. Jak to jest u Was?

Czy mozecie polecic firmę z bramami , gdzie tak niskie nadproże - nie jest problemem.

 

P.s.

cyberbronek, jestescie z Tynca koło Wrocławia?

Z tego co pamietam,to w okolicach Oławy ktos jeszcze buduje rodo. Znalazłam chyba na forum strony archonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nas nadproze wyszło 9cm. Jak to jest u Was?

Czy mozecie polecic firmę z bramami , gdzie tak niskie nadproże - nie jest problemem.

 

Ktos mi kiedys polecil firme Irga na Robotniczej we Wroclawiu. Oni maja bramy Hormanna.

 

P.s.

cyberbronek, jestescie z Tynca koło Wrocławia?

Z tego co pamietam,to w okolicach Oławy ktos jeszcze buduje rodo. Znalazłam chyba na forum strony archonu.

 

Pozdrawiam

 

Tak, my budujemy kolo Wroclawia. Pod Olawa tez sie jeden Rododendron buduje (a moze juz sie zbudowal). Bylismy tam kiedys zobaczyc jak ten domek wygada, zanim zakupilismy projekt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nas nadproze wyszło 9cm. Jak to jest u Was?

Czy mozecie polecic firmę z bramami , gdzie tak niskie nadproże - nie jest problemem.

 

Ktos mi kiedys polecil firme Irga na Robotniczej we Wroclawiu. Oni maja bramy Hormanna.

 

P.s.

cyberbronek, jestescie z Tynca koło Wrocławia?

Z tego co pamietam,to w okolicach Oławy ktos jeszcze buduje rodo. Znalazłam chyba na forum strony archonu.

 

Pozdrawiam

 

Tak, my budujemy kolo Wroclawia. Pod Olawa tez sie jeden Rododendron buduje (a moze juz sie zbudowal). Bylismy tam kiedys zobaczyc jak ten domek wygada, zanim zakupilismy projekt.

 

Pozdrawiam

 

 

Dziekuje za podpowiedz. Nie wiem na jakim jestescie etapie budowy. U nas dopiero pracuje elektryk. Jesli będziecie we Wrocławiu - to zapraszam na naszą działkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

Pytanko ponownie, czy ocieplaliście styropianem sufit garażu przed montażem bramy, czy po montażu ???

 

piotrm74

ja przed i potem człowiek, który montował bramę musiał sobie wyciąć miejsce na prowadnice i automat

ale myślę, że nie ma różnicy

 

pozdrawiam

 

Też pytałam o to u przedstawiciela Hormana - i tak jak pisze Lolek , nie ma różnicy .

 

Lolek jaką bramą zamontowałeś. Ciągle drąże temat niskiego nadproża. Kierownik budowy podpowiedział, że można te kilka centymetrów nadrobić - sztukując twardym styropianem i odpowiednio to obrobić ( siatka, klej itp ).

Samo dosztukowanie to nie problem, ważne żeby nie przemarzało w zimie.

Będziemy sztukować bo mamy teraz 9 cm. a powinno byc około 16cm - jeśli ma to być brama segmentowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam brame Normstahla, Euroflair, z Wk2 (system antywyważeniowy - był w zestawie :-) )

zdjęcie z kwietnia

http://bp3.blogger.com/_8HaXCOAfZwU/SAz3Dcj4SuI/AAAAAAAABZI/6pwSGLWwk00/s320/brama_garazowa_21Apr08.jpg

też mam doklejone nieco styropianu, zeby wysłonić górną blendę, ale nie jakiś twardy, normalny, elewacyjny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam brame Normstahla, Euroflair, z Wk2 (system antywyważeniowy - był w zestawie :-) )

zdjęcie z kwietnia

http://bp3.blogger.com/_8HaXCOAfZwU/SAz3Dcj4SuI/AAAAAAAABZI/6pwSGLWwk00/s320/brama_garazowa_21Apr08.jpg

też mam doklejone nieco styropianu, zeby wysłonić górną blendę, ale nie jakiś twardy, normalny, elewacyjny

 

pozdrawiam

 

Dzieki Lolek za podpowiedz - zabieram się za szukanie tej firmy na naszym terenie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakie wybraliście grzejniki - firma, model ???

Pozdrawiam

 

Dołaczam do zapytania. Obecnie jestem na etapie poszukiwan ekipy ktora wykona instalacje CO wiec info nt grzejników jak najbardziej sie przyda. Dla zainteresowanych: Nasz rodo 5 budujemy (a wlasciwie juz wykanczamy) w okolocach Tczewa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie grzejników: ja mam Stelrad Novello

hydraulik mi doradził, że bardzo porządne, dobrze wylakierowane

no i w cenach porównywalnych z innymi krajowymi :)

a jak się sprawdzą? powiem Wam po zimie - na razie grzeją i nie ciekną...

 

pozdrawiam

 

Lolek a podejście do grzejnika mają z dołu czy ze ściany?

Możesz zrobiś fotkę jak wygląda grzejnik?

W necie znalazłam ale takie male fotki ze mało widać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...